Tanki diskovi za tablete

poruka: 28
|
čitano: 4.056
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tanki diskovi za tablete".
13 godina
neaktivan
offline
Tanki diskovi za tablete

Mogli bi izmisliti hibridnu kazetu{#} Meni je dosta mehanickih diskova i cd/dvd/blue-ray pogona.

We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Tanki diskovi za tablete

Neznam koliko je pametno stavljat hdd u tablet jer tablet zna past i onda nekad ode ekran, ali sad postoje dvije slabe karike. Ali ovo podrzavam zbog vecih kapaciteta i nadam se manjih cijena.

Gamers Don't Die, They Respawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tanki diskovi za tablete
no tengo dinero kaže...

Mogli bi izmisliti hibridnu kazetu{#}Meni je dosta mehanickih diskova i cd/dvd/blue-ray pogona.

lol?

Ofc.
16 godina
offline
Tanki diskovi za tablete
S konja na magarca...ccc
ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tanki diskovi za tablete

A nadam se da neće biti preskupi.

Kalko1212 ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Tanki diskovi za tablete
no tengo dinero kaže...

Mogli bi izmisliti hibridnu kazetu{#} Meni je dosta mehanickih diskova i cd/dvd/blue-ray pogona.

Koga briga što ti misliš i čega ti je dosta{#}...Uostalom da ankle Stivica nije popljuvao hdd-ove i optičke(vidiš,dovoljna je i jedna riječ..{#}) uređaje,ni ti ne bi mogao doći do toga stava...{#}

14 godina
offline
Tanki diskovi za tablete

Ovo mi se čini kao vrlo opasno za podatke. Kao što je već netko rekao tableti se mrdaju i vrlo često padaju pa je logički da će se diskovi vrlo lako kvariti. Mislim da će SSD'ovi prije dosegnuti normalnu cijenu i kapacitet današnjih mehančkih HDD-a nego što će ova tehnologija razviti do pune uporabljivosti.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
 
8 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Tanki diskovi za tablete
captain_soap_McTawish kaže...

Ovo mi se čini kao vrlo opasno za podatke. Kao što je već netko rekao tableti se mrdaju i vrlo često padaju pa je logički da će se diskovi vrlo lako kvariti. Mislim da će SSD'ovi prije dosegnuti normalnu cijenu i kapacitet današnjih mehančkih HDD-a nego što će ova tehnologija razviti do pune uporabljivosti.

Netočno,već unatrag nekoliko godina imaš hdd-ove sa potpunom zaštitom hdd-a,kako hardwareski mehanizam,tako i programskikoji nadgleda cjelokupni rad i uvjete rada hdd-a

14 godina
offline
Tanki diskovi za tablete

Dakle da mi disk padne sa 1m visine onda se disk u većini slučajeva ne bi trebao oštetiti? Jesam li dobro shvatio?

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Tanki diskovi za tablete
captain_soap_McTawish kaže...

Dakle da mi disk padne sa 1m visine onda se disk u većini slučajeva ne bi trebao oštetiti? Jesam li dobro shvatio?

upravo tako.Ja već imam to na svom Pavilionu,koji ima dva hdd-a,firmware prepoznaje stresne uvjete(pad,trzaj,trešnja,itd...) i u skladu sa tim promptno zaustavlja magnetne ploče i udaljava magnetne glave od ploča.Najveća šteta upravno nastane kad magnetna glava "zaore" površinu diska.Ovdje je to onemogućeno..

16 godina
offline
Re: Tanki diskovi za tablete
linuxjuzer kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

Ovo mi se čini kao vrlo opasno za podatke. Kao što je već netko rekao tableti se mrdaju i vrlo često padaju pa je logički da će se diskovi vrlo lako kvariti. Mislim da će SSD'ovi prije dosegnuti normalnu cijenu i kapacitet današnjih mehančkih HDD-a nego što će ova tehnologija razviti do pune uporabljivosti.

Netočno,već unatrag nekoliko godina imaš hdd-ove sa potpunom zaštitom hdd-a,kako hardwareski mehanizam,tako i programskikoji nadgleda cjelokupni rad i uvjete rada hdd-a

Konkretnije, od 2003. godine kada je IBM po prvi puta predstavljio funkcionalno rješenje pod nazivom Active Protection System radi u više-manje svim ThinkPad notebookovima. Radi se o akcelerometru koji u vrlo kratkom roku prepoznaju abnormalno kretanje (pad) notebooka i blokira/parkira glave diska tako da ne dođe do fizičkog oštećenja glava/ploča a time i gubitka podataka.

14 godina
protjeran
offline
Tanki diskovi za tablete

HDD-ove je prerano za otpisati,jer su u biti jako robustni,i izdržljivi.SSD je okej ideja,ali je još u povojima i treba se još raditi na njoj i ispolirati.Daleko od toga da ne valjaju,no to pisanje/brisanje je još slaba točka.Dakle,super su ako skladište pretežno podatke,no za robustnost uporabe koju imaju hdd-ovi su još podaleko.

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Tanki diskovi za tablete

Pa jeste vi svjesni da su prvi iPodi imali HDD-ove, a ne flash. Pa se nitko nije tad bojao jos da ce past i razbit se, itd.

 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tanki diskovi za tablete
Renesis kaže...

Pa jeste vi svjesni da su prvi iPodi imali HDD-ove, a ne flash. Pa se nitko nije tad bojao jos da ce past i razbit se, itd.

Ja sam imao stari Ipod i još radi nikada se ništa desilo. Kažu da prije za Ipode ako je mehanički HDD crko da je koštalo jako  puno.

Kalko1212 ingame
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tanki diskovi za tablete
micho kaže...
S konja na magarca...ccc

Ne nuzno.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
12 godina
odjavljen
offline
Tanki diskovi za tablete

I sigurno će koštati više od ssd-a.

SK crew
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tanki diskovi za tablete
linuxjuzer kaže...

HDD-ove je prerano za otpisati,jer su u biti jako robustni,i izdržljivi.SSD je okej ideja,ali je još u povojima i treba se još raditi na njoj i ispolirati.Daleko od toga da ne valjaju,no to pisanje/brisanje je još slaba točka.Dakle,super su ako skladište pretežno podatke,no za robustnost uporabe koju imaju hdd-ovi su još podaleko.

Ti si malo zamjenio pojmove ili su ti lončići totalno polupani? ;)

Pisanje brisanje slaba točka SSD-ova?! Robustnost HDD-ova? SSD ideja u povojima? SSD za skladištenje podataka (za 20 USD po gigabajtu?!) ?! Toliko besmislica na jednom mjestu...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tanki diskovi za tablete
Jazzer kaže...

Pisanje brisanje slaba točka SSD-ova?!

Zapravo i jest, ako zanemarimo prednost brzine SSD-a u odnosu na HDD. SSD se doslovce unistava zapisivanjem (otuda valjda i ovaj upis o robusnosti hard diska).

 

Jazzer kaže...

SSD za skladištenje podataka (za 20 USD po gigabajtu?!) ?!

Mislim da je mislio upravo na to kako je SSD pogodniji za cesta citanja nego cesta zapisivanja, malo nespretno receno moram priznati. SSD voli staticne podatke. Stavi na njega bazu podataka ili swap datoteku i gledaj kako ce se brzo istrositi...

 

A SSD i jest ideja (tehnologija) u povojima, puno jos flash cipovi trebaju napredovati da bi kapacitetom i trosenjem mogli konkurirati magnetskim medijima. Lijepo je to trenutno, ali je daleko od onoga sto bi moglo biti.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tanki diskovi za tablete
rustweaver kaže...
Jazzer kaže...

Pisanje brisanje slaba točka SSD-ova?!

Zapravo i jest, ako zanemarimo prednost brzine SSD-a u odnosu na HDD. SSD se doslovce unistava zapisivanjem (otuda valjda i ovaj upis o robusnosti hard diska).

 

Zapravo i nije. pogledaj malo koliko ciklusa pisanja i brisanja izdržavaju današnji SSD-i. Dovoljno za priličan broj godina korištenja.

SSD ima slabih točaka, ali to nikako nije pisanje i brisanje podataka.

13 godina
protjeran
offline
Tanki diskovi za tablete

Imala je i nokia u jednom mobitelu disk od 4Gb (ili 16Gb) koliko se ja sjećam, tako da ništa novo.

hacktivist
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tanki diskovi za tablete
ideja je dobra. a sad da komentiram ovu raspravu. i HDD i SSD ima ju svoje mane i prednosti. kao npr. HDD je jeftinji(dobro sad bas nije) od SSD istog kapaciteta, ali SSD ima brzinu. svaki od njih dvoje ce nac kupca.
Ne mogu se nis sjetit!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tanki diskovi za tablete
miki1981 kaže...

Zapravo i nije. pogledaj malo koliko ciklusa pisanja i brisanja izdržavaju današnji SSD-i. Dovoljno za priličan broj godina korištenja.

Ovisno o namjeni. Trajat ce ti tocno onoliko koliko budes pisao po njemu. Pada mi na pamet nekoliko aplikacija koje bi veoma brzo istrosile SSD...

 

Ostajem pri svojoj tvrdnji da je zapisivanje podataka veliki nedostatak SSD-a.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2011 14:28 (rustweaver).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tanki diskovi za tablete
linuxjuzer kaže...
no tengo dinero kaže...

Mogli bi izmisliti hibridnu kazetu{#} Meni je dosta mehanickih diskova i cd/dvd/blue-ray pogona.

Koga briga što ti misliš i čega ti je dosta{#}...Uostalom da ankle Stivica nije popljuvao hdd-ove i optičke(vidiš,dovoljna je i jedna riječ..{#}) uređaje,ni ti ne bi mogao doći do toga stava...{#}

  Bas mi je Stevica trebao reci da iz svog T500 izbacim opitku i stavim ssd.Cujem da jos teglis svog pavijana od 15 kila po gradu{#}

We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
16 godina
neaktivan
offline
Tanki diskovi za tablete

Kao što piše to će biti potrebno samo tabletima s W8, jer M$ ne zna napraviti OS koji bi stao na današnje SSDove.

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Tanki diskovi za tablete
Jazzer kaže...
linuxjuzer kaže...

HDD-ove je prerano za otpisati,jer su u biti jako robustni,i izdržljivi.SSD je okej ideja,ali je još u povojima i treba se još raditi na njoj i ispolirati.Daleko od toga da ne valjaju,no to pisanje/brisanje je još slaba točka.Dakle,super su ako skladište pretežno podatke,no za robustnost uporabe koju imaju hdd-ovi su još podaleko.

Ti si malo zamjenio pojmove ili su ti lončići totalno polupani? ;)

Pisanje brisanje slaba točka SSD-ova?! Robustnost HDD-ova? SSD ideja u povojima? SSD za skladištenje podataka (za 20 USD po gigabajtu?!) ?! Toliko besmislica na jednom mjestu...

Ti očigledno nemaš veze sa vezom.Proguglaj malo,imaš i filmove na tjubu,koji će te bar u osnovnom educirati.Da,pisanje/brisanje JEST slaba točka SSD-ova-PROVJERI..Da, tehnologija je s obzirom na traženu robustnost još u povojima..Jedina besmislica si ovdje ti..Sam si sebe pokopao..

14 godina
protjeran
offline
Re: Tanki diskovi za tablete
no tengo dinero kaže...
linuxjuzer kaže...
no tengo dinero kaže...

Mogli bi izmisliti hibridnu kazetu{#} Meni je dosta mehanickih diskova i cd/dvd/blue-ray pogona.

Koga briga što ti misliš i čega ti je dosta{#}...Uostalom da ankle Stivica nije popljuvao hdd-ove i optičke(vidiš,dovoljna je i jedna riječ..{#}) uređaje,ni ti ne bi mogao doći do toga stava...{#}

  Bas mi je Stevica trebao reci da iz svog T500 izbacim opitku i stavim ssd.Cujem da jos teglis svog pavijana od 15 kila po gradu{#}

Tebi i tebi sličnima Stevica SVE mora reći,je inače ne bi ste se mogli pomjeriti sa wc školjke{#}.Što se tiče Paviliona(vidim kako barataš argumentima,jer se svodiš na dječje ruganje{#}),možda za tvoja feministička leđa,lap od 3,5kg(karikiram),izgleda kao nešto od 15 kg,no za mene je to sitniš.{#}

14 godina
neaktivan
offline
Tanki diskovi za tablete
Da se malo vratim na temu... Ovaj hard u tabletima mi izgleda smisleno eventualno u kombinaciji s flash memorijom koja se vec koristi u tabletima. Znaci, OS i aplikacije na flash memoriji, a disk sluzi za pohranu vece kolicine podataka - filmova, glazbe, dokumenata... Jedino je pitanje potrosnje baterije takve kombinacije
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tanki diskovi za tablete
linuxjuzer kaže...
no tengo dinero kaže...
linuxjuzer kaže...
no tengo dinero kaže...

Mogli bi izmisliti hibridnu kazetu{#} Meni je dosta mehanickih diskova i cd/dvd/blue-ray pogona.

Koga briga što ti misliš i čega ti je dosta{#}...Uostalom da ankle Stivica nije popljuvao hdd-ove i optičke(vidiš,dovoljna je i jedna riječ..{#}) uređaje,ni ti ne bi mogao doći do toga stava...{#}

  Bas mi je Stevica trebao reci da iz svog T500 izbacim opitku i stavim ssd.Cujem da jos teglis svog pavijana od 15 kila po gradu{#}

Tebi i tebi sličnima Stevica SVE mora reći,je inače ne bi ste se mogli pomjeriti sa wc školjke{#}.Što se tiče Paviliona(vidim kako barataš argumentima,jer se svodiš na dječje ruganje{#}),možda za tvoja feministička leđa,lap od 3,5kg(karikiram),izgleda kao nešto od 15 kg,no za mene je to sitniš.{#}

 

Ja uopce nemam Apple laptop , a niti ga mislim kupiti.Thinkpad mi je savrsen i ne treba mi Stevo da mi kaze suprotno.
We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice