Je li email pregazilo vrijeme?

poruka: 65
|
čitano: 11.593
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li email pregazilo vrijeme?".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
naxeem kaže...
maximilian kaže...

 

Generalni crash gmaila bio je prije nekih dvije godine i tada je 20% svih korisnika imalo problema. neki mejlovi nikad nisu vraćeni. Na sreću, naši su bili ok ali gmail nam nije ni bio glavni backup.

 

Sve usluge sada imamo na Microsoft servisima i rade fantastično. Ali fizički backup nema alternative za ozbiljnije tvrtke.

Microsoft ima manji downtime od Googlea, a 20% korisnika je i dalje 20%, a ne potpuni krah sustava. Ja sam u kratko vrijeme iskusio dva stopostotna outagea Azurea.

http://www.computerworld.com/article/2855030/azure-updates-and-human-error-caused-visual-studio-online-outage.html?phint=newt%3Dcomputerworld_microsoft&phint=idg_eid%3D783795cad77d2afb2ac642edd609d55b#tk.CTWNLE_nlt_msft_2014-12-08

 

opet azure 

Life is too short to remove USB safely
16 godina
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
Inspector Gadget kaže...
Zašto taj isti primatelj ima odgovornost prema klasičnoj pošti koju mu u firmi uruđbiraju? Zato što postoji datum i vrijeme kad je zaprimljena. To postoji i u e- mailu, ali ne postoji kontrola nadređenih, a samo se rijetki pozivaju na to da im nitko nije odgovorio na mail i pokreću piramidu odgovornosti dok ne dođu do zaposlenika koji ne radi svoj posao. E- mail ne bi trebao biti ništa manje, ali niti ništa više jednak onome što dobiješ u poštanski sandučić.

Nije isto: formalno - pravno, pošta je službeni način dostave, mail nije, da li će nekad biti još ne znamo.

Ugovorno se može definirati, ali ne i pozvati na zakon.

12 godina
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

Mail umire? Mail se kod nekih u HR još nije ni rodio. Koliko ljudi / firmi forsira slanje faksom - to je čudo.

 

Što se tiče GMmaila/ Yahoo / Live / Outlook, jednostavno mi je ružno vidjeti neku firmu tipa firma@gmail.com. Ajde kad se radi o lokalnom obrtu u kojem vlasnik jedva nabada na računalo, taj vjerojatno ni ne šalje mailove i jedva ih zna pročitati, ali kada firma uspješno posluje najmanje što mogu učiniti je nekome platiti da im zakupi domenu i sredi Google Apps.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
skoosha kaže...

Mail umire? Mail se kod nekih u HR još nije ni rodio. Koliko ljudi / firmi forsira slanje faksom - to je čudo.

 

Što se tiče GMmaila/ Yahoo / Live / Outlook, jednostavno mi je ružno vidjeti neku firmu tipa firma@gmail.com. Ajde kad se radi o lokalnom obrtu u kojem vlasnik jedva nabada na računalo, taj vjerojatno ni ne šalje mailove i jedva ih zna pročitati, ali kada firma uspješno posluje najmanje što mogu učiniti je nekome platiti da im zakupi domenu i sredi Google Apps.

i slanje faksa je na mailu. barem upola jeftinije nego imat analognu liniju, fax-aparat, a još štediš na toneru i papiru. mislim da domena može i na besplatni gmail ili je barem moglo prije. ja sam davno otvorio s privatnom domenom i ostavili su mi pravo na 100 proizvoljnih računa na domeni. sve besplatno, naravno. a nije ni 4$/mj. puno za appse

Life is too short to remove USB safely
12 godina
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?

Znam da je faks na mailu, i sam ga koristim, no onaj tko putem maila može poslati faks ima sve uvjete i za slanje maila. Za inzisitranje na "pošaljite na faks" neću ni pričati.

 

Ne znam kakva je sad situacija, jer sam se prebacio kod Microsofta na Outlook, no Google Apps nudi do 8 mail adresa besplatno - savršeno za neko malo "preduzeće", za sve više traže naplatu.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice