Kraj Groovesharka kakvog poznajemo

poruka: 79
|
čitano: 8.649
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj Groovesharka kakvog poznajemo".
14 godina
offline
Kraj Groovesharka kakvog poznajemo

Da je bitrate 320kbits onda bi možda i platio, ali ovak je dovoljan i youtube.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
Danny_HR kaže...
Marko kaže...

Sad sam probao preko američkog proxyja, normalno radi Grooveshark.

NEW_MAN kaže...
Kod mene u Austriji Grooveshark radi ko i prije {#} nikakva drama.

Koliko pjesama si odslušao? Meni se pojavilo nakon 4-5 pjesama, odnosno pola albuma ako to ima veze.

Svira 7 pjesma i jos nema upita.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo

We may shut down in your country!!

 

Hej ljudi, pa to čak nije niti univerzalno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Mislite da im je Hrvatska visoko na listi prioriteta?!

Ne bih se čudio da nas zgase unutar 30 dana..

Bez obzira kolko nas platilo..

15 godina
offline
Kraj Groovesharka kakvog poznajemo

Slažem se da cijena nije velika (20kn mjesečno), ali i ovako sam jedva koristio uslugu (sve što mi treba je da kad upišem ime albuma, da mi izlista taj album i stvari koje bi trebale biti u njemu), a kako su albume radili korisnici, to često nije bilo tako. Kada je bilo free, nisam imao što prigovarati, ali sada mi usluga više ne odgovara, makar se radi o maloj svoti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
NEW_MAN kaže...

Slusanje muzike sa Youtuba je pusiona totalna jer je kvaliteta zvuka katastrofalna ali ocito vam nije stalo do kvalitete.
Grooveshark koristim jednom mjesecno tak da budem nekak prezivel ali nemam namjeru cendrat radi 20 kn.

 

EDIT:

Kod mene u Austriji Grooveshark radi ko i prije {#} nikakva drama.

Ako se uploada kvalitetan mp3 kvaliteta zvuka nije ništa lošija nego na groovesharku, čak zna biti i bolja.

12 godina
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
Danny_HR kaže...

WTF? Kakva je to glupa izjava?

Dakle nakon što ih pohvališ tvrdiš da su na nekorektan način pokušali prikupiti novac? Zamisli, pokušali su naplatit uslugu koju ti daju - PROKLETNICI!

 

Zašto ti na korektniji način ne daješ ljudima tisuće lajkova koje sad potpuno nekorektno prodaješ? Zašto ljudima ne daješ keyeve besplatno? Ili bar po nabavnoj cijeni bez vlastitog profita? Zašto bilo tko bilo što naplaćuje? Nije li korektnije sve dati besplatno?

 

News flash - da bi reproducirali glazbu moraju platiti licence, a to košta. Naravno ako žele biti legalni. Prije mjesec-dva kada se pisalo o njihovom potencijalnom gašenju zbog toga što su ti godinama korektno davali glazbu bez licenci. Tada se nitko nije bunio. Sad kad traže 20 kn mjesečno, hej 20 kuna potrošiš a da ni ne znaš gdje su, sad su nekorektni.

Može te biti sram.

 

Ovo je zapravo samo je još jedan dokaz da zapravo uopće nije bitno kolika je cijena nečega, jer su ljudi (naročito kod nas u ovoj prčiji) potpuno sebični i nespremni platiti bilo što. Sve bi besplatno jer ništa od toga što se nudi na svijetu, neovisno o cijeni, "ne vrijedi te love".

 

Potpuno je svejedno hoće li članstvo biti 20 kuna ili 200 kuna, ekipa će se žaliti.

Potpuno je svejedno hoće li igra biti 20 kuna ili 500 kuna, ekipa je neće kupiti.

Jel ti stvarno nista ne kuzis ili se pravis da ne kuzis? cudno ti je sto ljudi ne zele placati "besplatni" servis?

 

1. Grooveshark je nastao na krsenju copyrighta. (i neka je) - to ti je jasno

2. Sad traze lovu da bi opstali - e ne moze, ljudima su zanimljivi zato jer su besplatni servis. ako to vise nisu - dovidjenja. dakle cijena besplatnog servisa je vrlo bitna.

3. Trazenje love pravdaju neimastinom i navode primjer kako su zbog neimastine zatvorili servis  u Njemackoj (tj. blokirali njemacke IP adrese) sto je laz. Blokirani su zbog njemackog zakona. Ne postoji apsolutno nikakva garancija da ce i ako platis biti u mogucnosti pruzati uslugu.

4. sta znaci da su godinama korektno davali glazbu bez licenci? kad neko posluje krseci copyright onda to smatras nacinom poslovanja dok kad pojedinac za kucnu upotrebu radi isto onda ga nazivas lopovom? korektno ti je da su na ilegalan nacin stvorili veliku bazu korisnika od kojih sada traze novac kako bi se legalizirali i opstali? meni ne, odyeb je lansiran. ako mi treba besplatan servis koristit cu onaj koji nista ne naplacuje. ako takvi ne budu postojali uvijek imam vlastitu kolekciju a postoje i internet radio stanice koje su najcesce najbolji izbor.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
Dojo kaže...

Slažem se da cijena nije velika (20kn mjesečno), ali i ovako sam jedva koristio uslugu (sve što mi treba je da kad upišem ime albuma, da mi izlista taj album i stvari koje bi trebale biti u njemu), a kako su albume radili korisnici, to često nije bilo tako. Kada je bilo free, nisam imao što prigovarati, ali sada mi usluga više ne odgovara, makar se radi o maloj svoti.

Tako nekako..

 

4 dolara mjesečno ću radije uštedjeti pa investirati u kupnju glazbe kad recimo iTunes proradi kak spada u Hrvatskoj, a s obzirom na ulazak u EU ne bi trebalo čekati predugo..

12 godina
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
tnakir kaže...

Ne samo da su sebicni, nego ne cijene druge ni tudji rad. Ljudi su spremni izdvojiti 20 kn dnevno za cigare, kave, piydarije, a nisu spremni izdvojiti 20kn mjesecno za nesto sto koriste svakodnevno. Ovo zbilja nije cifra zbog koje bi se "kukalo" kako je preskupo za "nase place".

Dobar avatar. Samo pazi da ne platis kaznu ili odes u zatvor zbog njega. 20kn je previse za besplatni servis. 1kn je previse. 

15 godina
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
BlueMax kaže...
tnakir kaže...

Ne samo da su sebicni, nego ne cijene druge ni tudji rad. Ljudi su spremni izdvojiti 20 kn dnevno za cigare, kave, piydarije, a nisu spremni izdvojiti 20kn mjesecno za nesto sto koriste svakodnevno. Ovo zbilja nije cifra zbog koje bi se "kukalo" kako je preskupo za "nase place".

1. Dobar avatar. Samo pazi da ne platis kaznu ili odes u zatvor zbog njega.

2. 20kn je previse za besplatni servis. 1kn je previse. 

1. Pink Floyd - The Wall - Marš Čekića, ako oni nisu isli u zatvor i ako se taj spot moze pustati po televiziji (pa cak i u Njemackoj), onda ga i ja mogu staviti kao avatar.

2. Kako je besplatan kad traze 20 kn. Da je besplatan onda nebi morao platiti nista. Posto nije besplatan plati jadnih 20 kuna ko svaki posteni covjek.

 

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
BlueMax kaže...

Ja iz dispeta ne dam nista! Slusat cu ilegalno glazbu i gledati filmove makar kostalo vise od legalnog nacina. 

Glazbena kolekcija se u zadnjih mjesec dana povecala za jos par stotina GB. Skidam i sta mi ne treba, mozda nekome nekad zatreba. 

Otkazao sam pretplatu na 2 casopisa. U kino vise nikad. 

Batinom na batinu!

Bilo bi zanimljivo promatrati kako bi konzumenti piratskog materijala reagirali kada bi iz "dišpeta" autori glazbe i filmove rekli "farbajte se" - hoćete gledati kvalitetne filmove i slušati kvalitetnu glazbu? Snimajte filmove, skladajte glazbu, pa uživajte u svojim uradcima.

 

Pitam se na koji način način razmišljaju ljudi koji misle kako bi trebalo biti besplatno nešto na što je netko drugi utrošio milijune dolara, odnosno nešto na što je netko utrošio mjesece svojeg vremena, ne radeći pritom to iz gušta, nego jednostavno da preživi.

 

Zar nije to isto kao da hodaš na posao, pa ti na kraju mjeseca netko kaže - nema plaće za tebe, jer ljudi očekuju da radiš za njih besplatno? Zašto bi programer radio aplikaciju, zašto bi glazbenik skladao? Pa "nečije" je "ustavno" pravo da koristi aplikaciju ili da sluša glazbu, a kako se netko onda usudi naplaćivati nešto što je "nečije temeljno pravo"?

12 godina
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
tnakir kaže...

1. Pink Floyd - The Wall - Marš Čekića, ako oni nisu isli u zatvor i ako se taj spot moze pustati po televiziji (pa cak i u Njemackoj), onda ga i ja mogu staviti kao avatar.

2. Kako je besplatan kad traze 20 kn. Da je besplatan onda nebi morao platiti nista. Posto nije besplatan plati jadnih 20 kuna ko svaki posteni covjek.

 

1. znam. u zatvor zbog copyrighta.

2. upravo tako. ja sam navikao da je besplatan a sad vise nije. znaci adio. 

16 godina
protjeran
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
Mckilem kaže...
BlueMax kaže...

Ja iz dispeta ne dam nista! Slusat cu ilegalno glazbu i gledati filmove makar kostalo vise od legalnog nacina. 

Glazbena kolekcija se u zadnjih mjesec dana povecala za jos par stotina GB. Skidam i sta mi ne treba, mozda nekome nekad zatreba. 

Otkazao sam pretplatu na 2 casopisa. U kino vise nikad. 

Batinom na batinu!

Bilo bi zanimljivo promatrati kako bi konzumenti piratskog materijala reagirali kada bi iz "dišpeta" autori glazbe i filmove rekli "farbajte se" - hoćete gledati kvalitetne filmove i slušati kvalitetnu glazbu? Snimajte filmove, skladajte glazbu, pa uživajte u svojim uradcima.

 

Pitam se na koji način način razmišljaju ljudi koji misle kako bi trebalo biti besplatno nešto na što je netko drugi utrošio milijune dolara, odnosno nešto na što je netko utrošio mjesece svojeg vremena, ne radeći pritom to iz gušta, nego jednostavno da preživi.

 

Zar nije to isto kao da hodaš na posao, pa ti na kraju mjeseca netko kaže - nema plaće za tebe, jer ljudi očekuju da radiš za njih besplatno? Zašto bi programer radio aplikaciju, zašto bi glazbenik skladao? Pa "nečije" je "ustavno" pravo da koristi aplikaciju ili da sluša glazbu, a kako se netko onda usudi naplaćivati nešto što je "nečije temeljno pravo"?

O čem ti pobogu pričaš??? Grooveshark nije autor tih pjesama, upravo bi oni zarađivali na grbačama drugih. Ja kad poželim kupiti neku glazbu sigurno pare neću davat groovsharku za nešto za šta imam besplatne alternative već iden u dućan i kupin cd (u mom slučaju) ili odem na itunes.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
12 godina
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
Mckilem kaže...

Bilo bi zanimljivo promatrati kako bi konzumenti piratskog materijala reagirali kada bi iz "dišpeta" autori glazbe i filmove rekli "farbajte se" - hoćete gledati kvalitetne filmove i slušati kvalitetnu glazbu? Snimajte filmove, skladajte glazbu, pa uživajte u svojim uradcima.

 

Pitam se na koji način način razmišljaju ljudi koji misle kako bi trebalo biti besplatno nešto na što je netko drugi utrošio milijune dolara, odnosno nešto na što je netko utrošio mjesece svojeg vremena, ne radeći pritom to iz gušta, nego jednostavno da preživi.

 

Zar nije to isto kao da hodaš na posao, pa ti na kraju mjeseca netko kaže - nema plaće za tebe, jer ljudi očekuju da radiš za njih besplatno? Zašto bi programer radio aplikaciju, zašto bi glazbenik skladao? Pa "nečije" je "ustavno" pravo da koristi aplikaciju ili da sluša glazbu, a kako se netko onda usudi naplaćivati nešto što je "nečije temeljno pravo"?

zanimljiva teorija, samo s ovom pretpostavkom ispada kako bi se oni morali primiti motike. zaista bi se bilo zanimljivo medjusobno gledat u novonastaloj situaciji. super su filmovi, glazba, igre, jedino stoji cinjenica da se bez toga moze. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
Prince-Artas kaže...

O čem ti pobogu pričaš??? Grooveshark nije autor tih pjesama, upravo bi oni zarađivali na grbačama drugih. Ja kad poželim kupiti neku glazbu sigurno pare neću davat groovsharku za nešto za šta imam besplatne alternative već iden u dućan i kupin cd (u mom slučaju) ili odem na itunes.

Slažem se da nije, no ako je Grooveshark do sada funkcionirao na besplatnom modelu, jasno je da da dobar dio kolača neće ići za održavanje servera i ostalog, već ga budu dijelile glazbene kuće, vjerojatno u zamjenu za kakvu tužbu, zatvaranje i tome slično.

 

I koje su to besplatne alternative? Ne postoje besplatne alternative, ne postoji besplatno slušanje glazbe, niti besplatno gledanje filmova, niti besplatno uživanje bilo čega tome sličnog.

 

Netko uvijek to mora plaćati - bilo da morate klikati na reklame, plaćati pretplate, trošiti gigabajte na youtubu (VEVO isto sigurno netko mora financirati). Pretpostavljam da pod besplatno ne podrazumijevaš torente, limewire i sl.?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
BlueMax kaže...

zanimljiva teorija, samo s ovom pretpostavkom ispada kako bi se oni morali primiti motike. zaista bi se bilo zanimljivo medjusobno gledat u novonastaloj situaciji. super su filmovi, glazba, igre, jedino stoji cinjenica da se bez toga moze. 

Može se bez mnogo toga u životu, no mislim da se možemo složiti kak to nije poanta ove rasprave, jel'te?

12 godina
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
Prince-Artas kaže...

O čem ti pobogu pričaš??? Grooveshark nije autor tih pjesama, upravo bi oni zarađivali na grbačama drugih. Ja kad poželim kupiti neku glazbu sigurno pare neću davat groovsharku za nešto za šta imam besplatne alternative već iden u dućan i kupin cd (u mom slučaju) ili odem na itunes.

Na isto ti se svodi. U biti razlika je sto na groovesharku imas ogromnu, skoro neogranicenu kolekciju dok kupovinom mp3-ca ti mislis da si nesto kupio a u biti nisi. da pojednostavim, probaj izracunati koliko novca bi potrosio za 20 godina pretplate na grooveshark i koliko bi ti trebalo da sve ono sto si preslusao i imao mogucnost preslusati kupis na iTunesu. Glazba nije nesto sto se jede pa je dobro imati je "fizicki" (a kako glazbu fizicki imati?) u vlasnistvu (tj. u slucaju glazbe u najmu).

Nekako najbolja i najjeftinija opcija je sve sto te zanima poskidati u flacu tako da se ne zamaras cijenom i kvalitetom zvuka i usput koristiti neki besplatni servis tipa youtube.

12 godina
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
Mckilem kaže...
BlueMax kaže...

zanimljiva teorija, samo s ovom pretpostavkom ispada kako bi se oni morali primiti motike. zaista bi se bilo zanimljivo medjusobno gledat u novonastaloj situaciji. super su filmovi, glazba, igre, jedino stoji cinjenica da se bez toga moze. 

Može se bez mnogo toga u životu, no mislim da se možemo složiti kak to nije poanta ove rasprave, jel'te?

Zasto mislis? Postavljeno mi je pitanje kako bi sve skupa funkcioniralo da umjetnici odluce ne izdavati vise svoja djela nego nas prepuste samima sebi. Logicno je da bi onda i oni bili prepusteni sami sebi. Mi bismo se, vjerujem, puno bolje snasli jer postoji ogroman dio umjetnosti koji nije zasticen autorskim pravima i vjerujem kako bi profitirali. Nekako bih podnio da moram slusati Wagnera ili Mozarta umjesto Biebera, Gage ili Houdeka.

I sta je bolja ta Gaga od jednog slikara? Zasto on jednom proda svoju umjetnost a ona milijardu puta? 

15 godina
protjeran
offline
Kraj Groovesharka kakvog poznajemo

20 kuna vamo 20 kuna tamo i nakon par dana

si sje..n.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
Mckilem kaže...

 

I koje su to besplatne alternative? Ne postoje besplatne alternative, ne postoji besplatno slušanje glazbe, niti besplatno gledanje filmova, niti besplatno uživanje bilo čega tome sličnog.

Netko uvijek to mora plaćati - bilo da morate klikati na reklame, plaćati pretplate, trošiti gigabajte na youtubu (VEVO isto sigurno netko mora financirati). Pretpostavljam da pod besplatno ne podrazumijevaš torente, limewire  i sl.?

 

Nemogu ja to gledat tako crno i bijelo kao ti , naravno da ništa nije besplatno ali u svijetu di je flat rate standard youtube kao nezahtjevnom korisniku mi je dobra zamjena za komercijalni grooveshark. To što si nabroja je piratstvo a ne besplatnost, u prvom postu sam naglasio youtube i slični servisi.

 

BlueMax kaže...

Na isto ti se svodi. U biti razlika je sto na groovesharku imas ogromnu, skoro neogranicenu kolekciju dok kupovinom mp3-ca ti mislis da si nesto kupio a u biti nisi. da pojednostavim, probaj izracunati koliko novca bi potrosio za 20 godina pretplate na grooveshark i koliko bi ti trebalo da sve ono sto si preslusao i imao mogucnost preslusati kupis na iTunesu. Glazba nije nesto sto se jede pa je dobro imati je "fizicki" (a kako glazbu fizicki imati?) u vlasnistvu (tj. u slucaju glazbe u najmu).

Nekako najbolja i najjeftinija opcija je sve sto te zanima poskidati u flacu tako da se ne zamaras cijenom i kvalitetom zvuka i usput koristiti neki besplatni servis tipa youtube.

Rekao sam da u svom slučaju kupujem CDe, nisan nikad koristija itunes ili slični servis. Zašto nije dobro imat je fizički? Ja doma imam očevu i stričevu kolekciju od 500 vinila koje su skupili u studentskim danima, i nikad nisam čuja od njih da im je žao šta su na to davali (tada) zadnji dinar.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
12 godina
offline
Kraj Groovesharka kakvog poznajemo

Da nisi ti moj sin? Brat i ja smo takodjer skupili preko 500 ploca ali druga su to vrimena bila. Tada nije bilo interneta, mp3-ja, flaca... a i ploca je puno bolji medij od ijednog danasnjeg. od kvalitete zvuka do trajnosti.

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
BlueMax kaže...

I sta je bolja ta Gaga od jednog slikara? Zasto on jednom proda svoju umjetnost a ona milijardu puta? 

Slikar sam u svojem ateljeu nacrta sliku, dok Gaga i slični iza sebe imaju mašineriju moćniju (i sposobniju) od vlasti mnogih manjih država ovog svijeta, tak da bih se ja usudil reći da je to jedan od glavnih razloga kaj su toliko, nazovimo to tako, uspješniji od zaraslih, neurednih i nepoznatnih umjetnika... {#}

15 godina
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
brhgzugfewu kaže...

20 kuna vamo 20 kuna tamo i nakon par dana

si sje..n.

10 kuna za kavu svaki dan, 20 kuna za cigare, 10 kuna za 2 litre cole, 2000 kuna za graficku koja ima 20% vise performansi od one od 1000 kn i svi sjebani.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
12 godina
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
Mckilem kaže...
BlueMax kaže...

I sta je bolja ta Gaga od jednog slikara? Zasto on jednom proda svoju umjetnost a ona milijardu puta? 

Slikar sam u svojem ateljeu nacrta sliku, dok Gaga i slični iza sebe imaju mašineriju moćniju (i sposobniju) od vlasti mnogih manjih država ovog svijeta, tak da bih se ja usudil reći da je to jedan od glavnih razloga kaj su toliko, nazovimo to tako, uspješniji od zaraslih, neurednih i nepoznatnih umjetnika... {#}

I kakvo bi to sad mjerilo moralo biti? Vise vrijedi Poker Face nego Guernica koje je prodana jednom ili Irisi koje se za zivota umjetnika nisu mogli ni prodati? Sasvim je normalno i legalno proizvoditi i prodavati reprodukcije tih slika.

Mena kao konzumenta savrseno boli ona stvar kolika masinerija i koliki novac je ulozen za dobivanje neke umjetnosti. Jedino sto me zanima je moj vlastiti dojam o produktu. I stvarno mi je nejasno (u biti nije, ali kad se kvazimoralisti mogu praviti naivni onda mogu i ja) kako to da Gaga, mrtvi Hendrix i debeli Houdek imaju neki copyright a Wagner ili Picasso nemaju.

 

Zar se tvoje poimanje slikarstva stvarno svodi na zamisljanje zaraslih, neurednih i nepoznatih?

15 godina
protjeran
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
tnakir kaže...
brhgzugfewu kaže...

20 kuna vamo 20 kuna tamo i nakon par dana

si sje..n.

10 kuna za kavu svaki dan, 20 kuna za cigare, 10 kuna za 2 litre cole, 2000 kuna za graficku koja ima 20% vise performansi od one od 1000 kn i svi sjebani.

slazem se sa tobom oko cigara i MOZDA kave.A ovo ostalo Grafa se ne kupuje svaki mjesec nego svakih godinu pa cak i 2godine.Zavisi od covjeka.

Cola ne pijem je svaki mjesec posto je smece od pica. :D

15 godina
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
brhgzugfewu kaže...

slazem se sa tobom oko cigara i MOZDA kave.A ovo ostalo Grafa se ne kupuje svaki mjesec nego svakih godinu pa cak i 2godine.Zavisi od covjeka.

Cola ne pijem je svaki mjesec posto je smece od pica. :D

Ja imam Q6600 i Ati HD5770, vjerovatno znas koliko je to staro. Ne patim za novom 6990 ili kojom vec jer se i sa ovom mogu poigrat.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
BlueMax kaže...
 I stvarno mi je nejasno (u biti nije, ali kad se kvazimoralisti mogu praviti naivni onda mogu i ja) kako to da Gaga, mrtvi Hendrix i debeli Houdek imaju neki copyright a Wagner ili Picasso nemaju.

 

Zar se tvoje poimanje slikarstva stvarno svodi na zamisljanje zaraslih, neurednih i nepoznatih?

Kaj ne postoji onaj neki zakon smrt autora + 70 god? Samo nagađam... {#}

 

Naravno da ne, to je bila samo usputna metafora, korištena isključivo u toj poruci, bez nekog stvarnog značenja...

14 godina
offline
Kraj Groovesharka kakvog poznajemo

Neznam što napisat. Dok ima torrenta dobro je...

http://www.youtube.com/watch?v=vV8IAOojoAA&feature=endscreen&NR=1
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kraj Groovesharka kakvog poznajemo

Ako hoćete besplatno i legalno onda http://www.jamendo.com/en/

 

 

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kraj Groovesharka kakvog poznajemo
Danny_HR kaže...
OriginalEXE kaže...

Danas se registrirao na Grooveshark i došla mi poruka -.- Mislim da postoji pametniji naćin za utrošiti pare, back to YouTube. Svaka čast stranici, kvalitetna je i super ponuda, nema šta, al ono, mogli su na korektniji način skupiti novac koji im 'fali'.

WTF? Kakva je to glupa izjava?

Dakle nakon što ih pohvališ tvrdiš da su na nekorektan način pokušali prikupiti novac? Zamisli, pokušali su naplatit uslugu koju ti daju - PROKLETNICI!

 

Zašto ti na korektniji način ne daješ ljudima tisuće lajkova koje sad potpuno nekorektno prodaješ? Zašto ljudima ne daješ keyeve besplatno? Ili bar po nabavnoj cijeni bez vlastitog profita? Zašto bilo tko bilo što naplaćuje? Nije li korektnije sve dati besplatno?

 

News flash - da bi reproducirali glazbu moraju platiti licence, a to košta. Naravno ako žele biti legalni. Prije mjesec-dva kada se pisalo o njihovom potencijalnom gašenju zbog toga što su ti godinama korektno davali glazbu bez licenci. Tada se nitko nije bunio. Sad kad traže 20 kn mjesečno, hej 20 kuna potrošiš a da ni ne znaš gdje su, sad su nekorektni.

Može te biti sram.

 

Ovo je zapravo samo je još jedan dokaz da zapravo uopće nije bitno kolika je cijena nečega, jer su ljudi (naročito kod nas u ovoj prčiji) potpuno sebični i nespremni platiti bilo što. Sve bi besplatno jer ništa od toga što se nudi na svijetu, neovisno o cijeni, "ne vrijedi te love".

 

Potpuno je svejedno hoće li članstvo biti 20 kuna ili 200 kuna, ekipa će se žaliti.

Potpuno je svejedno hoće li igra biti 20 kuna ili 500 kuna, ekipa je neće kupiti.

Da, i dalje stojim iza svoje izjave. Bili su super dok su bili besplatni, ovo što su sad napravili = govna. 

 

Gmail mi je isto super (najbolji mailing servis koji sam koristio). Ako ga sutra počnu naplačivati, neću ga više koristiti.

 

Zašto?

 

Zato šta su te izjave - nemamo para - jadne. Jer ako im je trošak servera/licenci za našu mikro državu prevelik, kako to da u drugim multimilijunskim zemljama sve normalno funkcionira? Jednostavno nekorektno i prljavo, no što drugo očekivati.

 

Ja kupujem igre, imam Steam sa 140 igara tako da ti izjava ne stoji. Dati ću novac vrlo rado za ono što taj novac zasluži. Od kad su uveli naplatu, Grooveshark je postao samo prosječna usluga koju na internetu mogu dobiti besplatno. Zar da onda platim?

 

Ne hvala.

http://key-storm.com/ ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV || ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV
15 godina
offline
Kraj Groovesharka kakvog poznajemo

Ako gmail budu naplacivali ja cu ga prvi platiti.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice