Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga

poruka: 44
|
čitano: 5.312
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga".
15 godina
neaktivan
offline
Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga

Rezultati istraživanja su onakvi kakvi se naruče, to jest, zavisi od koga ko ih plati, naruči. Moje iskustvo je da ako duže pričam (nekoliko minuta) sa mobitelom uz uho, osjetim zračenje i zaboli me strana glave do mobitela. Zato izbjegavam da prislanjam mobitel uz uho nego pojačam zvučnike, i iako je mobitel i dalje blizu glave, to malo udaljavanje (oko 20-30 cm) izgleda da drastično smanjuje zračenje. Ja sam malo osjetljiviji od prosjeka za takve nijanse, a većina ljudi ništa ne primjeti u vezi toga. A da li to izaziva rak, pa vjerujem da pomaže da nastane, bez obzira na ove današnje znanstvenike, koji se kao i sve vrte oko para. Dobro je, bar ne kažu da je zračenje mobitela korisno za zdravlje. Ranije su se koristili CRT monitori i osjetio sam da mi i to smeta pa sam ga morao udaljiti pola metra da ne djeluje zračenje previše na mene, dok nisam nabavio LCD, kod kojeg ne osjetim nikakvo zračenje, koristeći moju glavu kao mjerni instrument približen uz monitor. 
Neki će reći da to umišljam, svjejedno, zapravo ako već gurate mobitel u uho i ne možete bez toga, onda je je bolje da vjerujete da vam to ne smeta inače će se pridodati negativni placebo efekat. A inače savjetujem da udaljite mobitel od glave i izbjegavate duge razgovore mobitelom, bez obzira na utjehe jedne grupice znanstvenika. Drugi znanstvenici mogu imati drugačije mišljenje, nije svako od njih u pravu, i možda bi trebali da se oslonimo na vlastitu procjenu i pokušamo osjetiti energije oko sebe i šta nam naš organizam govori. To se može uvježbati kao što slijepi uvježbaju osjetilo mirisa, a kušači vina osjetilo okusa.

 
5 35 hvala 0
12 godina
offline
Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga

Nemoj prolazit ispod dalekovoda i blizu uticnica posto i one isto zrace.............

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 2:19 (ivanzu).
 
15 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga
Mad-Max-X kaže...

Rezultati istraživanja su onakvi kakvi se naruče, to jest, zavisi od koga ko ih plati, naruči. Moje iskustvo je da ako duže pričam (nekoliko minuta) sa mobitelom uz uho, osjetim zračenje i zaboli me strana glave do mobitela. Zato izbjegavam da prislanjam mobitel uz uho nego pojačam zvučnike, i iako je mobitel i dalje blizu glave, to malo udaljavanje (oko 20-30 cm) izgleda da drastično smanjuje zračenje. Ja sam malo osjetljiviji od prosjeka za takve nijanse, a većina ljudi ništa ne primjeti u vezi toga. A da li to izaziva rak, (1.)pa vjerujem da pomaže da nastane, bez obzira na ove današnje znanstvenike, koji se kao i sve vrte oko para. Dobro je, bar ne kažu da je zračenje mobitela korisno za zdravlje. Ranije su se koristili CRT monitori i osjetio sam da mi i to smeta pa sam ga morao udaljiti pola metra (2.) da ne djeluje zračenje previše na mene, dok nisam nabavio LCD, kod kojeg ne osjetim nikakvo zračenje, koristeći moju glavu kao mjerni instrument približen uz monitor. 
Neki će reći da to umišljam, svjejedno, zapravo ako već gurate mobitel u uho i ne možete bez toga, onda je je bolje da vjerujete da vam to ne smeta inače će se pridodati negativni (3.)placebo efekat. A inače savjetujem da udaljite mobitel od glave i izbjegavate duge razgovore mobitelom, (4.)bez obzira na utjehe jedne grupice znanstvenika. Drugi znanstvenici mogu imati drugačije mišljenje, nije svako od njih u pravu, i možda bi trebali da se oslonimo na vlastitu procjenu i pokušamo osjetiti energije oko sebe i šta nam naš organizam govori. (5.)To se može uvježbati kao što slijepi uvježbaju osjetilo mirisa, a kušači vina osjetilo okusa.

 

1. vjeruje se u crkvi

2. tih dodatnih pola metra si izracunao da manje zraci, vjerujes u to ili.. (pogledaj 3.)

3. a po cemu si zakljucio da ti nemas placebo?

4. a utjeha forumskog znanstevnika i vjerovatelja bi trebala biti bolji savjet od znanstvenika koji zivot posvecuju upravo tome?

5. cek, zbilja?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
moderator
offline
Re: Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga
Mad-Max-X kaže...

Neki će reći da to umišljam, svjejedno, zapravo ako već gurate mobitel u uho i ne možete bez toga, onda je je bolje da vjerujete da vam to ne smeta inače će se pridodati negativni placebo efekat.

Zanimljivo je kako drugima savjetuješ kako da izbjegnu nocebo efekt (negativni placebo), a sam si njegova žrtva! 

 

Ne osjećaš zračenje mobitela niti te glava boli zbog zračenja mobitela (možda te boli jer ti smeta kad ti se netko dere u uho, možda kod razgovora glavu držiš u nezgodnom položaju, a možda je sve to čist na psihičkoj bazi) - što prije to prihvatiš (a u pitanju su činjenice), bit će ti bolje.

 

Ja sam još u ono rano doba mobitelstva isto bio opsjednut s tim zračenjem, čak sam si za svoj Trium Mars kupio naljepnicu protiv zračenja. I mene je glava znala boljeti čim sam malo duže razgovarao na mobitel. Kad sam se vozio u autu, redovito sam odlagao mobitel na suvozačko sjedalo, da ga odmaknem od sebe, jer sam isto tako "osjećao" da me zrači. Jednom sam prilikom tako prešao desetak kilometara, i isto osjećao kako me mobitel zrači - stigao na odredište, uzimam mobitel sa sica, a kad ono - mobitela nema! Osjećao da me zrači, a mobitel desetak kilometara od mene, jer sam ga doma zaboravio. U tom sam trenutku shvatio da zračenje mobitela ne osjećam, nego sam si to umislio. U tom sam trenutku ujedno postao svjestan koliko jaki faktor je psiha - može ti čak izazvati i neke fizičke reakcije.

 

Danas o zračenju mobitela ni ne razmišljam. Niti o zračenju WiFi-a (što je pošast novijeg datuma - ljudi bivaju uvjereni da osjećaju da ih WiFi zrači - "osjećali" su čak i kad je WiFi bio isključen).

 

Osvjesti te stvari, osvjesti da zračenje mobitela ne osjećaš niti možeš osjećati, pa možeš krenuti na rješavanje nocebo efekta. Prvi korak je upravo prihvaćanje da si žrtva nocebo efekta.

 

I pazi još jednu stvar - ti možeš izbjegavati dugačke razgovore preko mobitela, čisto "za svaki slučaj". Međutim kad ti "osjećaš zračenje", prešao si granicu "za svaki slučaj". Drugim riječima, ti možeš izbjegavati dugotrajno korištenje mobitela i bez da patiš od nocebo efekta. 

15 godina
offline
Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga

moguće je da uzrokuju nekakve probleme u mozgu poslodavaca koji te zivkaju i maltretiraju u najnebuloznija vremena iz još nebuloznijih razloga. to u žrtve (posloprimatelja) uzrokuje sve snažniji stres, koji onda rezultira poremećenim društvenim i privatnim međuljudskim snošajima i konfliktima. s osme strane, mobilni telefoni masovno uzrokuju patološki poremećaj pažnje pri kretanju prometnicama (pješice ili na/u vozilu/puzalu) što rezultira sudarima, gaženjima i sličnim zgodnim stvarima, kojima se raduju jedini limari i mehaničari. no i njih stalno zivkaju pa im pada kvaliteta rada i .... zatvoren je to krug. da ne spominjem stalna zivkanja intimnog/e suradnika/ce, koji te provjerava đes bijo od devesprve do sad i na koncu te ufati u kvaru pa da vidiš belaja. sve u svemu, od tih glupih naprava ništa dobra. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga

Najveća opasnost mobitela za zdravlje je povećan rizik od upale uha: em zagrijavanje zbog em valova, em zbog zatvorenog kanala, em zbog topline samog mobitela, pa kad makenš mobitel, a ono naglo ohladi.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga

Najveći rizik je od glupih ljudi koji koriste mobitel u vožnji ili dok hodaju preko ceste.

Moj PC  
15 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga

ista stvar je i sa mobilnim odasiljacima... al treba malo vremena da ljudi zaborave na sve one stvari sta im je baka govorila da steti, a nisu imali volje sami provjeriti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga
Mad-Max-X kaže...

Rezultati istraživanja su onakvi kakvi se naruče, to jest, zavisi od koga ko ih plati, naruči. 

 +1

16 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga
Zračenje mobitela se itekako može fizički osjetiti i to kao povećanje temperature uha i dijela glave oko njega. No po tom kriteriju bi i fen trebao izazivati rak.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga
Mad-Max-X kaže...

-..

CRT monitori i osjetio sam da mi i to smeta pa sam ga morao udaljiti pola metra da ne djeluje zračenje previše na mene, dok nisam nabavio LCD, kod kojeg ne osjetim nikakvo zračenje, koristeći moju glavu kao mjerni instrument približen uz monitor. 

Neki će reći da to umišljam, svjejedno,..

- prije validnog mjerenja, kalibriraj i atestiraj glavu, tad neće biti sumnje u umišljenost. Ako ostaneš na argumentu 'vjere', ok tvoj izbor.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga
nixass kaže...

 

1. vjeruje se u crkvi

2. tih dodatnih pola metra si izracunao da manje zraci, vjerujes u to ili.. (pogledaj 3.)

3. a po cemu si zakljucio da ti nemas placebo?

4. a utjeha forumskog znanstevnika i vjerovatelja bi trebala biti bolji savjet od znanstvenika koji zivot posvecuju upravo tome?

5. cek, zbilja?

 Zapravo, energija zracenja opada kvadratom udaljenosti :)

Rvat katolik!
7 godina
offline
Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga

Mad-Max-X: When tin foil hat simply doesnt do it.

Full body Faraday cage 

Fight the radiation!!!!!

 

 
10 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga
Visak kaže...
Zračenje mobitela se itekako može fizički osjetiti i to kao povećanje temperature uha i dijela glave oko njega. No po tom kriteriju bi i fen trebao izazivati rak.

A da nisu povecane temperature posljedica drzanja mobitela na kozi? Prekrijes odredjenu povrsinu koze( i uho) s mobitelom koji je onda izolator, uz to se naravno sam uredjaj grije kao i kroz normalni rad. Sad mi objasni na koji nacin bi se trebao taj dio tjela ohladiti?

Pokrij si uho i lice dlanom ili samim mobitelom pa drzi? Nema nikakve veze sa zracenjem i obavljanjem poziva.

 

To sto pojedincima sugovornici zadaju glavobolje je drugi par carapa. To sto sto neki vole drzat mobitel s ramenom na uhu i u raznim izazovnim pozama obavljat razgovore po pola sata i duze je isto problem za sebe.

 

@Mad-Max-X

Broscience bro.

 

Meni se ukoci ruka ako drzim mobitel vise od pola sata na uhu, sigurno je zracenje krivo, svasta.

Prije si umro i nitko nije pitao od cega, a i ako je netko pitao nitko mu nije mogao dat odgovor. Danas skoro svi znaju od cega boluju i umiru. Prije te rak pojeo, a da nitko nije ni znao vec se samo pisalo prirodna smrt. Bilo je i svega prije "zracenja" samo ih je nesto ubilo prije nego je rak stigao trepnut.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 15:50 (Ante).
15 godina
offline
Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga

Podsjetilo me na jednog lika

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga
tnakir kaže...

 Zapravo, energija zracenja opada kvadratom udaljenosti :)

Osim kod iznimno usmjerenih izvora zračenja...

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Re: Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga
tnakir kaže...
nixass kaže...

 

1. vjeruje se u crkvi

2. tih dodatnih pola metra si izracunao da manje zraci, vjerujes u to ili.. (pogledaj 3.)

3. a po cemu si zakljucio da ti nemas placebo?

4. a utjeha forumskog znanstevnika i vjerovatelja bi trebala biti bolji savjet od znanstvenika koji zivot posvecuju upravo tome?

5. cek, zbilja?

 Zapravo, energija zracenja opada kvadratom udaljenosti :)

:D

mislim da isti zakon vrijedi i za placebo.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga

Mislim da pada i sa kvadratom alu folije, nesto kao i inteligencija

Rvat katolik!
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga

Mene osobno boli ona stvar,o tome izazivaju li mobiteli tumor ili ne (od necega moram umrijeti),ali nije mi jasno zasto svi toliko sljepo vjerujete o onome sto je napisao tamo neki znanstvenik,kojega je Nokia platila da vrsi to istrazivanje?Ili vjerujete da ta istrazivanja nisu financirana od strane tele kompanija!Bez obzira na sve,rezultati su poznati unapred!

Samo nemojte biti naivni,da to nije tako!

  Mislim da su srednjoškolci u Osjeku proveli malo istrazivanje;U dvije sobe odvojeno posadili dvije biljke!Iste biljke,posude,zemlja,voda.U svaku su sobu stavili po jednu biljku i njegovali ih jednako!U jednu sobu su stavili mobitel,u drugu ne...

Nakon određenoga vremena biljka sto je rasla bez mobitela,bila je puno veca i "zdravija" od biljke koja je rasla u sobi sa mobitelom!

Pa jebemu,to nešto znaci!

 

Ako želiš pobjediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga

Bez obzira što rekli znanstvenici, nema razloga da pola sata ili više držiš mobitel kraj uha. Ako se razgovor otegne, spojiš slušalice s mikrofonom i to je to. I to najbolje žične. Znam da mi je otac prije nekoliko godina rekao da mu je jedan prijatelj pričao da ga je nakon ne znam koliko dugotrajnog komuniciranja preko Bluetooth slušalice počela jako boljeti glava i da je od onda izbjegava koristiti (njegov prijatelj).

 

Sjećam se da bi me prije nekoliko godina kada sam dobio prvi mobitel (SE k510i) pri malo dužem razgovoru (10-tak minuta) uho počelo boljeti i imao bih osjećaj kao da se zažarilo. Pa onda u to vrijeme kada bih išao u školu stavio bih mobitel u džep od hlača i onda bih nakon koji sat ili manje osjetio laganu bol u nozi. Ako mi je mobitel u lijevom džepu onda bi me lijeva noga lagano boljela, a ako je u desnom, onda desna. Sada imam Xperia Mini ST15i i takvih problema više nemam. Mada je to prestalo i prije nego sam kupio novi mobitel. Dakle još dok sam imao k510i. Sada mobitel mogu dugo držati u džepu od hlača i ne osjećam nikakvu blagu bol više, a što se tiče uha, više me ne boli ako nešto duže razgovaram, ali nemam običaj razgovarati dulje od 10 minuta. Najčešće do 5 minuta, pa i manje. A možda sam se i navikao jer te tegobe nisu dugo trajale, pa je stvar navike organizma i tijela.

 

Ne znam sjećate li se tvrdnje da ne znam sada koliko dugotrajno korištenje mobitela (kroz jedan poziv) je usporedivo stavljanju mozga u mikrovalnu pećnicu. E, sada ako se ne varam mikrovalovi u takvim "pećnicama" uzrokuju kuhanje tj. ubrzano gibanje i trenje čestica vode u hrani i hrana se na taj način zagrijava. Valjda tako funkcionira i sada po mojem mišljenju je razumljiv strah i oprez tj. averzija ljudi prema dugotrajnom razgovoru preko mobitela jer tko kaže da kod nekih ljudi to neće pospješiti mutaciju stanica i nastanak zločudnog tumora tijekom godina korištenja mobitela? Na stranu sada puno drugih čimbenika koji također mogu pospješiti razvoj raka.

 

 

Moj PC  
0 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga
To ne znaci nista posto je premalo biljki koristeno a mobitel samo zraci tjekom poziva.
12 godina
offline
Re: Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga
ivanzu kaže...
To ne znaci nista posto je premalo biljki koristeno a mobitel samo zraci tjekom poziva.

Meni naprimjer taj eksperiment dosta toga govori i vjerujem da se ponovi,iste bi rezultate dao!

Mobiteli zrace i kada se ne zove-jednostavno ostavi ga pored upaljenoga zvucnika,pa ces cuti svaki pola sata karakteristicne smetnje.

 

  Isto tako,ako imaste problema sa "pravljenjem djece",specijalisti ce vas upozoriti na mnoge stvari;hladna voda khm....,izbjegavanje uskih boxerica i vjerovali ili ne,ne drzati mobitel u džepu i spavati u sobi bez mobitela!

E jebat ga sada ako to nesta ne znaci!

Ako želiš pobjediti,ne smiješ izgubiti!
16 godina
moderator
offline
Re: Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga
Milka30 kaže...
ivanzu kaže...
To ne znaci nista posto je premalo biljki koristeno a mobitel samo zraci tjekom poziva.

Meni naprimjer taj eksperiment dosta toga govori i vjerujem da se ponovi,iste bi rezultate dao!

Mobiteli zrace i kada se ne zove-jednostavno ostavi ga pored upaljenoga zvucnika,pa ces cuti svaki pola sata karakteristicne smetnje.

Glavni problem u čitavoj ovoj priči je što se govori o "zračenju", a ne govori se o kakvom zračenju, snazi zračenja i trajanju izlaganja zračenju.

 

Riječ "zračenje" je, kad se koristi u ovakvim stvarima, ima istu funkciju kao i riječ "energija" kad se koristi kod ezoterije i pseudoznanosti.

16 godina
offline
Re: Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga
Milka30 kaže...

  Mislim da su srednjoškolci u Osjeku proveli malo istrazivanje;U dvije sobe odvojeno posadili dvije biljke!Iste biljke,posude,zemlja,voda.U svaku su sobu stavili po jednu biljku i njegovali ih jednako!U jednu sobu su stavili mobitel,u drugu ne...

Nakon određenoga vremena biljka sto je rasla bez mobitela,bila je puno veca i "zdravija" od biljke koja je rasla u sobi sa mobitelom!

Pa jebemu,to nešto znaci!

 

 mene vise muci kod takvih "istrazivanja" kaj se nikad ne daju konkretne informacije, uvijek se mistificira tko/sto/gdje - "znanstvenici, strucnjaci, ustanove, analiticari, novinari" - bez imena i bez tragova, bez dokaza o studiji i icemu. nema ni grama ozbiljnosti/vjerodostojnosti kod takvih informacija a jos manje kod upisa na forumu koji te vijesti prenose.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga
nixass kaže...
Milka30 kaže...

  Mislim da su srednjoškolci u Osjeku proveli malo istrazivanje;U dvije sobe odvojeno posadili dvije biljke...

 mene vise muci kod takvih "istrazivanja" kaj se nikad ne daju konkretne informacije, uvijek se mistificira tko/sto/gdje - "znanstvenici, strucnjaci, ustanove, analiticari, novinari" - bez imena i bez tragova, bez dokaza o studiji i icemu. nema ni grama ozbiljnosti/vjerodostojnosti kod takvih informacija a jos manje kod upisa na forumu koji te vijesti prenose.

 - pokušavaš argumentirati 'mišljenju' kao znanstvenoj metodi, ... uzalud.

jednako sam mogao posaditi dva krumpira, bez mobitela, .. (ikakve razlike) ako jedan naraste, drugi ne.. to je dokaz nečemu? Ničemu. Upravo onom što oni koji to guraju žele. Argumentirati protiv je nepotrebno, nek dokazuju i nek pri tome koriste regularnu proceduru. Tek tad se uopće obazirati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga
Mad-Max-X kaže...

a kušači vina osjetilo okusa.

Lol.

 

Dosta tih "kušača vina" je pristalo na ABX testove pa su otišli kući p... Pokunjeni.

 

OnT - banane i kuće/zgrade od betonskih blokova. Dva iznimno jaka izvora radijacije koji nekim čudom ne smetaju nikome.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
9 godina
offline
Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga

Prvi put čujem za rak MOZGA. Čuo sam za tumore i sl. no nikad za ovako nešto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga
matrix777 kaže...

Prvi put čujem za rak MOZGA. Čuo sam za tumore i sl. no nikad za ovako nešto.

 tumor može biti benigni-maligni.. rak je maligni. Kad se želi 'pojačati dramaturgija' biraju se odgovarajuće riječi... uobičajena dimna bomba :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga
Sum_of_all_fears kaže...
Mad-Max-X kaže...

a kušači vina osjetilo okusa.

Lol.

 

Dosta tih "kušača vina" je pristalo na ABX testove pa su otišli kući p... Pokunjeni.

 

OnT - banane i kuće/zgrade od betonskih blokova. Dva iznimno jaka izvora radijacije koji nekim čudom ne smetaju nikome.

 Upravo to,neki dan sam baš čitao da npr. tretiranje piletine iz uzgoja protiv štetnih mikroorganizama u industriji peradi rezultira piletinom koja ima remanentni nivo radijacije čak 50-ak puta veći od onog koji se koristi kod lokaliziranog kemoterapijskog liječenja raka.

P.S.  kao što je kolega i naveo,banane su također blizu te razine.

8 godina
offline
Re: Mobilni telefoni ne uzrokuju rak mozga
Kod mene je s tim biljkama upravo suprotno od tog istraživanja. A i u vrtu što moji sade neke biljke uspiju, a neke ne, pogotovo jer moji ne koriste nikakve preparate protiv bolesti i sl. što je vjerojatno i tu bio slučaj, tako da ti to ovisi o više faktora i čisto sumnjam da je tu stvar u mobitelu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice