AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

poruka: 73
|
čitano: 13.593
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste".
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Kresimir4 kaže...

te kako će mu krajnja brzina biti veća od 3,4 GHz

 

Što vam ovo znaci?  Krajnja brzina je max brzina, onda kazete veca od? Znaci bit ce veca od 3,4 ili nece?

 imat ce nesto kao turbo boost kod intela! base clock od 3.4 i turbo na cca 3.8ghz!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
neaktivan
offline
AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

koliko sam ja skuzio da ni oni jos nisu sigurni koji ce bit base clock zato i jesu naveli 3,4ghz+

 

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Prince-Artas kaže...

 Bolje za tebe da je to istina inače ti ne gine ugradnja stenta.

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Maksimus kaže...

Jedva cekam vidjeti kako se u realnoj situaciji ponasa..zagrijavanje i potrosnja nakon 5-6 sati igranja FPS u visokoj rezoluciji...

 

Ako peglaš toliko FPS-a u komadu, tebi je potrebna pomoć.

15 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Dex.pwn kaže...

 

Ako peglaš toliko FPS-a u komadu, tebi je potrebna pomoć.

  Sto ti je??? Igram sat dva. Na poslu moram 8 sati gledati "mrtvu prirodu" na ekranu, tj. 8 sati gledati u crno bijelu sliku rtg uredjaja, dok kolega i ja trazimo greske u lijevanim komadima celika, titana ili aluminija (privatni laboratorij), tako da mi nije bas do igranja 5-6 sati. Pod onim sto sam napisao, mislio sam na raznovrsne FPS igre, intezivno igranje (ne od strane jedne osobe) za 1 PC-om, tako da se Ryzenu ne dozvoli "disati" . 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 16:41 (Maksimus).
12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

Pa ti budi kontrolor

 

15 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

i jesam za 10€ po satu 

16 godina
offline
AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

http://wccftech.com/intel-kaby-lake-core-i5-7600k-review/

 

Another thing to note is that Kaby Lake K-Series would be featuring a heatsink that will be soldered using TIM and not cheap materials. This will allow better heat conductivity between the CPU die and the thermal surface.

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Maksimus kaže...

i jesam za 10€ po satu 

 

Fino, al mozak ti progori od toga, kako vidim :D

 

16 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
3-4h mi je potrebno samo da mi se ruke zagriju, znao sam odigrati po 10-14h u komadu, sad malo manje ali opet se zna nekad zalomiti po 10h, ovisno o raspoloženju.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Dex.pwn kaže...

Pa ti budi kontrolor

 

 Morat cu nagovorit sefa da nabavi Ryzena za laboratorij..
Uredjaj na donjem linku koristi Intel i quad core
http://www.topndt.sk/sk/radiografia-ct/rtg-sytemy/seifert-xcube

15 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
 

Fino, al mozak ti progori od toga, kako vidim :D

 

  nemam komentara..

12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Patrick_cro kaže...
3-4h mi je potrebno samo da mi se ruke zagriju, znao sam odigrati po 10-14h u komadu, sad malo manje ali opet se zna nekad zalomiti po 10h, ovisno o raspoloženju.

 

Bolest ...

15 godina
offline
AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

Uglavnom, cekam prvu njemacku recenziju Ryzena, pa ono tko zna, mozda ga kupim, ukoliko cijena ne bude prevelika (300€ mi je prihvatljivo za CPU+MBO+RAM).....

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
A nije bolest vani se opijati, pušiti ko turčin( tj turčinu ne puše) ali ako odigras u komadu 10h odmah je to bolest, ovisnost. Zna se desiti da po tjedan dana ne igram ništa,ali dok se zazelim svakako mi nije problem po 10h odigrati. Za zena ćemo nažalost pričekati sljedeću godinu da vidimo konkretne brojke.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Patrick_cro kaže...
A nije bolest vani se opijati, pušiti ko turčin( tj turčinu ne puše) ali ako odigras u komadu 10h odmah je to bolest, ovisnost. Zna se desiti da po tjedan dana ne igram ništa,ali dok se zazelim svakako mi nije problem po 10h odigrati. Za zena ćemo nažalost pričekati sljedeću godinu da vidimo konkretne brojke.

 rVat komplex se to zove :) nista ne valja, nista, nikada, nikako! :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Dex.pwn kaže...

Pa ti budi kontrolor

 

 imas vecu satnicu nego doktor znanosti.?

xfact
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 17:11 (=xfact=).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Dex.pwn kaže...
Patrick_cro kaže...
3-4h mi je potrebno samo da mi se ruke zagriju, znao sam odigrati po 10-14h u komadu, sad malo manje ali opet se zna nekad zalomiti po 10h, ovisno o raspoloženju.

 

Bolest ...

 16 sati mi je nekad bilo pod normalno...dex rokaj 16 td-ova odmalp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 17:13 (Stjepanj).
12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Sve ima svoje granice, tako i alkohol, i gejming, i ćevapi, i sve ostalo 😉
16 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
w0rtex83 kaže...

sumnjam da je i7 7700k odgovor..trebat ce cekat jos ili mozda extreme verzija novog intela

Pa jasno da je odgovor, inače testirano puno brži od Skylake proca i7 6700K, je malo morgen kad na vrbi rodi kruška.

 

Več sam to napisal i ponovit ču opet, to je Ryzen proc ili glavni konkurent Intel i7 4/8 procesorima.

 

- Ryzen 6/6 ili 6/12, žuti Intelovci čuvajte guzicu ekipa uskoro stiže!!!

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Maksimus, za tu lovu ne možeš kupiti niti sadašnji amd.. 9590+poštena matična+dobri rami..
12 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
lovacmaki kaže...
Maksimus, za tu lovu ne možeš kupiti niti sadašnji amd.. 9590+poštena matična+dobri rami..

 valjda se samo nespretno izrazio, mislio je 300e po komponenti :)

16 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Kresimir4 kaže...

te kako će mu krajnja brzina biti veća od 3,4 GHz

 

Što vam ovo znaci?  Krajnja brzina je max brzina, onda kazete veca od? Znaci bit ce veca od 3,4 ili nece?

Tako ti to bude jel, kad pisac ove vijesti uopče nije smisleno ili precizno istaknuo glavne činjenice.

 

AMD-ova šefica Lisa je fino napomenula, base CPU frequency 3.4ghz=to je defoltna CPU frekvencija.Zna se dobro kaj je defoltna CPU frekvencija, eto za moj proc to je 2.8ghz i to je sva mudrolija.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
15 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
lovacmaki kaže...
Maksimus, za tu lovu ne možeš kupiti niti sadašnji amd.. 9590+poštena matična+dobri rami..

 Njega nema za nabavit, a zar je ovo lose? Mene zanima onaj Ryzen od 8 jezgri koji ce imati najnizu frekvenciju u seriji. Trenutno imam jedan takav, FX8320E i potpuno sam zadovoljan, nije high end, al svoj posao uredno obavlja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 18:22 (Maksimus).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
rambox kaže...
Kresimir4 kaže...

te kako će mu krajnja brzina biti veća od 3,4 GHz

 

Što vam ovo znaci?  Krajnja brzina je max brzina, onda kazete veca od? Znaci bit ce veca od 3,4 ili nece?

Tako ti to bude jel, kad pisac ove vijesti uopče nije smisleno ili precizno istaknuo glavne činjenice.

 

AMD-ova šefica Lisa je fino napomenula, base CPU frequency 3.4ghz=to je defoltna CPU frekvencija.Zna se dobro kaj je defoltna CPU frekvencija, eto za moj proc to je 2.8ghz i to je sva mudrolija.

 e pa opet ponavljam da to nije finalna defoltna frekvencija...

''Now we can report that the flagship Ryzen model will sport at least a 3.4GHz base clock (yes, it could end up higher).''

'' that the base clock for the high-end SKU will be at least 3.4+ GHz. The fact that AMD says ‘at least’ dictates that they are still deciding exactly what to do here''

 ovih 3,4ghz su oni postavili i s tim su isli testirat...

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 18:31 (thabigjc).
12 godina
protjeran
offline
AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

dakle amd je jos u povojima, izgleda da ce intel jos koju generaciju(300-400mil, prodanih primjeraka u 1g) izbaciti i natrpati depove dok se oni odluce samo na takt

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
thabigjc kaže...
rambox kaže...
Kresimir4 kaže...

 e pa opet ponavljam da to nije finalna defoltna frekvencija...

''Now we can report that the flagship Ryzen model will sport at least a 3.4GHz base clock (yes, it could end up higher).''

'' that the base clock for the high-end SKU will be at least 3.4+ GHz. The fact that AMD says ‘at least’ dictates that they are still deciding exactly what to do here''

 ovih 3,4ghz su oni postavili i s tim su isli testirat...

Poanta defotne CPU frekvencije je ovo, 8/16 Ryzen 3.4ghz AMD-u očito bez problema upada u več od prije navedenih 95W TDP-a to je ono bitno.

 

Zato je spomenuto tih 3.4ghz, dakle to je ono sa čime za sad mogu ič pod 95W TDP-a.Sve preko 3.4ghz za svih 8 CPU jezgri, to je samo dodatni plus pa na kraju šta ispadne jel.

 

Ne bi bilo ništa čudno, da eto svim silama ciljaju 3.6ghz jer to je bila defoltna frekvencija poznatog starog "krampa FX-8150".

 

Na kraju opet treba napomenut, da je i ovih 3.4ghz ipak iznad svih prognoza koja su išle nategnuto samo do 3.2ghz.Očito je Samsung 14nm bolji od očekivanja, a to je i više nego odlično za sve buduče Ryzen procesore.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=17&jumpto=5247183&sort=asc&view=flat

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
15 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste
Stjepanj kaže...

dakle amd je jos u povojima, izgleda da ce intel jos koju generaciju(300-400mil, prodanih primjeraka u 1g) izbaciti i natrpati depove dok se oni odluce samo na takt

 
Prica kaze da je nekad davno AMD proizvodio Intelove procesore, da bi potom krenuo u razvoj vlastitih. Uz njih tu su jos bili VIA, Cyrix, IBM i Apple , barem tako prica kaze. Intel je potom patentirao sve instrukcije osjetivsi da bi mogao u nekoj blizoj ili daljoj buducnosti imati konkurenciju. U takvoj okolini gdje su instrukcije otvorenog koda za procesore bile no chance za Intel, konkurencija je morala placati "danak" uz razvitak vlastitog koda. Jedan za drugim poceli su nestajati VIA, Cyrix, IBM i Apple (koji je gasenjem G linije presao na Intel koji se prosirio sa Windows platforme i na trziste profesionalnih racunala) i AMD je ostao sam ko Pale sam na svijetu. Krajem devedesetih izbacio je prvog Athlona (slot A) koji je pokazao zubice, kako cijenom, tako i karakteristikama, da bi pocetkom novog tisucljeca izbacio novi socket, A, te uz pomoc Barton serije na neko vrijeme preuzeo primat jer je Intel sa P4 imao velikih problema sa zagrijavanjem, odnosno hladjenjem. Potom u igru uskace razvojni tim iz Izraela, uz ciju pomoc je Intel izbacio dvije perjanice Core Duo i Core 2 Duo i od tada drzi primat, a AMD mu dise za vratom platformama socket 754, AM2, AM2+, AM3 i potom AM3+ serijom FX procesora koji pruzaju dobar odnos cijene i karakteristika, ali uz vecu potrosnju energije i zagrijavanje u odnosu na prethodnika. Intel je poceo proizvoditi procesore u sve manjim dimenzijama, dok je AMD zaglavio u 32nm/28nm (pitam se ima li Intel monopol na tehnologiju za proizvodnju wafer-a u 14nm).  Da se ne zaboravi, AMD je kupio kanadskog diva ATI na njegovom vrhuncu. Voznja na dva kolosijeka i nije bas najugodnija, ipak u odnosu na poznatu konkurenciju, cijene su i dalje nize uz manje zaostatke u performansama. 

Salu na stranu, AMD je jedan cvrst i ustrajan borac. Iako mu se mnostvo podsmjehuje, osobno zelim da opstane i da uspije, da opet napravi dobar proizvod i bude konkurentan jer poslovica kaze da nema slobodne trgovine, ako nema zdrave konkurencije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 19:37 (Maksimus).
12 godina
offline
AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

Čak i AMD koristi Nvidia grafičke kartice.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
5 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD RYZEN prvi Zen procesor za entuzijaste

Slicno radi i konkurencija, igra macke i misa...trazenje gresaka i friziranje vlastitog produkta na veselje nas korisnika

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice