Doba osobnih računala je prošlo

poruka: 327
|
čitano: 35.647
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Doba osobnih računala je prošlo".
13 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
KIKI3ooo kaže...
Bypass kaže...
Ezio kaže...

 

Pa zasto bi ga nosili stalno sa sobom? Ne nose ljudi ni laptope stalno sa sobom a oni koji ih nose da bi prosurfali ili procitali nesto dok piju kavu sigurno bi se vise usrecili sa tablet racunalom.

Ljude sa laptopima stalno vidim. Na ulici na kavama. Ima ih koliko hoćeš.

 

Ali još uvijek 0 budućnosti viđeno.

Laptop. Na kafi. Žao mi je tih ljudi. Izgledaju kao težaci kraj gospode sa tabletom.

Ma na kavi ti trebaju samo novine i kava i to je to

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
15 godina
odjavljen
offline
Doba osobnih računala je prošlo

Predlažem da te sulude korporacije krenu zapošljavati neke od naših forumaša. Svi ovi direktori, analitičari, arhitekti i sl. su beskorisni i laprdaju o stvarima o kojima forumaši znaju bolje - svi do jednoga.

 

LOL

Moj PC  
16 11 hvala 0
14 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
KIKI3ooo kaže...

Laptop. Na kafi. Žao mi je tih ljudi. Izgledaju kao težaci kraj gospode sa tabletom.

A tek pored gospode koja je zapravo došla popit kavu a ne kur*it se sa tabletom i laptopom.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
14 godina
offline
Doba osobnih računala je prošlo

:) Ma zamisli onoga koji mora u kafiću vadit onaj teški laptop, otvarat ga na onom malom stolu, cijeli kafić ga gleda kao redikula - umjesto da lijepo samo, op, tablet i elegantno s prstićem kao gospodin - odmah sve žene ga pogledaju, kako je mlad, kako je zgodan i pametan jer ima tabet. Nema, može j... što želi

Jukebox: http://www.youtube.com/watch?v=5sFTH4pzcwA
 
2 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Doba osobnih računala je prošlo

Ako misle da je doba osobnih računala prošlo, neka prestanu proizvoditi i prodavati OS i programe za PC.

 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
KIKI3ooo kaže...

:) Ma zamisli onoga koji mora u kafiću vadit onaj teški laptop, otvarat ga na onom malom stolu, cijeli kafić ga gleda kao redikula - umjesto da lijepo samo, op, tablet i elegantno s prstićem kao gospodin - odmah sve žene ga pogledaju, kako je mlad, kako je zgodan i pametan jer ima tabet. Nema, može j... što želi

Pa nije valjda da nemožeš 30 min. na dan bez neta

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
14 godina
offline
Doba osobnih računala je prošlo

Ma ko j... PC! Eto točno tako! Koliko sam vremena i živaca izgubio namještajući nešto umjesto da radim i zabavljam se. Jeli ikad išta radi tu kako treba?

Jukebox: http://www.youtube.com/watch?v=5sFTH4pzcwA
 
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
Tonči kaže...

Predlažem da te sulude korporacije krenu zapošljavati neke od naših forumaša. Svi ovi direktori, analitičari, arhitekti i sl. su beskorisni i laprdaju o stvarima o kojima forumaši znaju bolje - svi do jednoga.

 

LOL

  Predviđanje je uvijek predviđanje.

 

Je li važno jesam li ga radio ja ili neka stara budala?

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
14 godina
offline
Doba osobnih računala je prošlo

Bila je i ta stara budala jednom mlada. I tebe čeka starost. I sve nas.

 

....ien ća

Jukebox: http://www.youtube.com/watch?v=5sFTH4pzcwA
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2012 10:21 (KIKI3ooo).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
Tom69 kaže...

Ako misle da je doba osobnih računala prošlo, neka prestanu proizvoditi i prodavati OS i programe za PC.

Bivši Microsoftov visoki dužnosnik ističe kako osobna računala, koja su još uvijek osnova Microsoftovog poslovanja i financijskih rezultata, ostaju sve više postrani, a glavnu riječ preuzimaju moćni mobilni telefoni i tableti temeljeni na Appleovom i Googleovom softveru

 

Da, malo mu je kontroverzna izjava, ali ipak to je samo bivši dužnosnik, a kako je i rekao još su osnova.

Ma nema rahatluka ko sjesti za PC, mogu imati i tablet i smartphone, ali kada sjednem za stol, piće, grickalice... {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2012 10:24 (royalhero).
14 godina
odjavljen
offline
Doba osobnih računala je prošlo

Ne vidim logiku po kojoj će osobna računala nestati. Kada bi svi ljudi samo surfali i tipkali na njima, onda možda i da, ali dok se god rade imalo pametniji poslovi, nema šanse.

 

Ja svoje računalo koristim za 3D i 2D grafiku te obradu fotografija.... do sada nisam baš susreo alternativan uređaj tome. 

 

Većini korisnika će i dalje trebati velik monitor i dosta procesorske snage, a tu tableti i slični uređaji jednostavno nemaju šanse.

 

Da, fora je to kaj sve rade sa novim lakim uređajima, ali i dalje velik broj korisnika to jednostavno ne treba.

 

Što je sa igračima? Da li će se oni odreći svojih nabrijanih PC-eva? nema šanse. Što je sa profesionalnim korisnicima? Nema šanse...

 

Mnogi su već rekli da je PC mrtav, pa evo, i dalje je tu... i ostati će, jako dugo.

Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
Tonči kaže...

Predlažem da te sulude korporacije krenu zapošljavati neke od naših forumaša. Svi ovi direktori, analitičari, arhitekti i sl. su beskorisni i laprdaju o stvarima o kojima forumaši znaju bolje - svi do jednoga.

 

LOL

Ukrao si mi riječi iz usta.

So this is how liberty dies...with thunderous applause
12 godina
neaktivan
offline
Doba osobnih računala je prošlo
Sinatra
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
Tonči kaže...

Predlažem da te sulude korporacije krenu zapošljavati neke od naših forumaša. Svi ovi direktori, analitičari, arhitekti i sl. su beskorisni i laprdaju o stvarima o kojima forumaši znaju bolje - svi do jednoga.

Da si koristio Lotus Notes, znao bi da ovo i nije daleko od istine {#}

 

12 godina
neaktivan
offline
Doba osobnih računala je prošlo

Jedno je Hrvatska a drugo ostatak svijeta. Kaj je hrvatu kupit tablet za par tisuća, laptop za još više. Temu sklapanje pc konfi odmah pod lock :D

A sa ozbiljnije strane, nisam siguran da će (meni osobno) ikada proći vijeme PCa. MOžda sam dinosaur, ali meni je PC neko veliko biće koje fiksno obitava u nekom kutu kuće. Svaka čast tabletima (koji postaju super mocni) i laptopima koji mogu čak i dostojno zamijeniti PC...

Ah.. samo je jedan PC.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
Ezio kaže...
Sve je dobro rekao. Buducnost microsofta ovisi o wndows 8 i to verziji za tablet racunala. Desktop verzija ce jos dugo imati svoje poslovne potrosace sve dok bude poslova koje je nemoguce raditi na tabletu. Za osobne potrebe koristiti ce se tablet. Gameri ce jos par godina mrcvariti svoje kompove igrajuci lose portove a onda ce izaci nova generacija konzola i gotovo je sa pc-om.

Ja neznam dali si ti troll ili ti je ovo stvarno mišljenje, prije mislim da je ovo drugo jer ako si troll - jako si uvjerljiv.

Zašto tablet neće zamjeniti pc/prijenosnike:

- Tipkovnica - naravno možeš priključiti i tipkovnicu na tablet, ali to znači da a sobom moraš nositi dodatni komad periferije (osim ako je izvedeno kao asus transformer prime, iako to ne smatram čistim tabletom nego križancem između tableta i prijenosnika, ovo bi vrlo vjerojatno mogao postati prijenosnik budućnosti), a ako nosiš već 2 stvari sa sobom, nebi li prijenosnik bio logičniji izbor zbog punokrvnog osa i svih dobri stvari koje on nosi (profesionalni cad/cam programi, photoshop i slične stvari), ios i android su vrlo dobri os-ovi za tablete ali tableti jednostavno nisu na razini pravog pc-a, ni po hardwareu, a ni po softwareu koji se na pc-jima razvija desetljećima. (kad govorim o pc-jima tu ubrajam i appleove mašine, da nebi bilo da sam više priklonjen drugim proizvođaćima)

- Miš - koliko god touchscreen bio dobar meni jednostavno nikako nije bolji od miša, u kući ni ne pomišljam otići preko moba na net dok mi je pravi pc pri ruci, scrolanje s mišem je jednostavno brže i preciznije, kao što je i preciznije klikanje na linkove i rad na programima.

- Nadogradivost - Još jedna velika prednost pc-ja je što mu možeš ubaciti jači hardware kada ti zatreba, možda jednoga dana bude moguće i na tabletima ali dok taj dan ne dođe pc-ju je ovo velika prednost.

- Gaming - ovdje se u potpunosti ne slažem s tobom, kakve god konzole bile nikada neće zamjeniti gaming na pc-ju, gamepadi jednostavno u nekim situacijama ne mogu zamjeniti tipkovnicu i miš, a tu su veliki igrači na području hardwarea koji zbog gaminga imaju ogromnu zaradu (nVidia, ATI). Da nezaboravimo na profesionalnu gaming scenu, tj. eSports koji postaje sve popularniji i u njemu su većinom PC igre npr. Starcraft 2 (trenutno najpopularniji), Leauge of Legends, Counter-Strike i sl., pro scena kod konzola je daleko manja, zapravo jedina igra na konzolama za koju sam siguran da ima pro scenu je Street Fighter 4.

 

Dok nevidim sve protuargumente nemam šta dalje pisati...

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo

Čovjek nije u krivu..

Za većinu stvari koje prosječni korisnik radi dovoljan mu je tablet ili bar tablet sa tipkovnicom (transformer)..

 

Pogledajte samo matične ploče.. Čini vam se da sam skrenuo?

Prije nekoliko godina svi smo kupovali ploče sa hrpom PCI utora kako bi ih mogli nadograđivati..

 

Danas sa razvojem matičnih (lan, audio..) i usb-a utori nam trebaju samo za grafičke i eventualno za zvučne (za specijalizirana računala).

Danas kupnja barebone ili htpc ne sakati po tom pitanju računala.

I dalje nije riješeno hlađenje i napajanje u takvim računalima, ali bude.

 

 

Osobno mislim da će današnja osobna računala (sa midi towerima) uskoro postati samo radne stanice sa hrpom grafičkih kartica namijenjeni profesionalcima i ekscentričnim gamerima.

Većina će imati small factor računala, sa svime integriranim i jednim utorom za specijaliziranu grafu.

A samo određeni, manji dio, nekakav hibrid sa 2 utora za grafe..

 

Današnja kućišta?!

Prodavati će se kao hobi projekt za uređivanje..

 

 

16 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
Tonči kaže...

Predlažem da te sulude korporacije krenu zapošljavati neke od naših forumaša. Svi ovi direktori, analitičari, arhitekti i sl. su beskorisni i laprdaju o stvarima o kojima forumaši znaju bolje - svi do jednoga.

 

LOL

 

Ray Ozzie je u rangu troll forumaša, a jedina razlika je što ga citiraju nepismena piskarala diljem svijeta.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2012 10:50 (memulica).
16 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo

Čovjek je potpuno u pravu. Slijedeće godine kad izađe novi ipad sa

8 CPU i 32 GPU jezgre umjesto sadašnje 2/4 konfiguracije, bit će

to velik udarac i za PC-e i za konzole

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
neaktivan
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
Citam sad forum s moba, ne s PC-a, dakle opcija da je PC nuzan za citanje i pisanje je netocna. Igre se trenutno prodaju u omjeru 1:9 u korist konzola. Za obradu slika i videa moze se koristiti i iPad, ali ako bas neko zeli brze racunali vjerojatno ce u buducnosti unajmiti PC u cloudu na par sati i platiti to 2-3 dolara. PC nije umro, ali za 10 godina ce ih biti 10 puta manje nego danas.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo

ja mislim da ćemo "uskoro" govoriti o nekoliko glavnih kategorija računala

 

I. Tableti

- podvrsta tableti sa tipkovnicom: pri čemu možemo očekivati da će se Droid tableti udružiti i izbaciti jedinstveni konektor kako bi omogučili spajanje raznih dodataka i dockova. To ne znači izbacivanje usb i hdmi, već samo dodavanje. Ukoliko se omogući spajanje i fizičke tipkovnice preko dotičnoga, onda ćemo govoriti o tipkovnici kao samo o dodatku za tablete, a ne podvrsti

 

II. Small factor pc

- smanjenje kućišta sa jednim utorom za grafu i svim integriranim na matičnu. Ne baš mITX format, ali definitivno manje od današnjih.

 

III. Ultrabook

- očekujem da će sa padom cijena totalno izbrisati "klasične" prijenosnike

 

IV. Radne stanice

- midi ili tower kućišta, matične ploče sa 4 ili više utora za grafe, iznimno specijalizirana za profesionalce

 

V. Prijenosnici kao zamjena za stolna računala

- Ovdje govorimo o "monstrumima" sa 17+ ekranima, 3-4kg (ovisno o tehnologiji) efektivne jačine blizu kategoriji II, opet namijenjena većinom korisnicima grupe IV

14 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo

To sto se na tablet moze prikljuciti tipkovnica ne znaci da ju MORAS nositi sa sobom. Sasvim upotrebljiva je i touch tipkovnica na ekranu. Ako netko treba pisati 30 stranica teksta i ako mu je tesko to napraviti na touch tipkovnici nek si ponese taj dodatak kad mu treba. Opet je lakse nego nositi laptop. U 99.9% slucajeva je dodatna tipkovnica nepotrebna. Osim osobama koje se bave samo pisanjem dugih tekstova. No sumnjam da to rade jedino u kaficu uz kavu...

CAD/CAM? Pa pogledaj sta sam napisao u trecoj recenici prvog posta.

 

Kažeš da ne pomišljaš preko moba na net kuci dok je pc u blizini. Pa ne bih ni ja pomisljao osim ako bih bio jako lijen. Ali ja imam tablet i ne pomisljam sjedati za pc radi neta.

 

Oko toga jel bolje upravljati misem ili prstom prvenstveno ovisi o tome kako je napravljeno sucelje. iOS je prilagodjen upravljanju prstima i nema govori o potrebi za mišem. S druge strane, ako je sucelje za misa, onda je naravno mis upotrebljiviji.

 

Nadogradivost. To je subjektivna prednost uvjetovana trzistem za pc platformu. Mislis da je ipadu mana sto nije nadogradiv? Pa i apple i developeri rade svoje aplikacije za taj jedan nenadogradivi sistem i nemas brige o tome jel ti treba vise rama ili bolja graficka. Slicno kao sa konzolama.

 

A za gaming... I ms i sony iskusavaju nova rjesenja upravljanja. Kinect je mozda zabavan ali je neprecizan, ali je zato ps move vrlo precizna sprava. Ne znam zasto nije postao popularniji i zasto se puno vise ne koristi u fpsovima. Mozda je ljudima ipak lakse upravljati gamepadom. Po meni je ps move cak bolji za fpsove od misa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2012 11:10 (Ezio).
15 godina
offline
Doba osobnih računala je prošlo

nevermind. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2012 11:29 (SebaOS).
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo

SebaOS, Battlefield 3 ima VOIP, chat ne trebaš. Također, 90% korisnika ne piše seminarske s proredom.

16 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo

Prije 21 godinu nisam dobio posao u banci jer je stari direktor ERC-a

na razgovoru za posao postavio pitanje da li mislim da će PC-i zamijeniti

mini računala i terminale, a ja naivac odgovorio da mislim da hoće

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
Tonči kaže...

SebaOS, Battlefield 3 ima VOIP, chat ne trebaš. Također, 90% korisnika ne piše seminarske s proredom.

 

Ništa. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2012 11:28 (SebaOS).
16 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
SebaOS kaže...
Tonči kaže...

SebaOS, Battlefield 3 ima VOIP, chat ne trebaš. Također, 90% korisnika ne piše seminarske s proredom.

 

Da voip je superfunkcionalan, igraš sa 31 čovjekom u timu i neko promrmlja nešto u voip i ti stvarno slušaš to cijelo vrijeme da neko nebi tebe slučajno trebao? Pa ga ne razumiješ jer ima idiotski engleski ili ima loš mikrofon pa šušti, ili ga nisi čuo pa ga pitaš ti da ponovi? Ili imaš text chat gdje piše "Tonči, go to A". 

 

 

Bogme ne znam što je gore, ako 31 čovjek odjednom nešto priča, ili ako 31 čovjek odjednom nešto napiše pa moraš skrolati

tekst da bi uopće nešto pročitao, a novi tekst samo stiže i stiže, a tebe ubiju dok se boriš sa tekstom

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo
memulica kaže...

 

Ray Ozzie je u rangu troll forumaša, a jedina razlika je što ga citiraju nepismena piskarala diljem svijeta.

Evo ovo je pravi primjer našeg razmišljanja. Kad se ne slažeš s onim što je netko rekao - počni ga vrijeđat. I sad si ti face što si to rekao? Ma vidi dase. Jesi li baja sad?

{#}

Jukebox: http://www.youtube.com/watch?v=5sFTH4pzcwA
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2012 11:30 (KIKI3ooo).
14 godina
offline
Doba osobnih računala je prošlo

Meni osobno je tablet odlicna stvar, ali da mi zamjeni PC....ni pod razno.

Super mi je kada nekuda putujes pa ne moras vuci sa sobom prijenosnik ili ako si na nekoj kavici pa fino procitas novine i tako, ali za bilo sta "ozbiljnije" imam PC.

Do sada san koristio netbook, ali tablet mi je puno zgodnije rijesenje.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Doba osobnih računala je prošlo

Meni tablet nemože zamjeniti PC. Jer na PC-u više toga mogu raditi. Da bi ti mobiteli i tableti funkcionirali opet je potreban PC... da ti mobiteli i tableti mogu na net opet je PC potreban.

Arian RIčko
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2012 13:09 (77ari).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice