MacBook Pro dobio Touch Bar

poruka: 53
|
čitano: 7.726
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MacBook Pro dobio Touch Bar".
11 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro dobio Touch Bar

Dok citava industrija ima touch na ekranima, odvojive i konvertibilne ekrane koji se pretvaraju u tablete oni imaju inovativni touch bar koji ce nam sad prodavat muda pod bubrege.

 

Mene bi bilo stid reklamirati ovaj touch bar dok citava industrija ima touch screen, odvojive ekrane...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2016 20:57 (kingofthenight).
 
7 13 hvala 2
15 godina
offline
MacBook Pro dobio Touch Bar

Veličanstveno! Prvi laptop koji ima Touch Bar.

 

Oduševljen!

 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar
kingofthenight kaže...

Dok citava industrija ima touch na ekranima, odvojive i konvertibilne ekrane koji se pretvaraju u tablete oni imaju inovativni touch bar koji ce nam sad prodavat muda pod bubrege.

 

Mene bi bilo stid reklamirati ovaj touch bar dok citava industrija ima touch screen, odvojive ekrane...

 

 Nije to baš isto. Kad mi netko dodirne prstom ekran najrađe bi mu odgrizao ruku. Također, odvojivost ekrana mi ništa ne znači.

A ovo bi mi bilo ok imati na laptopu. Ništa novo, ništa revolucionarno ali ipak zgodna stvarčica.

Meni bi služila za neke ikonice i shortcute a većini za smajlije i slične pizdarije na koje su navikli na mobitelu.

 

Na tržistu već odavno postoje tipkovnice s dodatnim touchscreenom no siguran sam da će se mnogi diviti Appleovom novom "izumu".

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar
BlueMax kaže...
kingofthenight kaže...

Dok citava industrija ima touch na ekranima, odvojive i konvertibilne ekrane koji se pretvaraju u tablete oni imaju inovativni touch bar koji ce nam sad prodavat muda pod bubrege.

 

Mene bi bilo stid reklamirati ovaj touch bar dok citava industrija ima touch screen, odvojive ekrane...

 

 Nije to baš isto. Kad mi netko dodirne prstom ekran najrađe bi mu odgrizao ruku. Također, odvojivost ekrana mi ništa ne znači.

A ovo bi mi bilo ok imati na laptopu. Ništa novo, ništa revolucionarno ali ipak zgodna stvarčica.

Meni bi služila za neke ikonice i shortcute a većini za smajlije i slične pizdarije na koje su navikli na mobitelu.

 

Na tržistu već odavno postoje tipkovnice s dodatnim touchscreenom no siguran sam da će se mnogi diviti Appleovom novom "izumu".

 

 Kad meni netko dirne moj laptop ja mu grizem prste  

12 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar
Mitch kaže...

Veličanstveno! Prvi laptop koji ima Touch Bar.

 

Oduševljen!

 Upiši "razer laptops" u google/slike

15 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar
BlueMax kaže...
Mitch kaže...

Veličanstveno! Prvi laptop koji ima Touch Bar.

 

Oduševljen!

 Upiši "razer laptops" u google/slike

 Smeća, em što nisu Apple, em što nemaju Touch Bar.

 

I da ga imaju, on se ne bi zvao ovako kreativno i jednostavno - baš sve što Apple kvalitetno predstavlja.

12 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar
Mitch kaže...
BlueMax kaže...
Mitch kaže...

Veličanstveno! Prvi laptop koji ima Touch Bar.

 

Oduševljen!

 Upiši "razer laptops" u google/slike

 Smeća, em što nisu Apple, em što nemaju Touch Bar.

 

I da ga imaju, on se ne bi zvao ovako kreativno i jednostavno - baš sve što Apple kvalitetno predstavlja.

 Znam da zajebaješ i da si zbog ove Appleove revolucije u veselom tonu. Post je i onako bio upućen "onima". 

15 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar

Pa što drugo da kažem.

Za isti laptop kojeg sam kupio 2014 samo bez Touch Bara, trebao bih izdvojiti cca 900$ više u startu (kao novog). Za te novce (ukupno) sam uzeo Dell 7510 4K IGZO koji je miljama ispred Macbooka u svakom pogledu.

 

Jesu oni normalni? Jedina prednost je to što ugrađuju Radeonke, pa će bit lakše složit hackintosh ako se pojave službeni AMD driveri.

 

Trebaju se malo ugledat na XPS...zadnje 2 godine mogu priznat da ga lako šiša osim po hardveru.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar
Svidja mi se kako su stavili samo 4 thunderbolt porta i onda se hvale kako sve zivo moze ici preko samo jednog porta.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar
Na jedan TB port ide mi se čini 6 uređaja u seriji, tako ta možeš pospajat toga koliko hoćeš

Al brzina SSDa, 3.1 GB/s ???? Ludnica, kao i cijena jbga, nemoš ovce i novce, al da je perverzija je
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar
bus kaže...
Na jedan TB port ide mi se čini 6 uređaja u seriji, tako ta možeš pospajat toga koliko hoćeš

Al brzina SSDa, 3.1 GB/s ???? Ludnica, kao i cijena jbga, nemoš ovce i novce, al da je perverzija je

 Pa to je Samsungov M.2...

10 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar

Mitch da li si primjetio da prvih 5min. nakon paljenjaje slika malo zuckasta na ekranu Dell 7510 4K IGZO?

ili to samo moj model ima, nakon toga je sve ok.

16 godina
offline
MacBook Pro dobio Touch Bar

Najvažniji novi feature konkurencija ima već 2-3 godine:

Dakle sve po starom...

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
 
3 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro dobio Touch Bar

Osobno mi ove "inovacije" baš ništa ne znače, za mene bi bilo sasvim dovoljno da ima novi touchpad, novu generaciju hardvera (procesor, ssd), možda tipkovnicu što se tiče tehnologije, no nikako sa izbačenim funkcijskim tipkama. Zaista ništa posebno, draža mi je aktualna serija. Ne vidim potrebu za konstantnim smanjivanjem dimenzija, trenutni form factor je skoro pa idealan.

Što se tiče ovih ostalih stvari koje neki ovdje spominju odvojiva tipkovnica i touchscreen mi zaista nisu nimalo korisni (isto imam averziju od toga kad mi netko dira ekran )

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar
bus kaže...
Na jedan TB port ide mi se čini 6 uređaja u seriji, tako ta možeš pospajat toga koliko hoćeš


 

jasno je to meni ,ali cemu onda izbaciti sve portove i ubacit cetiri ista (a realno od ta cetiri ista je mozda potrebno 2).

mogli su bar ostaviti display port i jedan obican usb.

neznam, meni je taj novi macbook pro lakrdija.

e da , i baterija je osjetno manja, i sta god oni tvrdili ne vjerujem da bu trajalo ni blizu 10h normalnog koristenja.

16 godina
moderator
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar
kingofthenight kaže...

Dok citava industrija ima touch na ekranima, odvojive i konvertibilne ekrane koji se pretvaraju u tablete oni imaju inovativni touch bar koji ce nam sad prodavat muda pod bubrege.

 

Mene bi bilo stid reklamirati ovaj touch bar dok citava industrija ima touch screen, odvojive ekrane...

Ovo s odvojivim ekranima je druga kategorija uređaja i nije baš usporedivo.

 

A što se tiče općenito ekrana osvjetljivog na dodir - to je užasna ili u najmanju ruku neergonomična stvar za radno računalo - čak ni ne toliko zbog packanja ekrana, kao što su kolege prigovorili. Ekran osjetljiv na dodir ima smisla samo ako će biti polegnut na stol kao list papira ili ako će biti u nekom sličnom položaju - znači da ga možeš koristiti a da ne moraš držati ruke u zraku. U suprotnom će ti patiti ruke i moguće leđa. A čak i ako je polegnut na stol, onda će ti patiti vrat jer ćeš glavu konstantno morati držati pognutu, što je neergonomski položaj.

 

Optimalni položaj je ekran u visini očiju i periferija blizu tijela korisnika, na visini na kojoj korisnik ne mora dizati ruke. Znači, klasični monitor (ili prijenosnik na uzdignutom postolju), klasična tipkovnica, miš, touchpad ili grafički tablet (poput Wacomovih). Sve ostalo je za zdravlje potencijalno štetno pomodarstvo. Nekome tko par sati dnevno surfa valjda neće biti ništa, ali netko tko bi za neergonomskim "novotarijama" radio 8 ili više sati dnevno mogao bi imati posljedice zbog toga. Mislim - kakva je to debilana? Imamo dostupne ergonomske miševe i tipkovnice, a sad bi proizvođači da radimo u jako neergonomičnom položaju zato jer njihovi proizvodi izgledaju kul. Zašto? Kad se to prestalo razmišljati o ergonomiji?

15 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar
GrafikonDizajn kaže...

Mitch da li si primjetio da prvih 5min. nakon paljenjaje slika malo zuckasta na ekranu Dell 7510 4K IGZO?

ili to samo moj model ima, nakon toga je sve ok.

Nope...ali definitivno je žutija u odnosu na Dellove monitore koje koristim (H-IPS).

 

Jedina promjena koju skužim je kod POST screena gdje je crna iza Dellovog loga baš brutalna crna...a u Winsima nije takva.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar
4ndY kaže...

Najvažniji novi feature konkurencija ima već 2-3 godine:

Dakle sve po starom...

Jedini "problem" 2. generacije X1 Carbon-a je taj sto Thinkpad korisnici ipak koriste fizicke F tipke.. pa su ispalili kad ih je Lenovo maknio (i zamjenio tim adaptivnim touch barom) 

 

Tako da 3. i 4. generacija imaju standardne/fizicke F tipke, bez touch bara...

 

P.S. isto se odnosi i na fizicke tipke TrackPointa 

15 godina
offline
MacBook Pro dobio Touch Bar

Sve u svemu neloše, ali ni blizu nečeg oduševljavajućeg. Opet deru nenormalno s cijenama čim hoćeš neki model s malo više rama / većim SSD, a da ne govorim da su cijene bezobrazno digli u odnosu na prošlu generaciju. Uopće se bojim koje će cijene biti kod nas.

 

Nakon Jobsa jednostavno to nije to, Apple gmiže puževim korakom dok konkurencija juri - recimo Microsoft je jučer predstavio Surface Studio koji izgleda svemirski u odnosu na ono što Apple ima trenutno u prodaji.

 

A ništa, moj early 2014 macbook air će biti ok "po terenu" do daljnjega, ne daje mi se 15000kn za laptop s 256gb ssd, 8 gb rama i touch trakom sa smajlićima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2016 23:06 (WiCkED).
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar
southy kaže...

Osobno mi ove "inovacije" baš ništa ne znače, za mene bi bilo sasvim dovoljno da ima novi touchpad, novu generaciju hardvera (procesor, ssd), možda tipkovnicu što se tiče tehnologije, no nikako sa izbačenim funkcijskim tipkama. Zaista ništa posebno, draža mi je aktualna serija. Ne vidim potrebu za konstantnim smanjivanjem dimenzija, trenutni form factor je skoro pa idealan.

 Za tebe je onda kao stvoren MacBook Pro bez Touch Bara, koji je također predstavljen.

Swedish latin super funk.
12 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar
southy kaže...

no nikako sa izbačenim funkcijskim tipkama.

To sam i ja mislio pa kada razmislim u zadnja 4mj koliko imam sluzbeni MBP niti jednom nisam imao portebu koristiti ih. Jedino sto bi obavezno na novom modelu pomocu karabinera stavio funkciju ESC na tipku lijevo od broja 1 (iz razloga sto ESC na touch baru nije stalno vidljiv). Ne kazem da je touch bar revolucionarni feature, ali sve je bolje on touchscreena na laptopu. 

brada09 kaže...

 jasno je to meni ,ali cemu onda izbaciti sve portove i ubacit cetiri ista (a realno od ta cetiri ista je mozda potrebno 2).

mogli su bar ostaviti display port i jedan obican usb.

neznam, meni je taj novi macbook pro lakrdija.

e da , i baterija je osjetno manja, i sta god oni tvrdili ne vjerujem da bu trajalo ni blizu 10h normalnog koristenja.

Meni se bas to sto su u potpunosti presli na USB-C dopada, jedan jedini utor za sve, a nisu napravili glupost i stavili jedaj jedini vec imas 4. Opcija spajanja na struju sa lijeve ili desne strane je fantasticna (nadao sam se da ce je omoguciti, ali nisam ocekivao da budu)! Ja bih jos i HDMI konektor promijenio tako da je zbilja 1 za sve. Ono sto nisu trebali izbaciti je SD card utor - mogli su ga unaprijediti i ponuditi opciju ugradnje SIM kartice za mobilni internet kada nisi u podrucju Wi-Fi pokrivenosti. Steta ako su zbilja smanjili bateriju. EDIT - koliko vidim signifikantno su je smanjili. Dam se kladiti samo kako bi mogli reci da ima 4 "pounds". Bolje bi bilo da su zaokruzili na ISO 2kg i ostavili staru bateriju - https://support.apple.com/kb/sp719?locale=en_US 

Prva stvar koja me zanima iz recenzija je hod druge generacije butterfly tipkovnice jer je prva generacija uzasna. U slijedecim generacijama bih rado zelio vidjeti e-ink keyboard remaping, to mi je vec godinama wet dream. Druga je jesu li rijesili problem obaveznog paljenja radeonke kada spojis eksterni display. Nisam optimistican, a na trenutnoj generaciji me uzasno zivcira.

 

PS dvojica kolega imaju Lenovo uredaje s 4k ekranom (zaboravio sam model) i katastrofa su, sve je abnormalno sitno na ekranu, problemi s bluetooth konekcijom, a ventilatori zuje kao da sam na aerodromu, a ne u uredu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2016 23:29 (kerum).
15 godina
offline
MacBook Pro dobio Touch Bar

Mislim da ovu seriju treba preskočit.

Trebaju smanjit bezele na svakom uređaju. Ovo je komedija. Screen to body ratio je najšugaviji baš na njihovim uređajima, a silno su ponosni na praktičan i ergonomski dizajn.

 

Ekrani barem na skupljim varijantama uređaja (Pro i Plus) moraju biti dublje crne i obavezno preko 400 ppi (na 15.4" dakle očekujem IGZO 4K ponuđen...tko god je koristio takav ekran na laptopu znat će da je to možda najveća razlika još od kad je uveden 300+ ppi za smartphone).

(kad već pričamo o tome da je Mac omiljena Coding/development/graphical design/photography platforma, mora imat i takav uređaj)

 

Tipkovnica dublja ili manje skliska. Out of the box gomila adaptera za Usb C...barem dok nije još najaktualniji.

 

I povrh svega baterija. Jako sam razočaran nakon silnih "super" testova gdje drži po 9h surfanja...znaš kako. Svi tvrde da je to do Mac OSa bla bla...ja dobivam prosječan flagship rezultat i na dualboot Winsima gore (cca 3:30 normalnog korištenja). Kad rastavite Mac...batka jednostavno može i mora biti veća.

 

 

Ako boostaju ekran, moraju i bateriju...to je to. 

 

Softver su fino ispeglali...Sierra mi je možda u ovom trenutku najdraži desktop OS. Sad moraju malo i hardver.

 

Izbace fenomenalan iMac 5K koji BTW košta manje!!!! od ovog uređaja u bitno jačoj varijanti, a onda stanu na tom display napretku. Ne znam zašto su odustali od dizanja na ponovni brend ekrana što su nekad bili kod prvih Cinema monitora.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2016 23:14 (Mitch).
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar
Dakle pohvalno je to da je novi macbook pro tanji i laksi, dizajn mi se isto svidja kao i nova boja koja je nesto tamnije siva nego prije mislim da je space gray sada! Na poklopcu se ne nalazi vise svjetleci apple logo sto mi se ne svidja ipak mi je veci gust kada svijetli! Novi feature je touchbar koji zamjenjuje funkcijske tipke , ne znam dok ne isprobam cini se ok i inovativno ali zasigurno ne opravdava toliku razliku u cijeni kod 13" modela! Novi veliki touchpad pozdravljam i to mislim da je ok! Dobro je i sto su ostavili ulaz za stereojack za slusalice! Falit ce klasicni usb port mogli su barem jedan ostaviti a i hdmi je uvijek dobrodosao! Kod samoga ekrana mislim a i ocekivao sam oled ekran posto se ipak radi o premium proizvodu paprene cijene! kad bi cijena ostala ista kao prethodna generacija to bi bilo okej ovako ipak mislim da nije bilo potrebno dizati cijenu! No apple to ocito moze i imati ce svoje kupce ne sumnjam da ce se prve kolicine odmah rasprodati! zalljucak je: nista revolucionarno al budimo iskreni sto se vise moze napraviti da bude revolucionarno kad je vec sve izmisljeno i dotjerano skoro do savrsenstva
Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
MacBook Pro dobio Touch Bar

Izbacili su SD card, USB portove normalne velicine, video out direktni, MagSafe, maksimalno imaju 16 GB RAMa, a kao pro su (ethernet je davno umirovljen). Sve u svemu dobar upgrade, ali dock ili suma kabela je neizbjezna. 1 kabel za ethernet port, 1 za sd card, 1 za USB za iphone, 1 za punjenje, a ako zelim eksterni hard disk i monitor onda ili dock ili daisy chain. Milina.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar
Velika vecina ljudi uopste ne treba laptop, jer 98 posto vremena kod kuce rade sa njim. Prof sam fotograf i nema nista ljepse od udobne stolice, tastature, miša, 2 ekrana i sve to u pola cijene ovog najskupljeg. Plus sam mogu zamjeniti dio ako nesto crkne ili zelim nafograditi. Ako trebam nekim klijentima nesto pokazati, prezentovati fotografije isl, to je dosta rijetko jer obucno radim sa printovima, onda to ide na tabletu puno jednostavnije i portabilnije
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
MacBook Pro dobio Touch Bar

Bio ili ne bio zaljubljenik Apple-a ili Microsoft-a... i jedni i drugi su pretjerali sa cijenama. Tacno nema smisla. I zbog tog jedinog razloga zelim im lose prodaje. 

 
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar
.jpg kaže...
Velika vecina ljudi uopste ne treba laptop, jer 98 posto vremena kod kuce rade sa njim.

Brijem da velika većina za po doma kupuje laptop zato što su danas zapravo često puta i jeftiniji od stolnog računala s monitorom (pogotovo kod najjeftinijih računala - može li se uopće kupiti stolno računalo s monitorom za 1600 kuna?). I još k tome ne moraju imati određeno mjesto u kući za računalo, nego ga koriste tamo gdje žele u određenom trenutku - daleko su praktičniji i daleko su manji. Ako im treba veći ekran, tipkovnica ili miš, lako to dokupe i spoje na laptop.

 

Drugim riječima - davno su prošla vremena kad se laptop trebao. Laptop je danas logičan izbor za nezahtjevne ili one koji nisu spremni dati mnogo novca za računalo. Laptopi su zapravo osobnija računala od "osobnih računala". Danas je pitanje kome uopće treba stolno računalo. 

11 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro dobio Touch Bar

Dell xps 13 i dell xps 15 sy svemirski brodovi za ovo.

 
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio Touch Bar
mbaksa kaže...
.jpg kaže...
Velika vecina ljudi uopste ne treba laptop, jer 98 posto vremena kod kuce rade sa njim.

Brijem da velika većina za po doma kupuje laptop zato što su danas zapravo često puta i jeftiniji od stolnog računala s monitorom (pogotovo kod najjeftinijih računala - može li se uopće kupiti stolno računalo s monitorom za 1600 kuna?). I još k tome ne moraju imati određeno mjesto u kući za računalo, nego ga koriste tamo gdje žele u određenom trenutku - daleko su praktičniji i daleko su manji. Ako im treba veći ekran, tipkovnica ili miš, lako to dokupe i spoje na laptop.

 

Drugim riječima - davno su prošla vremena kad se laptop trebao. Laptop je danas logičan izbor za nezahtjevne ili one koji nisu spremni dati mnogo novca za računalo. Laptopi su zapravo osobnija računala od "osobnih računala". Danas je pitanje kome uopće treba stolno računalo. 

 Stolna racunala su za ozbiljan rad i gejming, ako oces surfat, youtube, fejs ili neki mail onda kupis tablet (veci telefon). Notebook za 1600 kn je u najmanju ruku smece i zali boze potrosene novce na njega.

Doma imam tri notebooka i skupljaju prasinu jer svi imamo smartphone koji su 5,5". Zeni sam za neki bozic kupil iPad i nakon kaj je presla sa iPhone 4 na 5+" telefon ona vise niti tablet nece. Jucer mi je stigel neki tablet iz kine da stavim u auto malome za crtice. Tablet ima dual boot Android i Win10, kupil sam odvojivu tipkovnicu tak da imam all in one malo racunalo za 210 eura. Kraj tri notebooka, tri tableta i 5,5" telefona je desktop bog i batina, sve ostalo su kompromisi. Osim tog kak je neko vec napisal, imam stolac u kojem mozes provesti 20 sati (provjereno) bez da se umoris, imam dva ekrana, pravu pravcatu tipkovnicu i G502 misa, ono kakav fakin notebook.

14 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro dobio Touch Bar

Pazi ti kretenizma... Zamijeniš funkcijske, programabilne, ovisne o programu, tipke s funkcijskim, programabilnim, ovisnim o programu, ekrančićem i to je revolucija??? A činjenica da, revolucionarno, tipke na ekrančiću ne možeš koristiti bez da moraš micati pogled s onog što radiš nije bitna?

Uostalom, svaki ozbiljniji program ima mogućnost prilagodbe sučelja i postavljanja često korištenih funkcija negdje gdje ti je praktičnije na ekranu.

 

Dakle, ako radim nešto pretežno tipkovnicom korisnije su mi F tipke.

Ako radim nešto gdje mi je jedna ruka na tipkovnici, druga na mišu/trackpadu, korisnije mi je razmještanje UI-a po volji+F tipke lijevom rukom.

Koji je use case u kojem je ovo brža opcija? Čak i za unos emojija na mobitelima odavno postoje brže i praktičnije opcije koje ne zahtijevaju micanje ruku s tipkovnice.

 

Nije da imam išta protiv Apple kompjutera, nikad nisam imao interes za njima, ali ovo izbacivanje tipki kako bi se dobile sporije i lošije opcije su debilana.

 

Šta nisu mogli bolje ostaviti tipke, ali staviti da svaka ima ekran? Takve tipkovnice postoje već godinama afaik.

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice