Najbrži u 3D nano-ispisu – Austrijanci

poruka: 5
|
čitano: 2.124
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najbrži u 3D nano-ispisu – Austrijanci".
15 godina
offline
Najbrži u 3D nano-ispisu – Austrijanci

Genijalno!

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Najbrži u 3D nano-ispisu – Austrijanci

Hm nekako mi ne štima..., mjerilo na modelu katedrale je unutar 50 mikrometara, a ovdje se spominje

 0,285 milimetara... jel to ok konverzija? Nije li Bug dodao koji red veličina, jer 0.3mm je obična mina na tehničkoj,

koja baš ne spada u nanoveličine?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najbrži u 3D nano-ispisu – Austrijanci

Mislim da je ok, prefiks "nano" se odnosi na veličinu/volumen pojedinih pixela (par stotina nm). Formula je dugačka oko 1000 pixela -> stotine mikrometara -> 0.1 mm red veličine.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najbrži u 3D nano-ispisu – Austrijanci
DigiMagic kaže...

Mislim da je ok, prefiks "nano" se odnosi na veličinu/volumen pojedinih pixela (par stotina nm). Formula je dugačka oko 1000 pixela -> stotine mikrometara -> 0.1 mm red veličine.

 

 ma vidi se "ravnalo" mikroskopa na fotki katedrale, stane u 0.05mm. Dakle rekao bih da su preuveličali za 10 puta, jer je kao formula

manja, tj. "rekorder". NO u svakom slučaju, mikro 3d printanje bi moglo pomoći u kojekakvim mehanizmićima i implantatima.

Nekakva pužnica bi se već dala rekonstruirati time, jasno kada slože tu neku organsku smolu koja neće reagirati sa tkivom i obratno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2012 1:53 (overhaul).
16 godina
offline
Re: Najbrži u 3D nano-ispisu – Austrijanci
overhaul kaže...

Hm nekako mi ne štima..., mjerilo na modelu katedrale je unutar 50 mikrometara, a ovdje se spominje

 0,285 milimetara... jel to ok konverzija? Nije li Bug dodao koji red veličina, jer 0.3mm je obična mina na tehničkoj,

koja baš ne spada u nanoveličine?

Sve štima. Evo više o toj temi:

http://www.core77.com/blog/digital_fabrication/worlds_smallest_race_car_sets_record_for_fastest_nanoscale_3d_printing_21973.asp

The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice