Jelly Bean je Android 4.1

poruka: 29
|
čitano: 4.487
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jelly Bean je Android 4.1".
15 godina
offline
Jelly Bean je Android 4.1

Sad su dobili vremena da rijese diskovnu fragmentaciju na 5.0, ali i verzijsku fragmentaciju :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Jelly Bean je Android 4.1

Neznam tko si je uopste ocekivao drukciji epilog. Pa naravno da nakon 4.0 dolazi 4.1, pa 4.2.... pa nemoe razvoj jednog ozbiljnog, velikog proizvoda kao sto je OS ici u iteracijama kao i nekakav browser... a i svaki major upgrade zahtijeva i minorne ispravke, optimizacije...

 

tako da oni uvijereni da je JB zapravo 5.0, khmmmm khmmmmm.....

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
Iskreno, ja sam cijelo vrijeme (cak i na dan izlaska) bio uvjeren da je ICS 2.4
Donio je samo HWA, Neon UI i Beam, nista drugo, ali Apple bi sve te karakteristike rasirio na 3 full nove verzije OS-a tako da su bolji kad su uzeli 4.0 za ICS
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
Valjda 5% svih androida ima ICS a vec stiže novi...
15 godina
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
Ocito ne shvacas da je JB podverzija ICS-a.

Kao sto je 2.3.3 pod verzija GB-a (2.3)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
protjeran
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
Mitch kaže...
Iskreno, ja sam cijelo vrijeme (cak i na dan izlaska) bio uvjeren da je ICS 2.4
Donio je samo HWA, Neon UI i Beam, nista drugo, ali Apple bi sve te karakteristike rasirio na 3 full nove verzije OS-a tako da su bolji kad su uzeli 4.0 za ICS

Jel rijec o nekoj tezoj opsjednutosti Applom ili ima neki drugi razlog spominjanja istog?

15 godina
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
gamer34 kaže...
Valjda 5% svih androida ima ICS a vec stiže novi...

A kad ostali izbacuju novi os? jednom godišnje. tu je isti slučaj, ICS je predstavljen u 11 mj ako se ne varam, sad je vrijeme za JB, koji bude predstavljen nešto ranije

hobi:moj-android.net
15 godina
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
metak kaže...
Mitch kaže...
Iskreno, ja sam cijelo vrijeme (cak i na dan izlaska) bio uvjeren da je ICS 2.4
Donio je samo HWA, Neon UI i Beam, nista drugo, ali Apple bi sve te karakteristike rasirio na 3 full nove verzije OS-a tako da su bolji kad su uzeli 4.0 za ICS

Jel rijec o nekoj tezoj opsjednutosti Applom ili ima neki drugi razlog spominjanja istog?

Isti ti je slučaj kad se priča o Appleu pa netko od jabučara spomene Android u tom smislu da uzdigne Apple.

jbg :)

hobi:moj-android.net
14 godina
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
Mitch kaže...

Sad su dobili vremena da rijese diskovnu fragmentaciju na 5.0, ali i verzijsku fragmentaciju :)

Kakva diskovna fragmentacija?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet {http://megayoutubeviews.com/register-form.php?r=15961}
16 godina
offline
Jelly Bean je Android 4.1

Samo da ne kazu da JB ima 200 novih feature-a ....

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
EZY-E kaže...
Mitch kaže...

Sad su dobili vremena da rijese diskovnu fragmentaciju na 5.0, ali i verzijsku fragmentaciju :)

Kakva diskovna fragmentacija?

jedini razlog zasto je Dalvik sporiji od iOS-a, kod Androida je prosjecna fragmentacija 72%, kod iOS-a 30%

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1

Imaš neki link gdje je bolje objašnjena ta fragmentacija koju spominješ? Ja ne mogu ništa naći na internetima o tome.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2012 19:15 (Mirko935).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
Mitch kaže...
Ocito ne shvacas da je JB podverzija ICS-a.

Kao sto je 2.3.3 pod verzija GB-a (2.3)

Pa zar nije podverzija ics-a 4.0.3 i 4.0.4??
Ne vjerujem da bi mijenjali naziv androida radi tako male promjene.

Ta promjena je isto kao i Froyo 2.2 na gb 2.3

14 godina
neaktivan
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
To su minor updateovi, tj. patchevi.
4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag
15 godina
neaktivan
offline
Jelly Bean je Android 4.1

Vjerojatno će većina novosti biti "ispod haube". Nema šanse da mjenjaju svoj holo look, pa tko bi updejtao ovo svako malo. :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
Mirko935 kaže...

Imaš neki link gdje je bolje objašnjena ta fragmentacija koju spominješ? Ja ne mogu ništa naći na internetima o tome.

Radi se o fragmentaciji Linux-ovog kernela 

 

edit - btw, probaj ovo ako imas root, ubrzat ce mob podosta (nigdje nisam otkrio da je to netko napravio na xda), u recoveryu na usb share stavi particiju samog telefona i spoji na komp tako da mozes pristupit toj particiji, i upali neki program za defragmentaciju, analiziraj volume i vidjet ces kolka je fragmentacija :)

 

meni je bila cca 73% i na /system i /mnt/sdcard, nakon defragmentacije do 0.3% mob je vrtio temple run ko na iphoneu..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2012 9:28 (Mitch).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
Upravo sam dosao do zanimljivog zakljucka da mi ne funkcionira usb iz recoveryja, zastekao mi se explorer toliko da se nece komp ugasiti jer ga ne moze zatvoriti. Probat cu to kasnije kad shvatim sta me j* u toj prici.

Nije mi bas jasno par stvari, kazes fragmentacija kernela, onda kazes da si defragmentirao /system i /sdcard, a kernel je na /boot particiji, koliko je meni poznato. Jesi siguran da nije placebo efekt? I jesi probao vrtiti kakve bencheve i slicne gluposti?
15 godina
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
Probao quadrant, ali svodi se na brze 3D/2D performanse.

Moguce da je placebo, ali inace kad formatiram ili defragmentiram neku particiju s linuxima ili s njegovim data fileovima mi da kratki boost
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
neaktivan
offline
Jelly Bean je Android 4.1

Ajde da vas pitam jer mozda znate (ja sam totalni papak za Linux i Javu).

 

Zakaj meni GB (2.4.83) sa 8GB flasha (i 32GB SDa) svaki puta kada nekaj instaliram javlja da vise nema dovoljno mjesta?

Po podacima Internal storage ima 6.75GB available.

Kaj System storage znaci? Slobodan RAM? Za to mi javlja 34.27MB!?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
Drazen kaže...

Ajde da vas pitam jer mozda znate (ja sam totalni papak za Linux i Javu).

 

Zakaj meni GB (2.4.83) sa 8GB flasha (i 32GB SDa) svaki puta kada nekaj instaliram javlja da vise nema dovoljno mjesta?

Po podacima Internal storage ima 6.75GB available.

Kaj System storage znaci? Slobodan RAM? Za to mi javlja 34.27MB!?

 

sd  je, sd :), internal storage je memorija uredaja- za podatke, a system storage je memorija za aplikacije. prebaci si aplikacije na sd ili internu memoriju.

hobi:moj-android.net
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
nsoul kaže...
Drazen kaže...

Ajde da vas pitam jer mozda znate (ja sam totalni papak za Linux i Javu).

 

Zakaj meni GB (2.4.83) sa 8GB flasha (i 32GB SDa) svaki puta kada nekaj instaliram javlja da vise nema dovoljno mjesta?

Po podacima Internal storage ima 6.75GB available.

Kaj System storage znaci? Slobodan RAM? Za to mi javlja 34.27MB!?

 

sd  je, sd :), internal storage je memorija uredaja- za podatke, a system storage je memorija za aplikacije. prebaci si aplikacije na sd ili internu memoriju.

Svaka cast! Sada imam 104MB System.

 

Ako dobro kuzim, interni flash se podijeli 10% na System i 90% na Internal. Dal ima neki nacin da to promjenim, odnosno dal mogu reci da mi sve aplikacije postavlja na Internal?

 

Probao sam movati na SD medjutim trebam biti root sto je problem. Je ima neki nacin dobiti root do restarta kako ne bi izgubio garanciju?

 

15 godina
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
Za GB ne trebas root, instaliraj App2SD s Play-a ako ne ide po defaultu
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
neaktivan
offline
Jelly Bean je Android 4.1
Stavio sam App2SD i dela. Je se nekako mogu aplikacije stavit na SD?

Kak mogu povecati systemsku memoriju i je mogu reci da mi aplikacije po defaultu stavlja i internu?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
Drazen kaže...
Stavio sam App2SD i dela. Je se nekako mogu aplikacije stavit na SD?

Kak mogu povecati systemsku memoriju i je mogu reci da mi aplikacije po defaultu stavlja i internu?

app2sd automatski javlja koje aplikacije nakon instalacije idu na internu.  a particioniranje ide uz root

hobi:moj-android.net
11 godina
neaktivan
offline
Jelly Bean je Android 4.1

meni na nexus jos nije ni dosao 4.0.4,tak da nevjerujem da ce na nexus odma doci 4.1,mozda tek krajem godine jer sam nexus uzeo u 2 mjesecu i nije jos ni jedan update stigao na njega,tako da su lazi kad kazu da nexus prima prvi update

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
Dobiva on prvi update,ali u drugim državama.
Google izda update za njega uvijek prvooga
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jelly Bean je Android 4.1
nsoul kaže...
Drazen kaže...
Stavio sam App2SD i dela. Je se nekako mogu aplikacije stavit na SD?

Kak mogu povecati systemsku memoriju i je mogu reci da mi aplikacije po defaultu stavlja i internu?

app2sd automatski javlja koje aplikacije nakon instalacije idu na internu.  a particioniranje ide uz root

zbog takvih sranja sam se vratio na iphone materemi

jailbreakas telefon i sve tako jednostavno postane i brzo bez ikakvog laga ma milina

 

11 godina
neaktivan
offline
Jelly Bean je Android 4.1

istina,ali to nema onda nista ne znaci,ja imam onu yakjuxw verziju koja prima kasnije update tako da ak dobim 4.1 za godinu dana bit cu sretan :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jelly Bean je Android 4.1

Što je novo u Jelly Bean-u:

http://www.android.com/about/jelly-bean/

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice