"Do no evil"... ili možda ne?

poruka: 129
|
čitano: 17.496
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Do no evil"... ili možda ne?".
14 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Gdje ima dima, ima i vatre.

 

Svakako je ova prica malo nategnuta zbog:

1) Vremena u koje se pojavljuje a toje lansiranje Google + usluge

2) Lik je sve živo stvaio na Googleove servise, i baš su njemu sve ukinuli, oduzeli obrisali

 

Stoga nije teško pomisliti da je to spletarenje konkurencije, ALI

-zašto to Google odmah ne demantira

-njihova EULA je stvarno odvratna

-google mi se s vremenom sve manje dopada jer je od jedne simpa i kreativne firmice

postao velika korporacija s previše podataka i upitnim namjerama.

 

Da, koristim Gmail i koristit cu, ali za potrebe koje nisu od neke krucijalne važnosti i nikako

da jedina kopija bude na Gmailu i njihovoj usluzi.

 

Oni koji se bave sumnjivim poslovima i stvarima za koje ne žele da zna njihova okolina

ili neka državna tijela , ili jednostavno ne žele dijeliti svoje poslovne i ine tajne nek bježe

na privatne hostove i sefove i tko zna šta.

Ja sam za sad kao i vecina ovdje na forumu normalan građanin i boli me kifla hoce li Google procitat

s kim se sad idem nac, s kime sam neš raspravljo, kome sam dao neki link, kome sam

se javio nakon dugo vremena i druge idiotarije.

 

Ovo također baca ljagu i na Android koji također kolko znam može prikupljati slicne podake ili?

Znam samo da je prije nekoliko mjeseci bio šok, skandal i nevjerica kad se za Apple ispostavilo da bilježi lokacije

korisnika. Ugl.kako god okreneš svi su oni tu negdje. S time da su Googleom i FB na celu, a Apple i M$ mi se naspram

njih još cine još sitne ribice u baratanju privatnim informacijama.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
7 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

google je gamad najveća, oduvik ja to govorim i mislim tako, samo mnogi ljudi to ne shvačaju još, šteta...

Moj PC  
2 5 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
EZY-E kaže...

OMG kojih tu likova ima 0.o

kojih tu teorija zavjere ima i paničara koji vec razmisljaju preci na konkurentski mail posluzitelj ili cak platiti za privatni mail(koda ste neka firma jbt :S)

koda je hakirano 3452625235 mail accountova.

i kakav mrtvi privatni mail??

 

Problem je u tome što neki i stavljaju poslovne podatke na Google servise !

...ili su barem do sada to radili.

 

Privatni email (hosting/domena) ti daje donekle sigurnost da tvoje podatke nitko neće izbrisat, publishirat ili iskoristit... što očito Googleu ide od ruke... tj. korisnik samim kreiranjem accounta daje to pravo Googleu   {#} Ja duže vrijeme razmišljam da kupim običnu kantu i postavim svoj vlastiti POP server kod kuće, sa maksimalnim osiguranjem.

 

Poštujem svoju privatnost i ne vjerujem oblaku! Koliko god se vama to činilo blesavo.

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
15 godina
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?

Ovo je dobar alat za skinuti sve sa google maila lokalno:

http://www.gmail-backup.com/download

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
15 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

zna li netko da li su se uvjeti promijenili obzirom da vec postoje chromebook laptopi u

prodaji.

ne bi bilo bas nesto ugodno uzeti taj chromebook i nakon nekog vremena ne moci pristupiti

svemu sto ste stvarali (ma koliko god to bilo povrsno, jer sumnjam da ce itko raditi ozbiljne

stvari na tim laptopima).

 

paranoja je ponekad zdrava.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
Misliš da je plaćeni hosting sigurniji?
16 godina
odjavljen
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Meni se neki ljudi smiju ali ja koristim t-com mail već 15 godina i uopće ga ne mislim promjeniti jer nemam nikakvih razloga za to!

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Nisam onaj koji vjeruje u teorije zavjere niti sam paranoik, ali valjda je svima jasno da ne postoji sigurna komunikacija, nema sigurne socijalne mreže niti sigurnog operacijskog sustava. Sjetite se priče od prije par mjeseci kako je u popularnoj distribuciji BSD unixa na glasu po sigurnosti pronađen dio koji je NSA ili FBI (nisam više ni sam siguran) omogućavao backdoor. Smiješno i nerealno bi bilo vjerovati da windows, osx, linux to nemaju, kao i cisco routeri, vpn appliance-i i ostalo.

 

Svemu je moguće na ovaj ili onaj način pristupiti, pitanje je samo koliko je vaša komunikacija interesantna nekom drugom.

 

 

 

Ja osobno nemam kaj skrivati tako da uredno koristim gmail u privatne svrhe, preko gtalka se čujem s frendovima (jednostavnije, brže i jeftinije nego preko sms-a), google docs za neke privatne dokumente kojima mi je zgodno pristupati putem računala i mobitela.

 

Jedine privatne stvari do kojih mi je stalo i koje nikako ne želim izgubiti nisu niti filmovi, niti mp3 niti programi i slične nebitne gluposti. Jedino kaj mi je bitno su privatne slike i filmići od moje obitelji koje syncam na više diskova, ne želim se u njihovo čuvanje pouzdati u nikakav cloud servis kaj god pisalo u njihovim eulama.

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
Friday kaže...

Meni se neki ljudi smiju ali ja koristim t-com mail već 15 godina i uopće ga ne mislim promjeniti jer nemam nikakvih razloga za to!

U firmi smo koristili T-Com mail za dvadesetak udaljenih lokacija s kojih smo tako dnevno prikupljali neke podatke u mailovima od po 100-200 KB. Možda je važno naglasiti da su skoro sve lokacije spajane na net preko VIP-ove mobilne infrastrukture (Officebox). Tek su dvije-tri lokacije koristile T-Comov ADSL. Kad jednog dana ne stižu više mailovi s lokacija opremljenih VIP-ovom opremom. Samo s par lokacija na T-Comu. Kao mailovi se vraćaju pošiljatelju pod oznakom spama kojeg utvrđuje neki sasvim milijuniti servis kojeg T-Com koristi. Podaci su primani na kanti koja je bila spojena na net T-Comovim ISDN-om. Na sve druge moguće mail adrese osim T-Comovih mailovi su i dalje stizali s lokacija, pa je bilo jasno gdje je problem. Pisali mailove supportu, zvali po T-Comu, po VIP-u, svi bili zbunjeni u T-Comu i prodavali spiku da je kod nas negdje problem, pa da je kod VIP-a itd. Uglavnom otkantali kompletno T-Com. Toliko o T-Comu.

Deckard
16 godina
odjavljen
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
deckard kaže...
Friday kaže...

Meni se neki ljudi smiju ali ja koristim t-com mail već 15 godina i uopće ga ne mislim promjeniti jer nemam nikakvih razloga za to!

U firmi smo koristili T-Com mail za dvadesetak udaljenih lokacija s kojih smo tako dnevno prikupljali neke podatke u mailovima od po 100-200 KB. Možda je važno naglasiti da su skoro sve lokacije spajane na net preko VIP-ove mobilne infrastrukture (Officebox). Tek su dvije-tri lokacije koristile T-Comov ADSL. Kad jednog dana ne stižu više mailovi s lokacija opremljenih VIP-ovom opremom. Samo s par lokacija na T-Comu. Kao mailovi se vraćaju pošiljatelju pod oznakom spama kojeg utvrđuje neki sasvim milijuniti servis kojeg T-Com koristi. Podaci su primani na kanti koja je bila spojena na net T-Comovim ISDN-om. Na sve druge moguće mail adrese osim T-Comovih mailovi su i dalje stizali s lokacija, pa je bilo jasno gdje je problem. Pisali mailove supportu, zvali po T-Comu, po VIP-u, svi bili zbunjeni u T-Comu i prodavali spiku da je kod nas negdje problem, pa da je kod VIP-a itd. Uglavnom otkantali kompletno T-Com. Toliko o T-Comu.

 

Vjerujem ti ali ja već 15 godina nemam apsolutno nikakav problem. Zato ni ne mislim išta promjeniti!

Freak Show Inc.
15 godina
protjeran
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
blendeR kaže...

google je gamad najveća, oduvik ja to govorim i mislim tako, samo mnogi ljudi to ne shvačaju još, šteta...

lol google najveca gamad ? daj se pokopaj 

 

gledaj malo sta je google sve besplatno podjelio ljudima 

14 godina
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Ali ja svaki dan radim backup mailova tj. outlook 2010 koji je zasebna aplikacija ne dio windowsa i tu lipo u my dokuments ima folder outlook files i taj folde se cuva.

Imam i web mail ali to je samo za temp tj. za privremene stvari za koje me se j...

 

I moj vam je savjet, nevjerujte mailovima od t-com, iskona, vipa i slično.

Jedina sigurnost vam je vlastita mail adresa tj. da imate neku domenu www.ime.com i onda mail info@ime.com

Dakle adresa nad kojom imate 100% kontrolu.A za to je dobro i imati i baš svoj hosting što je reka gore Blues brother, jel.

 

Meni je t-com bez ikakavog objašnjenja iskučio 5 email adresa, jer se dogodila greška kad sam selio na iskon, koji je njihov jel, iako su rekli da se ništa neće promjenit kad se budem "selio" što se tiće mailova a stavili su mi, isuse, jedan inbox za svih 5 mailova tj. kada pošaljem mail na bilo koju od tih 5 adreda sa bilo koje od tih 5 adresa taj mail mogu primit. I nakon 2 godine nisam više mogao slat mailove sa tih adresa ali sam mogao primit i sada prije godinu dana su mi potpuno ukinili tih 5 adresa. Moj internet provider, stjecajem okolnosti je t-scum.

 

MIKROBLOG: http://www.youtube.com/watch?v=TEDkZ02pmWo
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2011 10:14 (KIKI3ooo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
tnakir kaže...

Inace sam sve podatke vukao sa gmail-a IMAP-om. Vrijeme je za backup na lokalni inbox :)

 

Samo ukljucis lokalni sync, a ako imas Thunderbird on to automatski radi.

 

Inače, ako želite pravi support za to se plaća kao i kod svih ostalih. Kamo bi oni stigli sa milijunima pitanja koja se postavljaju (a neka su poprilično glupa). Google Apps je 50$ godišnje po accountu i kad imate takav support onda vam odgovore u par minuta, provjereno jer imamo nekoliko poduzeća koja plaćaju Google Appse. Inače se većina odgovora može pronaći na njihovim stranicama, ali zna ponekada odgovoriti i Google-ov zaposlenik. Najveći "problem" je što oni zatvaraju ili blokiraju mutave korisnike koji krše njihova pravila ili recimo stave mail grupu na facebook-u i onda se grupa zablokira zbog milijuna obavijesti jer imaju na tisuže fanova i fanovi pišu komentare koji bi trebali preko grupe stizati na jos 50+ accounta i naravno to krši Googleova pravila. Dogodilo nam se to dva puta, srećom jednom je bio plaćeni account pa su nam riješili odmah, a za drugi (free) smo znali u čemu je problem.

Ako nekog piči paranoja neka zakupi neki jeftini VPS digne svoj server i neka uživa :) Naravno to se plaća = nema ništa đabe.

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/
13 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Ne sviđa mi se Google, ne sviđa mi se Microsoft. Niti bilo koja druga TVRTKA. Niti mi se sviđaju. Ono što mi se može/nemože sviđati su njihovi proizvodi. Trenutak kada počinjem razmišljati tako da izražavam povjerenje/nepovjerenje spram neke tvrtke je trenutak kada ću početi donositi krive odluke. Jer, dajte mi proizvod i recite mi što on može i što traži od mene pa ću vidjeti trebam li to. Tvrtke su entiteti koje se mogu mijenjati - jer ih sačinjavaju različiti ljudi koji dolaze i odlaze. Kako se tvrtka mijenja, mijenja se i njezina poslovna politika. Na bolje ili loše. Svejedno, njima neću moči vjerovati. Čovjek se teško mijenja pa je stvar povjerenja/nepovjerenja pouzdanija, odnosno konstantna. Želim reći, čovjeku mogu vjerovati ali tvrtki ne.

 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Pacijenti

born to be gamer
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
Friday kaže...

Meni se neki ljudi smiju ali ja koristim t-com mail već 15 godina i uopće ga ne mislim promjeniti jer nemam nikakvih razloga za to!

smiju se sve do jednog dana. primjeri su svakodnevni. uuu nema mi fb-a ni gmail-a. otet mi ovaj-onaj acc.  pisem supportu,jos nista.

a kad im kazem, vezi gmail,steam,paypal i slicne servise na t-com(ili svog davatelja usluge za net),onda se ceskaju po glavi.

dogodi se phishing, okrenes 08009000 i zatrazis novi pass.  dok tebi google ili hotmail odgovore,ode sve kvragu... naravno financijski bolno..a tek steam uvjeravat da si zrtva i gdje ti je nestalo par tisuca kuna igara...hah.

moze se i gmail i fb i neznam sto vise zastitit mobitelom, na zahtjev dobijes sms sa pristupnim kodom...al eto, nece ljudi ni to jer je paranoja.

mail davatelja internet usluge je zakon za registraciju i odrzavanje accounta bitnih servisa.

 

16 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

google ima 200 milijuna gmail korisnika, dodaj tu korisnike gdocsa, picase, youtubea,g+ ... vi hoćete reći da je jedan korisnik izgubio podatke, a google "do no evil " mantru. i sad je još kriv google što ne demantira ...

 

i koristio je free verziju koja se ne naplaćuje i nema podršku 24/7 ,a oni mu se ne javljaju, a on gore ima sve svoje važne životne informacije

 

previše "navodno" u članku rekla-kazala, al očito da i priče o googleu počinju donositi klikove kao i o appleu pa se ovakove priče isplate. koji je sljedeći članak ...steve jobsu ostalo još dodatnih 6 tjedana života, dodatak članku od prije par mjeseci

 

 

 

 

Većinu novca sam prokartao, prokurvao i propio. Ostatak sam potrošio bezveze - George Best
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Evo da napišem svoj slučaj.

Preko svog glavnog gmail računa otvorio sam i youtube račun.

I stavio filmić potpuno uobičajenog sadržaja za youtube - jedan gol Hajduka.

I zbog kršenja prava mi je račun odmah ukinut, bez ikakvog upozorenja. Srećom, samo youtube račun.

Ali i tako je situacija dosta neugodna i nepraktična.

Prvo, izbrisani su mi i svi drugi uploadani filmovi.

Drugo, nije mi sve pod istom kapom (računom). Ne mogu gledati youtube ako sam već registriran na glavni gmail račun. Kad radim nešto drugo sa glavnim google računom (pregledavam mail i sl.), nego se moram odjaviti i ponovo prijaviti na youtube sa drugim računom.

Znači, jedan manji prekršaj na youtubu mi je donio dosta neugodnosti i nepraktičnosti na cijelom tom google računu.

A zamislite samo da zbog sličnog prekršaja na youtubeu ukinu cjelokupni google račun.

 
3 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
pegula kaže...

Evo da napišem svoj slučaj.

Preko svog glavnog gmail računa otvorio sam i youtube račun.

I stavio filmić potpuno uobičajenog sadržaja za youtube - jedan gol Hajduka.

I zbog kršenja prava mi je račun odmah ukinut, bez ikakvog upozorenja. Srećom, samo youtube račun.

Ali i tako je situacija dosta neugodna i nepraktična.

Prvo, izbrisani su mi i svi drugi uploadani filmovi.

Drugo, nije mi sve pod istom kapom (računom). Ne mogu gledati youtube ako sam već registriran na glavni gmail račun. Kad radim nešto drugo sa glavnim google računom (pregledavam mail i sl.), nego se moram odjaviti i ponovo prijaviti na youtube sa drugim računom.

Znači, jedan manji prekršaj na youtubu mi je donio dosta neugodnosti i nepraktičnosti na cijelom tom google računu.

A zamislite samo da zbog sličnog prekršaja na youtubeu ukinu cjelokupni google račun.

ovo sta si napisao je ocito neka greska jer je to nemoguce ,ja sam svasta uploudao na youtube i obavezno sam dobio upozorenje i obrisali video ,ako se to ponovi 3x brise se racun

 

bez upozorenja su mi jedino uklonili racun kada sam preko javaskripte jednom youtube korisniku uklanjao subscribere (budala zaboravio sam se odlogirat) i mislim da je to posteno...

 

Ti se mozes bez problema ic zalit i lako moguce da ce ti vratit racun ,ako je stvarno bilo bez razloga...to ti je puno pametnije nego tu plakat po forumu

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2011 11:07 (hrvatskafarkasevec).
16 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

ja na yt kanalu imam 4 brisana klipica ..krsenje pravila oko fife na svjetskom prvenstvu. 8 klipova su mi limitirali zbog krsenja audio zapisa.

nije nikada account ugasen.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?

Prvo, ne plačen nego samo iznosim svoj slučaj.

Drugo, nije greška. Sve se dogodilo točno onako kako sam opisao.

Konkretno, radi se o golu Vukušića protiv   Anderlechta.

Naravno, sada ima bezbroj videa tog gola na youtubeu.

Moj grijeh je to što sam ga postavio odmah nakon gola, možda i prvi.

I zbog toga mi je ukinut account, sa svim onim posljedicama koje sam napisao.

OK, briga me za to. Ono što mi se ne sviđa i na što upozoravan je da to povlači neugodnosti i sa drugim servisima googlea na istom accountu.

I ne sviđa mi se što ne postoje drugačije kazne osim ukidanja accounta. Poput vremenskog bana, ili zabrane uploadanja videa.

Samo jedna, i to najstroža kazna, je neprimjerana.

A evo stavljam i sliku što mi piše kada se pokušam registrirati. Pogledajte koja si prava daje Google, posebno ono zadnje:

  http://i52.tinypic.com/2hx563l.jpg

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2011 11:37 (pegula).
13 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

ok, jedan ugasen account od neznam kolko stotina milijuna. vjerojatno je kroz taj account teklo nesto sto nebi smjelo.. ne kuzim frku gmail je i dalje vodeci e-mail servis i ostat ce. a vjerojatno ce google+ presisat facebook (nadam se iskreno)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
pegula kaže...

Prvo, ne plačen nego samo iznosim svoj slučaj.

Drugo, nije greška. Sve se dogodilo točno onako kako sam opisao.

Konkretno, radi se o golu Vukušića protiv   Anderlechta.

Naravno, sada ima bezbroj videa tog gola na youtubeu.

Moj grijeh je to što sam ga postavio odmah nakon gola, možda i prvi.

I zbog toga mi je ukinut account, sa svim onim posljedicama koje sam napisao.

OK, briga me za to. Ono što mi se ne sviđa i na što upozoravan je da to povlači neugodnosti i sa drugim servisima googlea na istom accountu.

I ne sviđa mi se što ne postoje drugačije kazne osim ukidanja accounta. Poput vremenskog bana, ili zabrane uploadanja videa.

Samo jedna, i to najstroža kazna, je neprimjerana.

A evo stavljam i sliku što mi piše kada se pokušam registrirati. Pogledajte koja si prava daje Google, posebno ono zadnje:

 

 

UEFA ili vec tko brise video ,a ne account znaci da je to bila greska i mozes se zalit 

osim ,ako ti vec od prije nisi imao neka upozorenja pa ti je ovo bilo zadnje 

 

i da zasto se nisi zalio ?? to barem nije tesko

16 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

to skripta radi automatikom. mi smo njemcima zabili 2:0, obe bakljade u kvartu sam brzinski editirao sa ubacenim golovima..nije bilo 5 minuta iza utakmice...odmah brisano cim je upload zavrsio.  fifa blabla i sl.

 
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Mislim da lik flejma Google. To je neki anderkaver potez od strane fejsfaka :D

 

p.s. Ne vjerujem da su mu samo tako ugasili mail bez razloga jer je lik prosjećan korisnik.

bom bom mi smo HDZ bom bom ne traži dokaze...
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
torrente kaže...

to skripta radi automatikom. mi smo njemcima zabili 2:0, obe bakljade u kvartu sam brzinski editirao sa ubacenim golovima..nije bilo 5 minuta iza utakmice...odmah brisano cim je upload zavrsio.  fifa blabla i sl.

isto tak kada sam uploudao gol Arsenala u LP bio je maknut u roku 30 min i dobio sam upozorenje na youtube i mail 

15 godina
protjeran
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
hrvatskafarkasevec kaže...
blendeR kaže...

google je gamad najveća, oduvik ja to govorim i mislim tako, samo mnogi ljudi to ne shvačaju još, šteta...

lol google najveca gamad ? daj se pokopaj

 

gledaj malo sta je google sve besplatno podjelio ljudima

  adware NIJE freeware

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
Bypass kaže...

Mislim da lik flejma Google. To je neki anderkaver potez od strane fejsfaka :D

 

p.s. Ne vjerujem da su mu samo tako ugasili mail bez razloga jer je lik prosjećan korisnik.

  Ukinuli su samo youtube, čitaj pažljivije.

Ali mogli su, da su htjeli, ukinuti sve. I to i iz bilo kakvog razloga.

Pročitaj što piše:

  http://i52.tinypic.com/2hx563l.jpg

14 godina
neaktivan
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
pegula kaže...

Prvo, ne plačen nego samo iznosim svoj slučaj.

Drugo, nije greška. Sve se dogodilo točno onako kako sam opisao.

Konkretno, radi se o golu Vukušića protiv   Anderlechta.

Naravno, sada ima bezbroj videa tog gola na youtubeu.

Moj grijeh je to što sam ga postavio odmah nakon gola, možda i prvi.

I zbog toga mi je ukinut account, sa svim onim posljedicama koje sam napisao.

OK, briga me za to. Ono što mi se ne sviđa i na što upozoravan je da to povlači neugodnosti i sa drugim servisima googlea na istom accountu.

I ne sviđa mi se što ne postoje drugačije kazne osim ukidanja accounta. Poput vremenskog bana, ili zabrane uploadanja videa.

Samo jedna, i to najstroža kazna, je neprimjerana.

A evo stavljam i sliku što mi piše kada se pokušam registrirati. Pogledajte koja si prava daje Google, posebno ono zadnje:

 http://i52.tinypic.com/2hx563l.jpg

Tvoj slučaj je jasan. Guglovci su dinamovci. Nema druge.

14 godina
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
hrvatskafarkasevec kaže...
pegula kaže...

Evo da napišem svoj slučaj.

Preko svog glavnog gmail računa otvorio sam i youtube račun.

I stavio filmić potpuno uobičajenog sadržaja za youtube - jedan gol Hajduka.

I zbog kršenja prava mi je račun odmah ukinut, bez ikakvog upozorenja. Srećom, samo youtube račun.

Ali i tako je situacija dosta neugodna i nepraktična.

Prvo, izbrisani su mi i svi drugi uploadani filmovi.

Drugo, nije mi sve pod istom kapom (računom). Ne mogu gledati youtube ako sam već registriran na glavni gmail račun. Kad radim nešto drugo sa glavnim google računom (pregledavam mail i sl.), nego se moram odjaviti i ponovo prijaviti na youtube sa drugim računom.

Znači, jedan manji prekršaj na youtubu mi je donio dosta neugodnosti i nepraktičnosti na cijelom tom google računu.

A zamislite samo da zbog sličnog prekršaja na youtubeu ukinu cjelokupni google račun.

ovo sta si napisao je ocito neka greska jer je to nemoguce ,ja sam svasta uploudao na youtube i obavezno sam dobio upozorenje i obrisali video ,ako se to ponovi 3x brise se racun

 

bez upozorenja su mi jedino uklonili racun kada sam preko javaskripte jednom youtube korisniku uklanjao subscribere (budala zaboravio sam se odlogirat) i mislim da je to posteno...

 

Ti se mozes bez problema ic zalit i lako moguce da ce ti vratit racun ,ako je stvarno bilo bez razloga...to ti je puno pametnije nego tu plakat po forumu

 

Ovo je isto malo prepotentno napisano, zar ne?

MIKROBLOG: http://www.youtube.com/watch?v=TEDkZ02pmWo
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2011 12:47 (KIKI3ooo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice