Problematični planovi za plastični pištolj

poruka: 102
|
čitano: 18.002
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Problematični planovi za plastični pištolj".
11 godina
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
mar123 kaže...

ja sam lijepo gore napisao u kojim situacijama mi je normalno da netko doma drzi oruzje. trebo si citat malo bolje.

drugo nemam ja sto prihvcat americku kulturu ili bilo sto, cinjenica je da im je zakon za oruzje slab i da je to razlog ubojstava, kraj price.

neda mi se vise, ovo je borba s vjetrenjacama.

najveci je problem sto je puno veci broj samoubojsatava vatrenim oruzjem nego ubojstava...

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. When sex was safe and motor racing dangerous.
16 godina
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
rustweaver kaže...
Bilal kaže...
A dobro je overhaul primjetio nikove. Ovdje stvarno ima likova koji pod hitno trebaju posjetiti neke specijalne ustanove...

Ad hominem much?

 Ma dobro, ovdje je u pitanju apsurdnost izrade tog plastičnog jednopljuca, koji u toj jednokratnoj namjeni
čak daje i veliku vjerojatnost da eksplodira u ruci, a po komentarima čini mi se da ima članova koji su uletili
na komentare u nadi da će naći link na download pištolja skupa sa besplatnim 3d printerom.
Sve je mislim u biti kriv američki izvitopereni "infotainment" koji je iz toga izfabricirao neku "aferu".
O kakvom je cirkusu od "vijesti" i "izvještavanja" riječ, (kakav već zdušno kopiraju domaći rtl i nova tv),
evo primjera CNN-a:
http://www.theatlanticwire.com/national/2013/05/nancy-grace-ashleigh-banfield-cnn-parking-lot/64965/#.UYsullYbD-c.facebook

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
mar123 kaže...

2. svi koji su napravili masakr oruzje su uzeli od kuce, nitko ga nije nelegalno posjedovao, niti kupio na crnom trzistu.

Baš svi?

 

mar123 kaže...
3. to su osobe koje nisu normalne, tj blago su poremeceni, i onda im jedan dan nesto pukne u glavi, uzmnu pusku/pistolj od kuce i krenu ubijat sve pred sobom, sigurno to ne planiraju 2 tjedna i kupuju oruzje za taj pothvat, to rade teroristi.

Premlad si da bi se sjećao ovoga. Nije uopće bitno želiš ih li ti zvati teroristima ili retardima, činjenica je da su svoj krvavi pohod jako dobro isplanirali.

0xBADC0DE
11 godina
protjeran
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
mar123 kaže...

1. masakr bilo kakve vrste ne radi normalna osoba, bar ga jos nije napravila.

2. svi koji su napravili masakr oruzje su uzeli od kuce, nitko ga nije nelegalno posjedovao, niti kupio na crnom trzistu.

3. to su osobe koje nisu normalne, tj blago su poremeceni, i onda im jedan dan nesto pukne u glavi, uzmnu pusku/pistolj od kuce i krenu ubijat sve pred sobom, sigurno to ne planiraju 2 tjedna i kupuju oruzje za taj pothvat, to rade teroristi.

Znači sam predsjednik SAD-a nije normalna osoba, niti su normalni ljudi koji rade prema njegovim naređenjima. Jednostavno je, svako tko zastupa kontrolu oružja zastupa nasilje. Kada kažeš da je Vlada jedina koja bi rebala posjedovati oružje - to je nasilje. Svi ljudi koji oružje koriste za obranu bi trebali biti maltretirani od strane vlasti?

 

Ja osobno mislim da je pravo na posjedovanje oružja jedno od temeljnih prava i sloboda, ali volim kada je to isto oružje potpuno nepotrebno. Neko djete je ubijeno vatrenim oružjem i zbog toga treba postojati veća kontrola ljudi u tvom susjedstvu? To nije riješenje.

If you have a garden and a library, you have everything you need.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
overhaul kaže...

Ma dobro, ovdje je u pitanju apsurdnost izrade tog plastičnog jednopljuca, koji u toj jednokratnoj namjeni
čak daje i veliku vjerojatnost da eksplodira u ruci

To svakako. Ljudi zaboravljaju da je riječ o komadu plastike unutar kojeg se odvija eksplozivna reakcija, lako nešto može poći po zlu. To se događa i normalnim oružjima, kako ne bi i jednom komadu plastike? Ne znaš za koga je opasniji, korisnika ili onoga tko stoji sa pogrešne strane cijevi...

 

A ameri kao i obično rade senzaciju oko gluposti.

0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2013 0:47 (rustweaver).
16 godina
protjeran
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
O B O kaže...
metak kaže...
mar123 kaže...
metak kaže...
Pa i oruzje je njihova tradicija i pravo, i toga se drze. Neki kozmopolit par iz New Yorka da dodje kod nas na selo, gleda kolinje, kako netko pusta krv u zdjelu za krvavice, gleda kako se gazi zelje, i kako se rukama po kravi trazi tele i navlaci van, vjerujem da bi isto tako za nas mislili da smo debili. To je njima navika i neka im je. Nije na nama da to trebamo shvatiti.

sredstvo za ubijanje tradicija?

kako vi nekuzite da je oruzje sredstvo za ubijanje, ono je napravljeno i izumljeno da se s njime ubija. lopata ili noz su izumljeni kao sredstvo za rad, lopata za kopanje a noz za rezanje mesa i ostalih stvari. nemozete to usporedivat. sad ce neko lupit td i rec da nije tako, meni se u temi govori da zivim u nerealnom svijetu ali ja zapravo dobivam dojam da pricam s maloumnim osobama koje bi da im se da oruzje poceli ubijat svakodnevno.

 

Ne, nije sredstvo za ubijanje tradicija, nego je tradicija pravo da posjedujes isto. Razlika je drasticna. Valja malo citati, i shvatio bi tezinu tog zakona i zasto se toliko zalazu da ga zadrze. Ako nisi upucen, a jasno je da nisi, ne trebas nas uciti nicemu, svoje misljenje si jos u pocetku rekao, sve nakon toga pokusavas meni i ostalima nametnuti svoj nacin razmisljanja, pritom koristis i zanimljive izraze, kao naprimjer da smo potencijalno maloumni. Da zivim na selu, i odlazim na put, puno bi se sigurnije osjecao da kuci ostavim djecu sa zenom koja zna rukovati pistoljem. To je moje misljenje. Tvojoj bujnoj masti dajem na volju da u iducim postovima mene proglasi ubojicom, vjeruj mi, ne brine me to nimalo.

 

Ajd molim te objasni ovo, ja se nesječam kad sam kuču zadnji put zaključo, a živim na selu.

 

Očito da ti imaš psihičkih problema kad svugdje vidiš prijetnju, vjerojatno hodaš ulicom i misliš u sebi tko bi te mogo napast.

 

Recnicom "da zivim na selu..." Postavio sam hipotetsku tezu ( cisto sumljam da znas sta je to, jer vidim da imas elementarnih problema sa gramatikom, sto cu preskociti jer nije tema), i kao takva - izrazava moje misljenje. Znaci ne zivim na selu. Jednostavno. Valjda. Prije bi rekao da ti i ostali imate problema sa prihvacanjem tudjeg misljenja. Znaci siguran sam da bi se sigurnije osjecao ostavljajuci zenu doma u gore opisanoj situaciji, volim sok od tresnje, staropramen pivo, mclaren u formuli, najlonke na zeni, povijest, league of legends i dotu, liverpool, i vjeruj mi, zivo me zaboli jedan ekstremitet kakvo ti misljenje imas o tome i dal' ti se to svidja. Ako me lijepo zamolis, mozda da mi na PM napises sto bi volio procitati na forumu, pa mogu to postati, tek toliko da se slozimo oko necega, naravno, ako bi ti to pruzilo nekakvu satisfakciju.
16 godina
protjeran
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
mar123 kaže...
Bilal kaže...

Jbt, ovi me likovi podsjecaju na mog psa. Do sada sam uvijek nabavljao neke mjesance. I prvi put kupim cistokrvnog psa i potrefi se takav da mi niko nesmije uci u dvoriste dok je pusten. Dzaba ga smirivati i derati se na njega. Kad se potrefio tako poremecen. Ali ga ipak odgajam i drzim. Dobar je prema svim ukucanima i sa komsijama koji cesce navrate. Ostali nesmiju ni putem proci...

 

A dobro je overhaul primjetio nikove. Ovdje stvarno ima likova koji pod hitno trebaju posjetiti neke specijalne ustanove...

o tom ti ja govorim, ovaj metak je roden s pistoljem valjda, izaso je iz one stvari drzeci pistolj spreman za obranu.

 

Apsolutno. A za pistolj sam se drzao jer nisam znao u kojoj sam se zemlji rodio, i bojao sam se da mi ne skinu prigusivac sa njega iz vjerskih razloga. Prvog repetiranja istog s ciljem ispucavanja coraka se ne sjecam, dok je prvo pucanje u zivu metu palo krajem osnovne skole. Hvala na brizi.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2013 1:39 (metak).
16 godina
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
rustweaver kaže...
overhaul kaže...

Ma dobro, ovdje je u pitanju apsurdnost izrade tog plastičnog jednopljuca, koji u toj jednokratnoj namjeni
čak daje i veliku vjerojatnost da eksplodira u ruci

To svakako. Ljudi zaboravljaju da je riječ o komadu plastike unutar kojeg se odvija eksplozivna reakcija, lako nešto može poći po zlu. To se događa i normalnim oružjima, kako ne bi i jednom komadu plastike? Ne znaš za koga je opasniji, korisnika ili onoga tko stoji sa pogrešne strane cijevi...

 

A ameri kao i obično rade senzaciju oko gluposti.

 E da, i još mi nešto nije jasno niti je spomenuto: nišanjenje niti balistika.
Kako se to napravi užljebljenje u plastičnoj "cijevi" da bi tane odnosno zrno dobilo
rotaciju za stabilan let? Pa cijev normalnog pištolja mora biti od kvalitetnog čelika da izdrži
barutne pare, pritisak, temperaturu i trenje zrna i damu pri tome sa žlijebovima rotaciju.

Znam da je spomenuto da je jednokratni pištolj, ali i za taj jedan put...?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
overhaul kaže...
rustweaver kaže...
overhaul kaže...

Ma dobro, ovdje je u pitanju apsurdnost izrade tog plastičnog jednopljuca, koji u toj jednokratnoj namjeni
čak daje i veliku vjerojatnost da eksplodira u ruci

To svakako. Ljudi zaboravljaju da je riječ o komadu plastike unutar kojeg se odvija eksplozivna reakcija, lako nešto može poći po zlu. To se događa i normalnim oružjima, kako ne bi i jednom komadu plastike? Ne znaš za koga je opasniji, korisnika ili onoga tko stoji sa pogrešne strane cijevi...

 

A ameri kao i obično rade senzaciju oko gluposti.

 E da, i još mi nešto nije jasno niti je spomenuto: nišanjenje niti balistika.
Kako se to napravi užljebljenje u plastičnoj "cijevi" da bi tane odnosno zrno dobilo
rotaciju za stabilan let? Pa cijev normalnog pištolja mora biti od kvalitetnog čelika da izdrži
barutne pare, pritisak, temperaturu i trenje zrna i damu pri tome sa žlijebovima rotaciju.

Znam da je spomenuto da je jednokratni pištolj, ali i za taj jedan put...?

 pa taj pistolj ne samo da je za jednokratnu uporabu nego je neprecizan, nepouzdan i opasan za samog onog koji puca.

15 godina
offline
Problematični planovi za plastični pištolj
Can't find a better Jam!
 
3 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

{#}

Link na taj članak -Plastično objašnjenje za one koji ne razumiju, kako oružje djeluje.

 

A vilice? Njih bi isto valjao provjeriti.

{#}

 

World's Strongest, Sharpest Knives
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2013 9:14 (Cold Steel).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
metak kaže...
.... ( cisto sumljam da znas sta je to, jer vidim da imas elementarnih problema sa gramatikom, sto cu preskociti jer nije tema)....
reče čovjek i ostade živ {#}
Tigar Krezumica
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice