IPS za mase

poruka: 46
|
čitano: 12.618
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IPS za mase".
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase

Pa nije baš skupa oprema za kalibraciju. Par stotina dolara košta dobar spider.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
15 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
naxeem kaže...

Pa nije baš skupa oprema za kalibraciju. Par stotina dolara košta dobar spider.

  Par stotina = 200$ = 1000 - 1100 kuna, a monitor dodje... koliko je ovaj rekao 2200 kuna... znaci to je trecina ukupnih troskova, odnosno polovina cijene monitora...

 

Pa to je... hm... malo previse za nase podneblje za vecinu korisnika...

In Control
16 godina
neaktivan
offline
IPS za mase

Mislio sam u odnosu na cijene skupih pro monitora koje idu od 1-2k eura. Što će kalibracija kućnim korisnicima, a iskreno i nije tako to nešto posebno baš.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
naxeem kaže...

Mislio sam u odnosu na cijene skupih pro monitora koje idu od 1-2k eura. Što će kalibracija kućnim korisnicima, a iskreno i nije tako to nešto posebno baš.

  A dobro :) nisam te shvatio :) ali mislio sam da govoris o ovim jeftinijima cisto jer je topic o njima :)

In Control
16 godina
protjeran
offline
RE: IPS za mase
Bara kaže...

Žute i ostalo što si naveo bi prije rekao za neku od VA shema, za IPS nebi, imam doma i VA i IPS kako monitore tako i tzelevizore pa dobro znam o ćemu pričam.

shto si ti diler neki? Smijeh

zelim,hocu,mogu al neam koga
15 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
naxeem kaže...

Pa nije baš skupa oprema za kalibraciju. Par stotina dolara košta dobar spider.

Znam ja kolko dođe spider i definitivno se ne može raći da je dobar, mislim ipak da je prava profi kalibratorska oprema ona kakva se koristi za test TV-a i dođe kao što si rekao da dođe sam monitor. Inače ono u ćemu se razlikuje skupi od jeftinoga monitora nije sam ekran jel on je u principu isti, razlikuju se u mogućnosti finog ugađanja.

16 godina
odjavljen
offline
IPS za mase

nax,bara...kakva je razlika između igranja FPS-a na S-IPS(skupim monitorima i onima manje skupima) i onima sa TN matricom

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
M4X kaže...

nax,bara...kakva je razlika između igranja FPS-a na S-IPS(skupim monitorima i onima manje skupima) i onima sa TN matricom

sto se tice odaziva e on je u ovom slucaju proporcionalno bolji sa silaskom u TN segment :(

Da budem jasniji Najbrzi je TN film pa ga slijede e-IPS,A-MVA,S-PVA,H-IPS,S-IPS i IPS-Pro na kraju koji je najzastupljeniji u medicini i ima najveci input lag.

dasHHa
16 godina
odjavljen
offline
RE: IPS za mase
dasHHa kaže...
M4X kaže...

nax,bara...kakva je razlika između igranja FPS-a na S-IPS(skupim monitorima i onima manje skupima) i onima sa TN matricom

sto se tice odaziva e on je u ovom slucaju proporcionalno bolji sa silaskom u TN segment :(

Da budem jasniji Najbrzi je TN film pa ga slijede e-IPS,A-MVA,S-PVA,H-IPS,S-IPS i IPS-Pro na kraju koji je najzastupljeniji u medicini i ima najveci input lag.

za TN znam da ima najbolji odziv,ali me zanima kako je igrat na kvalitetnijim monitorima,je li to onaj efekt jednom probaš e-ips,s-pva.. i tn ti se više ne sviđa

 

ja sam se već naviknuo na pomalo isprane boje tn monitora

16 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase

Kod TN-a nije problem toliko ispranost boja, već različitost boja ovisno o području ekrana, posebno po visini. Kut gledljivog je katastrofa.

A što se tiče brzine, igrao sam se na 16ms IPS-u i nikada mi nije smetalo.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
15 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
dasHHa kaže...

sto se tice odaziva e on je u ovom slucaju proporcionalno bolji sa silaskom u TN segment :(

Da budem jasniji Najbrzi je TN film pa ga slijede e-IPS,A-MVA,S-PVA,H-IPS,S-IPS i IPS-Pro na kraju koji je najzastupljeniji u medicini i ima najveci input lag.

Danas sve te tehnologije imaju već panele sa odzivom manjim od 5ms no pitanje koliki je input lag i to onaj sa uključenim raznim filterima za poboljšanje slike, e pa tu je onda najbolja (poslije TN-a naravno) os Panasonica najnovija generacija IPS-pro koje se zove IPS-alpha i ima input lag ccca 40ms naspram CRT-a, kod VA matrica je to cca100ms.

 

M4X kaže...

za TN znam da ima najbolji odziv,ali me zanima kako je igrat na kvalitetnijim monitorima,je li to onaj efekt jednom probaš e-ips,s-pva.. i tn ti se više ne sviđa

 

ja sam se već naviknuo na pomalo isprane boje tn monitora

Na TN je bolje igrat, ali ako ikada se baciš na obradu fotografija i/ili videa onda TN nećeš više ni pogledat.

15 godina
offline
IPS za mase

Kalibracija uopće nije skupa: spyder3express košta 825kn na prizma-foto.com (špansko u zg). Ja imam spyde2express, kupio ga za oko 700kn i super mi je.

Ne bih se bez kalibracije usudio ijednoj fotografiji korigirati kontrast ili boje. Bez toga se ne možeš baviti fotografijom. Jer ono što namjestiš na kompu ne bude bilo ono što dobiješ isprintano/razvijenoj fotki.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
Keso kaže...

Kalibracija uopće nije skupa: spyder3express košta 825kn na prizma-foto.com (špansko u zg). Ja imam spyde2express, kupio ga za oko 700kn i super mi je.

Ne bih se bez kalibracije usudio ijednoj fotografiji korigirati kontrast ili boje. Bez toga se ne možeš baviti fotografijom. Jer ono što namjestiš na kompu ne bude bilo ono što dobiješ isprintano/razvijenoj fotki.

Jesi ti možda pročitao di pišem kako je spyder neprecizan i nepouzdan? Nažalost Spyder je takav, uostalom da nije nebi postojala višestruku skuplja kalibracijska oprema.

14 godina
offline
IPS za mase

A zašto monitori nisu kalibrirani u tvornici? Zašto ih prodaju sa krivim prikazom boja? Ne kužim.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2010 12:12 (FLes).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: IPS za mase
FLes kaže...

A zašto monitori nisu kalibrirani u tvornici? Zašto ih prodaju sa krivim prikazom boja? Ne kužim.

Pa vjerojatno jel da dođu kako treba out-of-the-box se plaća određena naknada, a i većina ljudi nisu profesionalci i pale se na prebrijanu sliku.

14 godina
neaktivan
offline
IPS za mase

Molim vas za mišljenje o ovom monitoru:

 

 

LG 22" Wide LCD W2220P e-IPS Panel Pivot

 

Planiram ga kupit, ali me zanima da li je slika zaista toliko bolja od nekog 24'' LG sa TN matricom, te da li se isplati dati 300-400kn više za IPS?

 

Hvala.

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice