Doba osobnih računala je prošlo

poruka: 327
|
čitano: 35.618
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Doba osobnih računala je prošlo".
14 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
Ezio kaže...
Ma ne da prolazi vrijeme pc-a nego prolazi i vrijeme vas zagriženih tvrdoglavaca. Ili cete prihvatiti promjene ili cete izumrijeti. Ne možete zauvijek kočiti nas koji želimo napredak.

Nisi shvatio neke stvari izgleda.

 

Nitko ovdje ne tvrdi da ne prihvaca neke nove stvari vec da su predvidanja malo ipak preblesava.

 

Mogao bih recimo prihvatit da mi sada netko kaze da dolazi vrijeme kada vise necu morati imati kantu ispod stola vec da ce sve biti u cloudu i da cu putem clouda dobivat sve pa i mozda na neku foru neki nabrijani komp, ali da ce mi tablet zamjenit PC...nemojmo biti smijesni i neozbiljni.

Ne moze tablet zamjenit PC...nikako! Ni sada, ni za 5, a ni za 50 godina posto ljudi nece igrat na 10'' smecu, nece radit posao na 10'', a bogme nitko nece ni gledat filmove na takvim igrackicama!

Ako to nemozes prihvatit, onda sa tobom nesto nije ok i idi gledaj film na 4,3'' smartphoneu (ako imas i takav uopce).

Sta, da posao obavljam na 10'' tabletu? Da igram na njemu? Da gledam filmove? Da imam 20 tabova otvorenih na toj maloj igrackici (da, neki od nas moraju imati odmah u startu otvorenih 20-ak tabova kao npr. ja kojemu se pali browser sa 23 taba u startu).

Objasni mi kako da radim na 23 taba na 10'' tabletu? Ajde molim te prosvijetli me....i jos uz to da radim sve ostale poslove na kompu koje trebam?

 

Tablet mi je super kada nekuda putujes, kada sam recimo sam na nekoj kavici ili za malo njuskanja po netu no nikako nije za nikakav ozbiljniji posao pa ni igranje ili bilo sta slicno...pomirite se sa time jer ne mozes ugodno radit na 10''.

Onaj tko tvrdi suprotno nije nikada imao ni radio u zivotu sa tabletom i amen!

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
neaktivan
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
win32 kaže...
Ezio kaže...
Ma ne da prolazi vrijeme pc-a nego prolazi i vrijeme vas zagriženih tvrdoglavaca. Ili cete prihvatiti promjene ili cete izumrijeti. Ne možete zauvijek kočiti nas koji želimo napredak.

Nisi shvatio neke stvari izgleda.

 

Nitko ovdje ne tvrdi da ne prihvaca neke nove stvari vec da su predvidanja malo ipak preblesava.

 

Mogao bih recimo prihvatit da mi sada netko kaze da dolazi vrijeme kada vise necu morati imati kantu ispod stola vec da ce sve biti u cloudu i da cu putem clouda dobivat sve pa i mozda na neku foru neki nabrijani komp, ali da ce mi tablet zamjenit PC...nemojmo biti smijesni i neozbiljni.

Ne moze tablet zamjenit PC...nikako! Ni sada, ni za 5, a ni za 50 godina posto ljudi nece igrat na 10'' smecu, nece radit posao na 10'', a bogme nitko nece ni gledat filmove na takvim igrackicama!

Ako to nemozes prihvatit, onda sa tobom nesto nije ok i idi gledaj film na 4,3'' smartphoneu (ako imas i takav uopce).

Sta, da posao obavljam na 10'' tabletu? Da igram na njemu? Da gledam filmove? Da imam 20 tabova otvorenih na toj maloj igrackici (da, neki od nas moraju imati odmah u startu otvorenih 20-ak tabova kao npr. ja kojemu se pali browser sa 23 taba u startu).

Objasni mi kako da radim na 23 taba na 10'' tabletu? Ajde molim te prosvijetli me....i jos uz to da radim sve ostale poslove na kompu koje trebam?

 

Tablet mi je super kada nekuda putujes, kada sam recimo sam na nekoj kavici ili za malo njuskanja po netu no nikako nije za nikakav ozbiljniji posao pa ni igranje ili bilo sta slicno...pomirite se sa time jer ne mozes ugodno radit na 10''.

Onaj tko tvrdi suprotno nije nikada imao ni radio u zivotu sa tabletom i amen!

Ne nego ćeš to raditi na televizoru..

 

I sad prije nego (svi) graknete na mene da televizor služi za druge stvari i da tv služi drugim ukućanima, dozvolite da kažem: U PRAVU STE..

Ipak to ne znači da i druga strana nije u pravu.

 

Sve je veći trend imati dva televizora (briši to)..

To je trend već godinama samo što televizoru polako sazrijevaju i granica između monitora i telke se polako, ali sigurno brišu.

 

Zašto odvojiti prostor za stol i za monitor i za kučište kad jednostavno možete imat tv manje dijagonale koji služi i kao televizor i kao media player i spaja se na net?!

A na kojega prema potrebi možete spojiti tablet i raditi sa 23 taba..

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2012 23:03 (NightShadow).
13 godina
offline
Doba osobnih računala je prošlo
pobrisati
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2012 23:02 (grzzi).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
Ja sam sve shvatio ali tebi nista nije jasno. Prognoziras buducnost za 5 i 50 godina kao da ce tehnologija ostati na danasnjoj razini. Vec danas tablet efikasno zamjenjuje komp kad su u pitanju stvari koje ljudi najcesce rade. Ponekad je cak i brzi od kompjutera. Sto ce biti u buducnosti i hoce li se i oni najspecijaliziraniji poslovi koji danas nikako ne idu bez pc-a raditi na danas klasicnom desktopu na klasican nacin, to je pitanje na koje se ne zna odgovor. Ali se vec itekako nazire da je pc za osobne potrebe uskoro mrtav.
14 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
NightShadow kaže...

Ne nego ćeš to raditi na televizoru..

 

I sad prije nego (svi) graknete na mene da televizor služi za druge stvari i da tv služi drugim ukućanima, dozvolite da kažem: U PRAVU STE..

Ipak to ne znači da i druga strana nije u pravu.

 

Sve je veći trend imati dva televizora (briši to)..

To je trend već godinama samo što televizoru polako sazrijevaju i granica između monitora i telke se polako, ali sigurno brišu.

 

Zašto odvojiti prostor za stol i za monitor i za kučište kad jednostavno možete imat tv manje dijagonale koji služi i kao televizor i kao media player i spaja se na net?!

A na kojega prema potrebi možete spojiti tablet i raditi sa 23 taba..

 

Ali zašto bi ti onda bio potreban tablet? Onda se može sve ugradit direktno u tv i biraj hoćeš li tv ili funkcije računala. Po tom ne treba razmišljat o dockovima na koje spajaš tipkovnicu, miša i ostalu periferiju, već sve ugradiš u tv i na njega direktno spajaš šta hoćeš. AIO, ali s izgledom današnjih plazmi. Ako već gledamo u budućnost, onda mi vjerojatno neće ni tablet biti potreban za putovanja. Kupim neki mobitel od 5 incha s ugrađenim projektorom (hologram ili šta već bude moguće ostvarit) i eto sve imam.

 

Po meni je najveća prednost računala i zbog čeg vjerujem da još dugo neće izumrijet nadogradivost. Pa tko je lud svakih godinu dana kupovat novi tv, tablet ili šta god to već bude, kad izađe nova verzija os-a, a proizvođači ne budu htjeli pustit update. Ne želim mijenjat cijeli multimedijalni centar svako malo kao što danas mijenjamo mobitele. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2012 23:11 (Iggx).
16 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
Iggx kaže...

 

Po meni je najveća prednost računala i zbog čeg vjerujem da još dugo neće izumrijet nadogradivost. Pa tko je lud svakih godinu dana kupovat novi tv, tablet ili šta god to već bude, kad izađe nova verzija os-a, a proizvođači ne budu htjeli pustit update. Ne želim mijenjat cijeli multimedijalni centar svako malo kao što danas mijenjamo mobitele. 

 

Ali to se radi...ja sam npr svoj radiokazetofon Sharp platio polovinom 80-tih skoro 900DEM, to bi kad se uračuna i inflacija negdje 7-8000kn.

Danas takav (iako se tako kvalitetni više ne rade) košta 200-300kn

 

Ista stvar će biti sa tabletima, bit će po 200kn 10-ak godina od sad, a plaćat će se uglavnom sadržaj, kao što sad od t-coma dobiješ

router za 1kn, a plaćaš promet i brzinu

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
neaktivan
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
Ezio kaže...
Ja sam sve shvatio ali tebi nista nije jasno. Prognoziras buducnost za 5 i 50 godina kao da ce tehnologija ostati na danasnjoj razini. Vec danas tablet efikasno zamjenjuje komp kad su u pitanju stvari koje ljudi najcesce rade. Ponekad je cak i brzi od kompjutera. Sto ce biti u buducnosti i hoce li se i oni najspecijaliziraniji poslovi koji danas nikako ne idu bez pc-a raditi na danas klasicnom desktopu na klasican nacin, to je pitanje na koje se ne zna odgovor. Ali se vec itekako nazire da je pc za osobne potrebe uskoro mrtav.

O smrti PC-a se govori još od '84. Pametnom dosta, a oni drugi još uvijek čekaju...

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2012 1:05 (krayz1e).
16 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
krayz1e kaže...
Ezio kaže...
Ja sam sve shvatio ali tebi nista nije jasno. Prognoziras buducnost za 5 i 50 godina kao da ce tehnologija ostati na danasnjoj razini. Vec danas tablet efikasno zamjenjuje komp kad su u pitanju stvari koje ljudi najcesce rade. Ponekad je cak i brzi od kompjutera. Sto ce biti u buducnosti i hoce li se i oni najspecijaliziraniji poslovi koji danas nikako ne idu bez pc-a raditi na danas klasicnom desktopu na klasican nacin, to je pitanje na koje se ne zna odgovor. Ali se vec itekako nazire da je pc za osobne potrebe uskoro mrtav.

O smrti PC-a se govori još od '84. Pametnom dosta, a oni drugi još uvijek čekaju...

 

 

Zbilja? Ja sam sa računalima negdje od 1981-ve i ne sjećam se tih priča. Imaš kakav link?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
protjeran
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
segregator kaže...
krayz1e kaže...
Ezio kaže...

 

 

Zbilja? Ja sam sa računalima negdje od 1981-ve i ne sjećam se tih priča. Imaš kakav link?

http://pc-museum.com/officewing.htm

 

(ja sam ipak duže :p)

Avira+FPF+TF+SAS+Sendori
16 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
epos kaže...
segregator kaže...
krayz1e kaže...
Ezio kaže...

 

 

Zbilja? Ja sam sa računalima negdje od 1981-ve i ne sjećam se tih priča. Imaš kakav link?

http://pc-museum.com/officewing.htm

 

(ja sam ipak duže :p)

 

Velika stranica, al nigdje ne vidim da piše da će PC umrijeti, možeš li točno citirati dio di to piše?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
offline
Doba osobnih računala je prošlo
još osamdesetih je ellison trkeljao o net kompjuteru tj o tome kako ćemo svi imati terminale samo spojene na world wide web ili nekakve oblake ... bili su ipak malo previše ispred svojeg vremena.

nebitno, nitko ne tvrdi da će CPU i lokalno spremanje podataka nestati ... samo da će stagnirati ( što se već događa ) i da će razni tableti i smartphonei i slično po potrebi spajani na periferije ( velike monitore i slično ) preuzimati tu ulogu ... dakle sve manje prodaje klasičnog form factor kompa ( desktop / laptop ), a sve više prodaje i sve moćniji tableti i telefoni koji će se koristiti masovno za sve ono za što smo koristili klasični komp. To se već događa odavno i eksplodiralo je pojavom iPhnea i sad iPada ... tablet će već u ovoj godini nositi oko 50% prodaje klasičnog kompa, a za par godina će je i prestići. Nema mjesta čuđenju ... to je logično i događa se.

Vjerojatno ste primjetili da se apple hvalisao pred par mjeseci i sad opet da su u zadnjem kvartalu prodali više iPada nego HP kompjutera klasičnih, a HP je numero uno što se prodaje tiče ...
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
Iggx kaže...
NightShadow kaže...

Ne nego ćeš to raditi na televizoru..

 

I sad prije nego (svi) graknete na mene da televizor služi za druge stvari i da tv služi drugim ukućanima, dozvolite da kažem: U PRAVU STE..

Ipak to ne znači da i druga strana nije u pravu.

 

Sve je veći trend imati dva televizora (briši to)..

To je trend već godinama samo što televizoru polako sazrijevaju i granica između monitora i telke se polako, ali sigurno brišu.

 

Zašto odvojiti prostor za stol i za monitor i za kučište kad jednostavno možete imat tv manje dijagonale koji služi i kao televizor i kao media player i spaja se na net?!

A na kojega prema potrebi možete spojiti tablet i raditi sa 23 taba..

 

Ali zašto bi ti onda bio potreban tablet? Onda se može sve ugradit direktno u tv i biraj hoćeš li tv ili funkcije računala. Po tom ne treba razmišljat o dockovima na koje spajaš tipkovnicu, miša i ostalu periferiju, već sve ugradiš u tv i na njega direktno spajaš šta hoćeš. AIO, ali s izgledom današnjih plazmi. Ako već gledamo u budućnost, onda mi vjerojatno neće ni tablet biti potreban za putovanja. Kupim neki mobitel od 5 incha s ugrađenim projektorom (hologram ili šta već bude moguće ostvarit) i eto sve imam.

 

Po meni je najveća prednost računala i zbog čeg vjerujem da još dugo neće izumrijet nadogradivost. Pa tko je lud svakih godinu dana kupovat novi tv, tablet ili šta god to već bude, kad izađe nova verzija os-a, a proizvođači ne budu htjeli pustit update. Ne želim mijenjat cijeli multimedijalni centar svako malo kao što danas mijenjamo mobitele. 

Pa tablet je prenosiv, televizor još nije..

Ja nisam rekao da neće i dalje postojati ljudi kojima će nešto drugo (ja sam naveo small factor PC) biti bolje..

 

Danas sve tako brzo mijenjaš jer tehnologija ide prebrzo naprijed (dokaz transformer prime 1 i 2)..

Kada tableti dosegnu određenu "snagu" sve će se usporiti.

 

16 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
Ja bi htel tablet za recimo 200 usd koji je u biti docking za moj smartphone. Nekaj ko Gameboy sa slotom za module sam kaj u njega guram telefon.
Znači imam pilu od telefona i samo kupim ekran u koji onda ugurnem telefon a ekran u sebi ima bateriju dok telefon ima sve ostalo.
13 godina
offline
Doba osobnih računala je prošlo

http://mobileopportunity.blogspot.com/2012/03/real-significance-of-new-ipad.html

tako nekako ...

 

pogotovo ovaj dio:

It'll be interesting to see how Microsoft deals with all of this.  Windows 8 is an effort to recast Windows for tablets, but will Microsoft be willing to go toe to toe with Apple on app pricing?  Undoubtedly not; that would involve giving up most of the Microsoft Office revenue stream.  So Microsoft has to walk a difficult line in which it embraces touch tablet functionality, but attempts to convince people that they still need to pay big bucks for good old Office.  The first try in that direction, Tablet PC, demonstrated that you can't just cut the keyboard off a PC and call it a tablet.  Windows 8 is much more tablet-centric, but if it makes people feel like they're buying a tablet, they may start looking for tablet-like pricing in their apps, and Office sales could collapse like a house of cards.

If that happens, we'll all stop talking about the end of the PC era and talk instead about the end of the Microsoft era. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2012 10:30 (grzzi).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
NEW_MAN kaže...

Snaga, snaga snaga a to kaj buljite u ekran od 10 incha kad na stolu stoji 24" vam je prihvatljivo?
Stvarno ste lapani.
Isto tak kad mi neki glupan napiše da mu je taman za pogledat neki film u krevetu. Kad sam u krevetu onda gledam hd filmove na plazmi od četrdesetak incha.
Možeš kupit docking i tipkovnicu pa pišeš ko na normalnom kompu, je ali na tom istom smrdljivom ekranu od 10 incha!
Doba osobnih računala nije prošlo samo su ovi koji ne trebaju računala dobili opciju kupovine igračke kojom mogu sve a ništ kak spada.

http://www.lenovo.com/products/us/laptop/thinkpad/x-series/x220/

 

To koristim na poslu.

Cijeli dan kada sam u uredu je sklopljen na docku, pisem na normalnoj tipkovnici, sluzim se normalnim misem i gledam sliku na normalnom monitoru.

Na samom laptopu (njegova tipkovnica, ekran, touchpad) radim samo kada nisam na svom radnom mjestu. Ne vidim zasto neki tablet nebi mogao biti koristen na apsolutno isti nacin.

 

Dakle, da nekakv tablet ima dovoljno jak HW (a to je jako blizu) i Windows operativni sustav (kako bi mogao koristiti aplikacije koje koristim na poslu) neki 10' tablet bi mogao taj laptop u POTPUNOST zamjeniti. Stovise, bio bi mi puno prakticniji jer bi bio laksi i kompaktniji kada putujem.

Kada Windows8 naveliko zazive i ako ARM verzija bude stvarno dobra i podrzana od proizvodjaca SW zaista ne vidim nikakav razlog zbog kojeg neki dobar 10' tablet u potpunosti nebi zamjenio laptop za posao.

Sve sto treba je podrska za aplikacije koje se normalno koriste u poslu, a to ce buduci tablet OS-ovi vjerujem rijesiti.

 

Velicina ekrana ili nedostatak tipkovnice nisu apsolutno nikakav nedostatak tableta kada je u pitanju duze koristenje jer obican dock station to u potpuno rijesi.

Samo treba imati konektor za tipkovnicu, mis i monitor.

If you're not paranoid, you're not paying attention
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2012 10:55 (Mauro).
12 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
Upravo to, Microsoft je samo nasjeo na igru koju vodi Apple. Zakasnio je na zabavu i sada pokušava nadoknaditi izgubljeno. No njihov najveći problem je što žele 1 rješenjem zadovoljiti sve, a to najčešće dovodi do toga da na kraju ne zadovolje nikoga. Tabletizacijom Windowsa 8 dobrim dijelom (pogotovo Metro sučeljem i uklanjanjem klasičnog starta, itd..) već su razočarali dobar dio ljudi i na ovom forumu što je evidentno u samim komentarima tema vezanih uz njih, a ni Tablet korisnike neće u potpunosti zadovoljiti. Koja je najveća prednost Win 8 platforme na tabletima trebala biti? Nije li to mali milion već postojećih profi aplikacija koje bi trebale biti kompatibilne s novim sustavom? I ona zamisao da će to biti Windowsi bez ograničenja i da će ti tableti biti u mogučnosti u potpunosti nekima zamijeniti i sama računala ili laptope kačenjem na ekran, miš, tipkovnicu? Naravno da do toga neće doći. Aplikacije sa dosadašnjih Windowsa neće raditi zbog ARM procesora, pa će ispasti da sam iOS ima mnogo, mnogo više aplikacija koje rade posebno prilagođene za tablet (trenutno ih je 200 000, do kraja godine će broj još više narasti). Dakle tableti s WIn 8 i ARM procesorima neće donjeti ništa posebnog novog što nemaju Android i iOS, nego samo možda nešto veću cijenu zbog licenca Windowsa koje su osnova Microsoftove zarade. A tu dolazimo do drugog problema, a to je cijena licenci. Kako god Micrsoft napravio, mora žrtvovati nešto. Ako nabije cijene tabletima zbog svojih licenci da bi barem upola zaradio po Windowsima, otjerat će dio kupaca višom cijenom tableta i teško steći neki veći udio u tržištu gdje već kasni bit će 3 godine. Ako pak spusti cijenu licenci na mizernih 20% cijene dosadašnih Windowsa koji su uzmimo otprilike 1000kn, gubi na dosadašnjoj zaradi. U svakom slučaju dolazi do odricanja. Ako pak želi ponuditi "punokrvne Windowse" na Intelovim ili AMD procesorima, takvi urađaji bi se trebali moći koristiti s nekom vrstom docka i biti kao zamjena pravim računalima, ali u tom slučaju cijena će biti osjetno veća i od prosjećnih ultrabookova (s kojima bi trebali dijeliti većinu karakteristika) dakle 7000+kn, a koliko vidim mnogima je danas problem dati i po 3200kn za trenutno ipak ponajboljeg predstavnika kategorije - iPad. Da ne spominjemo da opet imamo kompromise u vidu veće težine uređaja (trenutno 1+kg, naspram 600g), debljine (barem 1.5-2cm naspram 8mm) i ponude aplikacija prilagođenih touchu i samog trajanja baterije (6h naspram više od 10h). Kako god okrenuli priču, Windowsi 8 i uređaji na kojima će dolaziti iz trenutno realne perspektive donose obilje kompromisa, a malo ili nimalo benefita. Čini mi se da Microsoft srlja i trenutno juri glavom bez obzira da spase što se da spasiti. Dodajmo tomu da će do kraja ove ili početka 2013godine, Apple predstaviti iPad 4 sa novim i boljim specifikacijama i inovacijama, Asus nove verzije Primea, na Androidu će se vjerojatno već najnormalnije vrtit neka distribucija Linuxa dok je na docku, a Apple do tad možda i u potpunosti spoji OS X i iOS. Spomenemo li tu još trgovinu sadržajem koja generira dobar dio zarade (aplikacije, glazba, filmovi, ćasopisi, knjige...) a Microsoft nema takav razvijen sustav, pitanje je kako će njihov pokušaj uopće završiti :/
Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
16 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
Kod mene na poslu svi koji nemaju workstation imaju notebook sa dockingom tak da kužim na kaj ciljaš jer na taj način radim godinama. Problem je u OS-u koji mi je bez alt tab ctrl c ctrl v beskoristan neovisno o dimenzijama ekrana.
Znači kad slože docking koji ide na monitor, mrežu, tipokovnicu, miša, slušalice i tablet koji mogu spojit na domenu nek jave i kupujem dvadesetak komada za ekipu iz prodaje.
16 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
NEW_MAN kaže...
Kod mene na poslu svi koji nemaju workstation imaju notebook sa dockingom tak da kužim na kaj ciljaš jer na taj način radim godinama. Problem je u OS-u koji mi je bez alt tab ctrl c ctrl v beskoristan neovisno o dimenzijama ekrana.
Znači kad slože docking koji ide na monitor, mrežu, tipokovnicu, miša, slušalice i tablet koji mogu spojit na domenu nek jave i kupujem dvadesetak komada za ekipu iz prodaje.

 

A da prilagodite aplikaciju hardveru na kojem se treba vrtiti, a ne da neko hardver prilagođava baš za

vas 20 korisnika?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
offline
Doba osobnih računala je prošlo

Najzanimljivije su mi ove izjave kako je Apple zasluzan za pad interesa za Microsoftove proizvode. Na podrucju u racunala nedostiznih 10% jos uvijek je tu.

Ono sto je zasluzno za manji interes prosjecnog korisnika za windows based racunalima je isto ono sto je nekad bilo zasluzno za njihovu ogromnu popularizaciju - igre. Nisu osamdesetih windowsi bili bolji od OSX-a nego se na njima moglo dobro igrati.

Velika vecina kucnih korisnika racunala je kupovala zbog igara. Danas igre sve vise sele na konzole a za ostale funkcije racunala vecini je dovoljan laptop od 2000kn ili smartphone/tablet. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
Daj nemoj pisat gluposti.
20 ljudi kod mene u firmi a takvih firmi je 10000000000000. Pa kaj misliš ko kupuje računala? Firme za posao a ovo kaj ljudi doma imaju za facebook i ništ korist radnje mogu komotno zamjenit tabletima.
Osim toga to nema veze s hardverom i softverom nego je alt tab ctrl c i ctrl v osnovna funkcija bez koje bi se mogel komotno objesiti.
16 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
NEW_MAN kaže...

Osim toga to nema veze s hardverom i softverom nego je alt tab ctrl c i ctrl v osnovna funkcija bez koje bi se mogel komotno objesiti.

 

 

Ili se prilagoditi novoj paradigmi. Ako ti je alt-tab toliko potreban, onda je aplikacija loša

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
Je ko od vas kad radil kaj u životu na računalu osim kaj trolate po forumima?
Kakve to ima veze s kvalitetom aplikacije? Ako dobiješ deset dokumenata iz kojih moraš vadit podatke da napraviš prezentaciju onda bez alt tab, ctrl c v to može trajat deset dana ali zato kaj imamo mogućnost brzog skakanja iz aplikacije u aplikaciju te još bržeg copy paste to je izvedivo u jednom danu.
Da ne pričam o tablicama u excelu te kopiranju među njima.
15 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
NEW_MAN kaže...
Kod mene na poslu svi koji nemaju workstation imaju notebook sa dockingom tak da kužim na kaj ciljaš jer na taj način radim godinama. Problem je u OS-u koji mi je bez alt tab ctrl c ctrl v beskoristan neovisno o dimenzijama ekrana.
Znači kad slože docking koji ide na monitor, mrežu, tipokovnicu, miša, slušalice i tablet koji mogu spojit na domenu nek jave i kupujem dvadesetak komada za ekipu iz prodaje.

Pa ako si procitao moj post vidio bi da upravo na to ciljam - operativni sustav.

To je jedino sto trenutno vidim kao neku prepreku.

Ali predvidjam da bi mozda Windows8 to mogao rijesiti.

 

Dock za spojiti na sve gore navedeno siguran sam svi proizvodjaci rijese za cas i bez problema.

Vjerujem da je jedini razlog zasto trenutno ne postoje je to sto za sada za tim nema dovoljno potrebe.

 

If you're not paranoid, you're not paying attention
16 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
NEW_MAN kaže...
Je ko od vas kad radil kaj u životu na računalu osim kaj trolate po forumima?
Kakve to ima veze s kvalitetom aplikacije? Ako dobiješ deset dokumenata iz kojih moraš vadit podatke da napraviš prezentaciju onda bez alt tab, ctrl c v to može trajat deset dana ali zato kaj imamo mogućnost brzog skakanja iz aplikacije u aplikaciju te još bržeg copy paste to je izvedivo u jednom danu.
Da ne pričam o tablicama u excelu te kopiranju među njima.

 

Eto ja sam recimo radio kao programer u banci, i nije trebao copy/paste jer je aplikacija

sama odrađivala izvješća i slagala ih onako kako su korisnici, Narodna Banka, Fina

ili ko već tražili

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
NEW_MAN kaže...
Daj nemoj pisat gluposti.
20 ljudi kod mene u firmi a takvih firmi je 10000000000000. Pa kaj misliš ko kupuje računala? Firme za posao a ovo kaj ljudi doma imaju za facebook i ništ korist radnje mogu komotno zamjenit tabletima.
Osim toga to nema veze s hardverom i softverom nego je alt tab ctrl c i ctrl v osnovna funkcija bez koje bi se mogel komotno objesiti.

Zar ti stvarno mislis da poslovnih racunala ima vise nego kucnih? I onda meni kazes da pisem gluposti :)

 

A ova zadnja recenica ti ide u "greatest shits of all time". Nema veze sa softvareom nego sa alt+tab i ctrl-c?

16 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
segregator kaže...
NEW_MAN kaže...
Je ko od vas kad radil kaj u životu na računalu osim kaj trolate po forumima?
Kakve to ima veze s kvalitetom aplikacije? Ako dobiješ deset dokumenata iz kojih moraš vadit podatke da napraviš prezentaciju onda bez alt tab, ctrl c v to može trajat deset dana ali zato kaj imamo mogućnost brzog skakanja iz aplikacije u aplikaciju te još bržeg copy paste to je izvedivo u jednom danu.
Da ne pričam o tablicama u excelu te kopiranju među njima.

 

Eto ja sam recimo radio kao programer u banci, i nije trebao copy/paste jer je aplikacija

sama odrađivala izvješća i slagala ih onako kako su korisnici, Narodna Banka, Fina

ili ko već tražili

Nek mi onda copy paste konfiguraciju računala u mail tak da pošaljem upit u HP i DELL za ponudu.

Ili nek mi iz pdf-a, pet različitih prezentacija izvadi određene slajdove ili stranice te ih prebaci u jednu novu prezentaciju te uredi sav txt tako da sve izgleda isto.

Žena mi radi u banci tak da mi nemoj pričat o izvješćima koje se automatski kreiraju jer to nema veze sa onim kaj ja trebam.

SAP, ne znam Sharepoint i sl. nije tema.

16 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
NEW_MAN kaže...
segregator kaže...
NEW_MAN kaže...
Je ko od vas kad radil kaj u životu na računalu osim kaj trolate po forumima?
Kakve to ima veze s kvalitetom aplikacije? Ako dobiješ deset dokumenata iz kojih moraš vadit podatke da napraviš prezentaciju onda bez alt tab, ctrl c v to može trajat deset dana ali zato kaj imamo mogućnost brzog skakanja iz aplikacije u aplikaciju te još bržeg copy paste to je izvedivo u jednom danu.
Da ne pričam o tablicama u excelu te kopiranju među njima.

 

Eto ja sam recimo radio kao programer u banci, i nije trebao copy/paste jer je aplikacija

sama odrađivala izvješća i slagala ih onako kako su korisnici, Narodna Banka, Fina

ili ko već tražili

Nek mi onda copy paste konfiguraciju računala u mail tak da pošaljem upit u HP i DELL za ponudu.

Ili nek mi iz pdf-a, pet različitih prezentacija izvadi određene slajdove ili stranice te ih prebaci u jednu novu prezentaciju te uredi sav txt tako da sve izgleda isto.

Žena mi radi u banci tak da mi nemoj pričat o izvješćima koje se automatski kreiraju jer to nema veze sa onim kaj ja trebam.

SAP, ne znam Sharepoint i sl. nije tema.

 

Sad mi tek nije jasno kakva je to firma gdje 20 ljudi 8 sati vadi slajdove i stranice i slaže prezentacije od toga {#}

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
protjeran
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
segregator kaže...

 

Velika stranica, al nigdje ne vidim da piše da će PC umrijeti, možeš li točno citirati dio di to piše?

Pa ni ne piše. Tko je rekao da će PC umrijeti? Tamo sam stavio link općenito da vide ljudi kad je otprilike sve počelo ;)

Ali, ti to ionako već znaš?!

Anyway, mišljenja sam da osobna računala neće umrijeti u pravom smislu riječi. Dio njih je "evoluirao" u dlanovnike,pametne telefone,tablete...odnosno,prema potrebama za određenu vrstu radnji. Ali, to su još uvijek osobna računala, doduše mala, koja ne mogu zamijenit desktop ali niti trebaju!

 

Avira+FPF+TF+SAS+Sendori
16 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
BlueMax kaže...
NEW_MAN kaže...
Daj nemoj pisat gluposti.
20 ljudi kod mene u firmi a takvih firmi je 10000000000000. Pa kaj misliš ko kupuje računala? Firme za posao a ovo kaj ljudi doma imaju za facebook i ništ korist radnje mogu komotno zamjenit tabletima.
Osim toga to nema veze s hardverom i softverom nego je alt tab ctrl c i ctrl v osnovna funkcija bez koje bi se mogel komotno objesiti.

Zar ti stvarno mislis da poslovnih racunala ima vise nego kucnih? I onda meni kazes da pisem gluposti :)

 

A ova zadnja recenica ti ide u "greatest shits of all time". Nema veze sa softvareom nego sa alt+tab i ctrl-c?

Ja stvarno mislim da se poslovna računala koriste za posao u večoj mjeri nego privatna. Masu ljudi doma ni nema komp nego nose s posla. Zadnjih 7 godina sam na poslu promjenil četiri računala a doma dva.

 

Nauči čitat s razumijevanjem a ne da vadiš iz konteksta. Nema veze sa softverom nego sa aplikacijom o kojoj ovaj gore drobi a ja mu odgovaram. Znači ako pogledaš post onda vidiš da on piše kak ne treba prilagođavat hardver nego softver a ja sam napisal da to nema veze s niti jednim od navedenih nego da je to jednostavno nedostatak unutar OS-a.

Isto tako mi škodi kaj za osnovne funkcije koje koristimo godinama od jednom trebamo appove. Moraš imat App za svaki k jer da dobiješ nešto sa OS-om onda to nije u redu?

Da znam programirat napravil bi alt+tab APP i ctrl+c, ctrl+v APP. Sigurno bi se obogatil.

 

P.S.

Svako ko je dovoljno pametan da napravi gore navedene Appove molio bih za dio kolača ;)

 

Edit

Imam ideju kak bi se to dalo izvest na touchscreenu da radi kak spada ili bolje nego na desktopu

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2012 13:21 (NEW_MAN).
16 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
segregator kaže...
Sad mi tek nije jasno kakva je to firma gdje 20 ljudi 8 sati vadi slajdove i stranice i slaže prezentacije od toga {#}

Takva firma koja je na zadnjem računu poslanom u Rusiju napisala 25 milijuna eura.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2012 13:20 (NEW_MAN).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice