Mogu li računalne igre doista biti pokretač ekonom

poruka: 99
|
čitano: 11.920
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mogu li računalne igre doista biti pokretač ekonom".
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
1domagoj1 kaže...
Dex.pwn kaže...

1domagoj1 Evo ja bi radio u industriji igara, no neki dan ste mi rekla da developeri/soft. ing. sa slabim znanjem engleskog ne može biti developer/soft. ing. u praksi(posao) već samo na papiru(diploma)...  

Hm, mislim da te nisam bas dobro skuzio sto zelis reci? Tko ti je to rekao? Napravio si greskicu (podebljano) pa ne kuzim bas sto si mislio reci.

 

Rekli*, mislim na vas profi BUG-ovce...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
Mislim da bi ih se našlo više da se ponude dobri uvijeti.
Zašto bi naši išli van, osim ako im tamo plaća nije 3-5x veća za isti posao...
Tu je naš problem, a možda dijelom i u školovanju. Zbog nepostojanja jasne dugoročne strategije razvoja fakultetima je teško ili nemoguće predvidjeti što će za par g biti potrebno realnom sektoru...
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
Dex.pwn kaže...

Rekli*, mislim na vas profi BUG-ovce...

Hm, mislim da ti ja sigurno to nisam rekao ("da ne mozes biti"), ali prilicno sam siguran da je bilo receno "da ce ti biti tesko/teze bez znanja engleskog jezika". Nazalost, to je tako. Podrucje se jako brzo mijenja, knjige jako brzo izlaze, a jos brze zastarijevaju te kako kod nas nema neke velike potraznje, niti ih se ne isplati pisati. Jer kad ju napises, pa jos izdas, promijene se stvari. Zato je literatura pretezno na engleskom, stranice gdje si ljudi medusobno pomazu su pretezito na engleskom (StackOverflow npr.) tako da ce ti biti teze, ali nikako nemoguce. A usput ces definitivno i nauciti engleskog. ;)

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
odjavljen
offline
Mogu li računalne igre doista biti pokretač ekonom

Pa recimo, nije da ga ne znam, znam neke osnovne stvari, razumijem recimo šta profesorica kaže, ali ne znam ništa reći. Lako je razumjeti, ali kad trebaš nešto reći, tu nastane problem.

 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
Dex.pwn kaže...

Pa recimo, nije da ga ne znam, znam neke osnovne stvari, razumijem recimo šta profesorica kaže, ali ne znam ništa reći. Lako je razumjeti, ali kad trebaš nešto reći, tu nastane problem.

 Engleski je valjda najlakši strani jezik za naučiti, a IT je powered by ingliš tak da nemreš od njega pobjeć i nemaš baš izbora.

Trust me, I'm a Jedi!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
ITman kaže...
Dex.pwn kaže...

Pa recimo, nije da ga ne znam, znam neke osnovne stvari, razumijem recimo šta profesorica kaže, ali ne znam ništa reći. Lako je razumjeti, ali kad trebaš nešto reći, tu nastane problem.

 Engleski je valjda najlakši strani jezik za naučiti, a IT je powered by ingliš tak da nemreš od njega pobjeć i nemaš baš izbora.

 

Ne bi rekao da je najlakši. Imaju čudne fraze(tipa fraza "Lice koje bi sat zaustavilo"), pun vrag gl. vremena, i dosta čudan, nedefiniran način čitanja(oduvijek sam se pitao zašto djeca idu na ono natjecanje slovkanja). Hrvatski ima težu gramu, ali za čitanje ti je dovoljna samo abeceda...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
ITman kaže...
Dex.pwn kaže...

Pa recimo, nije da ga ne znam, znam neke osnovne stvari, razumijem recimo šta profesorica kaže, ali ne znam ništa reći. Lako je razumjeti, ali kad trebaš nešto reći, tu nastane problem.

 Engleski je valjda najlakši strani jezik za naučiti, a IT je powered by ingliš tak da nemreš od njega pobjeć i nemaš baš izbora.

 zna sam da mi je bilo nešto poznato, nekad davno, davno... klikni

 

14 godina
protjeran
offline
Mogu li računalne igre doista biti pokretač ekonom

IT općenito more bit itekak dobar pokretač ekonomije, al ne kod nas u Apsurdistanu.... ne kad za svaku zarađenu kunu moraš dve dat državi, kad za svaki papir koji ti treba moraš čekat "dva mraza".

Mi smo zemlja sa odličnim geografskim položajem, klimom za turizam, potencijalom za eko poljoprivrednu prizvodnju i još puno toga, ima i pameti za IT industriju i ine, al đaba sve kad su lopine na svakom koraku....

Poglečte Irsku, to bi mogli biti mi - al jbga. birokracija, beskorisni, lakomi i korumpirani političari, horde uhljeba na državnim jaslama, porezi na glupost dokle pogled seže, balkanski mentalitet.... i još svšta-nešta.. A to se nebu promjenilo tak skoro, ako i ikad.

Ti moreš doći u ovu vukojebinu od države pun love, znanja i iskustva, sa odličnom idejom i planom kako ju ostvariti, skupit ekipu koja je sposobna.... al vrlo brzo shvatiš da je sve to uzalud - pišanje u vjetar. Kad te ovaj sje**ni sustav prime na red začas ti dojde "z riti v glavu". 

Tak dugo dok se na vlasti izmjenjuju novi - stari lopine, dok je in san o "državnoj plaći" i jeftine parole tipa "di si bija '91" nebu tu perspektive ni napretka.

 

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
Zbunjuje me ovo:
'Manji porezi na veće plaće.'
Odnosi li se to na njihove saborske plaće?
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
Dex.pwn kaže...
ITman kaže...
Dex.pwn kaže...

Pa recimo, nije da ga ne znam, znam neke osnovne stvari, razumijem recimo šta profesorica kaže, ali ne znam ništa reći. Lako je razumjeti, ali kad trebaš nešto reći, tu nastane problem.

 Engleski je valjda najlakši strani jezik za naučiti, a IT je powered by ingliš tak da nemreš od njega pobjeć i nemaš baš izbora.

 

Ne bi rekao da je najlakši. Imaju čudne fraze(tipa fraza "Lice koje bi sat zaustavilo"), pun vrag gl. vremena, i dosta čudan, nedefiniran način čitanja(oduvijek sam se pitao zašto djeca idu na ono natjecanje slovkanja). Hrvatski ima težu gramu, ali za čitanje ti je dovoljna samo abeceda...

 Dok malo pohvataš razgovorne osnove skužiš da i nije teško, pogotovo naspram njemačkog ili španjolskog.

Istina da svakom ne leže strani jezici, ali eng. je danas svud već de facto standard. (više nemreš ni čistaćica bit bez poznavanja engleskog ).


Trust me, I'm a Jedi!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
Fraze su u svakom stranom jeziku nešto što se treba učit tek nakon što je znanje jezika na određenoj razini.
Ako ti je sastavljanje rečenica problem, savjetujem ti da se opustiš i poglefaš neki akcijski filmić na engleskom ali bez titlova.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
15 godina
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
Čim država uvede proizvodnju novca u privatnim bankama, i smije ga samo posudjivati, ona polako propada u sve veći dug dok ne bude posve preuzeta sva njena imovina. Propadaju i gradjani i tvrtke u neotplative kredite. Lukav sustav, a jednostavan. Usprkos tome, malo tko to razumije. Najkraće: novac stvara privatna banka kad dižeš kredit, samo upiše cifru na tvoj račun u bazu podataka. Pošto je stvoren novac samo glavnica, matematički je nemoguće vratiti kredite. Polako staješ bez sve imovine. Sustav za preuzimanje država.
 
11 2 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
Keso kaže...
Čim država uvede proizvodnju novca u privatnim bankama, i smije ga samo posudjivati, ona polako propada u sve veći dug dok ne bude posve preuzeta sva njena imovina. Propadaju i gradjani i tvrtke u neotplative kredite. Lukav sustav, a jednostavan. Usprkos tome, malo tko to razumije. Najkraće: novac stvara privatna banka kad dižeš kredit, samo upiše cifru na tvoj račun u bazu podataka. Pošto je stvoren novac samo glavnica, matematički je nemoguće vratiti kredite. Polako staješ bez sve imovine. Sustav za preuzimanje država.

 napokon netko u dvije rečenice na jednostavan način objasni što se trenutno događa u lijepoj našoj.

 

15 godina
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
Zasto je nemoguće vratiti kredit?
Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
Dex.pwn kaže...

1domagoj1 Evo ja bi radio u industriji igara, no neki dan ste mi rekla da developeri/soft. ing. sa slabim znanjem engleskog ne može biti developer/soft. ing. u praksi(posao) već samo na papiru(diploma)...  

 Pa ne možeš. Niti kao početnik. Bez samostalne edukacije koju moraš raditi na engleskom, ništa od toga.

 

Ali - engleski je lako naučiti. Imaš pristup Internetu (očito) pa kreni...

14 godina
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
CalvinRi kaže...
Zasto je nemoguće vratiti kredit? 

Moguće je samo na mikro razini. Znači, ti možeš vratiti kredit jer su ga i drugi uzeli. Recimo, ti ćeš ga otplatiti s kamatama, dok netko neće imati ni za glavnicu. Ukratko, novci za otplatu kamate nikada nisu ušli u opticaj. Ili slikovito. Banka svakome od 3 osobe posudi 3 jabuke i svatko od njih mora vratiti 5. Dakle, jedna osoba bude uspjela vratiti svih 5, druga osoba recimo 4, a treća ne moze vratiti nijednu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.4.2016 8:58 (ojpi).
13 godina
offline
Mogu li računalne igre doista biti pokretač ekonom

Sto se tice Irske posto je svi hvalite, da nije bilo Chuck Feeney nebi bilo ni Irske kakva je danas.

Toliko o tome.

 

Druga stvar nasi ljudi u pravilu kukaju nonstop i sve im je tesko i naci ce 1001 razlog zasto nesto nemoze.

 

Henry Ford je rekao: " ako mislis da mozes ili ako mislis da nemozes u obadva slucaja si u pravu".

 

Nguyễn Hà Đông je napravio igricu flappy bird za koju mu je trebalo par dana, koja je skinuta u 50 miliona primjerka i koja je zaradjivala dnevno oko 50 000 dolara.

 

Uglavnom sve se moze ako se hoce. Jako puno ima primjera uspjesnih ljudi koji su od nule napravili cuda, ali ti ljudi nisu kukali, sjedili na kavama, subotom pili i glupirali, nedjeljom lezali, oni su radili i posvetili se poslu i necemu cemu su vjerovali.

Ako napredujem, prati me. Ako stanem, gurni me. Ako se povucem, ubij me.
 
5 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
I cijelo društvo je u minusu jer nitko nije proizveo jabuku, a ne zbog kredita
You have to be odd to be number one
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
@ojpi
You have to be odd to be number one
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mogu li računalne igre doista biti pokretač ekonom

kod nas bi najmasniju lovu namlatio proizvođač/trgovac akcijskih figura partizana/ustaša/domobrana/četnika/itd. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
Ne kužim kakve veze ima programiranje u engleskom s engleskim???
14 godina
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
Nikakve
Engleski jezik postoji, a programiranje u engleskom ne postoji
You have to be odd to be number one
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
Top Bugovac kaže...
I cijelo društvo je u minusu jer nitko nije proizveo jabuku, a ne zbog kredita

 Jabuke se nasrecu mogu proizvesti, ali novac ne. On ulazi iskljucivo kao kredit.

14 godina
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
Ne stvaras novac ali stvoris nove vrijednosti s kojima ce doći i novci
You have to be odd to be number one
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
START PROGRAM;
CREATE VAR: X, START VALUE RANDOM NUMBER BETWEEN 5 AND 6;
IF X == 5 DO:
BAN "Top Bugovac";
ELSE DO:
REBOOT PROGRAM;
SHUTDOWN PROGRAM;

On je ovako programirao 😉
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
natal kaže...

Uglavnom sve se moze ako se hoce. Jako puno ima primjera uspjesnih ljudi koji su od nule napravili cuda, ali ti ljudi nisu kukali, sjedili na kavama, subotom pili i glupirali, nedjeljom lezali, oni su radili i posvetili se poslu i necemu cemu su vjerovali.

LOL, ne. :) 

Dex.pwn kaže...
Ne kužim kakve veze ima programiranje u engleskom s engleskim???

Exactly. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
Dex.pwn kaže...
Ne kužim kakve veze ima programiranje u engleskom s engleskim???

To je bila zezancija, sjecam se davno prije, procitaj temu otpocetka. Uglavnom, duga prica skraceno - pitao ga je netko u kojem jeziku programira, a on odgovorio mrtav hladan "u engleskom".

 

Sto se tice Irske, bio je jedan stricek Irac (zaboravih ime) na Bug Future Showu prosle (ili pretprosle) godine (dok su bili problemi s projekcijom pa je bez prezentacije odradio nastup) koji je jako lijepo objasnio kako stoje stvari. Covjek je ako se dobro sjecam neki ekonomist ili tako nesto, ali svaka mu je bila na mjestu, a predavanje odlicno. Jedan od boljih govornika koje sam imao priliku cuti.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.4.2016 14:12 (1domagoj1).
14 godina
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
GNU+Linux kaže...
Zbunjuje me ovo:
'Manji porezi na veće plaće.'
Odnosi li se to na njihove saborske plaće?

 To ti se frende u osamdesetima dok je glumačka marioneta bila postavljena za US prezidenta zvalo Reaganomics :)

 

Od svih gadarija koje je potpisao dok je bio u Ovalnom , jedan od bisera je bio da se usred krize debelo smanji porez bogatima (čitaj frendovima koji su mu financirali kampanju) jer bi kao taj novac onda oni ulagali u biznis i ekonomija bi se oporavljala :D

 

http://www.forbes.com/sites/rickungar/2012/09/16/the-numbers-dont-lie-why-lowering-taxes-for-the-rich-no-longer-works-to-grow-the-economy/#4ecc0ba350e5

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.4.2016 14:22 (Colossus7).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
ITman kaže...
Dex.pwn kaže...
ITman kaže...
Dex.pwn kaže...

Pa recimo, nije da ga ne znam, znam neke osnovne stvari, razumijem recimo šta profesorica kaže, ali ne znam ništa reći. Lako je razumjeti, ali kad trebaš nešto reći, tu nastane problem.

 Engleski je valjda najlakši strani jezik za naučiti, a IT je powered by ingliš tak da nemreš od njega pobjeć i nemaš baš izbora.

 

Ne bi rekao da je najlakši. Imaju čudne fraze(tipa fraza "Lice koje bi sat zaustavilo"), pun vrag gl. vremena, i dosta čudan, nedefiniran način čitanja(oduvijek sam se pitao zašto djeca idu na ono natjecanje slovkanja). Hrvatski ima težu gramu, ali za čitanje ti je dovoljna samo abeceda...

 Dok malo pohvataš razgovorne osnove skužiš da i nije teško, pogotovo naspram njemačkog ili španjolskog.

Istina da svakom ne leže strani jezici, ali eng. je danas svud već de facto standard. (više nemreš ni čistaćica bit bez poznavanja engleskog ).


 Ma njemački je zeznut, nakon učenja tog jezika, engleski ti dođe kao odmor :D

Why so serious?
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mogu li računalne igre doista biti pokretač ek
1domagoj1 kaže...
Dex.pwn kaže...
Ne kužim kakve veze ima programiranje u engleskom s engleskim???

To je bila zezancija, sjecam se davno prije, procitaj temu otpocetka. Uglavnom, duga prica skraceno - pitao ga je netko u kojem jeziku programira, a on odgovorio mrtav hladan "u engleskom".

 

Sto se tice Irske, bio je jedan stricek Irac (zaboravih ime) na Bug Future Showu prosle (ili pretprosle) godine (dok su bili problemi s projekcijom pa je bez prezentacije odradio nastup) koji je jako lijepo objasnio kako stoje stvari. Covjek je ako se dobro sjecam neki ekonomist ili tako nesto, ali svaka mu je bila na mjestu, a predavanje odlicno. Jedan od boljih govornika koje sam imao priliku cuti.

 

Pročitao sam

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice