Android – piratski raj

poruka: 64
|
čitano: 16.555
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Android – piratski raj".
12 godina
offline
Re: Android – piratski raj
igy kaže...

Ako zakon daje mogućnost povrata robe za 7 dana ja to podržavam. Podržavam i borbu protiv onih koji odredbe za kupovinu na daljinu ne poštuju. Protiv toga nemam ništa jer si tu u pravu, zato nisam ni komentirao jer nemam što poreći. I sama činjenica da se software ruši nije u redu i sigurno ide veliki minus za kuću koja ga je napravila. Dali to daje pravo ne platiti software? Ne bih se složio, pogotovu u vrijeme kada je update na dnevnoj razini. Na takav sam slučaj naletio možda jednom i žalio sam se supportu. Greška je ispravljena.

Masa softwarea ima ili trial ili demo ili djelomični trial. Ja ne branim nijednog tvorca softwarea koji nije dao mogućnost da se njegov proizvod isproba. Osobno volim kada mogu mjesec dana isprobati potpuni software. Ako ne mogu ili sam vrlo sumnjičav da će to valjatii neću ga kupiti. No nije li tako za svaki proizvod?! Naravno da ni ja ne kupujem sav software koji bi mi dobro mogao doći jer nemam novaca da bih sve to mogao isfinancirati, ali zato ga neću ni koristiti legalno ni ilegalno.

E sad se ja s tobom slazem u vecini napisanog. Ja ne koristim ilegalni software. Samo ga isprobam. Ako postoji full funkcional demo onda ga skinem jer mi je to cak i jednostavnije nego skidati i instalirati punu piratsku verziju. Ispred zakona sam isti kao i onaj ko koristi piratske aplikacije ali me zbog toga nije nimalo briga. Sto zbog male i nikakve mogucnosti da nahebem zbog toga, sto zbog mog poimanja rijeci "zakon". Ljude koji koriste piratske aplikacije smatram bezobraznima jer to nije nesto bez cega se ne moze, a one koji piratske aplikacije koriste u komercijalne svrhe smatram jednom vrstom lopova. U biti jedina razlika izmedju nas je sto mi nikakav problem nije nezakonskim metodama sprijeciti da me neko zahebe.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android – piratski raj
Tonči kaže...
Griješiš u podebljanome. Zašto misliš da Google i Facebook ne naplaćuju ništa? A kome misliš da naplaćuju mail, drive, apps, adsense i hrpu API usluga? Njihova veličina im omogućava da ne naplaćuju onima čiji bi im iznosi bili manje bitni. Naplata korisnicima ide za one cifre koje im donose stvarni profit, a reklama koju dobiju preskakanjem naplate korisnika koji su nebitni je odlična. Kad ti mail naraste (a to kod iole aktivnijih korisnika dođe brzo) ili odlučiš stavljati slike na Picasu (zgodan backup), tada će ti tražiti 30 kuna mjesečno za osnovnu nadogradnju. U mom slučaju je to već 60 kuna mjesečno za samo dva računa... Facebook naplaćuje oglašavanje, a mogao bi uskoro i druge stvari.

Da ali njihovo postojanje je bazirano na tim manje bitnima i te sve naplate, okretanje novca, ne postoji bez tih manje bitnih. Da smo svi Amerika i da možemo plačat za svaku glupost vjerojatno bi Apple, Sega i Nintendo bili danas vrh. Proboj na globalno tržište  IT-a su ostvarile firme čije su proizvode naj više piratizirali i danas su im pomenute firme u sijeni.
Appleov iPhone je i danas naj bolji koncept smart phona pa mu sve jedno tržište uzima android i vjerujem da su za to jako odgovorni pirati. Tako da debata vezan uz promociju piratstvom nije baš besmislena.

13 godina
neaktivan
offline
Android – piratski raj

Ja isto piratiziram jer imam 13 godina a stari ne daje kes{#}

 

Ovo vam pisem sa piratskih Windowsa XP {#}

Dejan
Moj PC  
1 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android – piratski raj
mar123 kaže...
nex987 kaže...

ja evo sve piratiziram, nikad u životu kupio neki software ni igru, dok nisam kupio prvi smartfon...onda sam nastavio piratizirati. :)

Sve dok jednom nisam naišao na besplatnu aplikaciju koja me oduševila, nije bila ograničena na nikakav način samo je u kutu pisalo "please donate" i donirao sam taj jedan dolar jer su ga stvarno zaslužili, a sada nastavljam piratizirati :)

heh sad bi ti najradije naso ip adresu i prijavio ovo murji pa nek ti kucaju na vrata {#}

 

inace, nikad nisam piratizirao nista na mobu, imo sam jb na iphonu ali ne zbog pirata nego zbog neceg drugog. sve sam kupovo(vecinom igrice a ostalo sam pokuso nac free)

na kompu imam sve free programe, a igre koje igram uzmem orginal(prvo skinem a ako mi se svidi kupim, ako ne obrisem i bok)

Ovo sto ti radis je isto zabranjeno ti veliki moralistu HEHE. Skidaj ti DEMO verzije pa onda pametuj.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice