Pentax Q – najmanji i najlakši

poruka: 6
|
čitano: 2.409
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pentax Q – najmanji i najlakši".
13 godina
neaktivan
offline
Pentax Q – najmanji i najlakši

Dosta zanimljiv aparatić, težina od 200 g je stvarno presmješna no koliko sam razumio toliko teži samo tijelo (objektiv još nekih 150 g) ali i to je malo u odnosu na neke dslr-ove, cijena je ok, jedino što nema tražilo nego samo lcd.

AuDi Q7. Ako sam ti pomogao klikni gumb HVALA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pentax Q – najmanji i najlakši

ima veličinu senzora od 1/2.3" kao obični kompaktni aparati. koja glupost.

za 800 dolara nudi značajno lošiji kvalitetu slike nego aps-c ili mikro-4/3.

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Pentax Q – najmanji i najlakši

jel se smije znati na cemu baziras taj zakljucak ??

 

ili je po onoj staroj ako ja to nemam mora da je losije (tm canon , tm nikon)

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pentax Q – najmanji i najlakši

zaključak baziram na veličini senzora. vidi npr. http://dpreview.com/news/1106/11062311pentaxqpreview.asp

mislim da nema smisla kombinirati minijaturni senzor i izmjenjive objektive zbog nerazmjera između uloženog (sam uređaj će koštati 800 dolara+objektivi) i dobivenog (mali senzor fizički nikako ne može pružiti istu kvalitetu slike kao veći).

 

Usporedi veličine senzora:

veličina senzora 1/2.3" (Pentax Q) = 28,5 mm2

(Mikro)4/3 = 225 mm2

APS-C Canon = 329 mm2

APS-C ostali = 368-370 mm2

35 mm Full Frame = 860-864 mm2

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2011 20:01 (likota).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pentax Q – najmanji i najlakši
likota kaže...

zaključak baziram na veličini senzora. vidi npr. http://dpreview.com/news/1106/11062311pentaxqpreview.asp

mislim da nema smisla kombinirati minijaturni senzor i izmjenjive objektive zbog nerazmjera između uloženog (sam uređaj će koštati 800 dolara+objektivi) i dobivenog (mali senzor fizički nikako ne može pružiti istu kvalitetu slike kao veći).

 

Usporedi veličine senzora:

veličina senzora 1/2.3" (Pentax Q) = 28,5 mm2

(Mikro)4/3 = 225 mm2

APS-C Canon = 329 mm2

APS-C ostali = 368-370 mm2

35 mm Full Frame = 860-864 mm2

 

 

 
Svaka roba ima svog kupca, i ja mu također zamjeram mali senzor, ali je zbog nekih drugih karakteristika zanimljiv.

AuDi Q7. Ako sam ti pomogao klikni gumb HVALA!
12 godina
neaktivan
offline
Pentax Q – najmanji i najlakši

 

 

U biti optika je vrlo lagasna!

 

Osnovna optika od 47mm f/1.9 lagasna je cijelih i nevjerojatnih 37 grama!

Najtezi je zum objektiv (pogledajte na slici, najveci on 5 komada optike), s nekih 90-ak grama!

 

Za usporedbu, najlaksa optika na bilo kojem DSLR sustavu je isto tako Pentaxova, cuvena "palacinka" 40mm f/2.8, "teska" svega 90grama.

 

Dakle najteza optika za Pentax Q je skoro iste tezine kao i najlaksa optika za DSLR.

 

CIjeli sustav je izgradjen na premisi da ce tehnologija lako rijesiti problem kakvoce senzora, sto je istina u koju se uvjeravamo svakog dana, ali ako je sustav napravljen glomazno samo zato da bi imao veliki senzor, nece imati dugotrajnog smisla medju morem slicnih sustava.

 

Najesen ce Pentax izbaciti i "mirrorless" kameru s APS-C senzorom.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice