Predstavljen brži iMac

poruka: 98
|
čitano: 169.933
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljen brži iMac".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
Sinatra kaže...

Najbolje računalo koje novac trenutno može kupiti. Točka.

Najpametniji komentar na forumu! {#}

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
Hacker-ri kaže...
RaNzO kaže...
godo kaže...
Hacker-ri kaže...

zahebancija na grani :D

Sto mi se prijatelj namucio objasnit teti na carini da je jedan ipad njegov poslovni, a drugi je kupio na putu :D (ustvari je jedan bio za mene ) :D

Vidiš da teta ipak zna! {#}

 

E da, da ja nešto pitam, ali molim bez ružnih i bezobraznih komentara jer me stvarno zanima,a ne znam.

Dakle, što je tako posbno u Apple-ovim računalima?

Zar se ne može složiti PC koji bi po komponentama, a onda i po snazi bio kao i npr. ovaj iMac?

Ako je do softvera onda razumijem, ali ako je samo do hardvera onda bi stvarno molio što detaljnije objašnjenje!

je to posebno računalo, meni su predivni apple koncepti. da su cijene kao u americi, bez obzira što je hr standard višestruko niži nego tamo, definitivno bi ga se isplatilo kupiti, ali po hrv cijenama složiš puno bolje računalo ako ti treba za rad...ako je za pokazivanje i šminku, a imaš viška love, onda razumijem.

a americi je to PC kao i svaki drugi... ali na njemu je rad ugodniji i definitivno stabilniji (narocito profesionalni i zahtjevniji)...

sve sto dolazi iz te firme je kompatibilno sa svim uredajima koje je firma izdala i samo treba napraviti sinkronizaciju i gotovo, svaka konfiguracija je ubodi i upali...

to me odusevilo kad sam zivio "tamo" i kad sam dosao nazad u Hrv izbacio sam odmah sve laptopove (prodao) i postao Apple stan...

imam toga brdo iz appla, a kompatibilan je i sa drugim stvarcicama koje imam u stanu...

jos da apple tv radi kao sto radi Amerima, ja ne bi iz kuce izlazio...

evo, kupio sam printer i vec 5 dana pokusavam preko nekog Dlink print servera uspostavit to da radi, dok kod appla to samo ubodem u extreme i kliknem 1 next i 1 finish...

Volio bih da mi neko od Mac-ovaca objasni tu famu oko "nestabilnosti" Windowsa. Ja recimo nemam problema s tim još od XP SP2. Na poslu i kući koristim ukupno 5 različitih mašina, dva XPa i tri 7ice i ne sjećam se kad mi se zadnji put sistem srušio/zaledio.

14 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen brži iMac
popstar kaže...
no tengo dinero kaže...
linuxjuzer kaže...

Sandy Bridge u IMac-u????...Revolucionarno!!..napokon...!!!da nemam to što imam odmah bi ka kupio..!!! Toliko je drugačiji sa Sandy-jem iznutra.!!!{#}{#}

Čemu ovakav komentar? Što bi to trebalo biti smiješno{#}

 Covjeku/Dijetu dosadno a nezna ni sam sta hoce da rekne s tim, il misli da je pametan a ustvari voli HP. {#}

a malo oslikavam tipičnu reakciju apple fanboy-a,nothing more...

da dodam,Uhhhh,to moramo imati po svaku cijenu.!!!.najbolje računalo za te novce...!!!...Drastično osvježenje...!!!...Samo Apple može tako nešto napraviti..!!!...nastvak slijedi...

HP,da,ali u okvirima razumnog ponašanja..{#}

14 godina
offline
Re: Predstavljen brži iMac
linuxjuzer kaže...

a malo oslikavam tipičnu reakciju apple fanboy-a,nothing more...

da dodam,Uhhhh,to moramo imati po svaku cijenu.!!!.najbolje računalo za te novce...!!!...Drastično osvježenje...!!!...Samo Apple može tako nešto napraviti..!!!...nastvak slijedi...

HP,da,ali u okvirima razumnog ponašanja..{#}

Eto vi linuxaši ste normalniji oko toga.

Pogledaj samo ovu temu koliko hvale oko linuxa, i nema sve je to istina... Linux je SAVRŠENSTVO, čemu išta drugo dok imamo linux?

http://about.me/antesirkovic
14 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen brži iMac
sirka666 kaže...
linuxjuzer kaže...

a malo oslikavam tipičnu reakciju apple fanboy-a,nothing more...

da dodam,Uhhhh,to moramo imati po svaku cijenu.!!!.najbolje računalo za te novce...!!!...Drastično osvježenje...!!!...Samo Apple može tako nešto napraviti..!!!...nastvak slijedi...

HP,da,ali u okvirima razumnog ponašanja..{#}

Eto vi linuxaši ste normalniji oko toga.

Pogledaj samo ovu temu koliko hvale oko linuxa, i nema sve je to istina... Linux je SAVRŠENSTVO, čemu išta drugo dok imamo linux?

jel ti kužiš malo zezancije...i da,linux je temelj vašeg iOS-a,uz ostlih nekoliko distri koje ste pohapali od drugih i integrirali.Linux nije savršenstvo nego otvoreni sustav koji se može doslovno po osobnim prohtijevima podešavati,odnosno modati...

16 godina
neaktivan
offline
Predstavljen brži iMac
misliš Barkley Unix
A.
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen brži iMac
artfull kaže...
misliš Barkley Unix

i UNIX,i BSD,i Appleov NExt i još ponešto..smiksano poviše toga...ne kažem da je loše,ali da se Apple kiti time kao svojim..halo...{#}

16 godina
offline
Re: Predstavljen brži iMac
linuxjuzer kaže...
artfull kaže...
misliš Barkley Unix

i UNIX,i BSD,i Appleov NExt i još ponešto..smiksano poviše toga...ne kažem da je loše,ali da se Apple kiti time kao svojim..halo...{#}

OS X temelji se na microkernelu NetBSD-a.

Nakon sto je Jobs Apple-u prodao NeXT, Apple je iz OS-a preuzeo Display PostScript tehnologije, nista drugo.

Nikakvi drugi UNIX(oid)i, Linux i slicno.

Ne mijesaj kruske i jabuke.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
linuxjuzer kaže...
popstar kaže...
no tengo dinero kaže...
linuxjuzer kaže...

Sandy Bridge u IMac-u????...Revolucionarno!!..napokon...!!!da nemam to što imam odmah bi ka kupio..!!! Toliko je drugačiji sa Sandy-jem iznutra.!!!{#}{#}

Čemu ovakav komentar? Što bi to trebalo biti smiješno{#}

 Covjeku/Dijetu dosadno a nezna ni sam sta hoce da rekne s tim, il misli da je pametan a ustvari voli HP. {#}

a malo oslikavam tipičnu reakciju apple fanboy-a,nothing more...

da dodam,Uhhhh,to moramo imati po svaku cijenu.!!!.najbolje računalo za te novce...!!!...Drastično osvježenje...!!!...Samo Apple može tako nešto napraviti..!!!...nastvak slijedi...

HP,da,ali u okvirima razumnog ponašanja..{#}

Ne vidim se kao Fanboy od bilo cega. Nego koristim ono sto mi se svidja. Al neznam sto bi drugo mogo koristit jer u momentu na podrucju kucnih racunala ne postoji nikakva alternativa.

 

Dok sam bio klinac kao ti(bar se ponasas tako)  isto sam sam sastavljo racunala da bi se osjecao malo kao hakerski. Sad imam dovoljno para, koje sam sam zaradio i imam pravo da kupujem s njima sto hocu, al shvatit ces kad odrastes a mozda i neces.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
diletant kaže...
Volio bih da mi neko od Mac-ovaca objasni tu famu oko "nestabilnosti" Windowsa. Ja recimo nemam problema s tim još od XP SP2. Na poslu i kući koristim ukupno 5 različitih mašina, dva XPa i tri 7ice i ne sjećam se kad mi se zadnji put sistem srušio/zaledio.

To sam i ja nekad davno pitao u sličnoj temi pa, tko bi rekao, nisam dobio odgovor. Možda mi nešto krivo radimo pa su nam zato Windowsi stabilni :/

13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
Mirko935 kaže...
diletant kaže...
Volio bih da mi neko od Mac-ovaca objasni tu famu oko "nestabilnosti" Windowsa. Ja recimo nemam problema s tim još od XP SP2. Na poslu i kući koristim ukupno 5 različitih mašina, dva XPa i tri 7ice i ne sjećam se kad mi se zadnji put sistem srušio/zaledio.

To sam i ja nekad davno pitao u sličnoj temi pa, tko bi rekao, nisam dobio odgovor. Možda mi nešto krivo radimo pa su nam zato Windowsi stabilni :/

Nije problem u tom sto se rusi, nego sto stalno nesto koci i trza. Al naravno da to ne primijetis ako nisi nikad usporedio s necim sto radi kako treba.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
popstar kaže...
Nije problem u tom sto se rusi, nego sto stalno nesto koci i trza. Al naravno da to ne primijetis ako nisi nikad usporedio s necim sto radi kako treba.

Meni ništa ne koči i ne trza. Osim startupa koji dugo traje zbog ograničene brzine mehaničkog diska i hrpe programa koji se pale skupa s OS-om. Nadam se samo da nije nešto kao navodno perfektni iPhone koji se zblesira svaki put kad ga primim u ruke. I to je uređaj (3G) koji zaista jako puno trza, tako da znam kako trzanje izgleda, no ne na Windowsima. No nije tema o tome, nije mi namjera offtopičariti nego me samo zanima je li tako perfektan i Mac?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
Mirko935 kaže...
popstar kaže...
Nije problem u tom sto se rusi, nego sto stalno nesto koci i trza. Al naravno da to ne primijetis ako nisi nikad usporedio s necim sto radi kako treba.

Meni ništa ne koči i ne trza. Osim startupa koji dugo traje zbog ograničene brzine mehaničkog diska i hrpe programa koji se pale skupa s OS-om. Nadam se samo da nije nešto kao navodno perfektni iPhone koji se zblesira svaki put kad ga primim u ruke. I to je uređaj (3G) koji zaista jako puno trza, tako da znam kako trzanje izgleda, no ne na Windowsima. No nije tema o tome, nije mi namjera offtopičariti nego me samo zanima je li tako perfektan i Mac?

Sad imamo 2011 godinu a iPhone 3G je od 2008. Na iPhonu 4 jos mi se nitko nije pozalio da nesto trza. Al meni se ne radi iPhonu jer ga i sam ne koristim i problem je u tom sto na podrucju Smartphona iPhone ima konkurenciju a Mac apsolutno nema.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
Mirko935 kaže...
popstar kaže...
Nije problem u tom sto se rusi, nego sto stalno nesto koci i trza. Al naravno da to ne primijetis ako nisi nikad usporedio s necim sto radi kako treba.

Meni ništa ne koči i ne trza. Osim startupa koji dugo traje zbog ograničene brzine mehaničkog diska i hrpe programa koji se pale skupa s OS-om. Nadam se samo da nije nešto kao navodno perfektni iPhone koji se zblesira svaki put kad ga primim u ruke. I to je uređaj (3G) koji zaista jako puno trza, tako da znam kako trzanje izgleda, no ne na Windowsima. No nije tema o tome, nije mi namjera offtopičariti nego me samo zanima je li tako perfektan i Mac?

moja sestra recimo nezna ništa ili vrlo malo van korištenja officea i nešto browsera ... i njoj svako malo nešto šteka jer djeca pokupe viruse, crve, ovo ono ... druga sestra ima mac i nikad nikakvih problema. Primjer iz prve ruke i za "obične" ljude.

A.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
artfull kaže...
moja sestra recimo nezna ništa ili vrlo malo van korištenja officea i nešto browsera ... i njoj svako malo nešto šteka jer djeca pokupe viruse, crve, ovo ono ... druga sestra ima mac i nikad nikakvih problema. Primjer iz prve ruke i za "obične" ljude.

Meni nije jasno gdje pokupe viruse. Otkad imam Microsoft Security Essentials za antivirus je otkrio 2 ili 3 nekakva trojanca, i to sve na tuđim USB stickovima. Osim tog programa jedino što koristim za zaštitu je WOT u Firefoxu, a posjećujem sve i svašta i uopće ne pazim što radim i što skidam na internetu. Jednostavno ne shvaćam kako ja u godinu dana nisam nabasao ni na jedan jedini virus, a drugi imaju tolikih problema s njima. Slažem se da je prednost Maca i Linuxa što nema virusa, ali ja nemam s njima problema ni na Windowsu. Također ni moj buraz koji nije neki ekspert i isto nikad da bi se pojavila kakva gamad već godinama.

 

popstar kaže...
Sad imamo 2011 godinu a iPhone 3G je od 2008. Na iPhonu 4 jos mi se nitko nije pozalio da nesto trza. Al meni se ne radi iPhonu jer ga i sam ne koristim i problem je u tom sto na podrucju Smartphona iPhone ima konkurenciju a Mac apsolutno nema.B

Bez obzira na to koja je godina nije u redu da svaki drugi put kad hoću nešto pogledati na netu se Safari sruši. A to sam vidio na više primjeraka i to otkad je došao na tržište. No nebitno.

 

Kako nema konkurenciju? U čemu nema konkurenciju? Koliko ja čujem, jedino za šta je bolji od PC-a je video obrada.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
Mirko935 kaže...
artfull kaže...
moja sestra recimo nezna ništa ili vrlo malo van korištenja officea i nešto browsera ... i njoj svako malo nešto šteka jer djeca pokupe viruse, crve, ovo ono ... druga sestra ima mac i nikad nikakvih problema. Primjer iz prve ruke i za "obične" ljude.

Meni nije jasno gdje pokupe viruse. Otkad imam Microsoft Security Essentials za antivirus je otkrio 2 ili 3 nekakva trojanca, i to sve na tuđim USB stickovima. Osim tog programa jedino što koristim za zaštitu je WOT u Firefoxu, a posjećujem sve i svašta i uopće ne pazim što radim i što skidam na internetu. Jednostavno ne shvaćam kako ja u godinu dana nisam nabasao ni na jedan jedini virus, a drugi imaju tolikih problema s njima. Slažem se da je prednost Maca i Linuxa što nema virusa, ali ja nemam s njima problema ni na Windowsu. Također ni moj buraz koji nije neki ekspert i isto nikad da bi se pojavila kakva gamad već godinama.

 

Masa ljudi nezna da treba staviti antivirus ili ga nezna skinuti, instalirati, dodati update ...  ili ga ne želi plaćati ... 

A.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
artfull kaže...
Masa ljudi nezna da treba staviti antivirus ili ga nezna skinuti, instalirati, dodati update ...  ili ga ne želi plaćati ... 

Windows 7 te fino upozori ako nemaš antivirus, i ponudi ti da kupiš neki ili instaliraš ovaj njihov alat, koji je besplatan. I prikazuje upozorenja konstantno ako Update nije upaljen. Valjda ljudi znaju čitati, a toliko je naporan s upozorenjima u vezi svega toga da bi ga svatko poslušao samo da ne gleda više ta upozorenja. To što ekipa ima piratske Windowse pa isključuju Windows Update i ta upozorenja je druga stvar.

14 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen brži iMac
popstar kaže...
linuxjuzer kaže...
popstar kaže...
no tengo dinero kaže...
linuxjuzer kaže...

Sandy Bridge u IMac-u????...Revolucionarno!!..napokon...!!!da nemam to što imam odmah bi ka kupio..!!! Toliko je drugačiji sa Sandy-jem iznutra.!!!{#}{#}

Čemu ovakav komentar? Što bi to trebalo biti smiješno{#}

 Covjeku/Dijetu dosadno a nezna ni sam sta hoce da rekne s tim, il misli da je pametan a ustvari voli HP. {#}

a malo oslikavam tipičnu reakciju apple fanboy-a,nothing more...

da dodam,Uhhhh,to moramo imati po svaku cijenu.!!!.najbolje računalo za te novce...!!!...Drastično osvježenje...!!!...Samo Apple može tako nešto napraviti..!!!...nastvak slijedi...

HP,da,ali u okvirima razumnog ponašanja..{#}

Ne vidim se kao Fanboy od bilo cega. Nego koristim ono sto mi se svidja. Al neznam sto bi drugo mogo koristit jer u momentu na podrucju kucnih racunala ne postoji nikakva alternativa.

 

Dok sam bio klinac kao ti(bar se ponasas tako)  isto sam sam sastavljo racunala da bi se osjecao malo kao hakerski. Sad imam dovoljno para, koje sam sam zaradio i imam pravo da kupujem s njima sto hocu, al shvatit ces kad odrastes a mozda i neces.

Bože dragi..pa daj se malo opusti..nisam nanišanio magnumom u tebe...kupuj slobodno što želiš{#}

14 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen brži iMac
Mirko935 kaže...
artfull kaže...
Masa ljudi nezna da treba staviti antivirus ili ga nezna skinuti, instalirati, dodati update ...  ili ga ne želi plaćati ... 

Windows 7 te fino upozori ako nemaš antivirus, i ponudi ti da kupiš neki ili instaliraš ovaj njihov alat, koji je besplatan. I prikazuje upozorenja konstantno ako Update nije upaljen. Valjda ljudi znaju čitati, a toliko je naporan s upozorenjima u vezi svega toga da bi ga svatko poslušao samo da ne gleda više ta upozorenja. To što ekipa ima piratske Windowse pa isključuju Windows Update i ta upozorenja je druga stvar.

upravo tako..Win7 koji mi je za igre,ima samo svoj firewall i Security i nikad niti jedan upad niti infekcija već skoro 9 mjeseci...legalni updatei normalno da moraju biti..pirate koji imaju,naravno da puše debelo..

14 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen brži iMac

sorry dupli..

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2011 16:25 (linuxjuzer).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
artfull kaže...
Mirko935 kaže...
popstar kaže...
Nije problem u tom sto se rusi, nego sto stalno nesto koci i trza. Al naravno da to ne primijetis ako nisi nikad usporedio s necim sto radi kako treba.

Meni ništa ne koči i ne trza. Osim startupa koji dugo traje zbog ograničene brzine mehaničkog diska i hrpe programa koji se pale skupa s OS-om. Nadam se samo da nije nešto kao navodno perfektni iPhone koji se zblesira svaki put kad ga primim u ruke. I to je uređaj (3G) koji zaista jako puno trza, tako da znam kako trzanje izgleda, no ne na Windowsima. No nije tema o tome, nije mi namjera offtopičariti nego me samo zanima je li tako perfektan i Mac?

moja sestra recimo nezna ništa ili vrlo malo van korištenja officea i nešto browsera ... i njoj svako malo nešto šteka jer djeca pokupe viruse, crve, ovo ono ... druga sestra ima mac i nikad nikakvih problema. Primjer iz prve ruke i za "obične" ljude.

naravno, imas i trecu s linuxom

kako ti to tvoja sestra moze napravit

a i ti kao brat valjda znas snimit antivirus na pc

 

koja bajka...

signal reception problems and unauthorised tracking. now in white.
16 godina
offline
Re: Predstavljen brži iMac
Mirko935 kaže...

Windows 7 te fino upozori ako nemaš antivirus, i ponudi ti da kupiš neki ili instaliraš ovaj njihov alat, koji je besplatan. I prikazuje upozorenja konstantno ako Update nije upaljen. Valjda ljudi znaju čitati, a toliko je naporan s upozorenjima u vezi svega toga da bi ga svatko poslušao samo da ne gleda više ta upozorenja. To što ekipa ima piratske Windowse pa isključuju Windows Update i ta upozorenja je druga stvar.

 U svojim pitanjima si uglavnom dao i odgovore, zašto ljudi koriste Mac, a ne Windowse. Nažalost danas ima jako puno korisnika koji o računalima ne znaju puno, ali ih žele ili moraju koristiti. Znaju upaliti, otići na net, pogledati neki film, ili odslušat pjesmu, te primiti i poslati mail (a i to je već velika filozofija).

Kako koristim i Mac i PC mogu reći da tek nakon korištenja MAC računala vidiš i osjetiš razliku. Kod Mac OSX ne razmišljaš o virusima, nadogradnjama, update-ima i sličnim glupostima kojih kod Windoza ima svakodnevno. Te nadogradnja programa, antivirusa, zakrpe itd.... "pa onda ono, nemoj gasit računalo nadograđujem se, ugasit ću se sam". Kod Mac-a toga jednostavno nema. Teško da ćeš srušit sustav svojim neznanjem, dok kod Windoza to vrlo lako možeš napraviti.

Isto tako kupovinom Mac računala kupio si i operativni sustav, dok što se tiče Windoza znamo da je većina ilegalna (naročito za kućnu uporabu), pa postoji strah od nadogradnje i mogućnosti da ti se blokira operativni sustav i iskoči poruka o nelegalnom softveru.

Moj PC sa Win7 radi super, nema rušenja sustava, blokiranja i sl., ali imam osjećaj da se stalno nešto nadograđuje i zakrpava :)

Još dvije stvari,  Mac OS je jednostavniji za korištenje i "shut down" na Mac-u traje nekoliko sekundi, za razliku od Windoza gdje to traje i traje i traje.... :)

 

I za kraj, mislim da su cijene u Europi pretjerane i da bi bilo puno više korisnika da imamo američke cijene :(

16 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
Mirko935 kaže...
popstar kaže...
Nije problem u tom sto se rusi, nego sto stalno nesto koci i trza. Al naravno da to ne primijetis ako nisi nikad usporedio s necim sto radi kako treba.

Meni ništa ne koči i ne trza. Osim startupa koji dugo traje zbog ograničene brzine mehaničkog diska i hrpe programa koji se pale skupa s OS-om. Nadam se samo da nije nešto kao navodno perfektni iPhone koji se zblesira svaki put kad ga primim u ruke. I to je uređaj (3G) koji zaista jako puno trza, tako da znam kako trzanje izgleda, no ne na Windowsima. No nije tema o tome, nije mi namjera offtopičariti nego me samo zanima je li tako perfektan i Mac?

Ovako nekako to ide. Instaliras Windowse i sve leti, ali doslovno. Instaliram sve potrebne programe (od browsera, preko bsplayer-a i razvojnih alata do antivirusa) i nakon nekih mjesec, dva pc jednostavno pocne kasljucati. Da se razumijemo mrzim restart racunala, gasenje pogotovo i laptop mi je vise manje 70% vremena upaljen, a ovo ostalo je na sleep-u. Dok "multitaskas", znaci kopanje po folderima, browsanje i recimo PS upaljen windowsi jednostavno STEKAJU! Na MacBook-u iz 2008 (ko zna nesto o njima znat ce da nije hardverski previse potkovan) stekanja jednostavno nema. Istovremeno mi je otvoren Firefox s 15-ak tabova, slusam Antenu Zagreb preko njega, XCode je upaljen s min 5 prozora, debuging je u tijeku, Fireworks je upaljen i preview. Stekanja nema upalio ja jos 5 aplikacija. To se zove fluidnost :)

 

U laptopu je Core2Duo 2.0 GHz, 3Gb rama, 9600GT. U MacBook-u je Core2Duo 2.0 (mislim da je starija generacija), 4Gb rama i GMA900. Treba li ti jos ista objasniti?

 

Windows neke stvari ima ljepse rijesene i Aero recimo preljepo izgleda, ali OS X jednostavno..radi {#}

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
Mirko935 kaže...
artfull kaže...
Masa ljudi nezna da treba staviti antivirus ili ga nezna skinuti, instalirati, dodati update ...  ili ga ne želi plaćati ... 

Windows 7 te fino upozori ako nemaš antivirus, i ponudi ti da kupiš neki ili instaliraš ovaj njihov alat, koji je besplatan. I prikazuje upozorenja konstantno ako Update nije upaljen. Valjda ljudi znaju čitati, a toliko je naporan s upozorenjima u vezi svega toga da bi ga svatko poslušao samo da ne gleda više ta upozorenja. To što ekipa ima piratske Windowse pa isključuju Windows Update i ta upozorenja je druga stvar.

 

gle nema win 7 nego vistu ili tako nesto. I već im je netko dolazio doma (i to su platili) da im instala nekakav nod i čisti komp... a to je samo jedan primjer. Mene na tjednoj bazi prijatelji i poznanici pitaju da im "malo pocistim" komp jer im steka ovo ili ono. I spremni su za to platiti naravno. Ja se koristim windozama samo kad moram al dam to ekipi u firmi pa oni zarade nesto u fushu. S druge strane na Macu ima slučajeva al puno manje i uglavnom kad bi neki nepodrzani hw spojili ili neki soft koji imaju za win.
A.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
apoteka kaže...
artfull kaže...
Mirko935 kaže...
popstar kaže...
Nije problem u tom sto se rusi, nego sto stalno nesto koci i trza. Al naravno da to ne primijetis ako nisi nikad usporedio s necim sto radi kako treba.

Meni ništa ne koči i ne trza. Osim startupa koji dugo traje zbog ograničene brzine mehaničkog diska i hrpe programa koji se pale skupa s OS-om. Nadam se samo da nije nešto kao navodno perfektni iPhone koji se zblesira svaki put kad ga primim u ruke. I to je uređaj (3G) koji zaista jako puno trza, tako da znam kako trzanje izgleda, no ne na Windowsima. No nije tema o tome, nije mi namjera offtopičariti nego me samo zanima je li tako perfektan i Mac?

moja sestra recimo nezna ništa ili vrlo malo van korištenja officea i nešto browsera ... i njoj svako malo nešto šteka jer djeca pokupe viruse, crve, ovo ono ... druga sestra ima mac i nikad nikakvih problema. Primjer iz prve ruke i za "obične" ljude.

naravno, imas i trecu s linuxom

kako ti to tvoja sestra moze napravit

a i ti kao brat valjda znas snimit antivirus na pc

 

koja bajka...

 

zamisli imam dvije sestre. kako čudno a? Rekao sam da se koristim windozama kad moram, vrlo rijetko u zadnje vrijeme, a rijetko vise ista instaliram i zahebavam se i na Macu a kamoli na Pcju. Instalirao sam joj jednom ili dvaput, zaebavao se satima jer stvar ne radi kako treba, jednostavno je debilno dizajniran soft i OS i na kraju sam joj reko da zove nekog jer ne želim sljedeći put trošiti vrijeme na to i tražiti viruse i cistiti za klincima. Uostalom od čega žive antivirus firme ako je sve u sedmici? Meni su uvijek preporucali neke koji se plaćaju.
A.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
Alan Ford kaže...
...... bla bla bla

 

Lion King kaže...
...... bla bla bla

Ajme fantazija .... po ovome kaj vi opisujete ,vi ste još na Windowsima 98!!

artfull kaže...

Vista je još napornija sa security upozorenjima i itekak vidljivima ,jel se kod nje tada zatamni ekran!

 

I OS X se također stalno updejta (iako ne na redovnoj bazi kao Windowsi) ,i u 99% slučajeva zahtjeva restart!!

Čak i za obični ,je{#}eni Safari!!

 

I sad ,da se vratimo na temu - mašinama nema prigovora ,jedino kaj će kod nas cijene biti boli glava!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2011 19:28 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
popstar kaže...
Mirko935 kaže...
diletant kaže...
Volio bih da mi neko od Mac-ovaca objasni tu famu oko "nestabilnosti" Windowsa. Ja recimo nemam problema s tim još od XP SP2. Na poslu i kući koristim ukupno 5 različitih mašina, dva XPa i tri 7ice i ne sjećam se kad mi se zadnji put sistem srušio/zaledio.

To sam i ja nekad davno pitao u sličnoj temi pa, tko bi rekao, nisam dobio odgovor. Možda mi nešto krivo radimo pa su nam zato Windowsi stabilni :/

Nije problem u tom sto se rusi, nego sto stalno nesto koci i trza. Al naravno da to ne primijetis ako nisi nikad usporedio s necim sto radi kako treba.

U kojim windowsima, 98 ili ME?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
Lion King kaže...
Ovako nekako to ide. Instaliras Windowse i sve leti, ali doslovno. Instaliram sve potrebne programe (od browsera, preko bsplayer-a i razvojnih alata do antivirusa) i nakon nekih mjesec, dva pc jednostavno pocne kasljucati. Da se razumijemo mrzim restart racunala, gasenje pogotovo i laptop mi je vise manje 70% vremena upaljen, a ovo ostalo je na sleep-u. Dok "multitaskas", znaci kopanje po folderima, browsanje i recimo PS upaljen windowsi jednostavno STEKAJU! Na MacBook-u iz 2008 (ko zna nesto o njima znat ce da nije hardverski previse potkovan) stekanja jednostavno nema. Istovremeno mi je otvoren Firefox s 15-ak tabova, slusam Antenu Zagreb preko njega, XCode je upaljen s min 5 prozora, debuging je u tijeku, Fireworks je upaljen i preview. Stekanja nema upalio ja jos 5 aplikacija. To se zove fluidnost :)

 

U laptopu je Core2Duo 2.0 GHz, 3Gb rama, 9600GT. U MacBook-u je Core2Duo 2.0 (mislim da je starija generacija), 4Gb rama i GMA900. Treba li ti jos ista objasniti?

 

Windows neke stvari ima ljepse rijesene i Aero recimo preljepo izgleda, ali OS X jednostavno..radi {#}

Ma naravno. Kako onda ja radim u SolidWorksu, slušam muziku i usput frendu pržim DVD na 16X što ima priličan utjecaj na disk i i dalje mi apsolutno ništa ne šteka. Naravno, otvoren je i Firefox sa hrpom tabova, u pozadini nekoliko IM i sličnih programa, iako mi njih ni nema smisla navoditi jer ne mogu utjecati ni na šta dok su u pozadini. Pred nekoliko mjeseci sam prekodiravao frendici neke filmove da joj stavim na DVD-e i ni u jednom trenutku nisam ni pomislio da se išta događa u pozadini nego sam normalno radio sve što i inače radim na kompu. Pričaš bajke, ali stvarno. 2011. se vi sjetite pričati kako u Windowsu ne radi multitasking dobro. Ma naravno...

artfull kaže...
zamisli imam dvije sestre. kako čudno a? Rekao sam da se koristim windozama kad moram, vrlo rijetko u zadnje vrijeme, a rijetko vise ista instaliram i zahebavam se i na Macu a kamoli na Pcju. Instalirao sam joj jednom ili dvaput, zaebavao se satima jer stvar ne radi kako treba, jednostavno je debilno dizajniran soft i OS i na kraju sam joj reko da zove nekog jer ne želim sljedeći put trošiti vrijeme na to i tražiti viruse i cistiti za klincima. Uostalom od čega žive antivirus firme ako je sve u sedmici? Meni su uvijek preporucali neke koji se plaćaju.

Da mi je znati šta imaš raditi satima kod instalacije... Povremeno nekom frendu ili frendici instaliram Windowse i zaista nemaš šta raditi s modernim Windowsima. U jednom od 10 slučajeva se dogodi da neki driver moraš ručno tražiti po netu, ali u zadnje vrijeme ni to ne viđam. Instaliraš, pustiš ga da skine sve updatee, s njima dođu i svi driveri koje trebaš i jedino što ti može oduzeti vrijeme je instalacija programa koji ti trebaju, što nije stvar OS-a. Bio sam i ja blago skeptičan prema tom Microsoftovom antivirusu pa sam nakon što sam ga koristio godinu dana pokrenuo full system scan online sa stranica neke poznatije antivirus firme, ne sjećam se koje, i, tko bi rekao, nije ništa našao isto kao ni ovaj, tako da oko toga uopće više ne brinem. mjesec-dva sam koristio komp bez antivirusa i nisam ništa više pazio što radim nego inače i također nikakvih problema.

 

Nemam ja ništa protiv Maca, iako nemam nekog interesa u njih jer su mi dizajnom zapravo ružna i računala i OS, a i ne podržavaju većinu programa u mojoj struci kojima ću se skoro morati ozbiljno baviti; ali pričati da je Mac bolji jer Windowsi 7 štekaju je bajka za malu djecu. Na mojem je računalu uvijek aktivno 95-105 procesa, stotinjak instaliranih programa, instalacija je stara 16 mjeseci i još uvijek nije ništa sporiji nego je bio prvog dana, a ne koristim nikakve alate za ubrzavanje i slične gluposti. Kao što rekoh, jedina mu je boljka što se dugo pali zbog mehaničkog diska no ionako koristim S3 tako da mi to ne igra neku ulogu osim što ga jednom ili dvaput mjesečno moram restartati zbog nekog programa ili updatea koji zahtjeva restart (a takvih nije previše).

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 6:45 (Mirko935).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
kizo2703 kaže...

 

Lion King kaže...
...... bla bla bla

Windows Vista Ultimate 32bit, drugi PC Windows 7 Ultimate 64bitni. Toliko da se zna kako rade "nove 98-ice" {#}

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
16 godina
neaktivan
offline
Predstavljen brži iMac

Nikada nece postojati Windows-i koji ce biti u mogucnosti osigurati potpunu iskoristivost kapaciteta hardwera (pogotovo u shemi - kupit cu "kutiju" pa cu instalirati Windows-e), kao sto to moze OS koji je paralelno i eksluzivno razvijan za odredjenu hardversku platformu - i tocka.

Sve i da je Apple-ov dobavljac netko drugi, design (ili re-design) komponenti je Apple-ov prema njihovim zamislima i sukladno operativnom sustavu.

 

Tu je kljuc uspjeha brzine i stabilnosti bilo kojeg Apple racunala, cak i u slucaju kada se radi o harverski inferiornijim masinama od onih na kojima su instalirani Windows-i.

 

Jednako tako tu pocinju i prestaju sve usporedbe vezane uz temu.

 

Sve ostalo o cemu se moze raspravljati je pitanje svakodnevnih potreba, profila radnih obaveza i dopadljivosti izgleda (citaj ukusa, a zna se da se o ukusima ne raspravlja).

 

Moje svakodnevne potrebe su da izvadim nesto iz kutije, ukljucim u struju i ono odmah radi, da mogu ubaciti DVD u racunalo i pogledati film iz fotelje sa daljinskim u ruci, da mogu vrlo lagano i brzo posloziti i obraditi svoje fotografije i video zapise (ne nuzno profesionalne), da s telefonom ili pad-om mogu iz kuhinje pristupiti dokumetima i racunalu ili pogledati film bez konfiguriranja mreze ili dodatnih programa koje bih trebao kupiti, da mogu obaviti video poziv sa svojim kolegama ili bliznjima bez toga da dodatno kupujem web kameru i da jos nesto dodatno podesavam, da imam dovoljno prostora na hard disku da ne moram misliti sto cu i gdje cuvati, da ustedim na prostoru na radnom stolu, i.t.d., i.t.d.

 

Jedino logicno rjesenje je iMac. Kupovinu sam planirao, novac pripremio, te nakon ovog re-fresh-a kupujem. PC sa Windows-ima uopce nije opcija.

Inace, korisnik sam Windows-a (licenciranog) gotovo 20 godina.

 

 

 

 

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 4 GB
Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice