Antivirusi za automobile

poruka: 17
|
čitano: 4.203
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Antivirusi za automobile".
15 godina
offline
Antivirusi za automobile

Šta će napraviti sranje antivirus za auto kao što je i za pc...

Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Antivirusi za automobile

Izmisljaju toplu vodu, jos malo pa cemo trebati ugradjivat antivirus na TV-e, frizidere, liftove, pokretne stepenice, itd...

http://isvijet.com.hr
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Antivirusi za automobile

Ja cu se raniti :))))

A virus protiv kojeg ce nas McAfee stiti ce po duhu svetome uci u auto. {#}

 

Posve je jasno da AV industrija, kako operativni sistemi napreduju ali i korisnici, postaje suvisna.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
odjavljen
offline
Antivirusi za automobile
Ako isti sustav kontrolira komfort i sustave zadužene za rad motora i sigurnost, onda ne treba antivirus, nego zaobilaženje u širokom luku. Što je sljedeće, respirator spojen na iptv!?
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Antivirusi za automobile

vecina kvarova i ostavljanja na cesti modernih auta proizlazi upravo iz elektronike, i sad oni doslovce zele jedan integrirani sustav koji ce se brinit o citavom autu... non-sense! zivo me zanima na koji nacin bi virus treba inficirat nekakvi sustav auta? sta ono, ubodes stick za slusat muziku, a on pogasi auto? svi ti sustavi, ne samo da su autonomni, vec i imaju svoju samoprovjeru, a ako je uopce moguca ideja takvog tipa infekcije, onda sam projektant el. sustava automobila ne vridi pisljiva boba...

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Antivirusi za automobile
 

A virus protiv kojeg ce nas McAfee stiti ce po duhu svetome uci u auto. {#}

 

 Pretpostavljam da znaš da današnji automobili imaju usb priključak za razne multimedijalne uređaje. Auta više klase imaju i wifi i gsm konekciju. Uskoro će to bit mainstream. Bolje se pripremiti na vrijeme.

12 godina
offline
Antivirusi za automobile

....a šta je sa ovi virusom "flame" je l' ga može detektovat iti jedan antivirus, pošto se bavim atomskom fizikom pa me strah ...{#}{#}{#}{#}{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Antivirusi za automobile

lol

koja retardizacija

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Antivirusi za automobile

Taj McAfee već doživljavam kao malware. Nalazi se skoro na svakom računalu osoba koje nisu informatički potkovane. Ni neznaju kako su ga dobili.

 
15 0 hvala 0
14 godina
offline
Antivirusi za automobile

samim time su i potvrdili da će radit viruse za automobile

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Antivirusi za automobile

Opcenito sam protiv sve te elektronike u autima jer mislim da nema smisla gledati seriju na malom LCD-u pored volana. Mijenjanje pjesme, radio stanica s glasom mi je nekako neprihvatljivo jer mogu s rukom dohvatiti "turner" i promjeniti stanicu. Ali ko voli neka izvoli.

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Antivirusi za automobile

Intelova sigurnosna podružnica, McAfee, objavila je kako radi na rješenjima koja bi trebala spriječiti zarazu računalnih sustava u automobilima zloćudnim softverom.

 

- NE!

McAfee trenutno radi na rješenjima kako će ubaciti kao viruse u automobile da bi kasnije prodavali "lijek"..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Antivirusi za automobile

Sad će McAffee počet pisat viruse i za aute? :)

 

Ili ova: "Ima neko novi AdBlock plugin za Corsu iz 2008.? Google me malo zaj" :)

 

Ili "jučer sam kompajlirao antivirus za Toyotu benzince, ali me za hybrid nešto zajebava konverzija" :)

 

Šala, stvano mislim da je treba radit na zaštiti - one zvizdarije u Iranu u nuklearnim postrojenjima nisu za šalit se.

 

Nego, trebam pomoć oko source koda jednog programčića:

 

class FuelStealer {

  private GpsLocation location;

  private int FuelMeter fuelMeter;

  location = getGpsLocation();  

 

  if (fuelMeter.getFuelQuantity() < 10 & location == myLocation) {

   sendSMS(095xxxxxxx, "Ponesi kanister");

  } else {

   sendSMS(095xxxxxxx, "Ponesi dva");

  }

}

 

Sad bi to htio još spojit sa C&C centrom koji kontrolira semafor da malo zadrži crveno, pa me zanima kak :)

 

 

 
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Antivirusi za automobile

ZAŠTITITI aute se može napravti tako da elektroniku koja regulira rad motora i tih stvari bude odvojena od raćunala koje koristimo za puštanje muzike i tih sitnica. Tako da se ne može inficirati raćunalo koje služi za rad automobila. Ne treba ti nikakav anti virus onda, jedino ako ovo raćunalo za zabavu ima npr. windows.

 

 

 

EDIT: Zatvoren sustav se ne može inficirati ako nema pristup internetu usb stickovima i sl. onda nema brige.

Arian RIčko
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2012 13:27 (77ari).
14 godina
neaktivan
offline
Antivirusi za automobile

Koji će to proizvođač automobila biti toliko lud i onda poslije imati posla kao Microsoft, pisat advisoryje kad McAfee usmjeri auto u najdeblju banderu?

Early adopter
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Antivirusi za automobile

- lobotomija. (sama ideja da su to otvoreni sistemi..)

Ako je McA 'riješenje' tad je era četrikotačnog prometala okončana.

btw: što tad s licencama, što s aktivacijom, produljenjem, ažuriranjem.. policajac na cesti, 'dobar dan, prometnu, vozačku i EULA?' ili ga voziš na piraticama ... LOL.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Antivirusi za automobile

već sad možete pročitati o automobilima koji svoje info & entertainment sustave zasnivaju na Android OS-u.

Auti postaju "pametniji", a uskoro budu vozili sami ako je vjerovat Googlu - dakle bit će povezani sa svim i svačim.

 

Prema tome je i logično razmišljati o sustavu SW sigurnosti koji će štititi naše limene ljubimce isto kao i kante pod stolom. Sumnjam da će baš skoro biti i realizacija takvog sustava/softvera, ali sad je pravo vrijeme za zauzimanje pozicija na tržištu.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice