Problematični planovi za plastični pištolj

poruka: 102
|
čitano: 18.011
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Problematični planovi za plastični pištolj".
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
mar123 kaže...

dobro, sad ste objasnili zasto bi imali pistolj. ajmo sad sa zakonske strane, na temelju ovog objasnjenja nemozete dobit dozvolu. a dozvolu za nosenje nemoze dobit nitko, osim osoba kojima je oruzje sredstvo za rad

Da, i? Tako je kako je. Hrvatska je relativno stroga što se tiče legalnog vatrenog oružja. Argumenti su bili u ilustrativne svrhe da objasne zašto bi netko htio imati oružje uz sebe. Mislim da nitko od nas nije naumio iz ovih stopa otići zatražiti oružanu dozvolu.

 

Što se javnog nošenja oružja u SAD-u tiče, moguće je, a moguće je i prikriveno nošenje.

0xBADC0DE
15 godina
online
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
rustweaver kaže...
mar123 kaže...

dobro, sad ste objasnili zasto bi imali pistolj. ajmo sad sa zakonske strane, na temelju ovog objasnjenja nemozete dobit dozvolu. a dozvolu za nosenje nemoze dobit nitko, osim osoba kojima je oruzje sredstvo za rad

Da, i? Tako je kako je. Hrvatska je relativno stroga što se tiče legalnog vatrenog oružja. Argumenti su bili u ilustrativne svrhe da objasne zašto bi netko htio imati oružje uz sebe. Mislim da nitko od nas nije naumio iz ovih stopa otići zatražiti oružanu dozvolu.

 

Što se javnog nošenja oružja u SAD-u tiče, moguće je, a moguće je i prikriveno nošenje.

zasto ne? sto ces napravit ako ti netko danas provali u kucu?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
mar123 kaže...

zasto ne? sto ces napravit ako ti netko danas provali u kucu?

U ovoj kući to je praktički neizvedivo, da sada ne zalazim u neke detalje iz osobnog života... :D

0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2013 18:16 (rustweaver).
15 godina
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
mar123 kaže...
rustweaver kaže...
mar123 kaže...

dobro, sad ste objasnili zasto bi imali pistolj. ajmo sad sa zakonske strane, na temelju ovog objasnjenja nemozete dobit dozvolu. a dozvolu za nosenje nemoze dobit nitko, osim osoba kojima je oruzje sredstvo za rad

Da, i? Tako je kako je. Hrvatska je relativno stroga što se tiče legalnog vatrenog oružja. Argumenti su bili u ilustrativne svrhe da objasne zašto bi netko htio imati oružje uz sebe. Mislim da nitko od nas nije naumio iz ovih stopa otići zatražiti oružanu dozvolu.

 

Što se javnog nošenja oružja u SAD-u tiče, moguće je, a moguće je i prikriveno nošenje.

zasto ne? sto ces napravit ako ti netko danas provali u kucu?

Ne smijem reć da mi Bag ne prijavi ip i post policiji :D

 

Can't find a better Jam!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj

Nadat se da imam nešto dovoljno tvrdo da zveknem provalnika po glavi. Sigurno neću krenut po mob/telefon. Zašto? Policijska stanica je 6km od mene. Ako krenu odmah čim nazovem, treba im minimalno 8 minuta do mene, minuta dok izađe iz auta, pogleda situaciju, dođe od ceste do kuće i uđe unutra. To je 9 minuta koje ja nemam za stajati i čudit se kako mi netko prijeti.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
Sum_of_all_fears kaže...

Nadat se da imam nešto dovoljno tvrdo da zveknem provalnika po glavi. Sigurno neću krenut po mob/telefon. Zašto? Policijska stanica je 6km od mene.

Više od 10 km u mom slučaju. Mogu se eventualno nadati da je neka patrola u blizini, istina nedavno su imali nekakvu akciju traženja ilegalaca u okolici pa sam ih viđao (policajce, jel) malo više nego inače. Ali obično ih viđam jako rijetko, čak se i začudim kad ih sretnem na ulici...

0xBADC0DE
15 godina
online
Problematični planovi za plastični pištolj

ha dobro jbg, od mene su udaljeni 3 km, dok sam imo 6 godina covjek je u dvoristu drzo noz i krenuo na mog starog, napao ga a ja zvao policiju, ovi dosli za 3-4 minute a do tad se stari uspio obranit. i da vatrenog oruzja u ovoj prici nije bilo.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

Ako je to sve trajalo 3-4 minute, više mi to liči da se samo galamilo nego da je bilo ikakvog pravog napada...

 

Borba nožem se završi u 20ak sekundi, nije to parada.

Pa čak i da pobjediš, imat ćeš posljedica i sjećanja na taj događaj...

Can't find a better Jam!
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
Gunner_V kaže...

Ako je to sve trajalo 3-4 minute, više mi to liči da se samo galamilo nego da je bilo ikakvog pravog napada...

 

Borba nožem se završi u 20ak sekundi, nije to parada.

Pa čak i da pobjediš, imat ćeš posljedica i sjećanja na taj događaj...

ma bilo je prvo galame da, prvo su se derali i nije se dalo vidjet da ce ovaj napast, pa je on otiso i vratio se s nozem, tad je poceo prijetit, i ja pozvo policiju, dok su oni dolazili ovaj je maho tim nozem i moj stari je uzeo neki metal i stavio pred sebe po cemu je ovaj nabijo, ne pricaj napamet, jer mozda nisi bio u takvoj situaciji. tad sam joj iso u neki od nizih razreda, ne sjecam se vise, no mogu ti rec samo to da moj stari nije pomisljo odlazit po svoj pistolj i upucat tog lika, prvo jer bi zavrsio u zatvoru zbog ubojstva(pucat smijes samo ako pucaju na tebe) a ima 2 djece koja bi bez njega zivjela nikako. treba malo razmisljat i o posljedicama svojih postupak a ne samo o onom sto se trenutno dogada, ti bi mozda spasio svoju obitelj trenutno, no mislis li da bi im bilo lijepo s muzem/ocem u zatvoru na 10 godina?

15 godina
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

Joj, sad već baljezgaš.

 

Kakvo pucanje, ubijanje, doživotne robije, ... pretjeruješ. {#}

 

Nema smisla s tobom pričati jer si još mlad i ne vidiš širu sliku jer nemaš partnera kojeg voliš, djecu, itd... Živiš pod staklenim zvonom i još uvijek vjeruješ da ti je stari najjači na svijetu.

 

Sad smo već otišli daleko van teme, pa da dam neki svoj zaključak:

 

Ameri su debilna nacija, to se svi slažemo

Smatram da imam pravo ubit svakoga tko uđe u moj privatni prostor s nečasnim namjerama (ne kažem da bi to uradio, ima različitih okolnosti)

Nošenje vatrenog oružja ulicom ne podržavam jer vam npr. protiv direktnog napada noža neće pomoći (ne stigneš niti izvući oružje-guglaj "21ft rule"

oko 1:30 je demonstracija toga o čemu govorim

 

 

Liberator-plastični pištolj iz naslova, i dalje zahtjeva dozvolu i testiranje za njegovim nošenjem/uporabom te ga ne smatram tolikom prijetnjom kako se prikazuje

Svaka osoba bi trebala proći strogi tečaj rukovanja oružjem te periodično obnavljati/testirati to znanje.

 

Sve je na odgovornosti vlasnika-pa i da ima strojnicu u kući, iskljućivo je na njemu šta će s njom raditi.

 

 

 

Can't find a better Jam!
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2013 19:59 (Gunner_V).
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Problematični planovi za plastični pištolj
Znam da u ovoj temi riskiram gomilu td-ova, ali po imenima nickova zainteresiranih za temu, mrtvačkim glavama i nazivima oružja u nicku, Mar, bojim se da nemaš neku mogućnost da ikome išta dokažeš. Ja sam isto od rođenja sa (očevim) oružjem u blizini, vojnim rokom i ratom iza Sebe i ne mislim ništa dobroga o nekritičkom posjedovanju oružja. Jer mnogo je i nesretnih slučajeva kojih nebi bilo npr. Kod nas da nije bilo rata I prilike da ga se dokopaju raznorazni neodgovorni i nepromišljeni građani. Bi li npr. bilo nedavnog teškog ranjavanja gostiju bombom u kafiću da bombu kod kuće Nije okrivljenik već imao? Bi li ju išao isprintati, onako pijan, 3d printerom? Tražiti na crnom tržištu? Možda bi posegnuo za hladnim oružjem, ali nebi Vjerojatno stradali i ostali bez noge slučajni gosti. http://www.index.hr/vijesti/clanak/drama-u-ohiu-nakon-sto-ga-je-zaustavila-policija-izvadio-kalasnjikov-poceo-pucati-i-vikati-ubijte-me/676568.aspx
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Problematični planovi za plastični pištolj
Pa i oruzje je njihova tradicija i pravo, i toga se drze. Neki kozmopolit par iz New Yorka da dodje kod nas na selo, gleda kolinje, kako netko pusta krv u zdjelu za krvavice, gleda kako se gazi zelje, i kako se rukama po kravi trazi tele i navlaci van, vjerujem da bi isto tako za nas mislili da smo debili. To je njima navika i neka im je. Nije na nama da to trebamo shvatiti.
 
0 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
overhaul kaže...
Znam da u ovoj temi riskiram gomilu td-ova, ali po imenima nickova zainteresiranih za temu, mrtvačkim glavama i nazivima oružja u nicku, Mar, bojim se da nemaš neku mogućnost da ikome išta dokažeš. Ja sam isto od rođenja sa (očevim) oružjem u blizini, vojnim rokom i ratom iza Sebe i ne mislim ništa dobroga o nekritičkom posjedovanju oružja. Jer mnogo je i nesretnih slučajeva kojih nebi bilo npr. Kod nas da nije bilo rata I prilike da ga se dokopaju raznorazni neodgovorni i nepromišljeni građani. Bi li npr. bilo nedavnog teškog ranjavanja gostiju bombom u kafiću da bombu kod kuće Nije okrivljenik već imao? Bi li ju išao isprintati, onako pijan, 3d printerom? Tražiti na crnom tržištu? Možda bi posegnuo za hladnim oružjem, ali nebi Vjerojatno stradali i ostali bez noge slučajni gosti. http://www.index.hr/vijesti/clanak/drama-u-ohiu-nakon-sto-ga-je-zaustavila-policija-izvadio-kalasnjikov-poceo-pucati-i-vikati-ubijte-me/676568.aspx

ma ne isplati se njima uopce pricat, niti je itko ikad od njih rukovao oruzjem niti se nasao u situaciji o kojoj pricaju pa nagadaju bezveze.

ovaj gore rambo bi pucao po svakom ko mu ude u kucu, ja bi te vec sad stavio u zatvor jer si opasan za okolinu, jer ti imas namjeru ubijat a ne osposobit ljude, jer rekao si, ja bih ga ubio. normalna osoba nema namjeru nikoga ubit, oduzet nekom zivot, to samo poremeceni mozak moze uopce rec. nemam se uopce sto rasrpavljat o ovim borcima za svoju obitelj.

15 godina
online
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
metak kaže...
Pa i oruzje je njihova tradicija i pravo, i toga se drze. Neki kozmopolit par iz New Yorka da dodje kod nas na selo, gleda kolinje, kako netko pusta krv u zdjelu za krvavice, gleda kako se gazi zelje, i kako se rukama po kravi trazi tele i navlaci van, vjerujem da bi isto tako za nas mislili da smo debili. To je njima navika i neka im je. Nije na nama da to trebamo shvatiti.

sredstvo za ubijanje tradicija?

kako vi nekuzite da je oruzje sredstvo za ubijanje, ono je napravljeno i izumljeno da se s njime ubija. lopata ili noz su izumljeni kao sredstvo za rad, lopata za kopanje a noz za rezanje mesa i ostalih stvari. nemozete to usporedivat. sad ce neko lupit td i rec da nije tako, meni se u temi govori da zivim u nerealnom svijetu ali ja zapravo dobivam dojam da pricam s maloumnim osobama koje bi da im se da oruzje poceli ubijat svakodnevno.

15 godina
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

Hjoj, jel ti već itko rekao da si strašno teška osoba? Pritom ne mislim na kilažu...

 

Moje riječi shvaćaš predoslovno, ali ok, imaš 13 godina(ako nemaš, oprosti, ali ostavljaš takav dojam) pa ću probati napisati da razumiješ.

 

Ne želim reći da bi pucao u nikoga da ga ubijem, jer to je za zatvor i to osuđujem. 

 

Kako bi odgovorna osoba (sebe smatram odgovornim jer sam oružjem vezan već generacijama(čak je i stara trenirana) u svojoj obitelji i kao što sam već rekao prije, čak niti svoj airsoft pištolj ne uperujem iz zahebancije u nikoga jer je "možda ostala kugla unutra") reagirala

 

(nemoj se zavaravati, svatko tko bi ti ušao u kuću ne bi ti ušao sa tratinčicama nego bi ponio nešto od oružja sa sobom jer nije glup-barem nož)

 

1. glasovno upozorenje

krenuo je prema tebi-nasrtaj

 

2. pokazivanje oružja(zastrašivanje) i kontinuirano upozoravanje

 

nastavak nasrtaja-sad je već kriza

3. pucanj upozorenja (u strop)

 

nastavak nasrtaja

4. kontinuirano upozoravanje i pokušaj gađanja u ekstremitete (noge ruke) 

to je već najčešće dovoljno da se onesposobi

 

 

..

..

..

..debelo ispod, opasnost neizbježna-udaljenost svega 2-3 metra

..

..

..

 

 

5. pucanj u prsa(najveća površina i najteže za promašiti) s ciljem da se zaustavi pod svaku cijenu

Ti si nedužan!

 

onaj scenarij s tvojim starim i komandosom koji je mahao nožem je slučaj br. 2. jer ti je susjed malo popio i bio je ljut što mu žena ne da da gleda utakmicu. 

Nikakvo ubijanje, pucanje u glavu, pobogu... {#}

 

Treba izvagati realnu opasnost pa onda djelovati sukladno tome...   

Ako ti netko kopa po ladicama, krade novčanik sa stola - pa nećeš pucati na njega. Što je normalno!

Ali ako krene na tebe s namjerom da te ozbiljno ozlijedi, smiješ!

 

Jel ti sad jasno ili moram palit Paint da ti nacrtam?

Can't find a better Jam!
 
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
Gunner_V kaže...

ovo sto si ti sad objasnio mozda ti tako vidis, no ova logika ce te spremit u zatvor iako mozda nebi trebao ic u zatvor ako upucas covjeka koji na tebe ide nozem, po meni nebi trebalo. ali zakon je takav da dopusta samoobranu samo onim sredstvima s kojima napadac vrsi napad, u prijevodu, netko ide na tebe nozem, ti mu nesmijes nista s vatrenim oruzjem, ovo ne vazi samo za civile ovo nazalost vazi i za policiju(stari mi je policajac inace). oni smiju zapucat iz pistolja tek kad napadac krene pucat, znaci ako napadac drzi pistolj i ne zeli ga bacit nakon upozorenja policajac nema pravo pucat u njega, dok bi ga u americi ubili vec 5 puta. mozes se i prisjetit onog dogadaja kad je tip kod nas uzeo par granata i otiso na benzinsku pa poceo prijetit da ce bacit, snajperisti su bili spremni no nisu pucali u njega, tek kad je ovaj debil bacio jednu bombu su kad ubili. na srecu ta bomba nije eksplodirala.

 

EDIT: imam 17 godina.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2013 21:01 (mar123).
15 godina
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

Znam, upoznat sam sa zakonima kod nas.

To je glup hrvatski zakon i trebalo bi preći kako je u americi.

 

Pitaj staroga šta bi on uradio da je na dužnosti i netko se zaleti prema njemu s nožem. 

 

Bi li razmišljao o tom zakonu ili bi razmišljao o svojem životu pa ga upucao (naravno, prvo je prošao proceduru koju sam ti gore napisao).

 

Da, upucao bi ga, a ne bi pokušao rukom zaustaviti ubod/zamah noža... jer to je prirodno-nagon i želja za preživljavanjem.

 

I ne bi mu pala vlas s glave jer je ispravno postupio-školski primjer samoobrane.

 

A da ga upuca na 15 m, onda bi već bilo sranje.

Can't find a better Jam!
 
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
Gunner_V kaže...

Znam, upoznat sam sa zakonima kod nas.

To je glup hrvatski zakon i trebalo bi preći kako je u americi.

 

Pitaj staroga šta bi on uradio da je na dužnosti i netko se zaleti prema njemu s nožem. 

 

Bi li razmišljao o tom zakonu ili bi razmišljao o svojem životu pa ga upucao (naravno, prvo je prošao proceduru koju sam ti gore napisao).

 

Da, upucao bi ga, a ne bi pokušao rukom zaustaviti ubod/zamah noža... jer to je prirodno-nagon i želja za preživljavanjem.

 

I ne bi mu pala vlas s glave jer je ispravno postupio-školski primjer samoobrane.

 

A da ga upuca na 15 m, onda bi već bilo sranje.

posto zivimo u hrvatskoj vjerojatno bi ga suspendirali, isao bi na sud i morao unajmit dobrog odvjetnika da ne ode u zatvor. imamo po tom pitanju sheban sustav i to stalno govorim. iako policajac na obuci uci borilacke vjestine upravo za obranu u napadu nozem i hladnim oruzjem no to nitko bas ne nauci nego se samo bezveze prolazi. no hvala bogu kod nas jos kriminal nije na takvoj razini kao u americi iako ide prema tome.

16 godina
protjeran
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
mar123 kaže...
metak kaže...
Pa i oruzje je njihova tradicija i pravo, i toga se drze. Neki kozmopolit par iz New Yorka da dodje kod nas na selo, gleda kolinje, kako netko pusta krv u zdjelu za krvavice, gleda kako se gazi zelje, i kako se rukama po kravi trazi tele i navlaci van, vjerujem da bi isto tako za nas mislili da smo debili. To je njima navika i neka im je. Nije na nama da to trebamo shvatiti.

sredstvo za ubijanje tradicija?

kako vi nekuzite da je oruzje sredstvo za ubijanje, ono je napravljeno i izumljeno da se s njime ubija. lopata ili noz su izumljeni kao sredstvo za rad, lopata za kopanje a noz za rezanje mesa i ostalih stvari. nemozete to usporedivat. sad ce neko lupit td i rec da nije tako, meni se u temi govori da zivim u nerealnom svijetu ali ja zapravo dobivam dojam da pricam s maloumnim osobama koje bi da im se da oruzje poceli ubijat svakodnevno.

 

Ne, nije sredstvo za ubijanje tradicija, nego je tradicija pravo da posjedujes isto. Razlika je drasticna. Valja malo citati, i shvatio bi tezinu tog zakona i zasto se toliko zalazu da ga zadrze. Ako nisi upucen, a jasno je da nisi, ne trebas nas uciti nicemu, svoje misljenje si jos u pocetku rekao, sve nakon toga pokusavas meni i ostalima nametnuti svoj nacin razmisljanja, pritom koristis i zanimljive izraze, kao naprimjer da smo potencijalno maloumni. Da zivim na selu, i odlazim na put, puno bi se sigurnije osjecao da kuci ostavim djecu sa zenom koja zna rukovati pistoljem. To je moje misljenje. Tvojoj bujnoj masti dajem na volju da u iducim postovima mene proglasi ubojicom, vjeruj mi, ne brine me to nimalo.
16 godina
protjeran
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
Ovo o cemu zadnje pricas je pojam krajnje nuzde. Zakon suplje definira isti, ali ga ipak definira. Policajac ako ne napadnut nozem ima pravo (ukoliko prosudi da se niti jednim drugim sredatvom ne moze obraniti), nakon upozorenja i prijeteceg pucnja "onesposobiti" napadaca pucanjem u noge. Svaki sud i sudac prihvatit ce to kao olakotnu okolnost. Ne ocekujes valjda da ce u zakonu pisati da policajac smije pucati "ako mu se prohtje"? Pa nekakav sablonirani opis situacije mora pisati u zakonu. Da preduhitrim vec tvoje pametne odgovore: Ako zakon o krajnjoj nuzdi nalaze da se po propisu na napad "smije" odgovoriti iskljucivo napadom iste "snage", i svaki daljnji "napad" na napadaca je novo nastali napad, e sad, zasto policija navijace ne tuce sakama, i zasto na demonstracije dolaze i primjenjuju sredstva koja ostali nemaju? Tako da...ostavi se ti prava, zakona i soljenja pameti
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2013 22:21 (metak).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
mar123 kaže...

niti je itko ikad od njih rukovao oruzjem niti se nasao u situaciji o kojoj pricaju

Gledaj, ovo je već laprdanje. Ne možeš znati što je tko od nas iskusio.

 

Jedna (ne)zgoda iz mog djetinstva u koju nisam bio upleten, ali sam joj posvjedočio. Prijetnja jednog učenika (osnovne škole), da će izbosti šestarom jednog drugog učenika. Nakon čega je došlo do gadne masovne tučnjave izvan škole i policija je morala intervenirati (razbijeni nosevi, glave, natučena rebra, možda i slomljena nisam se raspitivao). Ne mogu dovoljno naglasiti koliko se sve brzo odigralo i koliko su učitelji bili što u nemogućnosti išta učiniti, a što nezainteresirani jer nisu situaciju smatrali toliko ozbiljnom.

 

Zašto sam to napisao? Ne zato što mislim da bi bilo bolje da djeca nose vatreno oružje, nego da shvatiš kako se u nekim krajevima živi. Tebi je takva besmislena agresija očito jako nepojmljiva stvar, ali toga ima.

 

Poanta ovog mog piskaranja na temi nije da ja želim pištolj (to si ti sebi tako iskonstruirao u glavi), nego da mogu shvatiti nekoga tko ga želi. Ti si jednostavno okarakterizirao sve privatne vlasnike oružja kao psihopate i ubojice.

 

EDIT: čisto da se razumijemo, ja nisam agresivac. U društvu uvijek privlačim najmanje neželjene pažnje. Ali nisam ni licemjer, neću nekome zamjerati nešto što bih možda i sam učinio...

 

mar123 kaže...

sredstvo za ubijanje tradicija?

Da, upravo to. Amerika je kolonizirana ubijanjem autohtonog stanovništva. Generacije i generacije su odrasle uz oružje kao najnormalniju stvar na svijetu. Oružje im se čak i u ustavu spominje, a to ne želiš prihvatiti.

 

Oružje se doživljava kao sredstvo samoobrane, a ne napada. Poistovječuje se sa osobnom sigurnošću i zaštitom države od neprijatelja. Ono Amerikanci kao ljudi koji žive na rubu civilizacije (kolonija), spremni uvijek braniti sebe i svoje. Taj mentalitet je ostao, iako vjerojatno više nikada neće doći do situacije kada će paravojske biti potrebne.

0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2013 22:39 (rustweaver).
11 godina
protjeran
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj

Metak, slažem se sa tobom, ali samo da te ispravim. Ne radi se o krajnjoj nuždi, nego o nužnoj obrani, jer kod krajnje nužde ne može opasnost potjecati od čovjeka. Gledano sa pravne strane. Krajnja nužda i nužna obrana su dva različita termina, jer se kod jednog termina radi o otklanjaju opasnosti, a kod drugoga otklanjanje protupravnog napada.

 

World's Strongest, Sharpest Knives
16 godina
protjeran
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
Cold Steel kaže...

Metak, slažem se sa tobom, ali samo da te ispravim. Ne radi se o krajnjoj nuždi, nego o nužnoj obrani, jer kod krajnje nužde ne može opasnost potjecati od čovjeka. Gledano sa pravne strane. Krajnja nužda i nužna obrana su dva različita termina, jer se kod jednog termina radi o otklanjaju opasnosti, a kod drugoga otklanjanje protupravnog napada.

 

 

2003. sam morao na pamet znati definicije, ishlapilo malo, ne zamjeriti :-)
15 godina
online
Problematični planovi za plastični pištolj

ja sam lijepo gore napisao u kojim situacijama mi je normalno da netko doma drzi oruzje. trebo si citat malo bolje.

drugo nemam ja sto prihvcat americku kulturu ili bilo sto, cinjenica je da im je zakon za oruzje slab i da je to razlog ubojstava, kraj price.

neda mi se vise, ovo je borba s vjetrenjacama.

Moj PC  
0 5 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

Jbt, ovi me likovi podsjecaju na mog psa. Do sada sam uvijek nabavljao neke mjesance. I prvi put kupim cistokrvnog psa i potrefi se takav da mi niko nesmije uci u dvoriste dok je pusten. Dzaba ga smirivati i derati se na njega. Kad se potrefio tako poremecen. Ali ga ipak odgajam i drzim. Dobar je prema svim ukucanima i sa komsijama koji cesce navrate. Ostali nesmiju ni putem proci...

 

A dobro je overhaul primjetio nikove. Ovdje stvarno ima likova koji pod hitno trebaju posjetiti neke specijalne ustanove...

 
3 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
Bilal kaže...
A dobro je overhaul primjetio nikove. Ovdje stvarno ima likova koji pod hitno trebaju posjetiti neke specijalne ustanove...

Ad hominem much?

0xBADC0DE
15 godina
online
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
Bilal kaže...

Jbt, ovi me likovi podsjecaju na mog psa. Do sada sam uvijek nabavljao neke mjesance. I prvi put kupim cistokrvnog psa i potrefi se takav da mi niko nesmije uci u dvoriste dok je pusten. Dzaba ga smirivati i derati se na njega. Kad se potrefio tako poremecen. Ali ga ipak odgajam i drzim. Dobar je prema svim ukucanima i sa komsijama koji cesce navrate. Ostali nesmiju ni putem proci...

 

A dobro je overhaul primjetio nikove. Ovdje stvarno ima likova koji pod hitno trebaju posjetiti neke specijalne ustanove...

o tom ti ja govorim, ovaj metak je roden s pistoljem valjda, izaso je iz one stvari drzeci pistolj spreman za obranu.

11 godina
protjeran
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
mar123 kaže...

ja sam lijepo gore napisao u kojim situacijama mi je normalno da netko doma drzi oruzje. trebo si citat malo bolje.

drugo nemam ja sto prihvcat americku kulturu ili bilo sto, cinjenica je da im je zakon za oruzje slab i da je to razlog ubojstava, kraj price.

neda mi se vise, ovo je borba s vjetrenjacama.

Razlog ubojstava je slab zakon!?  

Ma imas ti pravo, kod nas su, hvala bogu, zakoni dobri i zbog toga nisam uzeo pušku i napravio masakr u školi.

Uostalom šta će proleterijatu puška ili nešto čime se može braniti, jedino što bi trebalo biti dozvoljeno je lutanje po šoping centrima i gledanje tv-a.

If you have a garden and a library, you have everything you need.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
metak kaže...
mar123 kaže...
metak kaže...
Pa i oruzje je njihova tradicija i pravo, i toga se drze. Neki kozmopolit par iz New Yorka da dodje kod nas na selo, gleda kolinje, kako netko pusta krv u zdjelu za krvavice, gleda kako se gazi zelje, i kako se rukama po kravi trazi tele i navlaci van, vjerujem da bi isto tako za nas mislili da smo debili. To je njima navika i neka im je. Nije na nama da to trebamo shvatiti.

sredstvo za ubijanje tradicija?

kako vi nekuzite da je oruzje sredstvo za ubijanje, ono je napravljeno i izumljeno da se s njime ubija. lopata ili noz su izumljeni kao sredstvo za rad, lopata za kopanje a noz za rezanje mesa i ostalih stvari. nemozete to usporedivat. sad ce neko lupit td i rec da nije tako, meni se u temi govori da zivim u nerealnom svijetu ali ja zapravo dobivam dojam da pricam s maloumnim osobama koje bi da im se da oruzje poceli ubijat svakodnevno.

 

Ne, nije sredstvo za ubijanje tradicija, nego je tradicija pravo da posjedujes isto. Razlika je drasticna. Valja malo citati, i shvatio bi tezinu tog zakona i zasto se toliko zalazu da ga zadrze. Ako nisi upucen, a jasno je da nisi, ne trebas nas uciti nicemu, svoje misljenje si jos u pocetku rekao, sve nakon toga pokusavas meni i ostalima nametnuti svoj nacin razmisljanja, pritom koristis i zanimljive izraze, kao naprimjer da smo potencijalno maloumni. Da zivim na selu, i odlazim na put, puno bi se sigurnije osjecao da kuci ostavim djecu sa zenom koja zna rukovati pistoljem. To je moje misljenje. Tvojoj bujnoj masti dajem na volju da u iducim postovima mene proglasi ubojicom, vjeruj mi, ne brine me to nimalo.

 

Ajd molim te objasni ovo, ja se nesječam kad sam kuču zadnji put zaključo, a živim na selu.

 

Očito da ti imaš psihičkih problema kad svugdje vidiš prijetnju, vjerojatno hodaš ulicom i misliš u sebi tko bi te mogo napast.

15 godina
online
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
Space Buddha kaže...
mar123 kaže...

ja sam lijepo gore napisao u kojim situacijama mi je normalno da netko doma drzi oruzje. trebo si citat malo bolje.

drugo nemam ja sto prihvcat americku kulturu ili bilo sto, cinjenica je da im je zakon za oruzje slab i da je to razlog ubojstava, kraj price.

neda mi se vise, ovo je borba s vjetrenjacama.

Razlog ubojstava je slab zakon!?  

Ma imas ti pravo, kod nas su, hvala bogu, zakoni dobri i zbog toga nisam uzeo pušku i napravio masakr u školi.

Uostalom šta će proleterijatu puška ili nešto čime se može braniti, jedino što bi trebalo biti dozvoljeno je lutanje po šoping centrima i gledanje tv-a.

1. masakr bilo kakve vrste ne radi normalna osoba, bar ga jos nije napravila.

2. svi koji su napravili masakr oruzje su uzeli od kuce, nitko ga nije nelegalno posjedovao, niti kupio na crnom trzistu.

3. to su osobe koje nisu normalne, tj blago su poremeceni, i onda im jedan dan nesto pukne u glavi, uzmnu pusku/pistolj od kuce i krenu ubijat sve pred sobom, sigurno to ne planiraju 2 tjedna i kupuju oruzje za taj pothvat, to rade teroristi.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice