Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljudi pr

poruka: 47
|
čitano: 7.606
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljudi pr".
15 godina
offline
Re: Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljud

Nisi me baš dobro shvatio, ne ulazim u detalje filmova, nego govorim o tome da imaginarni ekonomski sustavi predstavljeni u takvim filmovima (gdje postoji visoko polarizirano društvo elite bogatih, i ogromna većina siromašnih) u stvarnom životu ne mogu postojati (na razini jedne države donekle i mogu, ali na svjetskoj razini ne) zbog same prirode kapitalističkog sustava.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljud
SveZauzeto kaže...

 

Odlomak #1:

Eto nam primjera kapitalističkog razmišljanja: "zašto nema povećanja, nagrada, poticaja, napredovanja?"

A što će ti povišice, nagrade, poticaji? Da bi mogao kupovati više robe, naravno.

 

Nisu sve nagrade materijalne!

 

Isto tako, imam samo dva stopala, pa ne mogu nositi 10 pari cipela odjednom.

 

Iz ovog čitam da ti je kapitalizam loš zato što si ti (trenutno) loše prošao.

 

Meni zapravo više smeta guranje etiketa u prvi plan. Ovdje je etiketa kapitalizam. Potrošena etiketa.

 

A ako ti je plaća dovoljna za osnovne potrebe (hrana, odjeća, stanovanje) - što će ti više? Pitanje bi trebalo biti, može li se dobiti više slobodnog vremena pa da se onda baviš onim što bi želio - onda to ne bi bio kapitalizam.

 

Naravno kad je vrijeme uz zdravlje najjača valuta. U 2013. prema WHO-u očekivano trajanje života bilo je 71 godinu. Što si stariji, taj podatak nekako ipak postaje bitan. :-)

 

"Zašto 40+ godina raditi bez povišice" - zato da se prehraniš, odjeneš i stambeno zbrineš. Ili ti misliš da bi te netko drugi trebao hraniti, odijevati i stambeno zbrinuti? Jesi li svojim rođenjem zadužio sve ostale toliko da te netko drugi mora hraniti? Ali čekaj, onda to nije ravnopravnost ako netko drugi mora raditi umjesto tebe... hmmm...

 

Radim da bih živio, a ne živim da bih radio! Tu je velika razlika. I dio tog mog rada se mora preliti u društvenu sferu, da svi imaju koristi od toga, a ne samo netko tko u podrumu gomila polarne medvjede.

 

Ovako glupo razmišljanje teško je komentirati bez ljutnje.

 

Samo se ti ljuti. Nitko ti ne brani. :-) I prestani čitati loše napisane knjige ekonomista.

 

 

#2:

"Koliko sam odjeće i stanove bacio i promijenio ako ih nema dovoljno"?! Ovo uopće ne shvaćam...

 

Nisi? Daj da ponovim: koliko cipela, tenisica, čizama, sandala možeš nositi istodobno? Koliko pari hlača ti je potrebno za rad, izlazak, svečanu priliku i sl.? Zapravo je riječ o vrlo malom broju, a ljudi kupuju i gomilaju robu koju uopće ne nose ili ne troše neke druge proizvode uključujući i hranu koju na kraju bace: http://www.fao.org/news/story/en/item/196402/icode/

 


 

 

#3:

Međunarodni sustav trgovine je takav kakav jest. Osim svjetskom revolucijom, nije ga moguće promijeniti.

 

Kaj god. Evo, neću kupiti novi auto, novi iphone ili nešto pedeseto. Zašto? Jer mi ne treba. Nedavno sam čitao tekst u kojem se autor sprdao s generacijama ljudi koji u Hrvatskoj koriste vrećice iz dućana kao vreće za smeće. Da je to ostatak socijalizma i sl. Opet etiketa. Ljudi samo koriste ono što imaju za više namjena. Tako su odgajani. Čuvaju stare šarafe, kante, alat... I sve to koriste desetljećima. Na užas onih koji bi da se sumanuto troši jer "jer se stalno mora okretati pedale bicikla. ako staneš past ćeš.". Pa odgajaju mimo roditelja generacije malih potrošača kojima pola toga što imaju realno ne treba (npr. zašto klinac u prvom osnovne mora imati iphone?). Zašto se svake godine mora kupiti nova torba za školu? Nova pernica? Jadni kapitalisti će završiti na aparatima zbog takvog razmišljanja da se netko usudio koristiti neki predmet godinama.

 

 

nego pogledati širu sliku, koja brojnim ljudima nedostaje.

 

Malo ti je uska ta slika.

 

P.S. Dalje nisam čitao.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljud
maxym kaže...

Nisi me baš dobro shvatio, ne ulazim u detalje filmova, nego govorim o tome da imaginarni ekonomski sustavi predstavljeni u takvim filmovima (gdje postoji visoko polarizirano društvo elite bogatih, i ogromna većina siromašnih) u stvarnom životu ne mogu postojati (na razini jedne države donekle i mogu, ali na svjetskoj razini ne) zbog same prirode kapitalističkog sustava.

 U krivu si. Pogledaj malo dalje od svojeg dvorišta.

15 godina
offline
Re: Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljud

Sorry. ali ja nigdje nisam pričao o 'svojem dvorištu', a ako stvarno misliš da SF (zapravo filmovi fantazije, jer tu neme ni S od SF-a) filmovi mogu iole pokazati kako bi stvarno mogla izgledati budućnost današnjeg društva, onda nemamo o čemu pričati.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljud
maxym kaže...

Sorry. ali ja nigdje nisam pričao o 'svojem dvorištu', a ako stvarno misliš da SF (zapravo filmovi fantazije, jer tu neme ni S od SF-a) filmovi mogu iole pokazati kako bi stvarno mogla izgledati budućnost današnjeg društva, onda nemamo o čemu pričati.

 Ne slažem se s ničim što si napisao osim sa zadnjim dijelom rečenice da nemamo o čemu pričati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 10:08 (BudalastoStvorenje).
15 godina
neaktivan
offline
Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljudi pr

Gade mi se ljudi koji razmisljaju na taj nacin da bi svi njihovi zaposlemici trbali raditi samo zato jer vole firmu. 

Svatko radi za lovu, svatko, od šefova do čistaćice. Da se ne radi za lovu, to bi bio hobi.

Lova i dobri uvjeti (i nagrade) su jedini pravi motivatori, mozes ti prijetit otkazom ali na taj nacin neces postici puni potencijal.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 10:22 (zerocool12).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljud
th0r-vz kaže...
...ja nisam ekonomski strucnjak...

 To se vidi.

13 godina
offline
Re: Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljud
BudalastoStvorenje kaže...
SveZauzeto kaže...
#3:

Međunarodni sustav trgovine je takav kakav jest. Osim svjetskom revolucijom, nije ga moguće promijeniti.

 

Kaj god. Evo, neću kupiti novi auto, novi iphone ili nešto pedeseto. Zašto? Jer mi ne treba. 

 Nesto bas ne stima u tvojim odgovorima. Očito je da ovo pišemo na forumu koji je na Internetu što znači da imaš pristup Internetu, zar ne? Vjerojatno mu pristupaš putem računala ili nekog mobitela koji je proizveden negdje na globalnom tržištu, ne kod Jože u garaži, jesam li u pravu? Ako je istina da u slučaju da sustav bude krojen po tebi da nećeš kupiti novi auto, novi iphone ili nesto pedeseto, zašto to sad radiš?

9 godina
protjeran
offline
Re: Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljud
zoki.zlikowski kaže...
th0r-vz kaže...
...ja nisam ekonomski strucnjak...

 To se vidi.

 

Vidi se da si i ti zatucan ja sam bar priznao da ekonomija nije moje polje, a ako tvoje je onda nas prosvijetli o veliki majstore.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2015 8:17 (th0r-vz).
16 godina
offline
Re: Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljud
th0r-vz kaže...

Vidi se da si i ti zatucan ja sam bar priznao da ekonomija nije moje polje, a ako tvoje je onda nas prosvijetli o veliki majstore.

Evo ja cu te prosvijetliti. Danas ti to ide ovako nekako:

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
9 godina
protjeran
offline
Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljudi pr

Aha novi troll, al jos ucis pa eto 2/10.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljud
th0r-vz kaže...

Aha novi troll, al jos ucis pa eto 2/10.

Meni govoris ili?

 

Inace, kad nekome odgovaras ili klikni "Odgovori" ili "Citiraj" da se zna.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
online
Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljudi pr

Kako je moj frend dok je imao firmu parafrazirao Bibliju: Zayebi bližnjeg svog...

Nadam se da kojekakvi iskorištavači ne idu previše u Crkvu...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljud
zoki.zlikowski kaže...
BudalastoStvorenje kaže...
SveZauzeto kaže...
#3:

Međunarodni sustav trgovine je takav kakav jest. Osim svjetskom revolucijom, nije ga moguće promijeniti.

 

Kaj god. Evo, neću kupiti novi auto, novi iphone ili nešto pedeseto. Zašto? Jer mi ne treba. 

 Nesto bas ne stima u tvojim odgovorima. Očito je da ovo pišemo na forumu koji je na Internetu što znači da imaš pristup Internetu, zar ne? Vjerojatno mu pristupaš putem računala ili nekog mobitela koji je proizveden negdje na globalnom tržištu, ne kod Jože u garaži, jesam li u pravu? Ako je istina da u slučaju da sustav bude krojen po tebi da nećeš kupiti novi auto, novi iphone ili nesto pedeseto, zašto to sad radiš?

Ne osporavam činjenicu da je moj kompjuter napravljen iz dijelova proizvedenih širom svijeta. Međutim, bit mojeg odgovora je u nečem drugom. Daj primijeti u ovom dijelu teksta kojeg si boldao kako piše _novi_ iphone, _novi_ auto. Stvari kupujem  onda kad mi zatrebaju, a ne onda kad mi netko kaže da ih moram kupiti. Također biram od koga nešto kupujem. Hranu, odječu, tehnologiju... 

13 godina
offline
Re: Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljud
th0r-vz kaže...
zoki.zlikowski kaže...
th0r-vz kaže...
...ja nisam ekonomski strucnjak...

 To se vidi.

 

Vidi se da si i ti zatucan ja sam bar priznao da ekonomija nije moje polje, a ako tvoje je onda nas prosvijetli o veliki majstore.

 Ako u nečemu nisi stručnjak onda ne komentiraš nego čitaš.

 

BudalastoStvorenje kaže...
zoki.zlikowski kaže...
BudalastoStvorenje kaže...
SveZauzeto kaže...
#3:

Međunarodni sustav trgovine je takav kakav jest. Osim svjetskom revolucijom, nije ga moguće promijeniti.

 

Kaj god. Evo, neću kupiti novi auto, novi iphone ili nešto pedeseto. Zašto? Jer mi ne treba. 

 Nesto bas ne stima u tvojim odgovorima. Očito je da ovo pišemo na forumu koji je na Internetu što znači da imaš pristup Internetu, zar ne? Vjerojatno mu pristupaš putem računala ili nekog mobitela koji je proizveden negdje na globalnom tržištu, ne kod Jože u garaži, jesam li u pravu? Ako je istina da u slučaju da sustav bude krojen po tebi da nećeš kupiti novi auto, novi iphone ili nesto pedeseto, zašto to sad radiš?

Ne osporavam činjenicu da je moj kompjuter napravljen iz dijelova proizvedenih širom svijeta. Međutim, bit mojeg odgovora je u nečem drugom. Daj primijeti u ovom dijelu teksta kojeg si boldao kako piše _novi_ iphone, _novi_ auto. Stvari kupujem  onda kad mi zatrebaju, a ne onda kad mi netko kaže da ih moram kupiti. Također biram od koga nešto kupujem. Hranu, odječu, tehnologiju... 

 Ne treba tebi ništa, ako babi na Olibu ne treba kompjuter, ne treba niti tebi. Ti bi rado kenjao po kapitalizmu, ali ti se u stvari jako svidja živjeti u njemu. Salonski komunist?

15 godina
offline
Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljudi pr

Pogledajte si dokumentarac od dva dijela "Super rich and us" i vidjet će te da svugdje u zapadnom svijetu ovo ruglo od civilizacije funkcionira jednak izrabljivački način i da mu je svrha samo jedna: utvrđivanje moći onih koji tu moć već imaju. Kroz cijeli dokumentarac bogati ponavljaju mantru da se nesmije staviti donja granica na vrijednost koju nekome treba dati za obavljeni posao jer donja granica uzrokuje to da ljudi postaju lijeni (pošto uspijevaju zadovoljiti osnovne životne potrebe) a to pak vodi u inflaciju i pad vrijednosti materije.

stoga se provode "mjere štednje" koje nisu ništa drugo do umjetnog stvaranja potražnje za osnovnim sredstvima za život na način da se spriječavaju načini i mogućnosti dolaska do tih sredstava, oliti da ljudi teže dolaze do novaca te da prije nego dobiju te novce, moraju imati posrednika a to su banke u obliku kredita. dakle što više odvojiti male ljude od novca tj. moći.

sve vodi u scenarij ko u Snowpircereru, čak nam sve više reklamiraju po medijima kako su kukci nekakva super delicija i odlični za jelo...

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2015 13:03 (Ges).
 
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Amazonov poučak - roboti protiv ljudi ili ljud
zoki.zlikowski kaže...

 Ne treba tebi ništa, ako babi na Olibu ne treba kompjuter, ne treba niti tebi. Ti bi rado kenjao po kapitalizmu, ali ti se u stvari jako svidja živjeti u njemu. Salonski komunist?

 

Ti si taj koji ne cita, a drugo pls kradezeovče neka bjezati od svog lopovluka.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice