Cijene novih Lumija za Europu

poruka: 96
|
čitano: 9.561
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cijene novih Lumija za Europu".
16 godina
neaktivan
offline
Cijene novih Lumija za Europu

haha, kret3ni 600 eura za lumiju...

sad ce umjesto 20(standard za nokiju zadnjih godina) prodati 3 komada. :D

 
12 43 hvala 0
15 godina
offline
Cijene novih Lumija za Europu

baš gledam u nas plakat s reklamom za Samsung: kaže 700 i nešto kn (+ OSTATAK na rate - ostatak čega?! jedva da bih dao i tih 700). isto i za Nokiu. 600€?! koja bezobrazna pohlepa, za ne vjerovat. {#}

Moj PC  
12 18 hvala 3
11 godina
offline
Cijene novih Lumija za Europu

lol pa nebi dao te pare sa s5 koji je spejs šatl za ovu drlotinu microsoft mobile

 
4 38 hvala 2
12 godina
offline
Cijene novih Lumija za Europu
MS glavesine ocito ne uce na SVOJIM greskama... mislim, to se zna!
 
7 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cijene novih Lumija za Europu

Brzo će ta cijena dolje kao i svake nokoje do sad.

 

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
14 godina
neaktivan
offline
Cijene novih Lumija za Europu

Nema sumnje da će Nokia 930 biti odličan uređaj... samo ne znam kako će na ovakav način MS zauzeti veći tržišni udio sa cijenama uz bok uređajima koji su se na neki način već dokazali, sama Nokia se još uvijek nije dokazala kod većine ljudi pa tako će većina ići na sigurno pri kupovini pa si uzeti S5... i sam posjedujem Nokiu 920 ali da sam znao da će MS zapapriti pa odvesti Nokiu u grob i preimenovati u Microsoft Mobile sigurno je nebi kupovao...ovako za 2 godine ću na njuškalo prodavati mob koji praktiči više ne postoji... za 100kn...

Moj PC  
4 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Cijene novih Lumija za Europu

Koja ekipa neznalica na ovom forumu...vi koji mislite da je S5 space shuttle, ocito ste ga vidjeli jedino u reklamama...daleko je to od space shuttlea...pocevsi od izrade ruba, do kvalitete poklopca za konektore...mobitel u ruci djeluje bas jeftino. Nokia izdaje mobitel prakticki bolji u svemu, i opet pljujete. Htjeli bi mozda da svi mobiteli kostaju isto, znaci 100€? Da je tako, ne bi bilo razlike u novcu. Zasto bi jedan "jadnik" koji po cijele dane nista ne radi, si mogao priustiti flagship model kao ja koji sam ga zaradio? Znaci, kad gledate cijene necega, ne budite ljuti na operatera/autosalon, nego pogledajte sto ste vi ucinili da promjenite vas status. Pretezno ste prosjecne osobe, sa prosjecnim poslom, bez ambicije, i zelje za napredkom, i zato ne laprdajte o visokim cijenama. Svako si kupi to sto si moze priustiti.

Enjoy The Silence
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 9:17 (MatijaZG).
11 godina
offline
Cijene novih Lumija za Europu

ne laprdaj ni ti nismo svi drkarosi koji se loze na par inča plastike.

 

npr ja si taj s5 kupim bez problema ali ne želim koji ce mi to k,srot koji ce za godinu dana biti nula.te pare rađe dam u predsezoni za neki hotel par dana na moru pa se sa ženom zaletim okupat a   meni moja stara nokia i dalje ostane i ostat ce sve dok ne spuste te cijene..realno svi ti top modeli nevrijede vise od dvesta evrica..samo toliko kom treba nek si kupuje

 
19 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: Cijene novih Lumija za Europu
GSP kaže...

ne laprdaj ni ti nismo svi drkarosi koji se loze na par inča plastike.

 

npr ja si taj s5 kupim bez problema ali ne želim koji ce mi to k,srot koji ce za godinu dana biti nula.te pare rađe dam u predsezoni za neki hotel par dana na moru pa se sa ženom zaletim okupat a   meni moja stara nokia i dalje ostane i ostat ce sve dok ne spuste te cijene..realno svi ti top modeli nevrijede vise od dvesta evrica..samo toliko kom treba nek si kupuje

Sto se onda zalis na cijenu? Pricekaj trenutak kad ces ga htjet kupiti. Cijena je ta. Nije mi jasno zasto svi vi ne vodite business plan u Nokiji npr...svi pametnjakovici a nitko da nesto dokaze.

Enjoy The Silence
12 godina
neaktivan
offline
Cijene novih Lumija za Europu

Za one kojima su ove Nokije preskupe neka pričekaju Nokiju X i XL. Doduše, to su (polu)Androidi. Meni osobno je zanimljiva Nokia XL.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 9:47 (pohana prezla).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene novih Lumija za Europu
Ekipa koja pljuje po Nokia-i nema pojma o cemu prica. WP je daleko najznanimljivoji OS zasada. Ima masu toga sto drugi uredaju nemogu uopce ponuditi, sve radi na naslabijim modelima mobitela, sto takoder nijedan drugi OS nemoze. Kvaliteta je odlixna takoder, uz pretpostavku kolko para das tolko dobijes. Tako da nemojte komentirati ako niste nikada drzali u ruci, a jos manje koristili neki WP uredaje jer ocito nemate pojma o cemu pricate.

OT: Cijene jesu takve kakve jesu, ali su realne. Po meni 930 najljepsa Lumia i najkvalitetnija do sada. Nazalost nisam u situaciji da si ju priustim, mozda za 5 god :D
16 godina
offline
Cijene novih Lumija za Europu

Imao sam wp prije 2 godine (omnia 7) i sjećam se kako sam bio prezadovoljan wp-om kao os-om. Brz, fluidan, jednostavan. Sve što bi jedan os trebao biti. Poslije sam bio na Androidu (koji je užasno bugovit i stalno krepava i ruši se, i sada na iPhoneu (isključivo radi posla), koji mi je ok, stabilan, ali nije mi sjeo. I sada sam jedva dočekao lumiu 930 s kojom ću zamjeniti iPhone 5. 
Nokia radi kvalitetne smartphone. Plus wp8.1. Vrh! 

Samsunga nikad ne bi uzeo, čisto radi izgleda koji izgleda jeftino, plastično, i jer natrpaju os, unaprijed sa 200 nepotrebnih vlastitih app-ova. I jer je na Androidu koje je smeće. :D

 
21 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cijene novih Lumija za Europu

WP je zanimljiv, ali ga moraju popeglati. Cesto inzistira na nelogicnostima.

 

A drugo sto ga koci su nekvalitetni mobiteli. Prijatelj ima 720 kojoj je nakon dva tjedna koristenja memorija puna (other), to rijesio, pa je mobitel poceo sam plesati po stolu, sad ga vise ne moze otkljucati kad hoce jer touchscreen ne radi... To su sve serviserima dobro poznati problemi. Serijske greske.

 

Druga dva frenda imaju 925. Jedan ne moze prekinuti razgovor (isti problem imao na 800). Drugi ga resetira svaki dan da bi ga mogao korisiti jer se inace smrzne.

 

Uglavnom, ideja dobra, ali realizacija je losa.

10 godina
neaktivan
offline
Cijene novih Lumija za Europu

Mislim čemu sad lagati za cijene? Ne košta S5 700 eur u europi nego ga možete naći za 550.

Može ta Nokija biti neznam koliko dobra (osobno meni je jedan od naljepših mobitela) ali treba znati svoju poziciju na tržištu i ponuditi 930 za 500 eur plafon!

 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Cijene novih Lumija za Europu

dakle, da rezimiramo... odličan hardver (pogotovo ekran pokraj kojeg sgsV i HTC se mogu sakrit), OS je takav kakav je (odličan ako se mene pita), vrhunska kamera i najvjerovatnije kvaliteta izrade bez premca kao i kod svih dosadašnjih modela lumia ali ne... mi tu imamo par pametnjakovića po kojima bi nokija (ili MS), svejedno trebala dijeliti svoje proizvode barem upola jeftinije od svoje konkurencije jer eto, sranje su pa i onda možda netko i kupi. ali hej, to nije sve. kad se spomene cijena nekog C/P samsunga ili HTC- reakcija je, ah očekivano za takav komad harvera. ne i za nokiju i MS. iako je jeftiniji (koliko toliko) i defintivno kvalitetniji uređaj - jok! to je MS to je sranje.

da ste imali koju u rukama (pogotovo neki top model) pjevali bi drugačije pjesme... 

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
28 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cijene novih Lumija za Europu

Malo gledam mob, sve dobro dok nisam vidio da je baterija 2420mAh  ... za 5" ekran preslabo.

I play game called life.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 10:32 (archeron).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cijene novih Lumija za Europu
MatijaZG kaže...

Koja ekipa neznalica na ovom forumu...vi koji mislite da je S5 space shuttle, ocito ste ga vidjeli jedino u reklamama...daleko je to od space shuttlea...pocevsi od izrade ruba, do kvalitete poklopca za konektore...mobitel u ruci djeluje bas jeftino. Nokia izdaje mobitel prakticki bolji u svemu, i opet pljujete. Htjeli bi mozda da svi mobiteli kostaju isto, znaci 100€? Da je tako, ne bi bilo razlike u novcu. Zasto bi jedan "jadnik" koji po cijele dane nista ne radi, si mogao priustiti flagship model kao ja koji sam ga zaradio? Znaci, kad gledate cijene necega, ne budite ljuti na operatera/autosalon, nego pogledajte sto ste vi ucinili da promjenite vas status. Pretezno ste prosjecne osobe, sa prosjecnim poslom, bez ambicije, i zelje za napredkom, i zato ne laprdajte o visokim cijenama. Svako si kupi to sto si moze priustiti.

Opcenito ljude poput tebe smatram psihopatima a ujedno su novije studije to i potvrdile. Nafalje tvoja slika odaje tvoju beskrajnu narcisoidnost a rijeci iskompleksiranost koje prste iz svake pore tjela tvog.

 

Ja sam neambiciozan i nezainteresiran kad je u pitanju posao... Zasto? Zato jer rad trud i najbitnije, ZNANJE i STRUCNOST nisu faktori napretka i ostvarenja vec nesto sto nitko niti cjeni niti postuje. vVidi budale, zna, ajmo ju iskoristiti... E ne vu mene netko platio tolko nalo kolko ja mogu biti neambiciozan i nezeljan uklapanja u radnu sredinu. Posao i opcenito zelja za napretkom u nesposobnima(sto i sam jesi) dovela je do ovih nesnosljivih situacija ali sto je tu je... Neki trce i kolju za svojim amvicijama a neki uzivaju u jednakim primanjima ali letargicno sve to promatraju. Di smo bili 91 a di smo danas? Tko nas je tu doveo? Glumci i nercisi poput tebe... Da vi i vase ambicije za koje ste nesposobni.... Pa eto da bi šonjo vozija audija PP(peder production)

 

Nadalje... 500 maraka (eura po novom) je sitnis za dobar gadget... I nemojmo usporediti pljuvanje po cjeni sa neimastinom. Ja za 350e dobijem vrhunski flagship iz android obitelji... Ocekujem da slican WP kosta isto.... Pa bih od ovog 930 ocekivao takvu cjenu.... Ponajvise jer to bije flagship nego model do flagship.... Usput Android zasluzuje svoju popularnost cijenama. Ne bi Android bio Android da se prodavao kao preaskupa konkurencija(iMak) i ostao bi u pozadini zauvijek... MS to mora shvatiti i krenuti prodavati flagshipe po cijeni koja ce mu omoguciti rast udjela na trzistu.

 

Jadnice.... Ojadi!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene novih Lumija za Europu
Skank pusti selo neka prica :D

Ja sam piknuo lumiu 920 pocetkom godine. Rezime: Najbolji telefon koji sam imao.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
12 godina
offline
Re: Cijene novih Lumija za Europu
MatijaZG kaže...
GSP kaže...

ne laprdaj ni ti nismo svi drkarosi koji se loze na par inča plastike.

 

npr ja si taj s5 kupim bez problema ali ne želim koji ce mi to k,srot koji ce za godinu dana biti nula.te pare rađe dam u predsezoni za neki hotel par dana na moru pa se sa ženom zaletim okupat a   meni moja stara nokia i dalje ostane i ostat ce sve dok ne spuste te cijene..realno svi ti top modeli nevrijede vise od dvesta evrica..samo toliko kom treba nek si kupuje

Sto se onda zalis na cijenu? Pricekaj trenutak kad ces ga htjet kupiti. Cijena je ta. Nije mi jasno zasto svi vi ne vodite business plan u Nokiji npr...svi pametnjakovici a nitko da nesto dokaze.

Bila je 2009 i rekao sam kako ce Nokia propasti(Mobilni odjel) zbog Androida na sto sam bio napadan bla bla... Heretik... I sto se desilo? Ugasili su symbian i megoo i potpisali kapitulaciju te prodali se najboljem ponudjivacu i to za 3x manje para nego li motorola.... Neki od nas ne vode biznise jer im zivot to nije dodjelio ali to ne znaci da smo manje sposobni ili manje vizionarski nadareni.... Jbga that's life.

 

A laprdala poput tebe laprdaju u saboru svakog dana... Pardon tu i tamo i opet ih nitko ne smatra ozbiljnima... Vec redikulima.... Ni ti to dovoljno za shvatiti kakvi svijet vode? 

12 godina
offline
Re: Cijene novih Lumija za Europu
skank666 kaže...

dakle, da rezimiramo... odličan hardver (pogotovo ekran pokraj kojeg sgsV i HTC se mogu sakrit), OS je takav kakav je (odličan ako se mene pita), vrhunska kamera i najvjerovatnije kvaliteta izrade bez premca kao i kod svih dosadašnjih modela lumia ali ne... mi tu imamo par pametnjakovića po kojima bi nokija (ili MS), svejedno trebala dijeliti svoje proizvode barem upola jeftinije od svoje konkurencije jer eto, sranje su pa i onda možda netko i kupi. ali hej, to nije sve. kad se spomene cijena nekog C/P samsunga ili HTC- reakcija je, ah očekivano za takav komad harvera. ne i za nokiju i MS. iako je jeftiniji (koliko toliko) i defintivno kvalitetniji uređaj - jok! to je MS to je sranje.

da ste imali koju u rukama (pogotovo neki top model) pjevali bi drugačije pjesme... 

 

MS mora ici nizim cjenama od konkurencije ako zeli da njihovi uredjaji budu popularbiji... Kasnije mogu dizati cjene poput Samsunga i ekipe.... Inace ne bu nista od 10% trzista kojem imaju tendenciju....

 

Ja sam koristio 925, 720 i 520 u zadnje vrijeme i za 925 mogu reci da je sjajan uredjaj.... Pa samo mogu misliti kakav je 930 a tek kakav ce biti 935 :) Izrada uredjaja je, imo, vrhunska. Software je s druge strane, khmmmmm, nezreo,  zelen sa nedostatkom, meni, jako bitnih funkcija... Nadam se da cu kao sljedeci mob uzeti WP... Al za jedno godinu i pol, dvije... kad android kojeg imam... uspori...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijene novih Lumija za Europu

ako sam dobro pročitao, l630 za 160eura - 50eura popusta u promo razdoblju, ne znam ali meni se to čini kao super cijena. a l520 tj 530 (ili 525? zaboravio sam već) za 100$? andorid je narastao na ovu brojku upravo zbog tih šit modela a ne zbog galaxy 2,4,5... a ti tu komentiraš cijenu high-end uređaja tj flagship-a? koji je opet jeftiniji od konkurencije...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
10 godina
protjeran
offline
Cijene novih Lumija za Europu

lumia 630 je za klinac, cak i da je jeftinija.

 

Danas se za 130ak dolara nadje odlican smartfon s 5'' IPS ekranom i pristojne (HD ready + ) reze te quad coreom, s tim telefonom imaš sve ili 95% toga što imaš sa telefonima koji koštaju 3-4x više.

osobno imam kineza androida koji me isprva oduševio značajkama kao ekran odlične kvalitete i oštrine te vjernosti boja, procesor, memorija i prostor na mobitelu (nema bloatwarea), kvaliteta izrade (!, btw prezivljava i padove s otprilike 1.5 m visine), a nakon puta od skoro 2000 km u ovih par dana, mogu reći da briljira i kao navigacija (u smislu GPS čipa i hvatanja satelita), naravno kako navigira ovisi i od app-a predviđenog za to. Kamera je ok kvalitete takodjer, no naravno ne u rangu posvećenog za to DSLR-a. Zvuk odličan, kako razgovora, tako i multimedije (jasne i glasne glasovne upute navigacije takodjer). Cak se i igrice glatko izvode, a na testovima je zamjetno bolji (4500 vs 3700, Antutu benchmark) u 3D grafici od recimo S3-a.

 

Za 50ak dolara gore ide i 8 jezgreni ili brzi 4 jezgreni proc, mada ne vidim velike koristi od doplate, osim ako kamera nije jos bolja.

 

Znaci 700ak kuna danas je uvrh glave dat za mobitel.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 11:37 (ftrim).
 
2 10 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cijene novih Lumija za Europu
MatijaZG kaže...

Koja ekipa neznalica na ovom forumu...vi koji mislite da je S5 space shuttle, ocito ste ga vidjeli jedino u reklamama...daleko je to od space shuttlea...pocevsi od izrade ruba, do kvalitete poklopca za konektore...mobitel u ruci djeluje bas jeftino. Nokia izdaje mobitel prakticki bolji u svemu, i opet pljujete. Htjeli bi mozda da svi mobiteli kostaju isto, znaci 100€? Da je tako, ne bi bilo razlike u novcu. Zasto bi jedan "jadnik" koji po cijele dane nista ne radi, si mogao priustiti flagship model kao ja koji sam ga zaradio? Znaci, kad gledate cijene necega, ne budite ljuti na operatera/autosalon, nego pogledajte sto ste vi ucinili da promjenite vas status. Pretezno ste prosjecne osobe, sa prosjecnim poslom, bez ambicije, i zelje za napredkom, i zato ne laprdajte o visokim cijenama. Svako si kupi to sto si moze priustiti.

Ubuduce bi trebalo za uclanjenje ovog foruma detaljan psihotest,i nije stvar u tome jel se ima ili ne stvar je principa.

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene novih Lumija za Europu
ftrim kaže...

lumia 630 je za klinac, cak i da je jeftinija.

 

Danas se za 130ak dolara nadje odlican smartfon s 5'' IPS ekranom i pristojne (HD ready + ) reze te quad coreom, s tim telefonom imaš sve ili 95% toga što imaš sa telefonima koji koštaju 3-4x više.

osobno imam kineza androida koji me isprva oduševio značajkama kao ekran, procesor, memorija i prostor na mobitelu (nema bloatwarea), kvaliteta izrade (!), a nakon puta od skoro 2000 km u ovih par dana, mogu reći da briljira i kao navigacija (u smislu GPS čipa i hvatanja satelita), naravno kako navigira ovisi i od app-a predviđenog za to. Kamera je ok kvalitete takodjer, no naravno ne u rangu posvećenog za to DSLR-a. Zvuk odličan, kako razgovora, tako i multimedije (jasne i glasne glasovne upute navigacije takodjer). Cak se i igrice glatko izvode, a na testovima je zamjetno bolji (30ak%) u 3D grafici od recimo S3-a.

 

Za 50ak dolara gore ide i 8 jezgreni ili brzi 4 jezgreni proc, mada ne vidim velike koristi od doplate, osim ako kamera nije jos bolja.

 

Znaci 700ak kuna danas je uvrh glave dat za mobitel.

Jedino što ti današnji flagshipovi mogu ponuditi a da doista možeš iskoristiti je kamera. Ja osobno bi radije opet uzeo s3 a za razliku u lovi kupio kakvu HD kameru koja će pokopati do temelja i najbolju smarphone snimalicu. Za one koji će doći s pričom kako je to još jedan dodatni uređaj za nositi okolo razlika u kvaliteti je prevelika da o tome uopće raspravljamo.

10 godina
protjeran
offline
Re: Cijene novih Lumija za Europu
lmutak kaže...
MatijaZG kaže...

Koja ekipa neznalica na ovom forumu...vi koji mislite da je S5 space shuttle, ocito ste ga vidjeli jedino u reklamama...daleko je to od space shuttlea...pocevsi od izrade ruba, do kvalitete poklopca za konektore...mobitel u ruci djeluje bas jeftino. Nokia izdaje mobitel prakticki bolji u svemu, i opet pljujete. Htjeli bi mozda da svi mobiteli kostaju isto, znaci 100€? Da je tako, ne bi bilo razlike u novcu. Zasto bi jedan "jadnik" koji po cijele dane nista ne radi, si mogao priustiti flagship model kao ja koji sam ga zaradio? Znaci, kad gledate cijene necega, ne budite ljuti na operatera/autosalon, nego pogledajte sto ste vi ucinili da promjenite vas status. Pretezno ste prosjecne osobe, sa prosjecnim poslom, bez ambicije, i zelje za napredkom, i zato ne laprdajte o visokim cijenama. Svako si kupi to sto si moze priustiti.

Ubuduce bi trebalo za uclanjenje ovog foruma detaljan psihotest,i nije stvar u tome jel se ima ili ne stvar je principa.

tako je, a princip je takav da necu dat vise no sto moram. Da mogu dat manje za autoceste, dao bih, ali posto je cijena vinjete takva kakva je, a ne zelim izgubit cijeli dan i zivce vozeci se po seoskim cesticama, biram platiti relativno visoku cijenu vinjeta kroz tri drzave.

s telefonima je izbor ocito moguc, i to je sva ljepota kineza.

16 godina
offline
Re: Cijene novih Lumija za Europu
ftrim kaže...

lumia 630 je za klinac, cak i da je jeftinija.

 

Danas se za 130ak dolara nadje odlican smartfon s 5'' IPS ekranom i pristojne (HD ready + ) reze te quad coreom, s tim telefonom imaš sve ili 95% toga što imaš sa telefonima koji koštaju 3-4x više.

osobno imam kineza androida koji me isprva oduševio značajkama kao ekran odlične kvalitete i oštrine te vjernosti boja, procesor, memorija i prostor na mobitelu (nema bloatwarea), kvaliteta izrade (!, btw prezivljava i padove s otprilike 1.5 m visine), a nakon puta od skoro 2000 km u ovih par dana, mogu reći da briljira i kao navigacija (u smislu GPS čipa i hvatanja satelita), naravno kako navigira ovisi i od app-a predviđenog za to. Kamera je ok kvalitete takodjer, no naravno ne u rangu posvećenog za to DSLR-a. Zvuk odličan, kako razgovora, tako i multimedije (jasne i glasne glasovne upute navigacije takodjer). Cak se i igrice glatko izvode, a na testovima je zamjetno bolji (4500 vs 3700, Antutu benchmark) u 3D grafici od recimo S3-a.

 

Za 50ak dolara gore ide i 8 jezgreni ili brzi 4 jezgreni proc, mada ne vidim velike koristi od doplate, osim ako kamera nije jos bolja.

 

Znaci 700ak kuna danas je uvrh glave dat za mobitel.

nadam se da ne pričaš o mediatek šrotex kinezima.. ako pričaš, onda stvarno..

a ova antututu benchmark izdrckavanja, nemam komentara, to je za djecu iz vrtića

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 11:45 (nixass).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijene novih Lumija za Europu

totalno si u pravu... u biti, zašto to onda ne primjenimo na sve? ah, da...  pa ćemo sve imat kvalitetnije!

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 11:46 (skank666).
10 godina
protjeran
offline
Re: Cijene novih Lumija za Europu
NSA kaže...
ftrim kaže...

lumia 630 je za klinac, cak i da je jeftinija.

 

Danas se za 130ak dolara nadje odlican smartfon s 5'' IPS ekranom i pristojne (HD ready + ) reze te quad coreom, s tim telefonom imaš sve ili 95% toga što imaš sa telefonima koji koštaju 3-4x više.

osobno imam kineza androida koji me isprva oduševio značajkama kao ekran, procesor, memorija i prostor na mobitelu (nema bloatwarea), kvaliteta izrade (!), a nakon puta od skoro 2000 km u ovih par dana, mogu reći da briljira i kao navigacija (u smislu GPS čipa i hvatanja satelita), naravno kako navigira ovisi i od app-a predviđenog za to. Kamera je ok kvalitete takodjer, no naravno ne u rangu posvećenog za to DSLR-a. Zvuk odličan, kako razgovora, tako i multimedije (jasne i glasne glasovne upute navigacije takodjer). Cak se i igrice glatko izvode, a na testovima je zamjetno bolji (30ak%) u 3D grafici od recimo S3-a.

 

Za 50ak dolara gore ide i 8 jezgreni ili brzi 4 jezgreni proc, mada ne vidim velike koristi od doplate, osim ako kamera nije jos bolja.

 

Znaci 700ak kuna danas je uvrh glave dat za mobitel.

Jedino što ti današnji flagshipovi mogu ponuditi a da doista možeš iskoristiti je kamera. Ja osobno bi radije opet uzeo s3 a za razliku u lovi kupio kakvu HD kameru koja će pokopati do temelja i najbolju smarphone snimalicu. Za one koji će doći s pričom kako je to još jedan dodatni uređaj za nositi okolo razlika u kvaliteti je prevelika da o tome uopće raspravljamo.

točno. Što se kamere tiče, isplatilo bi ti se uzet nekakav kompaktić sa što većim senzorom, a oni su danas prilično povoljni (čak bi se i rabljeni dosta isplatio, zbog niske cijene). osobno imam DSLR, ali najvise zbog posla i profi objektiva koji idu na njih (DSLR-ove). Inače, novi fotoaparati dupliraju i kao odlične HD kamere, pa ubiješ dvije muhe jednim udarcem. I da, razlika u kvaliteti je prevelika i bit će uvijek prisutna, a još par godina sigurno smartfoni neće prismrdjeti boljim kompaktima i DSLR-ima. Smartfoni kao fotoaparati/kamere i inače, govoreći o ergonomiji i nekim drugim karakteristikama, imaju i imati će mane u odnosu na za to specijalizirane naprave. od minijaturnih bliceva, preko veličina (još uvijek malih) senzorića, lošije optike, odustva optičkih zoomova (kod većine smartfona), ma puno toga.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 11:47 (ftrim).
10 godina
protjeran
offline
Re: Cijene novih Lumija za Europu
nixass kaže...
ftrim kaže...

lumia 630 je za klinac, cak i da je jeftinija.

 

Danas se za 130ak dolara nadje odlican smartfon s 5'' IPS ekranom i pristojne (HD ready + ) reze te quad coreom, s tim telefonom imaš sve ili 95% toga što imaš sa telefonima koji koštaju 3-4x više.

osobno imam kineza androida koji me isprva oduševio značajkama kao ekran odlične kvalitete i oštrine te vjernosti boja, procesor, memorija i prostor na mobitelu (nema bloatwarea), kvaliteta izrade (!, btw prezivljava i padove s otprilike 1.5 m visine), a nakon puta od skoro 2000 km u ovih par dana, mogu reći da briljira i kao navigacija (u smislu GPS čipa i hvatanja satelita), naravno kako navigira ovisi i od app-a predviđenog za to. Kamera je ok kvalitete takodjer, no naravno ne u rangu posvećenog za to DSLR-a. Zvuk odličan, kako razgovora, tako i multimedije (jasne i glasne glasovne upute navigacije takodjer). Cak se i igrice glatko izvode, a na testovima je zamjetno bolji (4500 vs 3700, Antutu benchmark) u 3D grafici od recimo S3-a.

 

Za 50ak dolara gore ide i 8 jezgreni ili brzi 4 jezgreni proc, mada ne vidim velike koristi od doplate, osim ako kamera nije jos bolja.

 

Znaci 700ak kuna danas je uvrh glave dat za mobitel.

nadam se da ne pričaš o mediatek šrotex kinezima.. ako pričaš, onda stvarno..

a ova antututu benchmark izdrckavanja, nemam komentara, to je za djecu iz vrtića

da li tvoje baljezganje o nečemu da je "šrot" ima pokriće u nekim benchmarcima, testovima, stvarnom korištenju ili samo voliš kenjuckati :-)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene novih Lumija za Europu
skank666 kaže...

totalno si u pravu... u biti, zašto to onda ne primjenimo na sve? ah, da...  pa ćemo sve imat kvalitetnije!

Ima to i pozitivnih strana, kad ti crkne jedno nećeš ostati bez svega.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice