Crowdfunding u doba kolere

poruka: 13
|
čitano: 2.602
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Crowdfunding u doba kolere".
16 godina
neaktivan
offline
Crowdfunding u doba kolere

Oleze mislio sam da si prepametan da ponavljas narodne parole da bi bilo dosta love da nema uhljeba...

dobro se zna da ogromna lova odlazi na krpanje mirovina(2mlrd eura godisnje, cisti wealth transfer od radnika prema umirovljenicima, aka kupovanje glasova),

kupovanje glasova seljaka(poticaji, lol, valjda jer zvuci bolje nego mito)

...

Audiji i slicna sran*a su simptomaticni ali matematicki gledano su sitnica...

 
1 7 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Crowdfunding u doba kolere

Mirovine kažeš!? Ok, ali taj pojam ima u hrvatskoj 2 značenja - jedan je nezaslužene prevelike mirovine, što uredno spada pod definiciju uhljeba, a drugi je isplata mirovina onima koji su tu mirovinu i zaslužili, od nje jedva žive, a novce koji su trebali biti njihova mirovina su odavno razni uhljebi poklonili za kunu kroz razne, što namjerne, što slučajne promašaje.

 

Poticaji kažeš!? Poticaji su način na koji država kontrolira proizvodnju hrane - nešto bez čega je potpuno ovisna o drugima i bespomoćna. Problem je što kod nas tim poticajima upravljaju uhljebi, pa opet, što kroz namjerne, što kroz slučajne pogreške ti poticaji često završe u krivim rukama.

 

Suma, da, oba problema koja si naveo su samo simptomi uhljebarstva!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Crowdfunding u doba kolere

i tek neznatna uporaba sive tvari za osnovnu namjenu ukazuje da nisu toliko strašne spoznaje kako nam je država i banana i debelo ovisna o svima i svakome (šifilo tan neofisnosti! {#} hik!), kako se nekim narodima jednostavno ne smije dopustiti samostalno "državotvorenje" jer je to kao djeci jasličke dobi daš da se igraju upravljačkim sustavom nuklearne centrale, kako jedan društveni sustav nije jednako primjenjiv na sve države i sve narode (zbog kulturnih, radnih, mentalitetnih i inih općih značajki), kako je heterogena do ludila - svakih pet-šest kuća u ovoj banana-republjik država za sebe, s vlastitim jezikom, tradicijama, običajima, nepodnošenjima svega što nije poput njih itd., a zajedničko im je samo to da ništa ne znaju učiniti složno i zajednički, kako je od devedesetih naovamo obrazovanje (i odgoj), kao osnovna polazišna točka izgradnje bilo kakvog suvislog društva svedeno na onemogućavanje obrazovanja (i odgoja) te proizvodnju neukih, nepismenih i nekulturnih sluga kapitalu, kako se tzv. "državni službenici" regrutiraju s dna društvene kace (jer nitko iole bistriji i učeniji, bez karijerističko-pragmatičnih nazora ne želi takve poslove obavljati za ponuđen novac i u uvjetima općeg nereda, bezakonja i nesigurnosti). ne. sve je to još nekako. najjezivije je što se doista ne može ama baš ništa učiniti da bi se išta bitno i nabolje promijenilo (u dogledno vrijeme). strašna je i spoznaja da su "naši stari" imali pravo i da je "na ovim prostorima" sve funkcioniralo i bilo uređeno za Austro-Ugarske i poslije, "za stare Jugoslavije" ali i poslijeratne. kad je netko izvana uvodio red, rad i disciplinu (poput tete u vrtiću). da je uvijek bilo samo gore, usprkos uzajamnom uvjeravanju kako "će biti bolje". nikad nije i neće biti. kad se pod sve podvuče crta, jedino što ima smisla je još u mlađoj dobi kidnuti što dalje od ove "balkanske krčme" i postati prorok u tuđoj zemlji. a mi vremešniji samo preživljavati do neminovna kraja, sretni tad da se sve napokon (barem za nas) okončalo. nekad se eksperimentiralo sa "samoupravljanjem" (by Kardelj & "crvena nit") a danas sa spajanjem 21. i 5. - 14. stoljeća u nerazmrsivu žabokrečinu. kad živiš u tri države na istom prostoru (FNRJ, SFRJ i RH) + informacije od još živućih predaka koji su bili i u još barem dvije prije ovih, imaš osnove za usporedbu. raduje me to što neću doživjeti budućnost koja ostaje na leđima današnjeg "mladog naraštaja".{#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Crowdfunding u doba kolere
MrBlc kaže...

Mirovine kažeš!? Ok, ali taj pojam ima u hrvatskoj 2 značenja - jedan je nezaslužene prevelike mirovine, što uredno spada pod definiciju uhljeba, a drugi je isplata mirovina onima koji su tu mirovinu i zaslužili, od nje jedva žive, a novce koji su trebali biti njihova mirovina su odavno razni uhljebi poklonili za kunu kroz razne, što namjerne, što slučajne promašaje.

 

Poticaji kažeš!? Poticaji su način na koji država kontrolira proizvodnju hrane - nešto bez čega je potpuno ovisna o drugima i bespomoćna. Problem je što kod nas tim poticajima upravljaju uhljebi, pa opet, što kroz namjerne, što kroz slučajne pogreške ti poticaji često završe u krivim rukama.

 

Suma, da, oba problema koja si naveo su samo simptomi uhljebarstva!

mirovine su im razgrabili oni za koje su oni vecinski( demokracija <3)  glasali ne djeca koja su tad bila maloljetna i koja bi im sada trebala placati te mirovine... da bude vic zesci mirovine su spizd3ne na kupovanje glasova bas tih kojima je lova maznuta. :D

za poticaje mi je glupo pricati... mislim hr je ovisna o nafti, da nas svijet hoce izolirati ima milijun stvari koje moze napraviti, ovo tvoje je samo racionaliziranje kupovanja glasova, naravno na stranu sto bi nam poljoprivreda bila jaca da nema poticaja...

nadalje patis od problema kao i mnogi mislis da je sustav ok, samo da se maknu uhljebi sve bi bilo ok...samo naravno to se nikad dogodi jer novi mladi strucnjaci budu kao i stari karijerni politicari... npr pogledaj sta je misura napravila... mlada nepoliticarka si je sestri nasla posao u gradskoj upravi i odleprsala u nove sportske pobjede...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Crowdfunding u doba kolere
Zoidberg kaže...

Oleze mislio sam da si prepametan da ponavljas narodne parole da bi bilo dosta love da nema uhljeba...

dobro se zna da ogromna lova odlazi na krpanje mirovina(2mlrd eura godisnje, cisti wealth transfer od radnika prema umirovljenicima, aka kupovanje glasova),

kupovanje glasova seljaka(poticaji, lol, valjda jer zvuci bolje nego mito)

...

Audiji i slicna sran*a su simptomaticni ali matematicki gledano su sitnica...

 

Ne znam zasto napises post, a da se ne informiras barem na Googleu. Mirovine su 30 milijardi kuna godisnje, a ne 15. Ne bez obzira na mirovine, RH trosi 25% BDP-a na javne strukture. Moja procjena je da je barem pola od toga baceno u smece, a bio bih smion reci da se radi o 3/4 novca koji je bacen. Prema tome, nije to narodna parola, to je stvarnost.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Crowdfunding u doba kolere

ne znam zasto ti ne citas sto pisem, no dobro...

govorio sam o krpanju(kolko ponzi sistemu fali kada se od isplata oduzme sto se uplacuje), sa time da sam ocito fulao par milijardica :D , jer kad sam zadnji puta gledoa bilo je 16 mlrd, sada je 18

 

bull$hiter in charge himself kaze:

http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/slavko-linic--ne-treba-odbaciti-mmf

 

 

 

11 godina
offline
Crowdfunding u doba kolere

Čekaj, Oleže, ti pišeš o tome u zemlji gdje državni službenici uz svu jeftinu i dostupnu modernu tehnologiju nisu bili nekoliko godina u stanju odraditi procesiranje podataka o popisu stanovništva.

U zemlji gdje se osjetljive poslovne informacije šalju putem e-maila.

U zemlji gdje se u nekoj tamo bolnici podaci o pacijentima ("karton") unose preko http-a i javne mreže u nekakvu bazu koja je negdje kolocirana.

U zemlji gdje moram u neku faking ustanovu nositi originalni dokument/potvrdu (ne smije biti kopija) koji je izdan putem računala u toj ustanovi, u istoj zgradi ali ulaz pored i u podrumu, a ovi su pak na prvom katu. Ovo zadnje sam doživio u ponedjeljak.

 

A liku iz članka nije jasno zašto tamo neki tamo 8-16 prst-u-uvo zombiji iz nekakvog ministarstva ne znaju što je to Kickstarter.

Pa nisu se oni trudili doći do tog posla zato da bi se sada zamarali s nekim tamo čudacima koji vidi vraga ovdje žele nešto i proizvoditi.

Prst u uvo, brale, prst u uvo.

 

A ja se već par dana čudim kako mi može iz Njemačke doći paket s robom kupljenom u lokalnom predstavništvu te tvrtke (web shop) za dva dana i po cijeni slanja od 19 kuna, a paket je bio teži od 1kg. A za HP je to i unutar države nemoguća misija po toj cijeni i u tom vremenu.

Da sprdačina bude još veća, paket mi je osobno uručio HP-ov poštar.

 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Crowdfunding u doba kolere

Galama bez veze. Većina bi pristala na posao preko veze, ali bi nakon što dobiju taj posao galamila da država ne radi. Radim za ministarstvo i znam o čemu pričam. Problem je malo širi, tj. skoro svatko ima putra na glavi pa onda šuti da se njegovo maslo ne sazna.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Crowdfunding u doba kolere
Jasno vam je da smo država svi mi? Nije kriva neka imaginarna 'država' nego naši sugrađani, susjedi, rođaci, braća, roditelji... i u konačnici mi sami.
11 godina
offline
Re: Crowdfunding u doba kolere
zbuzanic kaže...

Galama bez veze. Većina bi pristala na posao preko veze, ali bi nakon što dobiju taj posao galamila da država ne radi. Radim za ministarstvo i znam o čemu pričam. Problem je malo širi, tj. skoro svatko ima putra na glavi pa onda šuti da se njegovo maslo ne sazna.

 

I onda s vremenom tako skupno otkližemo nazad do mlađeg kamenog doba, jer je svatko nešt'o zajeb'o, pa sada mora šutiti radi čuvanja svoje pozadine...

16 godina
offline
Crowdfunding u doba kolere

Sve dok mladi ne mrdnu guzice i izađu na izbore i biraju, imamo 100+ stranaka, a kaže se da ni jedna ne valja. Ne razumijem, do sada su vladale dvije glave uz par parazita (HNS/SDSS/IDS/itd) ima drugih kojima treba udijeliti glasove. Što je sa ostalih 50+. Zašto ne bi pirati dobili koji glas ili zeleni ili netko treći. Ali bolje kukati i ostati doma kad bude opet HDZ/SDP.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Crowdfunding u doba kolere
zbuzanic kaže...

Galama bez veze. Većina bi pristala na posao preko veze, ali bi nakon što dobiju taj posao galamila da država ne radi.

Istina, ja bih prvi pristao na posao preko veze, ali posao za koji sam kvalificiran ili za koji barem imam osnovu na koju se mogu samostalno doškolovati. Sve drugo bi bila medvjeđa usluga i propadanje i kao radnik i kao osoba.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Crowdfunding u doba kolere
MrBlc kaže...
zbuzanic kaže...

Galama bez veze. Većina bi pristala na posao preko veze, ali bi nakon što dobiju taj posao galamila da država ne radi.

Istina, ja bih prvi pristao na posao preko veze, ali posao za koji sam kvalificiran ili za koji barem imam osnovu na koju se mogu samostalno doškolovati. Sve drugo bi bila medvjeđa usluga i propadanje i kao radnik i kao osoba.

Zato lijepo treba prerezati plaće u javnom sektoru na pola pa da vidimo tko želi takav posao "preko veze" koji ne vrijedi potrošenog vremena.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice