Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

poruka: 70
|
čitano: 27.080
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Opera omogućava besplatni neograničeni VPN".
8 godina
odjavljen
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Firefox moze... Sto to ne koristis?

15 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Torent kaže...

Firefox moze... Sto to ne koristis?

 Jer mi je losa desktop varijanta :) Nekako mi ne pase

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

A ja bas nikako ne mogu bez firefoxa ;) Pokusao operu doduse par dana i chrom ali fali mi tabmixplus addon....Otvaranje drugih stranica u istom tabu me izlufdjuje. Ili ja ne znam podesiti....

15 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Torent kaže...

A ja bas nikako ne mogu bez firefoxa ;) Pokusao operu doduse par dana i chrom ali fali mi tabmixplus addon....Otvaranje drugih stranica u istom tabu me izlufdjuje. Ili ja ne znam podesiti....

 Meni je u chromeu namjesteno automatski da lijevi klik otvara u istom, a scroll button klik otvara u drugom

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

A ne znam. Opet navikavanje... Tabmix plus omogucava da podesim vrste linkova koje otvara u novom a koje u istom. Ja podesio ako je ista domena u istom prozoru a link na druge stranice u novom...

13 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Mitch kaže...

 Meni je u chromeu namjesteno automatski da lijevi klik otvara u istom, a scroll button klik otvara u drugom

 

pa to je default na svim modernim browserima. isto tako ti srednji (scroll) i zatvara tabove 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
nine kaže...
Mitch kaže...

 Meni je u chromeu namjesteno automatski da lijevi klik otvara u istom, a scroll button klik otvara u drugom

 

pa to je default na svim modernim browserima. isto tako ti srednji (scroll) i zatvara tabove 

Naravno, ali ako imaš funkcionalan miš, onda gubiš to jer tipa Logijev softver preuzima geste gumbima. A on mislim da nema te opcije :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
10 godina
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

To sam cuo jos davno i jako sam skeptican oko toga, netko je rekao da to rade zbog popularnosti, ali opet kako im se to moze isplatiti, besplatni neograniceni VPN... Pa mjesecni koštaju masno, mora bit neka caka ili ce biti užasno sporo s vremenom

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Mitch kaže...
nine kaže...
Mitch kaže...

 Meni je u chromeu namjesteno automatski da lijevi klik otvara u istom, a scroll button klik otvara u drugom

 

pa to je default na svim modernim browserima. isto tako ti srednji (scroll) i zatvara tabove 

Naravno, ali ako imaš funkcionalan miš, onda gubiš to jer tipa Logijev softver preuzima geste gumbima. A on mislim da nema te opcije :)

 Sta nema? Mozes ostaviti svakoj tipki defaultne postavke od windowsa...

15 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Torent kaže...

 Sta nema? Mozes ostaviti svakoj tipki defaultne postavke od windowsa...

 Da, ali ne možeš kombinirat. Recimo ja na poslu imam Logi MX, i ovo područje za palac mi je Exit (CTRL + W), iznad toga dva gumba  -C/P, i ovi za zum i vertikalni scroll. I bilo mi je čudno zašto mi scroll ne otvara (iako u Logiju nije ništa namješteno za scroll klik) u drugom tabu, ali izgleda da je do toga. :(

 

 

 

No znam da sam koristio kod nekog chrome isto i da nije bilo namješteno za scroll automatski....nedavno, ima mj dana. Sve stock, ali nije radilo.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

MX master u operi srednji klik na link otvori link u novom tabu.

15 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
win32 kaže...
Znam da se mnogi neće složiti sa mnom, ali ako hoćete dobar i siguran VPN, bez "mutnih voda", proučite koji VPN vam najviše odgovara, platite tih par dolara i mirni ste bar s te strane.
Skinete npr. Open VPN, upišite podatke koje dobijete za VPN i mirni ste sa apsolutno svime + mirni ste i sa smartphone-om (ako imate volje stalno upisivati PIN za lock screen (oni koji koriste VPN na mobu znaju o čemu je riječ).
Osobno sam dugo vremena koristio Tor, ali hvala lijepo.
Danas je privatnost na netu postala privilegija ljudi koji imaju volje odvojiti malo više vremena na čitanje i podešavanje browsera, OS-a, maila....mijenjanje starih, loših navika.
Previše puta smo bili svjedoci kako takvi besplatni servisi na kraju prodaju podatke nekim x osobama/firmama (krenite od Google-a, do FB pa sve do aplikacija tipa Adblock i sl.).
Privatnost online je uistinu kompleksna i jako opširna tema pa kao takva treba svoju posebnu temu na forumu.

 Problem je sto vecina VPN-a nije "100% no log"..... inace pojedine kriminalce, pirate, hackere i sl. nebi uhvatili. VPN-i koje su koristili su bili "no log", jesu ali ne u potpunosti.....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
10 godina
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Probao, svidjelo mi se, vidio da su fontovi cudni, probao ih podesiti, povecati, promjeniti - ništa i dalje kao da nema AA na njima, odustao.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Mitch kaže...

No znam da sam koristio kod nekog chrome isto i da nije bilo namješteno za scroll automatski....nedavno, ima mj dana. Sve stock, ali nije radilo.

 

imam logitech g700, meni radi uredno 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
neaktivan
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Jeste li zadovoljni brzinama ukoliko koristite Opera VPN? :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Pa za face na poslu na kijem je "zabranjen" odlicno tadi :)
11 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

inače brzina mi je 20 Mb/s, a na vpn sam ima oko 15-16 Mb/s kada bi za zemlju odabra njemačku, a oko 10-12Mb/s za nizozemsku.. tako da je dobro

al eto opera mi sama po sebi nije nešto, nema mi potrebne ekstenzije ka firefox pa sam je izbrisa jer mi vpn ionako nikad nije triba, bar zasada

13 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
xDISORDERx kaže...

inače brzina mi je 20 Mb/s, a na vpn sam ima oko 15-16 Mb/s kada bi za zemlju odabra njemačku, a oko 10-12Mb/s za nizozemsku.. tako da je dobro

al eto opera mi sama po sebi nije nešto, nema mi potrebne ekstenzije ka firefox pa sam je izbrisa jer mi vpn ionako nikad nije triba, bar zasada

Ima li Chrome te dodatke? Dodaci od Chromea se mogu instalirati u Operu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 11:55 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Almin94 kaže...

Jeste li zadovoljni brzinama ukoliko koristite Opera VPN? :)

 Gubiš cca 15%, ali je ping zasada ogroman i na EU zemljama. Vidjet ćemo kako će to bit kasnije.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 11:58 (Mitch).
11 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

proba sam , al nije to to.. kada mi vpn bude stvarno za nešto triba, lako ću se prilagodit, al zasada mi je bolje ostat na ff

13 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Mitch kaže...
Almin94 kaže...

Jeste li zadovoljni brzinama ukoliko koristite Opera VPN? :)

 Gubiš cca 15%, ali je ping zasada ogroman i na EU zemljama. Vidjet ćemo kako će to bit kasnije.

Ne znam za tebe, ali meni su brzina i ping odlični.

http://www.speedtest.net/my-result/5669356474 http://www.speedtest.net/my-result/5669356474
http://www.speedtest.net/my-result/5669350726 http://www.speedtest.net/my-result/5669350726
http://www.speedtest.net/my-result/5669335312 http://www.speedtest.net/my-result/5669335312
15 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Marko :D kaže...
Mitch kaže...
Almin94 kaže...

Jeste li zadovoljni brzinama ukoliko koristite Opera VPN? :)

 Gubiš cca 15%, ali je ping zasada ogroman i na EU zemljama. Vidjet ćemo kako će to bit kasnije.

Ne znam za tebe, ali meni su brzina i ping odlični.

 Da, ali ti u startu imaš 1-2 ms....pogledaj koliko ti raste (x23 i x30) :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Evo ti speedtest bez VPN-a, imam isti ping kao i s VPN-om. Mjereno je prema istim serverima. Po ovome ispada kako se ping nije ni smanjio ni povećao već je onaj koji zapravo imam i bez VPN-a. Ne možeš uspoređivat ping prema serveru u Njemačkoj i prema serveru u Hrvatskoj, ali možeš uspoređivati ping prema serveru u Njemačkoj s VPN-om i bez VPN-a. Logično je da ću prema svom ISP-u imati najmanji ping.

http://www.speedtest.net/my-result/5669376448 http://www.speedtest.net/my-result/5669376448
http://www.speedtest.net/my-result/5669387219 http://www.speedtest.net/my-result/5669387219
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 12:42 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Marko :D kaže...

Evo ti speedtest bez VPN-a, imam isti ping kao i s VPN-om. Mjereno je prema istim serverima. Po ovome ispada kako se ping nije ni smanjio ni povećao već je onaj koji zapravo imam i bez VPN-a. Ne možeš uspoređivat ping prema serveru u Njemačkoj i prema serveru u Hrvatskoj, ali možeš uspoređivati ping prema serveru u Njemačkoj s VPN-om i bez VPN-a. Logično je da ću prema svom ISP-u imati najmanji ping.

Hah....pogledaj. Nije isto imati link sa njemačkog servera na njemački server i ići direktno na njemački.

 

Imam ping barem 1.75x na VPNu.

vpn vpn
bez+vpna bez+vpna
bez+vpna+(US) bez+vpna+(US)
vpn vpn
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 12:59 (Mitch).
13 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Mitch kaže...
Marko :D kaže...

Evo ti speedtest bez VPN-a, imam isti ping kao i s VPN-om. Mjereno je prema istim serverima. Po ovome ispada kako se ping nije ni smanjio ni povećao već je onaj koji zapravo imam i bez VPN-a. Ne možeš uspoređivat ping prema serveru u Njemačkoj i prema serveru u Hrvatskoj, ali možeš uspoređivati ping prema serveru u Njemačkoj s VPN-om i bez VPN-a. Logično je da ću prema svom ISP-u imati najmanji ping.

Hah....pogledaj. Nije isto imati link sa njemačkog servera na njemački server i ići direktno na njemački.

 

Imam ping barem 1.75x na VPNu.

Možda ima nekakve veze što si ti na bakrenoj parici, a ja na optici. 

15 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Nema to nikakve veze, razlika (uvećanje) će biti isto i o tome razgovaramo.

VPN povećava ping. :D
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Pa znam da povećava, ali eto, meni isti prema Njemačkoj. 

14 godina
neaktivan
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Nije loše za prvu pomoć. Još bolja stvar je Opera VPN aplikacija za mobitele. Isprobajte

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

.. dugo je trajalo, bar kod mene .. vpn ne radi, tocnije svako malo "VPN is temporarily unavailable.Opera is resolving the problem" pa "the vpn location is unavailable at this location, please select a new one below" .. naravno ni jedna lokacija ne radi kako treba, kao spoji se i bude plavo, pa se odspoji i bude zuto, u tom svemu je surf gadno usporio .. steta

 

ima jos netko slicnu situaciju?

 

 

unaprijed zahvalan!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Meni i dalje sve radi kako spada. Probaj reinstalirati preglednik.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice