Bill i Melinda Gates za edukacija balkanskih knjiž

poruka: 33
|
čitano: 3.114
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bill i Melinda Gates za edukacija balkanskih knjiž".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bill i Melinda Gates za edukacija balkanskih k
ihush kaže...
g12356 kaže...

Nego zanima me pošto već o povijesti raspravljamo,kako su se i zašto na Balkanu nacionalnosti i etniciteti određivali po religiji?

Samo zato što je netko danas npr. pravoslavac ne znači da su njegovi preci pred cca 300 godina bili Srbi "po plemenu" možda su jednostavno bili pravoslavni Hrvati. Isto vrijedi i za Islam na ovom području...

-zato jer ni sama nacija/etnos itd ne postoji tj kreirano u srednjem vijeku navamo.. + raskršće triju religija (što čisto zemljopisno nije problem npr u francuskoj..).

-genetski smo svi šareni (pa i njemački ubermenšeni nisu daleko od npr slavena.. mada su propagirali da su germani..).

+ zbog AU carstva, neki hr plemići su prešli u Bosnu, kao bescarinska zona.. ili samo pitanje crkvenog raskola koje je išlo upravo ovuda istok-zapad, ili ostali vjerski ratovi unutar EU (koje mi nismo imali na takav način), 40godišnji itd..

na to dodaj razvoj Darwinizma, dodaj nacističku ideologiju, Judaizam.. nema tui više 'istine' nego imaš strane, za/protiv i ljudsko svaćanje svakog pojedinca.. pa do npr tvog prava pri popisu stanovništva da se izjasniš npr kao marsovac...

Ispadne više 'osobni stav' nego nešto matematički konkretno.

Ima smisla.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bill i Melinda Gates za edukacija balkanskih k
Osjećaj nacionalne pripadnosti je upravo to - osjećaj. Imaš crnaca koji su ovdje studirali, pa ostali i osjećaju se Hrvatima, a imaš nekih koji generacijama žive u drugoj zemlji i zadrže originalni nacionalni identitet. Ni jedno ni drugo nije samo po sebi problem, dok se ne pojave brojači krvnih zrnaca, pa počnu crtati granice.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bill i Melinda Gates za edukacija balkanskih k
Visak kaže...
Osjećaj nacionalne pripadnosti je upravo to - osjećaj. Imaš crnaca koji su ovdje studirali, pa ostali i osjećaju se Hrvatima, a imaš nekih koji generacijama žive u drugoj zemlji i zadrže originalni nacionalni identitet. Ni jedno ni drugo nije samo po sebi problem, dok se ne pojave brojači krvnih zrnaca, pa počnu crtati granice.

 Sasvim istina.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice