Kako brže tipkati

poruka: 25
|
čitano: 4.823
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako brže tipkati".
14 godina
neaktivan
offline
Kako brže tipkati

Sve super dok nemoraš ubacit naše dijakritičke znakove. 

 
27 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako brže tipkati

zato ih ja ni ne koristim

cdsz

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
11 godina
neaktivan
offline
Kako brže tipkati

Ni sluga swypeu....{#}

Moj PC  
0 16 hvala 0
14 godina
offline
Kako brže tipkati

nakon skoro 17godina tipkanja po qwertz tipkovnicama, već palci sami refleksno lete prema slovima.... :)

no, vrijed probati....

napokon dočekao DNF i Diablo 3
Moj PC  
19 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako brže tipkati

Treba probati, zašto ne ?

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako brže tipkati
domagoj_zg kaže...

Ni sluga swypeu....{#}

swype je sranje kakvog nema, neznam koga sam uopce vidio da to koristi a vecina ni ne znaju sto je to uopce i kako radi

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
14 godina
offline
Kako brže tipkati

  1. The right thumb handles all vowels except y. The clustering of vowels around the spacebar favors quick switches and minimizes travel distance. The right thumb is responsible for 64% of same-side taps.
  2. The left thumb has most of the consonants, exploiting its ability to hover above the next button sooner. It has most first letters of words and most of the consonants.

 

 

cool. moglo bi bit' dobro.

lol
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako brže tipkati

Izgleda dobro i jako jednostavno, a za neše znakove samo stisneš c i držiš dok ti se ne prikažu naša slova (č,ć) tako je na sadašnjim tipkovnicama.

https://www.facebook.com/pages/Nemoj-dopustiti-da-ti-sru%C5%A1e-snove-jer-ti-nitko-nije-pomogao-da-ih-sagradi%C5%A1/161955973912145
14 godina
offline
Re: Kako brže tipkati
Zeppelin kaže...
domagoj_zg kaže...

Ni sluga swypeu....{#}

swype je sranje kakvog nema, neznam koga sam uopce vidio da to koristi a vecina ni ne znaju sto je to uopce i kako radi

Ja ga koristim. Doduše ne taj sa google playa nego xperia keyboard i super je.

Na tablet i mobitel tipkovnicama najviše mi na živce ide što za naša slova treba duže držati tipku dok se ne pokažu naši znakovi. To najviše usporava tipkanje

Potpis!
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako brže tipkati
77ari kaže...

Izgleda dobro i jako jednostavno, a za neše znakove samo stisneš c i držiš dok ti se ne prikažu naša slova (č,ć) tako je na sadašnjim tipkovnicama.

Nije na svakom uređaju. Zavisi od modela smartphonea, tableta, softverske nadogradnje itd.

Jedimo govna. Milijarde muha ne mogu biti u krivu .!
14 godina
offline
Re: Kako brže tipkati

Ja sam se preporodio sa swype-om. SwiftKey jedna od najboljih aplikacija koje sam uzeo.

Al ovo mi se definitivno ne čini loše i sigurno budem isprobao.

BF Nick: Xtream_Switch
13 godina
neaktivan
offline
Kako brže tipkati

Gube vrijeme na gluposti dok ima puno vaznijih stvari na koje su se mogli orijentirati..

Ajde da su osposobili siri il tak nes da radi kak spada, e onda bi to bio napredak. Ovak tih 34% mogu okacit macku o rep, netko tko tipka brzo tipkat ce brzo i bez toga, a netko tko ne tipka brzo boli ga uvo za ovo tak da nebu ni skinul da tipka brze jer ga boli uvo..kao sto rekoh {#}

Battlelog ~ UrbanFsk
Moj PC  
5 15 hvala 0
16 godina
offline
Kako brže tipkati

Jesu zaštitili taj raspored ?

 

Mislim da sad oni gmizavci iz Apple podruma, već pripremaju papire za USPTO slijepce.

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
Moj PC  
14 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako brže tipkati
Sale_ds kaže...

Gube vrijeme na gluposti dok ima puno vaznijih stvari na koje su se mogli orijentirati..

Ajde da su osposobili siri il tak nes da radi kak spada, e onda bi to bio napredak.

Najbolje da su osposobili Sirir za Blakanski.

U punom tramvaju:

- SIRI - de pošalji materi poruku da stavi grijat sarmu na šporet, i ćaći da sam kupio Žuju pa nemora on kupovat.

- Pošalji i Kizi da večeras neću na fucu jer pada ova prokletinja, al može doč kod mene skinijo sam novi PES.

- Otvori Supersport i stavi keca na Grojter Furt ima ona Borusija Menhengladbah da popuši.

- Pošalji i Đurđici da se lijepo najahala nekidan al me čohaju nešta jaja, priupitaj jel fasovala neš na žurki kod Đoke.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
neaktivan
offline
Kako brže tipkati

''Neće biti patentiran ''

 

Još se oni nisu upoznali sa apple. Bolje im je patentirat pa onda to dat besplatno tržištu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2013 15:26 (Ja_ne_znam).
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako brže tipkati
Sale_ds kaže...

Gube vrijeme na gluposti dok ima puno vaznijih stvari na koje su se mogli orijentirati..

Ajde da su osposobili siri il tak nes da radi kak spada, e onda bi to bio napredak. Ovak tih 34% mogu okacit macku o rep, netko tko tipka brzo tipkat ce brzo i bez toga, a netko tko ne tipka brzo boli ga uvo za ovo tak da nebu ni skinul da tipka brze jer ga boli uvo..kao sto rekoh {#}

Kakve faking veze ima Siri s bilo cime iz ove vijesti?!

Kakve faking veze ima institut za informatiku Max Planck s Appleom?!

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako brže tipkati
1domagoj1 kaže...
Sale_ds kaže...

Gube vrijeme na gluposti dok ima puno vaznijih stvari na koje su se mogli orijentirati..

Ajde da su osposobili siri il tak nes da radi kak spada, e onda bi to bio napredak. Ovak tih 34% mogu okacit macku o rep, netko tko tipka brzo tipkat ce brzo i bez toga, a netko tko ne tipka brzo boli ga uvo za ovo tak da nebu ni skinul da tipka brze jer ga boli uvo..kao sto rekoh {#}

Kakve faking veze ima Siri s bilo cime iz ove vijesti?!

Kakve faking veze ima institut za informatiku Max Planck s Appleom?!

Ako pazljivije procitas vidjet ces da sam napisao "siri il TAK NES". A brze tipkanje bi se omogucilo tak da se ne uopce tipka sto je i dalje u krugu djelatnosti studija za informatiku... you wont say!!!

I boli me tuki kaj je to apple, naveo sam primjer...kaj se odmah kacis, to mi je prvo palo na pamet.. jeez!! 

Battlelog ~ UrbanFsk
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako brže tipkati
Sale_ds kaže...

Ako pazljivije procitas vidjet ces da sam napisao "siri il TAK NES". A brze tipkanje bi se omogucilo tak da se ne uopce tipka sto je i dalje u krugu djelatnosti studija za informatiku... you wont say!!!

I boli me tuki kaj je to apple, naveo sam primjer...kaj se odmah kacis, to mi je prvo palo na pamet.. jeez!! 

Sry ako je ispalo malo prenapasno.

A ono, prica se o tipkanju, a ne glasovnim naredbama. Daj neki bolji primjer {#}, recimo Dvorak.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
14 godina
offline
Re: Kako brže tipkati
1domagoj1 kaže...
Sale_ds kaže...

Ako pazljivije procitas vidjet ces da sam napisao "siri il TAK NES". A brze tipkanje bi se omogucilo tak da se ne uopce tipka sto je i dalje u krugu djelatnosti studija za informatiku... you wont say!!!

I boli me tuki kaj je to apple, naveo sam primjer...kaj se odmah kacis, to mi je prvo palo na pamet.. jeez!! 

Sry ako je ispalo malo prenapasno.

A ono, prica se o tipkanju, a ne glasovnim naredbama. Daj neki bolji primjer {#}, recimo Dvorak.

 

Dvorak? Štefica je bolja. Napiše sve sto izdiktiras.
Potpis!
16 godina
neaktivan
offline
Kako brže tipkati

Zvuči odlično ali samo za engleski (za sada). Ostatak layouta, za druge jezike, najavljuju kasnije tijekom 2013-te. Za engleski vjerujem da je raspored vrhunski posložen ali me brine korpus iz kojeg će se napraviti za hrvatski jezik. Možda da nađu 600 tisuća mailova HDZ-Fimi Media :) Ili da Bug bude velikodušan pa da bazu ovog foruma :)

Chaintech socket 4 MB, Cyrix 486DX2 66Mhz (TURBO mode!), 8MB EDO RAM, 420MB HDD, S3 Trio 2MB, Sound Blaster 16, 3.5" 1.44MB floppy!!!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako brže tipkati
1domagoj1 kaže...

Sry ako je ispalo malo prenapasno.

A ono, prica se o tipkanju, a ne glasovnim naredbama. Daj neki bolji primjer {#}, recimo Dvorak.

Np.. al ono, realno gledano tko brzo tipka (a ima nas kaj fakat brzo tipkamo i sada) sumnjam da ce dobit nekakvo znacajnije ubrzanje s ovime. A i kuzim da se tu ne radi o glasovnim naredbama no to bi trebalo biti sljedeci korak, a ne drugaciji raspored tipkovnice. (barem ak se mene pita).

...a kaj se Dvorka tice mislim da i on jedva ceka siri (il tak nes) {#}

Battlelog ~ UrbanFsk
12 godina
offline
Re: Kako brže tipkati
Ezio kaže...

Ja ga koristim. Doduše ne taj sa google playa nego xperia keyboard i super je.

Na tablet i mobitel tipkovnicama najviše mi na živce ide što za naša slova treba duže držati tipku dok se ne pokažu naši znakovi. To najviše usporava tipkanje

Ti si kupio Xperiju? {#}

 

14 godina
offline
Re: Kako brže tipkati
BlueMax kaže...
Ezio kaže...

Ja ga koristim. Doduše ne taj sa google playa nego xperia keyboard i super je.

Na tablet i mobitel tipkovnicama najviše mi na živce ide što za naša slova treba duže držati tipku dok se ne pokažu naši znakovi. To najviše usporava tipkanje

Ti si kupio Xperiju? {#}

 

 

Yeppers
Potpis!
15 godina
offline
Re: Kako brže tipkati
Budokai kaže...
77ari kaže...

Izgleda dobro i jako jednostavno, a za neše znakove samo stisneš c i držiš dok ti se ne prikažu naša slova (č,ć) tako je na sadašnjim tipkovnicama.

Nije na svakom uređaju. Zavisi od modela smartphonea, tableta, softverske nadogradnje itd.

Mislim da u zaista velikoj većini uređaja danas možeš pisati čžš...ako zaista želiš.

 

A autor se baš i nije raspitao koji je smisao querty-a. Nije usporavanje tipkavanja već ubrzavanje tipkanja jer su najčešće korištena slova stavljena odmah pod prste, a druga raspoređena tako da je potrebno raditi dužu radnju do njih. Naravno, standard proučavanja učestalosti pojavljivanja slova bio je engleski jezik pa nije univerzalno prilagođen lokalnim jezicima. A "kvarenje" mašina je bio slučaj zaglavljivanja dvije međusobno bliže tipke koje su centralno lupale slova na papir, pa su se zbog toga rasporedila neka slova tako da raspored odgovara manjoj vjerojatnosti udaranja tipaka koje su susjedne u košarici tipaka koje lupaju po papiru.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
offline
Kako brže tipkati

a zboig čega bi itko trebao brže tipkati? i brže od čega?

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice