Prijetnje smrću zbog LHC-a

poruka: 183
|
čitano: 18.077
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prijetnje smrću zbog LHC-a".
16 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

S obzirom koliko su panike digli nebi se čudio da su ih već ubili.

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a

Ah neobrazovan narod

Q6600 @ 3.1Ghz // 4GB DDR2 Kingmax MARS // 8800GTX
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a

Registrirao sam se zamo radi ovog komentara - pa dobro kako mogu ljudi da komentiraju sve i sva - nije mi jasno?!?!?

Zasto neobrazovan nard????

 

Kada su oni sve to probali vec i znaju sve da ce se tako i desiti?

Kako je moguce da unapred mogu da predvide da ce crne rupe "nestati"???

Kako kad ne mogu ni glupi zemljotres jos uvek da "predvide"????

 

Kada su ti "znanstvenici" uradili nesto kao sto treba?

Jos uvek verujete da je AIDS od majmuna iz Afrike???

ili da se nisu mozda spustili na mesec???

Ili mozda jos uvek tragaju za oruzjem za "mass destruction" u Iraku???

 

Neko jeste neobrazovan - ali ne bih rekao da su ljudi koji su zabrinuti...

15 godina
protjeran
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

  jedva čekam da   počnu s radom.

 

  a za ove što prijete smrću - no comment

"Hedonism Is My LifeStyle"©
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Solo kaže...

Registrirao sam se zamo radi ovog komentara - pa dobro kako mogu ljudi da komentiraju sve i sva - nije mi jasno?!?!?

Zasto neobrazovan nard????

 

Kada su oni sve to probali vec i znaju sve da ce se tako i desiti?

Kako je moguce da unapred mogu da predvide da ce crne rupe "nestati"???

Kako kad ne mogu ni glupi zemljotres jos uvek da "predvide"????

 

Kada su ti "znanstvenici" uradili nesto kao sto treba?

Jos uvek verujete da je AIDS od majmuna iz Afrike???

ili da se nisu mozda spustili na mesec???

Ili mozda jos uvek tragaju za oruzjem za "mass destruction" u Iraku???

 

Neko jeste neobrazovan - ali ne bih rekao da su ljudi koji su zabrinuti...

 narod se boji onoga sto ne poznaje :D iliti kako vole danas reci "Bozji znak!" :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
I ja sam se registrovao radi ovoga.
Narod jeste neobrazovan gledajuci vecinu kada su u pitanju ovakve stvari. Osim toga ovo je klasicna medijsko senzacijska manija koja privlaci mase koje nemaju blage veze o ovome. Ovakvih istih akceleratora ima jos u svijetu i rade vec godinama pa nikom nista jedino sto je ovaj malo jaci.

Ja bih se vise zabrinuo da nam Bush ili njegov naslijednik ne dovrsi naftnu crnu rupu zbog koje ionako stradaju gomile ljudi.
16 godina
protjeran
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a

Ovo je iznimno zabrinjavajuća vijest. Odakle tim primitivcima toliko sulude gluposti da prijete znanstvenicima koji rade svoj posao? Gdje bi današnji svijet bio bez znanosti? Postaje normalno da i zadnji neobrazovani tudum rovari protiv znanosti, premda od nje ne razumije ni 1% i premda mu je upravo ta ista znanost omogućila ne samo da šalje te prijeteće mailove, nego da i uopće postoji na ovoj planeti umjesto da umre od gladi i tuberkuloze sa godinu i pol dana nesretnog života.

 

P.S.  POHVALE autoru Dragi Galiću što ovakve popularno-znanstvene vijesti uvrštava na bug.hr. Definitivno su zanimljivo osvježenje, a čovjek ima i dobar nos za pravu vijest s tog područja

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.9.2008 23:32 (Vortac).
16 godina
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Solo kaže...

Registrirao sam se zamo radi ovog komentara - pa dobro kako mogu ljudi da komentiraju sve i sva - nije mi jasno?!?!?

Zasto neobrazovan nard????

 

Kada su oni sve to probali vec i znaju sve da ce se tako i desiti?

Kako je moguce da unapred mogu da predvide da ce crne rupe "nestati"???

Kako kad ne mogu ni glupi zemljotres jos uvek da "predvide"????

 

Kada su ti "znanstvenici" uradili nesto kao sto treba?

Jos uvek verujete da je AIDS od majmuna iz Afrike???

ili da se nisu mozda spustili na mesec???

Ili mozda jos uvek tragaju za oruzjem za "mass destruction" u Iraku???

 

Neko jeste neobrazovan - ali ne bih rekao da su ljudi koji su zabrinuti...


1. ukucaj u google pa procitaj nesto o tome: gravitational singularity
2. virus HIV (virus humane imunodeficijencije) je presao sa primata (koji se smatraju nosioci jer su kod njih pronadjeni slicni virusi) na covjeka. neuspjeli pokus. kako je presao na ljude (ugriz ili spolno), nebih ulazio u ukuse tog znanstvenika
3. prije ili kasnije - spustili su se na mjesec. zar je bitno kada je to bilo? kog briga za "space rush"
4. citaj pod 1) samo ukucaj: higgs boson

LP,
D.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.9.2008 23:09 (dado).
15 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Ma ono, ne shvaćam... Stvari koje ce se odvijati u tom akceleratoru desavaju se svaki dan u atmosferi (kad se cestice od tko zna kud sudare brzinom svjetlosti s atmosferom). Mislio sam da je dovoljno da neki novinar to napise pa ce svi biti mirniji. Ali kako vidim, iako u vijesti pise da se takve stvari desavaju svaki dan u prirodi, to i dalje nije dovoljno... ocekivao sam vise od ljudi koji eto znaju upaliti kompjuter.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Solo kaže...

Registrirao sam se zamo radi ovog komentara - pa dobro kako mogu ljudi da komentiraju sve i sva - nije mi jasno?!?!?

Zasto neobrazovan nard????

 

Kada su oni sve to probali vec i znaju sve da ce se tako i desiti?

Kako je moguce da unapred mogu da predvide da ce crne rupe "nestati"???

Kako kad ne mogu ni glupi zemljotres jos uvek da "predvide"????

 

Kada su ti "znanstvenici" uradili nesto kao sto treba?

Jos uvek verujete da je AIDS od majmuna iz Afrike???

ili da se nisu mozda spustili na mesec???

Ili mozda jos uvek tragaju za oruzjem za "mass destruction" u Iraku???

 

Neko jeste neobrazovan - ali ne bih rekao da su ljudi koji su zabrinuti...

 Ajde umjesto da citas svoje teorije zavjere, odi procitaj neki ozbiljan znanstveni clanak na temu LHCa. I argumenti su ti totalno glupi...Po tvojoj logici svaki eksepriment bi bio docekan sa skepsom i ne bi se proveo zbog straha. Nekad su ljudi mislili da je OPASNO PO ZIVOT ici brze od brzine konja...jesu bili u pravu? nisu? A zasto? Zato jer je netko napravio eksperiment i dokazao da je u pravu. Sve u svemu ako ne probamo necemo znati. A ako nebudemo znali zivjet cemo zauvjek bez razvoja i napredka...

Glupi zemljotres da predvide? A da procitas malo kako i zbog cega nastaju potresi i onda bi shvatio da ga je skoro pa nemoguce predvidit? Eksperimenti su tu i sluze uglavnom za napredak znanosti i cijelokupnog covjecanstva da je po tvom i da je volja ovih sto nemaju pametnijeg posla nego u svemu vide neku teoriju zavjere ili smak svijeta. Cini mi se da si se registrirao bezveze
Q6600 @ 3.1Ghz // 4GB DDR2 Kingmax MARS // 8800GTX
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.9.2008 23:14 (mislav_01).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a

Iskreno boli me briga za to.Postoje timovi strucnjaka i znanstvenika pa valjda znaju šta rade.Molio bi ih samo da ako šta zeznu nek pričekaju da kupim novi komp i malo se poigram s njim pa onda kud koji mili moji.Čovjek iz potpisa me operirao i preživio sam i sad me ničeg nije strah.

Svi smo mi dr.Šimić!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a

He he slazem se. Saljem i ja jedan apel. ako ce bit kraj svjeta ovim putem molim ekipicu dole kod LHCa da nazove i javi neda mi se ucit vise za ispite :D

Q6600 @ 3.1Ghz // 4GB DDR2 Kingmax MARS // 8800GTX
16 godina
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Bleb22 kaže...

Ma ono, ne shvaćam... Stvari koje ce se odvijati u tom akceleratoru desavaju se svaki dan u atmosferi (kad se cestice od tko zna kud sudare brzinom svjetlosti s atmosferom). Mislio sam da je dovoljno da neki novinar to napise pa ce svi biti mirniji. Ali kako vidim, iako u vijesti pise da se takve stvari desavaju svaki dan u prirodi, to i dalje nije dovoljno... ocekivao sam vise od ljudi koji eto znaju upaliti kompjuter.

 Usporedba je nevazeca. Ako ja upalim upaljac u prostoriji bez kisika, vatra nece izac iz njega i rizik od pozara ne postoji. Ako upalim upaljac u sobi s kisikom, upaljac ce "stvoriti" plamen i postoji mogucnost da ce mi se zavjesa zapali i cijela kuca izgorit.

Sto se tice ovih gore sta su dovoljno drski da nazivaju druge neobrazovanima. Recite mi kad ste tako obrazovani, sta ce vam ovaj pokus uopce kad ocito sve znate o njemu i sta ce se desit i sta ce iz njega nastat.

Jos jedan glupi komentar na koji moram odgovorit od jednog postera koji je rekao da sta ima veze da postoje stotine takvih uredaja u svijetu samo sto nisu te jakosti.
Znaci ja vozim auto 200 km na sat, i to je isto koda vozim brzinom svijetlosti i uopce se nece nista izmaknut kontroli i nece se desit nista nepredvidivo?
AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a

Znaci ti vjerujes da ce kad to ukljuce biti smak svijeta? Da ce se stvoriti kataklizmicka crna rupa? I kako provodis zanje dane na zamlji?

Q6600 @ 3.1Ghz // 4GB DDR2 Kingmax MARS // 8800GTX
16 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Moram se složiti sa Psihoom246. Nije isto dali je velika ili mala snaga. To je čisto experimentiranje s nepoznatim koje ima mogućnost da Zemlja nestane. Ajde da pojednostavim. Odi na dalekovod experimentirati na kojoj visini će te drmnuti struja, rizik je možda te ubije.

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Ne brinite, ako iz ovoga i nastane nešto loše to neće biti trenutno, trebat će oko 4 godine da se počnu događat s.r.a.n.j.a.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
mislav_01 kaže...

Znaci ti vjerujes da ce kad to ukljuce biti smak svijeta? Da ce se stvoriti kataklizmicka crna rupa? I kako provodis zanje dane na zamlji?

 Ne. Ja vjerujem u dokaze. A nema dovoljno dokaza da me uvjere ni u jednu stranu.
Al tvrditi sa 100 postotnom sigurnoscu da se nece nista desit kad takav pokus nikad nije proveden i ono Hawkingsovo zracenje nikad nije dokazano je glupo.
Ja mislim da su sanse 50-50 da se crne rupe stvore, a onda jos 50-50 da te crne rupe budu sposobne nastetit zemlji. Dakle rekao bih da je negdje 25% sansi da cemo svi otic u k*=?#. ;)

Edit: Takodjer zeim dodat za sve one koje usporedjuju vjeru sa odbacivanjem znanstvene metode. Vise me vi podsjecate na zaludene vjernike samoubojice. Neki znanstvenik je negdje napiso da ce sve bit ok iako to nemoze dokazati, vi ste svi ko ovce u to povjerovali.
Treba bit barem malo skeptican prema svemu.
AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 0:05 (Psiho246).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
dado kaže...

1. ukucaj u google pa procitaj nesto o tome: gravitational singularity
2. virus HIV (virus humane imunodeficijencije) je presao sa primata (koji se smatraju nosioci jer su kod njih pronadjeni slicni virusi) na covjeka. neuspjeli pokus. kako je presao na ljude (ugriz ili spolno), nebih ulazio u ukuse tog znanstvenika
3. prije ili kasnije - spustili su se na mjesec. zar je bitno kada je to bilo? kog briga za "space rush"
4. citaj pod 1) samo ukucaj: higgs boson

LP,
D.
 mali offtopic

U Africi postoji pleme (neznam kako se zovu) koje ima običaj jedan dan u godini imati spolne odnose sa majmunima. Neki smatraju da je odande potekao i HIV.


ontopic

Sada su svi odjednom zabrinuti za opstanak Zemlje. Nitko ne reagira na topljenje leda na polovima,na zagađenje, na izumiranje vrsta- sami sebe uništavamo. Koje licemjerje.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 0:27 (PROTECTOR).
16 godina
protjeran
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

I kod pokusa sa atomskom bombom znastvena gamad nije znala rezultat i što će biti. Neka sve otiđe kvragu.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Kublach kaže...

Moram se složiti sa Psihoom246. Nije isto dali je velika ili mala snaga. To je čisto experimentiranje s nepoznatim koje ima mogućnost da Zemlja nestane. Ajde da pojednostavim. Odi na dalekovod experimentirati na kojoj visini će te drmnuti struja, rizik je možda te ubije.

 Jedan poznati znanstvenik je rekao: "Genij može imati svoje granice, ali glupost nije ničim ograničena"
16 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Jedan pametan čovjek je rekao 24.11.1918: Nesrljajte kao guske u maglu! - i bio je u pravu.

 

Kada bi se to polje dovoljno istražilo nebi imao ništa protiv.

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Još čmo se vratit u srednji vjek gdje su ubijali sve koji su govorili da se zemlja vrti oko sunca bili ubijeni. bez rizičnih pokusa nema napretka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
pinkskin kaže...

...bez rizičnih pokusa nema napretka.

To ti objasni ljudima koji su ostali bez obitelji u Hirošimi koje su stradale od pokusa s atomskom bombom u ratu.

I danas se osjećaju posljedice.
Kublach
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 0:17 (Kublach).
16 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Imaš pravo Einstein je jednom rekao , Samo su dvije stvari beskonačne, ljudska glupost i svemir, a za ovo drugo nisam posve siguran

Meaningless ideals will eventually crumble before reality 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Kublach kaže...

Jedan pametan čovjek je rekao 24.11.1918: Nesrljajte kao guske u maglu! - i bio je u pravu.

 

Kada bi se to polje dovoljno istražilo nebi imao ništa protiv.

Oh ne, počeli su političari... strah me da ćemo uskoro prijeći na Thompsona!

 

Evo, da siđemo sa stranputice, spriječimo paniku i razjasnimo par činjenica: kao što ste iz članka mogli pročitati, energija prvih pokusnih protona u LHC akceleratoru će iznositi oko 450 GeV (giga elektron-volti). To je dakle 450 x 10^9 eV. Dugoročno se planira max. 7 TeV, odnosno 7 tera elektron-volti. To je 7 x 10^12.

 

Međutim, znanstvenim mjerenjima su na Zemlji već zabilježeni protoni energije 3 x 10^20 elektron-volti, dakle oko 40 milijuna puta "jači" od "najjačeg" koji će biti lansiran u ovom predstojećem CERN-ovom pokusu! I smak svijeta se, zamislite, nije dogodio. Dapače, protoni sličnih energija iz svemira svakodnevno zasipaju našu planetu (fenomen poznat kao kozmičko zračenje). Možda upravo ovog trenutka kroz vaše tijelo prolazi proton VEĆE ENERGIJE od onog koji će biti lansiran u CERN-u i od kojeg imate neosnovani strah da će izazvati kataklizmičku crnu rupu.

 

Koga kozmičko zračenje više interesira, može pogledati ovdje:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ultra-high-energy_cosmic_ray

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 0:31 (Vortac).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
Psiho246 kaže...
mislav_01 kaže...

Znaci ti vjerujes da ce kad to ukljuce biti smak svijeta? Da ce se stvoriti kataklizmicka crna rupa? I kako provodis zanje dane na zamlji?

 Ne. Ja vjerujem u dokaze. A nema dovoljno dokaza da me uvjere ni u jednu stranu.
Al tvrditi sa 100 postotnom sigurnoscu da se nece nista desit kad takav pokus nikad nije proveden i ono Hawkingsovo zracenje nikad nije dokazano je glupo.
Ja mislim da su sanse 50-50 da se crne rupe stvore, a onda jos 50-50 da te crne rupe budu sposobne nastetit zemlji. Dakle rekao bih da je negdje 25% sansi da cemo svi otic u k*=?#. ;)

Edit: Takodjer zeim dodat za sve one koje usporedjuju vjeru sa odbacivanjem znanstvene metode. Vise me vi podsjecate na zaludene vjernike samoubojice. Neki znanstvenik je negdje napiso da ce sve bit ok iako to nemoze dokazati, vi ste svi ko ovce u to povjerovali.
Treba bit barem malo skeptican prema svemu.
 
hawkingova radijacija je dokazana...kako? mjerenjem entropije crne rupe i dolazeci do cinjenice da je crna rupa toplija od svoje okoline. nemoguce je da nam te mikro crne rupe naskode. u prvoj liniji zato sto imaju premalu masu da naprave bilosto. da ne duljim, citirat cu samog sebe sa jednog drugog foruma:

samo da opovrgnem neke stvari koje su tzv. novinari napuhnuli do neba (a i da opovrgnem neke idiote iz amerike koji su tuzili CERN upravo zbog eksperimenta): prvo, da biste napravili mikro crnu rupu, treba vam gotovo beskonacna gustoca energije, odnosno gustoca energije koja je toliko visoka da se ne moze rekreirati na umjetan nacin (danas, sto ne znaci da se nece mozda moci u buducnosti). jedini nacin kako stvorit takvu mikro crnu rupu jest da se koriste kozmicke zrake (pozadinsko kozmicko zracenje) koje se onda sudare sa drugim kozmickim zrakama ili objektima koji stoje. zasto samo one? zato sto su one jedine koje imaju energiju cak i visu od 10^20 eV (1 eV oznacava elementarni naboj ubrzan razlikom elektrostatskog potencijala od 1 V), odnosno i do nekoliko desetaka J (inace, 50 J energije odgovara teniskoj loptici koja putuje brzinom od oko 150 km/h, mozete si onda izracunat kolikom brzinom putuje takva cestica ako ona ima energiju od nekoliko desetaka J, a masa jednog protona (protoni cine oko 90% kozmickog zracenja) iznosi 1.672*10^-27 kg).

druga stvar je u tome sto ako se i stvori mikro crna rupa, ona se s razlogom zove mikro. prvo, masa takve crne rupe bi iznosila oko 10^-8 kg, sto je uzasno malo, 0.00001 g. drugo, chwarzschildov radijus (radijus horizonta dogadjaja koji dijeli normalan svemir od svemira crne rupe) takve crne rupe bi bio jednak najmanjoj daljini koju mi sami mozemo izmjeriti, a to je planckov radijus koji iznosi otprilike 1.6*10^-35 m. opcenito, postoji sustav planckovih jedinica koji se jos naziva i prirodni sustav; planckova duljina je jedna od njih jer se moze dobiti iz 3 fundamentalne fizikalne konstante: gravitacijske konstante G, brzine svjetlosti c i planckove konstante h. inace, planckova duljina je otprilike 10^20 puta manja od promjera protona.

najbitnija je zapravo treca stvar, zasto takva crna rupa, kad bi se i mogla stvorit, ne bi mogla napravit nikakve stete. to je fenomen koji je otkrio stephen hawking, a zove se hawkingova radijacija. povezana je sa toplinom (i entropijom) crne rupe naspram ostatka svemira, a pokazuje se da crne rupe opcenito gube masu na ovaj nacin. u slucaju mikro crne rupe, ona usisava cestice, ali ne bilokoje cestice, vec parove virtualnih cestica, jedna cestica upada u crnu rupu a druga izlazi iz nje, a u sve to vrijeme crna rupa gubi na masi (zbog zakona ocuvanja energije). stovise, to gubljenje mase se povecava kako se crna rupa smanjuje.

znaci, prvo, masa crne rupe je toliko mala da ona nema mogucnosti ista usisati. drugo, cak i kad bi imala, ne bi imala vremena ista usisati jer je vrijeme zivota takve crne rupe manje od vremena koje je potrebno svjetlosti da prijedje njen radijus. trece, hawkingova radijacija jako efektivno unistava takve crne rupe u minimumu vremena (crna rupa tezine nekoliko desetaka tona ima zivot od 1 sekunde).


linkovi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hawking_temperature
http://en.wikipedia.org/wiki/Planck_length
http://en.wikipedia.org/wiki/Planck_units
http://en.wikipedia.org/wiki/Planck%27s_constant
http://en.wikipedia.org/wiki/Micro_black_hole
http://en.wikipedia.org/wiki/Schwarzschild_radius
15 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 0:36 (vjeko).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

Matematičke formulacije su tu. Postoji teorija da Higgsov bozon postoji. To ćemo saznati uskoro, kad budu sudarali subatomske čestice. Ali nije bit niti Higgsov bozon i polje niti teorija supersimetrije. Nego je bitna tehnologija koja se koristi u eksperimetnu: grid computing, osjetljivi senzori, snažni magneti, supravodiči, nove slitine, najnoviji akcelerator... tu se stvaraju novi uređaji, materijali i tehnologije. Oću znanstveni i tehnološki napredak, jer da se ljudi ne bave s time, crkva bi još palila knjige i ljude pod isprikom da ako su dane od boga neće izgorit. Zato ljudi koji koriste računala, veš mašine, televizore, gps, mobitele i druge čari modernog doba neka pregrizu jezik ako namjeravaju išta govoriti protiv napretka u znanosti. Dakako, bilo je i loših izuma(tipa atomska bomba, nekonvencionalno naoružanje, ogromne razlike u razvoju pojedinih zemalja, itd), ali to nije zbog znatiželje nego zbog pokvarenosti ljudskog roda i pohlepe moćnih pojedinaca. Jeste li vi te "loše izume" osjetili? Ako jeste, imate pravo govoriti. Inače STFU.

 

Svaka čast za objavljivanje teme na bug.hr. Izađimo iz magle u kojoj živimo.

Vorsprung durch Technik
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Prijetnje smrću zbog LHC-a

  ako može netko tko se malo bolje razumije u to sve da mi kaže,

 

  zar ne postoji mogućnost nastajanja još jednog "big banga" ako se već stvaraju uvjeti u kojima je došlo do njega ?

 

  da li se može stvoriti svemir unutar svemira..... ?

"Hedonism Is My LifeStyle"©
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prijetnje smrću zbog LHC-a
l)oolvl kaže...

  ako može netko tko se malo bolje razumije u to sve da mi kaže,

 

  zar ne postoji mogućnost nastajanja još jednog "big banga" ako se već stvaraju uvjeti u kojima je došlo do njega ?

 

  da li se može stvoriti svemir unutar svemira..... ?

 
ne...nije moguce stvorit uvjete big banga. zapravo, mi ni ne znamo sto je bilo prije big banga pa ni ne mozemo stvoriti uvjete u kojima je doslo do njega ;-) naime, ono sto mi mozemo znati i ono sto i znamo je 10^-43 sekundi poslije big banga...tzv. planckovo vrijeme. sve prije toga nam je nepoznato i nece nikad ni bit poznato (a slozit ces se, 10^-43 je ipak beskonacno puta vece od 0, zar ne?). apropos svemira unutar svemira, sve je svemir unutar svemira :-) primjer: pogledaj nase stanice...nisu li one svemir unutar svemira? da li se u njima ne odvijaju procesi isti kao i u svemiru, ali na malo drugaciji nacin? inace, ako te interesiraju svemiri unutar svemira, onda je teorija struna za tebe: http://en.wikipedia.org/wiki/String_theory . samo oprez: dosta je matematicki teska, koristi kao matematicki princip nesto sto se zove kvantna teorija polja, nesto sto se ni danasnji najveci umovi u fizici ne mogu dogovoriti sto je tocno. ali je zanimljivo stivo za procitat, pogotovo teorijski uvod.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice