U potrazi za novom Zemljom

poruka: 61
|
čitano: 8.401
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U potrazi za novom Zemljom".
15 godina
offline
U potrazi za novom Zemljom

još uvijek se dobro prodaju majice s natpisom "there's no planet b" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
U potrazi za novom Zemljom

ako uzmemo u obzir da su dinosauri izumrli prije 65 milijuna godina a u međuvremenu su sisavci (kao) evoluirali u ljude, dolazi se do logičnog zaključka kako će na zemlji još jedno15ak vrsti evoluirati bar do ove ljudske razine

 

al uostalom koga briga jer tko živ a tko mrtav do vremena moguće ljudske kolonizacije svemira

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
U potrazi za novom Zemljom

 Giordani Brunno je spaljen na isti dan zajedno s mlinarom Menocchiom, a tko je bio on pročitajte u knjizi "Sir i crvi". Ovakvi članci dobro dođu da se odmori mozak od izbornih sranja. Što bih dao da mogu samo slušati o znanosti, a ne o sranjima iz politike.

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2015 19:28 (fredii).
Moj PC  
38 0 hvala 8
15 godina
offline
Re: U potrazi za novom Zemljom
fredii kaže...

Što bih dao da mogu samo slušati o znanosti, a ne o sranjima iz politike.

 ooooo kako se slazem s tobom!!!!!!

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
U potrazi za novom Zemljom

Da se malo osvrnemo na ono gutanje Zemlje...

 

Neće li se s vremenom smanjiti i gravitacijski utjecaj našeg umirućeg sunca pa bi Zemlja trebala ipak ostati van dometa "gutanja"?

K
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
U potrazi za novom Zemljom

Za milijardu godina Sunce će uništiti sve na Zemlji. Čovječanstvo je staro možda 2 milijuna godina (ako se dobro sjećam) što je svega 2 promila toga vremena. Stoga se te katastrofe uistinu ne trebamo plašiti. Najizglednija je katastrofa, koju i sam Dario spominje, jest samouništenje.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U potrazi za novom Zemljom
BMT kaže...

Za milijardu godina Sunce će uništiti sve na Zemlji. Čovječanstvo je staro možda 2 milijuna godina (ako se dobro sjećam) što je svega 2 promila toga vremena. Stoga se te katastrofe uistinu ne trebamo plašiti. Najizglednija je katastrofa, koju i sam Dario spominje, jest samouništenje.

 

Otprilike bi bilo 2.5 milijuna. Mada su pronađeni ostaci roda Homo čija je datacija pokazala starost od 4 milijuna god., ali dok se ne pronađe još dokaza tomu, za sad ostaje samo mogućnost. Imaš jako dobru knjigu "Stazama evolucije čovječanstva" Fiorenza Facchinia i knjige novijeg datuma "Izazovi evolucije", te "Postanak čovjeka i kulturna revolucija". Ugl. preporučam te knjige. 

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2015 21:11 (fredii).
16 godina
odjavljen
offline
U potrazi za novom Zemljom

Nase je sunce premalo da postane super nova, ugasit ce se za par milijardi godina, a zemlja ce postat ledena kugla.

 

Ionak mislim da ljudi u sebi imaju program samounistenja, da je 2. svjetski rat imo tehnologiju koja se ima danas, vec bi se prepolovio broj ljudi na zemlji.

 

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2015 23:35 (Edge).
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U potrazi za novom Zemljom
Edge kaže...

Nase je sunce premalo da postane super nova, ugasit ce se za par milijuna godina, a zemlja ce postat ledena kugla.

 

Ionak mislim da ljudi u sebi imaju program samounistenja, da je 2. svjetski rat imo tehnologiju koja se ima danas, vec bi se prepolovio broj ljudi na zemlji.

 

Nazalost, nece biti ledena kugla vec vatrena kugla. :D

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
neaktivan
offline
U potrazi za novom Zemljom

Ljudi, dajte kad pišete nešto provjerite na Googleu. Sunce nece progutati zemlju za 2 milijuna godina već za 4,5 milijardi godina. Ne mogu vjerovati da ljudi na Bugu ne mogu razaznati milijun od milijarde. Zemlja je stara 4,5 milijardi godina, sisavci 200 milijuna godina, ljudi samo 200 tisuća godina. Dakle, imamo 20 tisuća puta vremena koliko je trebalo ljudima da dođu do ove pozicije da pronađu drugo mjesto ili razviju takvu tehnologiju da pomaknu Zemlju u drugu orbitu.

 
11 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: U potrazi za novom Zemljom
Dinkaci su vladali 160 milijuna godina i nisu bili sposobni otici. Sumnjam da smo nekaj bolji. Nubs.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
14 godina
offline
Re: U potrazi za novom Zemljom
ukay1000 kaže...
Dinkaci su vladali 160 milijuna godina i nisu bili sposobni otici. Sumnjam da smo nekaj bolji. Nubs.

 160 milijuna godina a nisu izmislili ni iphone

koliko su mi zanimljive i inspirirajuće ovakve teme, toliko su mi i deprimirajuće...

 

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2015 1:20 (Ezio).
10 godina
neaktivan
offline
U potrazi za novom Zemljom

Nažalost ljudska vrsta ulaže puno više truda i resursa u pronalaženju novih načina za samouništenje, nego u istraživanje svemira.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U potrazi za novom Zemljom
Ezio kaže...
ukay1000 kaže...
Dinkaci su vladali 160 milijuna godina i nisu bili sposobni otici. Sumnjam da smo nekaj bolji. Nubs.

 160 milijuna godina a nisu izmislili ni iphone

koliko su mi zanimljive i inspirirajuće ovakve teme, toliko su mi i deprimirajuće...

 

 Mozda ce treca generacija "inteligentnih" bica nesto bolje napraviti, kao iphone 7 na androidu. ;-)

Eventualno svaki supak dobije hemoroid.
16 godina
offline
Re: U potrazi za novom Zemljom
Ezio kaže...
ukay1000 kaže...
Dinkaci su vladali 160 milijuna godina i nisu bili sposobni otici. Sumnjam da smo nekaj bolji. Nubs.

 160 milijuna godina a nisu izmislili ni iphone

koliko su mi zanimljive i inspirirajuće ovakve teme, toliko su mi i deprimirajuće...

 

 A gle, nisu imali od koga kopirati :)

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
15 godina
offline
U potrazi za novom Zemljom

Dja, zanima me samo da i detektiramo 100 novih identicnih zemlji u iducih 10 godina, kakvi ce ti planeti bit i dal ce ih bit za 4 miljarde godina kad ce nama trebat nova buksa. Kuzim da nas zanimaju zemljoliki planeti, al do trenutka ka cemo ih moc posjetit vjerojatnije je da cemo bit kolketivni um u divovskom kompjuteru i da nas takve stvari nece ni zanimat ili cemo ih samo izsimulirat. Kao sto je netko napiso u 65 milijona smo evolurali iz gustera u ljude, sta ce bit za 4,5 miljardi, osim HDZa, malo stvari...

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
U potrazi za novom Zemljom

Sad samo triba napravit međuzvjezdani brodić ...

 

 

Project Daedalus

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U potrazi za novom Zemljom
memulica kaže...

Sad samo triba napravit međuzvjezdani brodić ...

 

 

Project Daedalus

 Ovo mi se više sviđa: http://www.buildtheenterprise.org/

Možemo mi svašta napraviti, samo treba novaca

16 godina
offline
U potrazi za novom Zemljom

"Nastanjiva zona je područje oko neke zvijezde u kojem eventualni planet na svojoj površini ima takve uvjete tlaka i temperature da voda može biti u tekućem stanju. Dakle, ni prevruće, ni prehladno nego – taman."

 

Možda je u ovome kvaka. Tražimo planete sa uvjetima sličnim kao na Zemlji, no možda se nekakav drugačiji život razvio u uvjetima za koje smatramo da ne bi mogli podržavati život...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U potrazi za novom Zemljom
Darmarko kaže...

"Nastanjiva zona je područje oko neke zvijezde u kojem eventualni planet na svojoj površini ima takve uvjete tlaka i temperature da voda može biti u tekućem stanju. Dakle, ni prevruće, ni prehladno nego – taman."

 

Možda je u ovome kvaka. Tražimo planete sa uvjetima sličnim kao na Zemlji, no možda se nekakav drugačiji život razvio u uvjetima za koje smatramo da ne bi mogli podržavati život...

 Pogledaj naslov teme, ne pričamo o potrazi za životom, nego o pričuvnom položaju za nas. Mada i život ima više smisla tražiti u uvjetima za koje znamo da ga podržavaju, pogotovo ako imaš gazilijarde planeta, a ograničene resurse za pretragu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
U potrazi za novom Zemljom

Stvar je u tome da mi ne znamo gotovo ništa o vjerojatnosti abiogeneze. Možda je potpuno uobičajena, možda je potpuno nevjerojatna, čak i uz evolucijske pritiske i golemi uzorak (svemir). Nadalje, kako i autor kaže, evolucija vrste slične čovjeku može biti stvar posvemašnje slučajnosti. Evolucija nema cilj iako, u načelu, dovodi vremenom do kompleksnijih oblika života. Kako bilo, ako je Einstein u pravu i zaista nije moguće nadići brzinu svjetlosti (odnosno, lokalno u manje vremena prijeći istu ili veću udaljenost nego svjetlost), a uzimajući u obzir energiju koju je moguće dobiti najenergetskijom reakcijom, anihilacijom materije i antimaterije, sunčev sustav ćemo teško ikada moći napustiti.

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
U potrazi za novom Zemljom

Ok članak u kojem meni jedino bode uši paradigma bijelog čovjeka, tj. ...sve je moje, ja nasao, zauzeo, otkrio, proglasio svojim i to je moje....

Autor kaze da bi te planete jednog dana bile novi dom za ljude. Mozda ako prvo istrijebimo vanzemaljske indijance, bijelom čovjeku nebi bio prvi put.

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U potrazi za novom Zemljom
Barbarosa kaže...

Ok članak u kojem meni jedino bode uši paradigma bijelog čovjeka, tj. ...sve je moje, ja nasao, zauzeo, otkrio, proglasio svojim i to je moje....

Autor kaze da bi te planete jednog dana bile novi dom za ljude. Mozda ako prvo istrijebimo vanzemaljske indijance, bijelom čovjeku nebi bio prvi put.

A mozda vanzemaljskih Indijanaca na tom planetu nema? Ovaj se clanak nadovezuje na prijasnji u kome se raspravljalo ima li (inteligentnog) zivota van Zemlje. Ne postoji nikakav zakon koji kaze da evolucija mora doci do inteligentnog zivota tipa covjek. Tako da mozda na nekim od tih planeta jos uvijek jurcaju vanzemaljski dinosauri. U slucaju da ne jurcaju te da stvarno ima vanzemaljskih Indijanaca, toplo se nadam da ce na snazi biti nesto poput Prve zapovijedi. Ideja postoji, a hoce li se primjenjivati... mislim da mi necemo pozivjeti da saznamo.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.1.2015 1:17 (1domagoj1).
15 godina
offline
U potrazi za novom Zemljom

mi iz Hrvatske ne razmišljamo tako daleko. zadovoljni smo i pronalaženjem nove države u kojoj se može ljudski živjeti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: U potrazi za novom Zemljom
ukay1000 kaže...
Dinkaci su vladali 160 milijuna godina i nisu bili sposobni otici. Sumnjam da smo nekaj bolji. Nubs.

  Ja sam čuo za Dominikance ali za Dinkace nisam. Gdje su oni vladali? :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.1.2015 6:44 (Oldy).
11 godina
offline
U potrazi za novom Zemljom

Idemo nesto sasvim hipotetski : nadjemo odgovarajuci planet, uspijemo pronaci nacin da dodjemo do njega, na njemu su domacini koji su na razini ili nesto ispod nase civilizacijske razine

i nikako se ne mogu nagovoriti na suzivot a nasa rodna planeta je na izdisaju. Postoje dvije opcije ili idemo dalje u potragu ili postupimo po vec prokusanom receptu : smanji populaciju i 

stavi u rezervate. Sto je izglednije???

battlelog pukycro
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U potrazi za novom Zemljom
Ili još zanimljivije, oni su daleko ispred nas civilizacijski, samo nisu naoružani (što bi išlo jedno s drugim).
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
U potrazi za novom Zemljom

Mislis da bi mogla postojati civilizacija koja svoju globalnu sigurnost stiti lijepim rijecima i smjeskom ?

battlelog pukycro
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U potrazi za novom Zemljom
Pa netko tko je ispred nas civilizacijski s lijepim rijecima, najvjerojatnije ce nam pomoci.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
16 godina
neaktivan
offline
Re: U potrazi za novom Zemljom
Civilizacija ne mora nužno biti bazirana na tehnici. Zamislite dupine da su na nešto višem stupnju i da razgovaraju o filozofiji, poeziji, da su smireni i sretni.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice