Električna energija iz HT-a

poruka: 22
|
čitano: 13.031
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Električna energija iz HT-a".
13 godina
offline
Električna energija iz HT-a

da onda će bit kao sa optimom i Thtom

 

instalacija nije naša, mi samo naplaćujemo potrošnju...

 

tako ti onda elektra neće htjet izać na teren ako nešto neradi ili dođe do problema

 

 

HD Portal - pogled u svijet visoke rezolucije www.hdportal.eu
Moj PC  
13 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Električna energija iz HT-a

Upravo to! Ušteta od 600 kn na dvije godine je ništa ako se desi to što si naveo. To je pišljivih 24 kn mjesečno. Meni na 350 kn mjesečno 24 ne znače apsolutno ništa!

 

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
14 godina
offline
Re: Električna energija iz HT-a

Naravno da će izaći. Održavanje je njihovo, zato im se i plaća mrežarina. 

Ljudi će dva računa dobiti: T-HTov sa potrošenom energijom i HEPov s troškovima "održavanja".

 

Meni je veći problem ugovor na 24 mjeseca. Sad potpišeš a onda te vozaju kako hoće..

16 godina
neaktivan
offline
Električna energija iz HT-a

Ive, zaboravili ste napisati PROMO!!!

jer ovo stvarno nije vijest, nego je samo PROMO...

davor07
 
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Električna energija iz HT-a

Gen-i su vam dosta povoljniji,a uskoro će i Nox grupa pružati usluge opskrbe za kućanstvo.

HT je dosta skuplji s tim da kod ovih se ugovor potpisuje na godinu dana i oni garantiraju cijenu koja je bila kod potpisivanja ugovora za razliku od HT-a

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Električna energija iz HT-a
U svemu tome i dalje je OGROMAN problem zvan HEP Distribucija (ili kako vec), drzavna uhljebljenicka firma trenutno pod upravom HNSa.
Divan primjer zahvale potrosacima drzavne uhljebljenicke firme zvane HEP sto nisu promijenili dobavljaca je poskupljenje struje od 20% firmama (koje i sad vec placaju skuplju struju). Za nagradu sto nama placate evo vam 20% visi racun!
Kao i kod benzina jedini krivac svih poskupljenja je drzava! Ali, ima Boga, valda do 2016 kada dobijamo protektorat EU i MMFa. Citav svijet je svijestan da je Bananovina milijone puta gora od Grcke i svjesni su da ce krvavo puknut ako ne sprijece ove gore. Svi su svijesni osim korumpiranog i zatucanog naroda!
16 godina
neaktivan
offline
Električna energija iz HT-a

Naravno, HT je najjeftiniji provider za sve, od struje do mobilne komunikacije {#}

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Električna energija iz HT-a

odj**o sam ih u telekomunikacijskom smislu.još mi samo treba struja od njih {#}

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Električna energija iz HT-a

Sjećam se kako je moj otac prešao na Optimu, pa sam morao osobno ići tamo otkazati ugovor, račun identičan, jedina rezlika je što sam preko T-com dobivao neke popuste i akcije pa sam se vratio. A i dvostruki računi su mi zapravo dodatni trošak, 24kn godišnje za uplate, nije puno, ali tako za struju, pa za telefon, pa za vodu, bolje kupit sladoled i uživat u njemu za te novce :PPP Prosječno trošimo 470kWh i prema kalkulatoru u GEN-I ispada ušteda od 24kn isko kao i za HT.

Ono što me smeta što nema u ponudi inteligentna brojila i da možemo birati određene sate kada želimo jeftiniju struju i da postoje npr. tri tarife, znači skuplja, jeftinija i tarifa između te dvije kad nama treba tj. kad si podesiš da ti je jeftinija jer meni preko noći ne treba apsolutno nikakva struja. Ali znam, sanjam opet.

 

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
5 1 hvala 0
13 godina
offline
Električna energija iz HT-a

Ako ne platiš neku njihovu uslugu velika je vjerojatnost da će ti isključiti struju. {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 10:56 (Marko :D).
 
9 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Električna energija iz HT-a
zbuzanic kaže...

 

Ono što me smeta što nema u ponudi inteligentna brojila i da možemo birati određene sate kada želimo jeftiniju struju i da postoje npr. tri tarife, znači skuplja, jeftinija i tarifa između te dvije kad nama treba tj. kad si podesiš da ti je jeftinija jer meni preko noći ne treba apsolutno nikakva struja. Ali znam, sanjam opet.

 

 

Ne treba tebi, ali treba tvom hladnjaku/zamrzivaču. :) 

Kako ćeš u wc noću? Lampadinom? 

 

A i da ti ne treba noću, nećeš ju ni platit ako ju ne trošiš...

15 godina
offline
Re: Električna energija iz HT-a
indig0F10w kaže...

Naravno, HT je najjeftiniji provider za sve, od struje do mobilne komunikacije {#}

Kada je u pitanju struja, tu mozda i jesu jer na tom polju nisu veliki igraci....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
16 godina
offline
Re: Električna energija iz HT-a
Bakaluar kaže...
zbuzanic kaže...

 

Ono što me smeta što nema u ponudi inteligentna brojila i da možemo birati određene sate kada želimo jeftiniju struju i da postoje npr. tri tarife, znači skuplja, jeftinija i tarifa između te dvije kad nama treba tj. kad si podesiš da ti je jeftinija jer meni preko noći ne treba apsolutno nikakva struja. Ali znam, sanjam opet.

 

 

Ne treba tebi, ali treba tvom hladnjaku/zamrzivaču. :) 

Kako ćeš u wc noću? Lampadinom? 

 

A i da ti ne treba noću, nećeš ju ni platit ako ju ne trošiš...

Ma ok, frižder i ruter mi rade, naravno, a i frižder se možda upali jednom ili dva puta jer se ne koristi. Mislio sam po pitanju potrošača mi ne treba struje, tipa usisavač, brusilica i slično. Bilo bi zgodnije da mogu izabrati jedan dan u tjednu kad mi je jeftinija struja , pa uzmem slobodan dan i doma odradim bruženje ograde, bušenje, mješalica itd :)

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
16 godina
protjeran
offline
Re: Električna energija iz HT-a
Drazen kaže...

Kao i kod benzina jedini krivac svih poskupljenja je drzava! Ali, ima Boga, valda do 2016 kada dobijamo protektorat EU i MMFa. Citav svijet je svijestan da je Bananovina milijone puta gora od Grcke i svjesni su da ce krvavo puknut ako ne sprijece ove gore. Svi su svijesni osim korumpiranog i zatucanog naroda!

Problem jest u državi, tj. onima koji njome upravljaju. Ali spas neće doći kroz protektorat, protektorat je već u punom zamahu i to i jest razlog zašto smo u problemima. Zamisli - ameri i europljani dobivaju novac s 0% kamata koji se u njihovim državama plasira uz razliku od 2%. Hrvatskoj taj besplatni novac uvališ s DVA I POL puta većom kamatom - jedini problem je osiguranje naplate. Tu dolaze WB, MMF, USA, EU i ostali koji kažu granica zaduženja je toliko i toliko, morate srezati mirovine, socijalu i drugo, privatizirati ovo ili ono. Upravo to je uzrok ovakvoj politici HEP-a. Odlučeno je da ide u privatizaciju, ali to narod ne bi prihvatio. Zato su ga rascijepali na više djelatnosti, više manjih firmi koje će polako zadužiti, tržišno oslabiti pa nitko od nas, takvi kao ti, neće imati ništa protiv da se te "neuspješne, uhljebljivačke" firme proda prvom strancu koji naiđe. Ovo "prvom" shvatiti uvjetno, on mora dolaziti iz kruga kreditora, nedao bog da je to Rus ili Kinez - amerika će zagrmiti a mi pobjeći kroz stražnja vrata (Miler case).

 

HEP isporučuje struju koja je na sredini prosjeka EU prema paritetu kupovne moći. Proizvodi preko 40% struje iz obnovljivih izvora čime se mogu pohvaliti još samo dvije-tri države u EU. Ali, Pusićka ne vjeruje ni u šta hrvatsko (kao niti bilo tko od naših elita) pa tako treba uništiti i tu zadnju uspješnu državnu firmu. Mi želimo biti Evropa a ne shvaćamo da si Evropa onda kada si uspješan.

16 godina
protjeran
offline
Re: Električna energija iz HT-a
zbuzanic kaže...

Ma ok, frižder i ruter mi rade, naravno, a i frižder se možda upali jednom ili dva puta jer se ne koristi. Mislio sam po pitanju potrošača mi ne treba struje, tipa usisavač, brusilica i slično. Bilo bi zgodnije da mogu izabrati jedan dan u tjednu kad mi je jeftinija struja , pa uzmem slobodan dan i doma odradim bruženje ograde, bušenje, mješalica itd :)

Struja je kod nas relativno jeftina, opskrba stabilna. Problem je jedino birokratizirana procedura priključenja te loš odnos prema potrošačima koji se nađu u financijskim problemima. Cijena je sasvim ok, jedna od najnižih u EU, u sredini po paritetu kupovne moći.

15 godina
offline
Električna energija iz HT-a

a da ipak pričekamo Todorićevu K+ struju, čisto radi usporedbe "pogodnosti"? {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Električna energija iz HT-a

Od svega je tu najbitnije - a što mi to, zapravo, plaćamo? Jasna mi je naknada za održavanje, oprema i ljudstvo koštaju, no kako je moguće da T-Com naplaćuje - struju? Što se tu točno naplaćuje, na koji način je kreirana cijena, koliko od toga ide T-Comu (ali i drugim "distributerima") novaca, a koliko HEPu, te da li T-Com postavlja svoju infrastrukturu za distribuciju.

Jer čini mi se da nas lagano podjebavaju sa nečim što u stvarnosti ne postoji.

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 9:50 (Father_Dougal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Električna energija iz HT-a

što se tiče priključka....

 

stari mora platit preko 60 000 kn gospodarski priključak nešto preko 14 kW....

za stan koji je dio istoga gospodarskog objekta, priključak košta malo manje od 20 000 kn....

 

znači u objektu koji je proizvodnja i upošljava ljude...  Sl. Brodu

 

 

tetak je napravio 20 apartmana u Pakoštanima.... priključak struje platio 20 000 kn za sve apartmane....

znači nema nikakve proizvodnje.... sve prodano privatnim osobama koje to koriste za ljetovanje...

 

ista država, 2 županije, 2 kriterija...

 

 

de ti sad budi pametan pa reci

 

 

HD Portal - pogled u svijet visoke rezolucije www.hdportal.eu
16 godina
protjeran
offline
Re: Električna energija iz HT-a
Robert_84 kaže...

što se tiče priključka....

 

stari mora platit preko 60 000 kn gospodarski priključak nešto preko 14 kW....

za stan koji je dio istoga gospodarskog objekta, priključak košta malo manje od 20 000 kn....

 

znači u objektu koji je proizvodnja i upošljava ljude...  Sl. Brodu

 

 

tetak je napravio 20 apartmana u Pakoštanima.... priključak struje platio 20 000 kn za sve apartmane....

znači nema nikakve proizvodnje.... sve prodano privatnim osobama koje to koriste za ljetovanje...

 

 

Upravo tako, to je problem. Cijena kilovata nije, pogotovo kad znamo da je to jedan od najzelenijih kilovata u evropi. Nekoliko puta više potrošim na internet, mobitel, kave i slično a sve mi je na struju...

16 godina
offline
Re: Električna energija iz HT-a
Father_Dougal kaže...

Od svega je tu najbitnije - a što mi to, zapravo, plaćamo? Jasna mi je naknada za održavanje, oprema i ljudstvo koštaju, no kako je moguće da T-Com naplaćuje - struju? Što se tu točno naplaćuje, na koji način je kreirana cijena, koliko od toga ide T-Comu (ali i drugim "distributerima") novaca, a koliko HEPu, te da li T-Com postavlja svoju infrastrukturu za distribuciju.

Jer čini mi se da nas lagano podjebavaju sa nečim što u stvarnosti ne postoji.

Jedan od problema foruma su i rasprave gdje malo tko razumije o čemu se radi.

El. energija u utičnici se pojavljuje kao rezultat dva djelovanja: distribucije i proizvodnje. Distribucija se i dalje plaća HEP-u, proizvodnja je kao i za svaku drugu robu - proizvodi se na raznim mjestima, raznim cijenama, na to dodaš troškove transporta i to je to.

HT može (kao i mnogi drugi) uredno trgovati el. energijom, još je u prednosti pred ostalima u tome što može raditi na raznim tržištima, ima dovoljno para i slično.

12 godina
protjeran
offline
Električna energija iz HT-a

Da Vas pitam je bio ko do sad prešao na HT po pitanju energije ?

 

Se stvarno dođe do uštede ili ne ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Električna energija iz HT-a

HT ima neku promo akciju na struju. Da li netko kupuje struju preko HT, i da li je istina da se uštedi 35 kn mjesečno, te daju još 169 kn za prelazak??

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice