Windowsi će kad tad postati besplatni

poruka: 15
|
čitano: 3.267
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi će kad tad postati besplatni".
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi će kad tad postati besplatni

NASLOV : Windowsi će kad tad postati besplatni

je u kontradikciji s finalnom misli : "No ovo su tek analize, a glavnu i zadnju riječ ipak ima Microsoft – drž'mo palčeve."

 

Ja držim palčeve da BUG uspori put ka žutilu i senzacionalizmu a autoru dajem

veliki palac dolje :

 

 










moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
Moj PC  
23 4 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi će kad tad postati besplatni

cilj je imati software as a service, gdje je nebitno koja je verzija, nesto kao googleov chromeOS danas. i cilj je imati app store sa pretplatom na office. win7 nema app store, a win8 i 8.1 nisu prosli kod poslovnjaka. nije bitno koliko nesto kosta, nego koliki je popust. a sve kosta. zvalo se to pretplata, renta ili kupovina novog OS-a.

There is no job like cron job!
 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windowsi će kad tad postati besplatni

Jaooooo... Kolega Nik kao da mi čitaš misli.

 

BUG-ovci to vam fakat ne treba. Za takve stvari služe net.hr i dnevnik.hr

Čitajte te portale da bi znali u šta se nije dobro pretvorit, a ne da bi učili od njih.

 

Senzacionalizam iz ničeg... Često se sjetim scene, u vrijeme ubojstva Pukanića, kad je NOVA TV prekinula program zbog izvanrednih vijesti, oko 23h. Novinar se uključuje u program, ne zna šta bi rekao osim da se policijski kombi pomaknuo 2 metra u rikverc. Gotova vijest. LoooL koji idioti !!

 

 

 

 
13 1 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi će kad tad postati besplatni

 

Umirem od smijeha,  čak i u dnevnik.hr ili index.hr, kada najave nove Windowse vijest je koliko toliko dobra ali ovo.. ali ovo.. wait a minute.. ovdje mudrujmo.. pa da nastavimo:

 

OS X je beslatan?! OK, posložio sam si istu konfiguraciju kao Mac Pro, zapravo Lenovo me riješio te muke, ugradio 2 Xeaon CPU-a, 64GB memorije, PCIe SSD od 1TB i tu i tamo kao Backup 2 WD Re+ od 6GB te basnoslovnu Nvidijinu Workstation zvijer od 12GB RAM-a. I tako ja sav happy, čitajuči na svim mogućim reviewima da se MAC-ovi više kvare od Lenova (ajde Miro, sad svima obzanani kao što si meni prije 7-8 godina koliko se ono ploča pokvarilo na onom sivom Mac Pro u redakciji?) odlučim se za Lenovo. Dakle komponente identčne (banaliziram, ali u glavnom jesu) ja kupio Lenovo i krenem si nabaviti, ili bolje rečeno skinuti OS X, jer eto, teta me vratila iz Mac Storea rekla tek tako da je "beslatan". Tražim DVD - nema, ok..  snađem se, skinem sa neta i krenem istalirati na moj raketno-Lenovo-pogon kad ono pufff.. neće!

Zašto pobogu, pa nadao sam se da će sve teći kao po loju, Unixoidni sustav, nema virusa, raj za DTP-aše, baš ono što mi treba... eee pa onda sjednem i razmislim.. Za cijenu takvog Lenovo, Windowsi ti dođu kao gratis! Sjednem i razmislim,

OS X je besplatan? Jedn veliko LOL, kao u reklami "samo još jedna reklama", sa tim da nije samo još jedna reklma nego su dvije: "samo još jedna rekla, pa onda drugra 'prava' reklama" samo što je besplatan u mom slučaju za nemalih: $6,777.00, ali kasno sam se sjetio. Naručo sam uz MAC i Mini DisplayPort to Dual-Link DVI Adapter za basnoslovnih $99,00 kada ono na eBayu postoji isti za $5,95. Sjednem i i sjetim se Tom i Jarry, osjećam se kao onaj cuko kada ga Tom namagarči.

 

Pa onda da nastavimo mudrovanje, kaže poslovica "najbolje su stvari u životu besplatne".. hm.. dva moguća komentara:

1) Jesu, ako pri tome mislite na sreću, ljubav, pa čak i Winamp, EAC i sl.

2) Nisu, jer ako ćeš nešto da imaš dobro - to ćeš dobro i da platiš i nije besplatno.

 

I da zavšrim lični osvrt na citat iz vremena dial-up, baš iz Bug magazina:

"Windowsi su besplatni ako se snađeš", zaista jesu, legalno i uredno. Windows Enterprise Evaluation je zaista besplatan 90+90 dana, nakon toga ponovi restart i vozi još pola godine gratis. Manje posla nego da nosite Mac u servis radi onih "ne postojećih virusa", jer kada vas takav pogodi - baš vas pogodi.

 

 

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
7 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi će kad tad postati besplatni

Ne znam što to senzacionalističko itko vidi u ovoj vijesti...

Da li je prvi komentar u tom stilu pa su ostali pročitali smao komentar a ne i vijest?

Jer po meni baš ništa senzacionalističko nema u tome.

Nit naslov bliješti, nit piše "prijelomna vijest", nit su neki senzacionalistički stavovi izneseni u samom tekstu, nit je sam naslov senzacionalistički obojan.

Jednostavna, čista i opravdana analiza, tj prenos takve analize.

 

Ali stvarno, uopće mi nije jasno što je to tu senzacionalno? Ja nisam u cijelom tekstu našao ni mrvu senzacionalizma, da ne kažem ni jednu riječ ili misao koja bi uopće mirisala na senzacionalizam.

Analiza čovjeka, koja bazirana na događajima u posljednje vrijeme i nekim njegovim predviđanjima, koja su vrlo vjerojatno i točna, i samo pitanje vremena, kao što uostalom i sam tekst i sam naslov kažu.

 

Tako da ili sam ja u potpunosti omašio futbal po pitanju definicije senzacionalizma ili jednostavno ne čitamo svi isti tekst, ili ga možda ne razumijemo, sami tekst, ili pak kontekst.

 

A što se tiče toga da su najbolje stvari u životu besplatne...da, tu se može puno toga filozofirati, ako se to želi, ali u srži stvari to je u potpunosti točna izjava.

Iako rijetko kome shvatljiva a i prihvatljiva u okruženju u kojem mi svi živimo. Međutim to je opet pitanje konteksta, dok je u apsolutnom pogledu to u potpunosti točno.

Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Windowsi će kad tad postati besplatni

Stvar je u tome da je iz svih Microsoftovih poteza vezanih za Windows 10, pa dijelom i 8(.1) (popusti) posve jasno kako su Windowsi na putu besplatnosti. Stoga g Al iz z IDC-a bode u oči jer nam otkriva toplu vodu kojom su nas iz MS-a već počastili ako ne prije, a onda na predstavljanju desetke u siječnju.

 

Da se i ja poigram IDC-a, rekao bih da Windowsi neće poći putem Officea, tj mjesečne pretplate, već će završiti kao free to play.  Na taj način MS ima bazu, što OS i je, za DLC-ove u vidu Officea i sl za pay to win. 

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2015 9:25 (Leprechaun).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windowsi će kad tad postati besplatni

Windowsi uopće ne moraju biti besplatni, ali ne trebaju ni koštati 200€. Da su Windowsi recimo 200kn za privatne korisnike, 500kn za poslovne to bi već bilo nešto. Ni nadogradnje ne moraju biti besplatne, neka košta sa 8.1 na 10 nekih 50kn i opet dobro. Cifre karikiram naravno.

If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Windowsi će kad tad postati besplatni

Navodno su autori 24 sata prešli na bug. Navodno za veću platu.

 
2 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi će kad tad postati besplatni

"Još krajem 2013. godine Apple je odlučio kako više neće naplaćivati svoj operativni sustav OS X svojim korisnicima. Ruku na srce novac koji je Apple do tada potraživao i nije bio prevelik – tridesetak, a kasnije dvadesetak američkih dolara, što je u usporedbi s Microsoftovom bilo gotovo pa sitniš". Može li autor ovog teksta napisat koliki sitniš daješ za laptop od 13" a da ne govorim za nešto više?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi će kad tad postati besplatni
partwish kaže...

Windowsi uopće ne moraju biti besplatni, ali ne trebaju ni koštati 200€. Da su Windowsi recimo 200kn za privatne korisnike, 500kn za poslovne to bi već bilo nešto. Ni nadogradnje ne moraju biti besplatne, neka košta sa 8.1 na 10 nekih 50kn i opet dobro. Cifre karikiram naravno.

 I ja se slazem sa ovim, besmisleno mi je da windowsi kostaju minimalno 100 dolara...mislim da bi se MS-u vise isplatilo da spusti cijene, da bi bilo vise prodanih licenci kucnim korisnicima, mozda bi zbog manje cijene bilo isto para kao i sada ali bi barem pirata bilo manje, jer tvrde da im je cilj da pirata bude manje pa onda nek gospoda spuste cijenu, pa ja bi prvi kupio windowse da kostaju 30 dolara...

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2015 11:32 (malina22).
15 godina
offline
Windowsi će kad tad postati besplatni

baba će kad tad biti muško i zvat će se duško, barem službeno. neslužbeno jest ionako, već godinama (ako ne računamo plaćanje ISP-ima) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2015 12:40 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi će kad tad postati besplatni
miki1981 kaže...

Ne znam što to senzacionalističko itko vidi u ovoj vijesti...

Senzacionalističko je u smislu da se nečije privatno mišljenje prenosi kao vijest. I to ne bilo čije mišljenje, već osobe koja inače spada u poznatu kategoriju vijesti "očekivanja analitičara se opet nisu ispunila". Kao što je tradicija - naravno niti ovaj put nema podataka koliko često dotični pogađa ili promašuje. Dakle, sve što imamo je nečije privatno mišljenje, za koje se ne zna koliko je opravdano, a statistike bi sugerirale da nije = senzacionalizam.

 

16 godina
moderator
offline
Windowsi će kad tad postati besplatni

A smiješnih li komentara, baš ste zabavni!

 

Znači naslov: "4K televizori će kad tad postati standardni odabir kupaca" bi bio senzacionalizam?

 

Ili, da malo karikiram (i šalimo se):

"Hrvatska će kad tad izaći iz recesije"

"Čovjek će kad tad stupiti nogom na Mars"

"HDZ će kad tad opet doći na vlast"

"Pelješki most će kad tad biti sagrađen"

 

I prenošenje zaključaka analitičara IDC-a je znači također - senzacionalizam?

 

Ajoj, iz čega se sve rade problemi...

 

 

 

 

...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2015 19:52 (Miro).
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi će kad tad postati besplatni

Ok, malo sam se zaletio, primjerice 4K stvarno jest pomak nabolje i kad-tad će biti u masovnoj upotrebi. No softver koji godinama rade stotine (jako dobrih) inžinjera, naprotiv, nema baš očiglednu progresiju prema kojoj bi njihov rad odjednom trebao postati besplatan. Ako idemo u krajnost, i IDC-ove su "analize" ili novinski članci, kao i softver, na kraju krajeva samo neka vrsta teksta kojeg pišu ljudi - zašto bi jedno moralo postati besplatno, a drugo ili treće ne bi? Najpreciznije što sam našao je "Analyst firms have about a 10% accuracy rate predicting market trends 24 months into the future". Evo i još par zanimljivih linkova...

 

http://www.zdnet.com/article/why-does-the-it-industry-continue-to-listen-to-gartner/

https://www.techdirt.com/articles/20100917/09113311061/bsa-again-lies-with-stats-idc-should-be-ashamed-to-put-its-name-on-pure-nonsense.shtml

http://techrights.org/2008/01/20/analysts-deceive-on-vista/

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2015 23:06 (DigiMagic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi će kad tad postati besplatni
DigiMagic kaže...
miki1981 kaže...

Ne znam što to senzacionalističko itko vidi u ovoj vijesti...

Senzacionalističko je u smislu da se nečije privatno mišljenje prenosi kao vijest. I to ne bilo čije mišljenje, već osobe koja inače spada u poznatu kategoriju vijesti "očekivanja analitičara se opet nisu ispunila". Kao što je tradicija - naravno niti ovaj put nema podataka koliko često dotični pogađa ili promašuje. Dakle, sve što imamo je nečije privatno mišljenje, za koje se ne zna koliko je opravdano, a statistike bi sugerirale da nije = senzacionalizam.

 

 Wow...ni približno...

Ta je analiza u potpunosti u skladu sa stvarima koje se događaju i prema kojima se čini da stvari idu.

Ne kažem da će bit tako, ali to nema ama baš nikakvog senzacionalnog prizvuka u sebi.

Da je to netko napisao pred 2 godine...onda bi imalo smisla reći da je senzacionalistički obojeno, barem za kontekst tog vremena, ali danas je to posve u skladu s očekivanjima i trendovima, dakle posve suprotno senzacionalističkom.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice