Je li email pregazilo vrijeme?

poruka: 65
|
čitano: 11.589
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li email pregazilo vrijeme?".
16 godina
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
naxeem kaže...
CrnaBitanga kaže...

Ne gledam na Gmail kao ''neozbiljan'' servis, implementiran je u Androide kao bazični servis i ljudima je lako ga koristiti, ali smatram da bi svaka ozbiljnija firma morala imato neku svoju ''službenu'' mail adresu (npr xyz/ili ime/@xyz.hr).

Zašto? Što to tebi znači? Koja je svrha toga?

Kao prvo - podrška. Gmail ne pada često, ali kad padne - nema ih par sati, dok se kod, ajmo to tako reći - specijaliziranih servisa (kao što je naš u firmi - global account) stvari rješavaju unutar 10 minuta.

Drugo - sigurnost. Nebrojeno puta smo svjedočili krađama passworda i hakiranju Gmaila, a ajde da vidim tko će uspjet uletit u naš servis i ne manje važno - koja bi mu bila korist od toga! Gmail ide rušit svaka šuša samo da dokaže da može.

I treće - ozbiljna si firma, plati servis. Jer meni bi npr. croatiaosiguranje@gmail.com zvučao isto i ulijevao povjerenje kao i longdong25@gmail.com ili mucicamaladoubleD@gmail.com

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
15 godina
odjavljen
offline
Je li email pregazilo vrijeme?
o umiranju maila pričaju već godinama ali eto nikako da umre gad...

ajmo sad ozbiljno, stvar je vrlo jednostavna, Krenimo od stavke da netko želi komunicirati sa vama i nebitno dali vam je poslao poruku (namjerno pisem poruku) na mail, FB, Skype, viber, whatsapp... vi ćete za svaki od tih komunikacijskih kanala morati tu poruku pročitati i na nju odgovoriti, meni treba isto vremena (a vjerujem i drugima) da bi napisao odgovor na poruku na FBu kao i na emailu ili whatsupu, stvar je jednostavna, dobijes poruku, procitas, odgovoris. Bas me zanima dali bi tom liku koji briše mailove, recimo da ih dobije 500 dnevno, bio lakši posao da dobije te iste poruke ali recimo 100 na email, 100 na FB, 100 na skype, 100 na whatsapp i 100 na viber?

niđe veze...
www.pazii.com
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?

evo kod mene u firmi koristimo cijeli MS paket pa izmedju ostaloga i outlook.. imam subscribe na puno mailing lista, jer moram, i od toga mi oko 1500-1800 mailova svaki dan zavrsi u smecu a da ih ni ne pogledam (bojim se pomisliti sto bi bilo kad bih bio subscribean na sve firmine liste, 150k mailova dnevno??).. ostalih 100injak oces neces - moras procitati/odgovoriti. lijepo si napravis filtere i uzivas. ono bitno uvijek dodje do mene.

s druge strane, ako zelimo nekoga brzo kontaktirati uvijek je tu OCS ili-ti-ga windows messenger.. cak i preko internog IRC-a puno toga obavljamo jer je najpouzdaniji od svih navedenih.

al opet, email bar u ovom okruzenju, ne moze umrijeti jer je neke informacije jednostavno nemoguce prenijeti vecoj kolicini ljudi u isto vrijeme a i ne mogu si zamisliti neki novi nacin a da bude donekle ucinkovit za prijenos informacije.. email je kao servis dobar, samo se treba poigrati sa filterima i uciniti si zivot laksim..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
nixass kaže...

imam subscribe na puno mailing lista, jer moram, i od toga mi oko 1500-1800 mailova svaki dan zavrsi u smecu a da ih ni ne pogledam

Realno, ti nemaš nikakve koristi od tih mailing lista. Prije puno godina također sam bio pretplaćen na nekoliko mailing lista od kojih su neke prestale postojati, a neke sam prestao pratiti.

 

Meni činjenica da netko prima 300 ili 500 poruka dnevno, koje minimalno mora pročitati, a na neke i odgovoriti, govori da s tim poslom nešto nije u redu.

 

 

 

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
nixass kaže...

evo kod mene u firmi koristimo cijeli MS paket pa izmedju ostaloga i outlook.. imam subscribe na puno mailing lista, jer moram, i od toga mi oko 1500-1800 mailova svaki dan zavrsi u smecu a da ih ni ne pogledam (bojim se pomisliti sto bi bilo kad bih bio subscribean na sve firmine liste, 150k mailova dnevno??).. ostalih 100injak oces neces - moras procitati/odgovoriti. lijepo si napravis filtere i uzivas. ono bitno uvijek dodje do mene.

s druge strane, ako zelimo nekoga brzo kontaktirati uvijek je tu OCS ili-ti-ga windows messenger.. cak i preko internog IRC-a puno toga obavljamo jer je najpouzdaniji od svih navedenih.

al opet, email bar u ovom okruzenju, ne moze umrijeti jer je neke informacije jednostavno nemoguce prenijeti vecoj kolicini ljudi u isto vrijeme a i ne mogu si zamisliti neki novi nacin a da bude donekle ucinkovit za prijenos informacije.. email je kao servis dobar, samo se treba poigrati sa filterima i uciniti si zivot laksim..

 

Ja ne bi brkao mailing liste i mail jer to dvoje nema istu svrhu. Mogli bi reci da onda i svi forumi na koje smo preplaceni spadaju pod mailove sto nije istina.

Ja za chat koristim Google Talk (nazalost vise ga ne supportaju) jer mi je najpregldeniji, SkyPe za razgovore i Outlook za mailove. Dosta chat poruka (GT ili SkyPe) jednostavmo mi pobegnu sto kod maila nije moguce.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
CrnaBitanga kaže...
naxeem kaže...
CrnaBitanga kaže...

Ne gledam na Gmail kao ''neozbiljan'' servis, implementiran je u Androide kao bazični servis i ljudima je lako ga koristiti, ali smatram da bi svaka ozbiljnija firma morala imato neku svoju ''službenu'' mail adresu (npr xyz/ili ime/@xyz.hr).

Zašto? Što to tebi znači? Koja je svrha toga?

Kao prvo - podrška. Gmail ne pada često, ali kad padne - nema ih par sati, dok se kod, ajmo to tako reći - specijaliziranih servisa (kao što je naš u firmi - global account) stvari rješavaju unutar 10 minuta.

Drugo - sigurnost. Nebrojeno puta smo svjedočili krađama passworda i hakiranju Gmaila, a ajde da vidim tko će uspjet uletit u naš servis i ne manje važno - koja bi mu bila korist od toga! Gmail ide rušit svaka šuša samo da dokaže da može.

I treće - ozbiljna si firma, plati servis. Jer meni bi npr. croatiaosiguranje@gmail.com zvučao isto i ulijevao povjerenje kao i longdong25@gmail.com ili mucicamaladoubleD@gmail.com

Malo mi je smiješno ovo o sigurnosti. Mora da imate opake plaće kad ste bolji sigurnosni inženjeri od Googleovih. :)

 

GMail ima povremene ispade nekih regija, nikad svega. Uptime od 99,978% je GMailov, koliki je vaš?

 

A sigurnost? To bi bilo zabavno provjeriti, koliko ste penetracijskih testiranja platili?

16 godina
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
BudalastoStvorenje kaže...
nixass kaže...

imam subscribe na puno mailing lista, jer moram, i od toga mi oko 1500-1800 mailova svaki dan zavrsi u smecu a da ih ni ne pogledam

Realno, ti nemaš nikakve koristi od tih mailing lista. Prije puno godina također sam bio pretplaćen na nekoliko mailing lista od kojih su neke prestale postojati, a neke sam prestao pratiti.

 

Meni činjenica da netko prima 300 ili 500 poruka dnevno, koje minimalno mora pročitati, a na neke i odgovoriti, govori da s tim poslom nešto nije u redu.

 

 

 

 

 

 

Pricam o mailing listama unutar firme, preko kojih se razmjenjuje jako puno informacija a priroda posla je takva da se mora sve skupa pratiti.. Onda kasnije filteri preuzimaju ulogu, ovisno i sadrzaju maila, on ode u smece ili u jedan od odgovarajucih foldera..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
Bilo bi fora da Bug napravi da i mi smrtnici sa foruma možemo koristiti @bug.hr mail.
http://freebitco.in/?r=624635
9 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
naxeem kaže...
CrnaBitanga kaže...
naxeem kaže...
CrnaBitanga kaže...

Ne gledam na Gmail kao ''neozbiljan'' servis, implementiran je u Androide kao bazični servis i ljudima je lako ga koristiti, ali smatram da bi svaka ozbiljnija firma morala imato neku svoju ''službenu'' mail adresu (npr xyz/ili ime/@xyz.hr).

Zašto? Što to tebi znači? Koja je svrha toga?

Kao prvo - podrška. Gmail ne pada često, ali kad padne - nema ih par sati, dok se kod, ajmo to tako reći - specijaliziranih servisa (kao što je naš u firmi - global account) stvari rješavaju unutar 10 minuta.

Drugo - sigurnost. Nebrojeno puta smo svjedočili krađama passworda i hakiranju Gmaila, a ajde da vidim tko će uspjet uletit u naš servis i ne manje važno - koja bi mu bila korist od toga! Gmail ide rušit svaka šuša samo da dokaže da može.

I treće - ozbiljna si firma, plati servis. Jer meni bi npr. croatiaosiguranje@gmail.com zvučao isto i ulijevao povjerenje kao i longdong25@gmail.com ili mucicamaladoubleD@gmail.com

Malo mi je smiješno ovo o sigurnosti. Mora da imate opake plaće kad ste bolji sigurnosni inženjeri od Googleovih. :)

 

GMail ima povremene ispade nekih regija, nikad svega. Uptime od 99,978% je GMailov, koliki je vaš?

 

A sigurnost? To bi bilo zabavno provjeriti, koliko ste penetracijskih testiranja platili?

 

Generalni crash gmaila bio je prije nekih dvije godine i tada je 20% svih korisnika imalo problema. neki mejlovi nikad nisu vraćeni. Na sreću, naši su bili ok ali gmail nam nije ni bio glavni backup.

 

Sve usluge sada imamo na Microsoft servisima i rade fantastično. Ali fizički backup nema alternative za ozbiljnije tvrtke.

14 godina
odjavljen
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

Većina foruma i online shopova i dalje zahtijeva registraciju upravo putem e-maila, tako da ćemo ga još dugo korisititi - bar što se takvih stvari tiče.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
maximilian kaže...

 

Generalni crash gmaila bio je prije nekih dvije godine i tada je 20% svih korisnika imalo problema. neki mejlovi nikad nisu vraćeni. Na sreću, naši su bili ok ali gmail nam nije ni bio glavni backup.

 

Sve usluge sada imamo na Microsoft servisima i rade fantastično. Ali fizički backup nema alternative za ozbiljnije tvrtke.

Microsoft ima manji downtime od Googlea, a 20% korisnika je i dalje 20%, a ne potpuni krah sustava. Ja sam u kratko vrijeme iskusio dva stopostotna outagea Azurea.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?

20% kraha gmaila na pola dana u cijelom svijetu je - mali problemčić?

 

Osvrt na tvoj raniji post, neki mail clienti po defaultu prikazuju izvorni path poruke, a i inače ga možeš vidjet s dva klika miša. Zamisli da od svoje banke dobivaš mejlove s aliasa gmaila.

 

Gmail je dobar za privatnu upotrebu ili kao backup za neku firmicu. Ostalo je neozbiljno.

10 godina
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

Koristim Google Apps na .hr domeni. Znači korsim Gmail. Je li i to neozbiljno ili nije?

 
3 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

zena mi je nedavno poslala prek 200 mailova za zaposljavanje a od toga je dobila NULA odgovora! da, mail je mrtav u hrvatskoj!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
maximilian kaže...

20% kraha gmaila na pola dana u cijelom svijetu je - mali problemčić?

 

Osvrt na tvoj raniji post, neki mail clienti po defaultu prikazuju izvorni path poruke, a i inače ga možeš vidjet s dva klika miša. Zamisli da od svoje banke dobivaš mejlove s aliasa gmaila.

 

Gmail je dobar za privatnu upotrebu ili kao backup za neku firmicu. Ostalo je neozbiljno.

pričaš nešto što ne znaš. na svaku minutu Google downtimea 2013. dolazi Microsoftovih 100 minuta. 

 

Gmail za neku firmicu? jesi čuo za Google apps, jesi vidio tko su im klijenti? jesi čuo za Google vault, mobile device manager? , kako email može biti sigurniji na tvom serveru? svako logiranje korisnika van uobičajene lokacije odmah javlja adminu sumnjiv login... 

 

 

Life is too short to remove USB safely
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
Stjepanj kaže...

zena mi je nedavno poslala prek 200 mailova za zaposljavanje a od toga je dobila NULA odgovora! da, mail je mrtav u hrvatskoj!{#}

imaš krivu logiku. nije mrtav email u hrvatskoj, nego zapošljavanje 

Life is too short to remove USB safely
12 godina
protjeran
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
hrvooje kaže...
Stjepanj kaže...

zena mi je nedavno poslala prek 200 mailova za zaposljavanje a od toga je dobila NULA odgovora! da, mail je mrtav u hrvatskoj!{#}

imaš krivu logiku. nije mrtav email u hrvatskoj, nego zapošljavanje 

vidis da ga ne koriste, mogu a ne zele{#}, naravno da shvacam bila je cisto šala...LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
10 godina
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
Stjepanj kaže...
hrvooje kaže...
Stjepanj kaže...

zena mi je nedavno poslala prek 200 mailova za zaposljavanje a od toga je dobila NULA odgovora! da, mail je mrtav u hrvatskoj!{#}

imaš krivu logiku. nije mrtav email u hrvatskoj, nego zapošljavanje 

vidis da ga ne koriste, mogu a ne zele{#}, naravno da shvacam bila je cisto šala...LP

 

Zele al neznaju ga koristit.
nista mi se neda
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.12.2014 19:08 (nicky.sl).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
maximilian kaže...

20% kraha gmaila na pola dana u cijelom svijetu je - mali problemčić?

 

Osvrt na tvoj raniji post, neki mail clienti po defaultu prikazuju izvorni path poruke, a i inače ga možeš vidjet s dva klika miša. Zamisli da od svoje banke dobivaš mejlove s aliasa gmaila.

 

Gmail je dobar za privatnu upotrebu ili kao backup za neku firmicu. Ostalo je neozbiljno.

 Opet raspravljam s nekime tko prodaje ono o čemu raspravljam...

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.12.2014 19:39 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
Bukva kaže...

S obzirom da sam trenutno u situciji gdje rješavamo gore navedeni problem (overload mailova) i da sam i sam u situaciji gdje jednostavno na kraju dana bez pol pardona obrišem sve nepročitane mailova (čak štoviše, imam postavljana neka pravila koja brišu mail i prije nego mi slete u inbox), čisto me zanima kako bi gore ekipa uspijela u nekom 8-9 satnom radnom vremenu, od toga sigurno 5-6 sati pada na poslove tekućih projekata, 1 sat ti otpada na pauzu i svo minglanje po uredu, uspjela obraditi negdje 400-500 mailova?

Lako se čuditi ko pura dreku kad 50 mailova primiš po danu - hajdmo sagledati priču kada ih 50 primiš po satu. Trebale bi biti 2-3 osobe zaposlene samo da odgovaraju na mail svakoj osobi koja po prirodi pozicije ima takvu navalu mailova.

 

Koliko god to klasičnom "balkanus vulgaris" menadžeru bilo nezamislivo, socijalne mreže mogu i te kako donijeti produktivnosti, da uopće ne govorimo o nekim prednostim koja mail uopće nema (primjerice transparentnost prema novim članovima ili blokiranje osoba koje više nisu u interesnoj sferi). Isto tako i spomenuti IM-ovi. Doduše nisam baš siguran što FB Messanger može, ali Skype, a pogotovo Lync, tu može u nekim slučajevim mail dotući, a da se niti ne oznoji (i usputno smanjiti i navalu mailova u inbox).

 

Tako da ono, ako netko od gornjih stručnjaka ima ideja kako handlati veću navalu mailova (veća navala = troznamenkasta znamenka nepročitanih u inboxu) i da sve njih pročitaš i odgovoriš, a da efikasnost u poslu ne pada, pretvorio sam se u uho. 

A ako ekvivalentno tome dobijes troznamenkastu cifru poruka/poziva na Skypeu?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
1domagoj1 kaže...

A ako ekvivalentno tome dobijes troznamenkastu cifru poruka/poziva na Skypeu?

da, nikako mi nije jasno kao 'balkanus vulgaris' kao se to laške pročita 500 skype poruka od emaila?! a pod prednost stavlja transparentnost novih članova i blokiranje osoba van interesne sfere. mislim da se ovdje brka pojam facebook fan pagea s emailom.

 

email pišem kao pismo, sa odlomcima gdje se predstavim, objasnim što trebam i završnim odlomkom sa zaključkom, pozdravom itd. skype, fb i ostali messangeri prije su zamjena za telefone, gdje razgovor često ode u neplanirane vode kao što to autor kaže za mobitele.

Life is too short to remove USB safely
10 godina
protjeran
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

Koliko google naplaćuje korištenje gmaila sa prilagodjenom domenom  ?

Jel to samo onih 5 usd ili ima još troškova.... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.12.2014 21:56 (bunkermax).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
hrvooje kaže...
1domagoj1 kaže...

A ako ekvivalentno tome dobijes troznamenkastu cifru poruka/poziva na Skypeu?

da, nikako mi nije jasno kao 'balkanus vulgaris' kao se to laške pročita 500 skype poruka od emaila?! a pod prednost stavlja transparentnost novih članova i blokiranje osoba van interesne sfere. mislim da se ovdje brka pojam facebook fan pagea s emailom.

 

email pišem kao pismo, sa odlomcima gdje se predstavim, objasnim što trebam i završnim odlomkom sa zaključkom, pozdravom itd. skype, fb i ostali messangeri prije su zamjena za telefone, gdje razgovor često ode u neplanirane vode kao što to autor kaže za mobitele.

 

Za početak da direktno Domagoju odgovorim - u onome trenutku kada neki workflow ili neka druga automatika bude mogla mene nazvati na Skype, onda će možda i pitanje biti "na mjestu". Recimo situacija, netko je negdje pokrenuo neki workflow (automatika) koja od mene očekuje neku informaciju i to u roku od 7 dana (bezveze lupam brojeve). Ja najvjerojatnije u ovome trenutku nemam informaciju o tome koju odluku trebam donijeti, već čekam da mi pošalje drugi mail koji me obavještava da moram neku akciju obaviti u roku od dva dana (znači prvi mail je slučaj kada se mailovi brišu i prije nego su sletjeli u inbox).

Isto tako ako meni neki mail dođe preko nekog round-robin sustava (ili nekome inačicom takvog algoritma), ako ja ne djelujem (jednostavno obrišem mail) sustav može vidjeti da ja nisam poduzeo nikakvu akciju vezanu uz taj mail i on ponovno radi, recimo, evaluaciju kome to nešto treba biti proslijeđeno i radi neku akciju.

Ne znam, recimo neki razgovori koje imam u trackingu, efektivno mene niti ne zanimaju što piše u njima, već konzumiram tu neku informaciju u sustavu koji obavlja taj tracking.

 

Očita razlika između Skypea i maila je što u Skype (i isto tako pismo, što je netko isto spomenuo, iako pismo i mail mogu biti sve samo ne imati ikakve sličnosti) ne postoji CC. Zašto bih ja uopće trebao odreagirati na chain-mail u kojem se troje osoba dogovara oko nečega, a u CC-u sam jer sam jedna od interesnih strana u projektu (ovo je ujedno i primjer gdje možemo postaviti pitanje zašto je to uopće u mailu, a ne na socijalnoj mreži)? U samom tekstu su spomenuti Yammer i Jabber koji danas u neformalnoj komunikaciji istiskuju mail (neformalna komunikacija ne znači pričanje viceva na mailu, nego recimo traženje objašnjenja što ti sve treba da ti firma pokrije troškove službenog puta). Ajmo uzeti najgluplji primjer - netko se pridružio projektu i ima problema sa konfiguracijom okoline. Vrlo vjerojatno da je netko i prije njega imao sličan problem - ako su ti problemi vođeni kroz razgovor na Yammeru (aka FB fan page), novi član jednostavno može proći kroz razgovor i možda rješiti problem bez da je kontaktirao i jednog jedinog člana tima ili support. Ako je takva komunikacija vođena kroz mail, taj novi član mora nekoga za rukav vući (em mu oduzima vrijeme, em vjerojatno cijelom timu šalje mailove i puni inbox). Inače, recimo, Microsoft voli isticati da preko 80% Fortune 500 kompanija koristi njihovu socijalnu mrežu (i u tom smislu je išao komentar balkanus vs ne-balkanus menagement - kod nas je redovito praksa da se blokira pristup mikroblogingu i socijalnim mrežama - vani kompanije koje imaju proračun veći nego naša država temelje komunikaciju na upravo tim tehnologijama).

Da se vratim na CC - zašto ja moram proći kroz svaki mail (ako to ne stignem) na kojem sam u CC-u i amenovati svaku odluku i svakoga potapšati po ramenima? Ako imam vremena, proći ću kroz njih, ako nemam - na kraju dana brisanje (ionako, ako je bilo nešto važno, ću ili doznati na prvom sastanku ili vidjeti u back-logu ili na ploči ili gdje već).

Također, seljenje svih XYZ mailova na IM jednostavno nije moguće. Isto kao, što primjerice, i da danas neka komunikacija se obavlja preko old school pisma (ponajprije jer zakonodavac to traži tako), isto tako negdje je mail nezamjenjiv. Ovdje da se dotaknem direktno i tvog komentara hrvooje - meni osobno mrak padne na oči kada vidim mail napisan u stilu zadaćnice - ako imaš što duže za reći ili objasniti ili obaviti neku podužu službenu komunikaciju - napiši to u wordu, exportaj u pdf i priloži, te u samom mailu napiši neki sinopsis zašto si poslao taj mail, a ne da ja nakon 10 minuta (karikiram, jel) čitanja maila još uvijek nisam došao do dijela u kojem se govori zašto je taj mail poslan. Pored toga, ako je nešto stvarno bitno i službeno, pdf mogu isprintati, mail je redovito načrčkan nekim potpisima, disclamerima i sličnim glupostima. A da i ne počnem kolika je muka čitati takve mailove-eseje na mobitelu.

 

No uglavnom, da se vratimo općenito diskusiji, što se tiče ovoga "skretanja u neželjenom smjeru" to je isključivo neznanje i krivica strana uključenih u razgovor. I sastanak može otići u skroz krivom smjeru ako ga vodi nekompetentna osoba -pa ne ćemo valjda i sastanke onda držati preko maila?

 

A čisto da se na kraju osvrnem i na to da vjerojatno radim na nekom šarlatanskom radnom mjestu pošto mogu samo tako obrisati mailove. Ako je proces pravilno i po PS-u postavljen, ja mogu otići full retard i brisati sve moguće mailove koji mi slete u inbox i dogoditi će se - ništa. Na problem biblijskih razmjera upućuje činjenica da ako vi ne odgovorite na mail, to će nanijeti neku štetu poslovanju, nego u procesu u kojem postoje, ajmo ih nazvati, obrambeni mehanizmi koji kontroliraju da proces "teče". Mislim, budimo realni, postoje certifikati koji traže od firme da dokaže da je otporna na EMP napad, a mi tu pričamo da možemo staviti ključ u bravu ako netko obriše neki mail (ajmo uzeti banalnu situaciju - poskliznem se i opalim o glavu i završim tjedan dana u komi - po vašem u tom trenutku privatnik bi trebao, što, proglasiti stečaj?). Zamalo pa mi dođe da završim post sa "uz svo dužno poštovanje...".

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
neaktivan
offline
Je li email pregazilo vrijeme?
i nije ti neki argument da ne želiš čitati nekoliko rečenica u emailu, a da ne znaš o čemu se radi. meni je pak draže dobiti/napisati email gdje neće biti poslije deseci podpitanja što se moglo izbježi sa dvije smislene rečenice. pogledaj svoj post i stavi ga u email. da li ti se da čitati ...
Life is too short to remove USB safely
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
Bukva kaže...

 

Za početak da direktno Domagoju odgovorim - u onome trenutku kada neki workflow ili neka druga automatika bude mogla mene nazvati na Skype, onda će možda i pitanje biti "na mjestu". Recimo situacija, netko je negdje pokrenuo neki workflow (automatika) koja od mene očekuje neku informaciju i to u roku od 7 dana (bezveze lupam brojeve). Ja najvjerojatnije u ovome trenutku nemam informaciju o tome koju odluku trebam donijeti, već čekam da mi pošalje drugi mail koji me obavještava da moram neku akciju obaviti u roku od dva dana (znači prvi mail je slučaj kada se mailovi brišu i prije nego su sletjeli u inbox).

Isto tako ako meni neki mail dođe preko nekog round-robin sustava (ili nekome inačicom takvog algoritma), ako ja ne djelujem (jednostavno obrišem mail) sustav može vidjeti da ja nisam poduzeo nikakvu akciju vezanu uz taj mail i on ponovno radi, recimo, evaluaciju kome to nešto treba biti proslijeđeno i radi neku akciju.

Ne znam, recimo neki razgovori koje imam u trackingu, efektivno mene niti ne zanimaju što piše u njima, već konzumiram tu neku informaciju u sustavu koji obavlja taj tracking.

 

.........

A čisto da se na kraju osvrnem i na to da vjerojatno radim na nekom šarlatanskom radnom mjestu pošto mogu samo tako obrisati mailove. Ako je proces pravilno i po PS-u postavljen, ja mogu otići full retard i brisati sve moguće mailove koji mi slete u inbox i dogoditi će se - ništa. Na problem biblijskih razmjera upućuje činjenica da ako vi ne odgovorite na mail, to će nanijeti neku štetu poslovanju, nego u procesu u kojem postoje, ajmo ih nazvati, obrambeni mehanizmi koji kontroliraju da proces "teče". Mislim, budimo realni, postoje certifikati koji traže od firme da dokaže da je otporna na EMP napad, a mi tu pričamo da možemo staviti ključ u bravu ako netko obriše neki mail (ajmo uzeti banalnu situaciju - poskliznem se i opalim o glavu i završim tjedan dana u komi - po vašem u tom trenutku privatnik bi trebao, što, proglasiti stečaj?). Zamalo pa mi dođe da završim post sa "uz svo dužno poštovanje...".

 

bukva, sorry ali ti fakat imaš problem. Imam neki osjećaj da u firmi idete logikom "zašto bi bilo jednostavno kada može i komplicirano"   ;-)

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.12.2014 22:15 (ZdravacVZ).
9 godina
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
hrvooje kaže...
... pogledaj svoj post i stavi ga u email. da li ti se da čitati ...

ili pokušaj svoj post poslati nekome IM-om...     {#}

9 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
Bukva kaže...

 

Za početak da direktno Domagoju odgovorim - u onome trenutku kada neki workflow ili neka druga automatika bude mogla mene nazvati na Skype, onda će možda i pitanje biti "na mjestu". Recimo situacija, netko je negdje pokrenuo neki workflow (automatika) koja od mene očekuje neku informaciju i to u roku od 7 dana (bezveze lupam brojeve). Ja najvjerojatnije u ovome trenutku nemam informaciju o tome koju odluku trebam donijeti, već čekam da mi pošalje drugi mail koji me obavještava da moram neku akciju obaviti u roku od dva dana (znači prvi mail je slučaj kada se mailovi brišu i prije nego su sletjeli u inbox).

Tu negdje sam prestao čitati tvoj komentar. Da si mi napisao ovako dug mail, stavio bih ga sa strane za čitanje kad mi to dopusti vrijeme. Nadam se da na poslu ne pišeš ovakve romane.

 

15 godina
odjavljen
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

Osnovna prednost maila nad ostalim oblicima instant messaginga - unificiranost. E-mail klijente imaš za sve zamislive OSeve i platforme jer u krajnjem slučaju, imaju neki browser. Problem klijenta - riješen. Protokol je standardiziran odavno i nitko ne pametuje oko toga i dodaje nestandardne fičere. Treće, najmanji problem je dodati neki proizvoljni attachment. Većina IM programa šalje sliku ili zvuk. Dobro, cloud storage, bla-bla, šalješ link... U okruženjima gdje je net kontroliran, ograničen i sl., nekad je nemoguće doći do dropboxa, a kamo čega drugoga. Mailovi prolaze AV scannere na serverima i uglavnom attachment uvijek dođe.

 

Dakle, dokle god postoji hrpetina IM aplikacija i protokola (viber, facebook messenger, skype, gtalk, whatsapp...), mail i dalje ima prednost.

 

A da ne govorimo o mogućnostima kategorizacije, sortiranja, filtriranja i pretraživanja...

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

Stjepane, 

 

na žalost tvoja žena dijeli iskustvo mnogih, ali to se odnosi na kulturu i odgovornost tj, nekulturu i neodgovornost. Zašto taj isti primatelj ima odgovornost prema klasičnoj pošti koju mu u firmi uruđbiraju? Zato što postoji datum i vrijeme kad je zaprimljena. To postoji i u e- mailu, ali ne postoji kontrola nadređenih, a samo se rijetki pozivaju na to da im nitko nije odgovorio na mail i pokreću piramidu odgovornosti dok ne dođu do zaposlenika koji ne radi svoj posao. E- mail ne bi trebao biti ništa manje, ali niti ništa više jednak onome što dobiješ u poštanski sandučić. To je nešto što WhatsApp i slični servisi nisu niti će biti. Nisu niti stvoreni da zamijene mail već da zamijene SMS i MMS. Zato provideri i cvile jer im padaju prihodi. 

 

Ja mail volim, to je ozbiljan alat i ne odustajem od njega, a ostali kojima ne treba e-mail, ionako nemaju na računalu ozbiljnog posla tog tipa ili jednostavno nemaju potrebe za tim načinom komunikacije. To je definitivno najnapredniji način komunikacije i za sada postojeći servisi nisu adekvatna zamjena. Hoće li se koji pojaviti, vidjet ćemo, ali mogao bi biti isto to pod drugim nazivom s malo kozmetike lijevo ili desno, ali u biti isto to. 

 

Vidjet ćemo...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

Ja ne mogu zamisliti poslovnu komunikaciju bez maila.

Isto tako smatram da bi se i masu komunikacije sa maila moglo prebaciti na druge kanale, i to puno učinkovitije.

Kao što mail ima svoje neke (za mene) prednosti, tako ih imaju i IM aplikacije, pa čak i u nekim slučajevim i poziv.

Ali nikako mi se ne sviđa situacija u kojoj bi se morao odreći 2 od ove gore tri stavke, međutim čak i kad bi to morao svakako bi se odrekao IM-a i pozivanja a da mi ostane mail.

 

Mail je po meni izuzetno moćna stvar, kao što je uostalom i IM, i u mom okruženju to su komplementarni kanali. Svvaki od njih ima svoje prednosti i mane, ali ako se služim i jednim i drugim za stvari za koje meni najviše odgovaraju onda si oni pokrivaju mane a nadopunjavaju prednosti. I uz naravno tu i tamo nezaobilazni poziv eto nam komunikacijske nirvane...barem meni osobno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice