Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama developer

poruka: 42
|
čitano: 6.573
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama developer".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel

Format i reinstall. Nije strašno.

15 godina
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
royalhero kaže...

A što ćeš nakon 90 dana? Kupiti ili piratovati? Ili se vratiti na Windows 7, ali to bilo glupo.

Iskreno ne znam, možda probati ove nove Servere sa MetroUI sučeljem, oni se barem mogu koristiti do 240 dana. A u međuvremenu definitivno kupujem Lenovo ThinkPad Tablet 2, oni dolaze sa punoikrvnim Windows 8-com, nadam se da će i jačinom biti negdje u rangu sa mojim dosadašnjim računarom (Athlon X2 64 5000+ 2GB RAM-a, AMD 4670HD) pa će mi takav tablet služiti kao svojevrsna plosnata procesorska jedinica.. a tko zna možda pirati uspiju ukloniti tu 'vremensku bombu'.. Uglavnom idem se upustiti u 'avanturu', a uvijek se mogu vratiti na W8 RP verziju, u povratak na Windows 7 ni na um mi ne dolazi.

Hvala svima ;))

15 godina
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
Tonči kaže...

Format i reinstall. Nije strašno.

Bogami i jeste, odkada sam sa XP-a prešao na Beta verziju Windowsa 7 (isto bez ikakvih problema radila), pa onda RTM verzija istog, do svih verzija Windows 8 (počevši od Developer Preview) reinstal mi nije pada ni u jednom trenutku na pamet osim ako nemam poticaj da instaliram novu verziju Windowsa.

A tek kada se sjetim: Office 2010, AutoCAD, Adobe Master kolekcija, MathWorks Matlab, Corel Graphic Suite itd. i još na desetke nekih specijaliziranih progračića koji mi trebaju za grafiku.. uiiii.. teška situacija. :D

 

PS: izgleda da ne može višestruko citiranje ako su citati u dvije stranice raspoređeni, Bugovci popravite to ;)))

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
Envy kaže...

 a uvijek se mogu vratiti na W8 RP verziju

Kako to misliš?, možeš do januara.

15 godina
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
royalhero kaže...
Envy kaže...

 a uvijek se mogu vratiti na W8 RP verziju

Kako to misliš?, možeš do januara.

Tako je, 16. januar, zaboravio sam, ali već postoji uklanjanje vremenske bombe.. ali probat ću i ovaj RTM pa podjelim iskustva.. ;))

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel

Treba ti sva ta kolekcija odjednom? A i platio si je? AutoCAD i cijeli Adobe i Math i Corel (pored cijelog Adobea?). Dakle ti se istovremeno baviš žestokom e-mail korespondencijom, jako velikim i kompliciranim tabličnim izračunima, mnoštvom prezentacija, arhitekturom|strojarstvom|građevinom, print, produkt, web dizajnom, video masteringom i obradom, tiskom, audio obradom, 2D animacijama, kompleksnom matematikom, a onda opet sve isto samo u Corelovim alatima, jer Adobe nema baš one sitnice koje tebi trebaju? - I sve si to platio jer imaš tiskaru novca i živiš na Veneri pa ti dan traje 6000 sati?

 

Trolaš ili ne radiš baš ništa pametno s 2/3 toga. Zašto onda sve to trpaš?

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2012 23:22 (Tonči).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel

Da zaista, zašto ćeti Adobe master kolekcija? Teško da se baviš svim aspektima grafike?

Inače, ja sam skroman čovik. ;-)

15 godina
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
Tonči kaže...

Treba ti sva ta kolekcija odjednom? A i platio si je? AutoCAD i cijeli Adobe i Math i Corel (pored cijelog Adobea?). Dakle ti se istovremeno baviš žestokom e-mail korespondencijom, jako velikim i kompliciranim tabličnim izračunima, mnoštvom prezentacija, arhitekturom|strojarstvom|građevinom, print, produkt, web dizajnom, video masteringom i obradom, tiskom, audio obradom, 2D animacijama, kompleksnom matematikom, a onda opet sve isto samo u Corelovim alatima, jer Adobe nema baš one sitnice koje tebi trebaju? - I sve si to platio jer imaš tiskaru novca i živiš na Veneri pa ti dan traje 6000 sati?

 

Trolaš ili ne radiš baš ništa pametno s 2/3 toga. Zašto onda sve to trpaš?

Kralju griješiš.. rado sam u drugoj najvećoj štampariji u BiH, sve sam to dobio od firme i sve je legalno moje. MathWorks Matlab ne od firme nego mi je licencu fakultet poklonio.

Što se tiče audi produkcije: nula bodava.. Sve ostalo ide, proofing, DTP, kompozicija, fotografija, dizjan onaj dio (na vrh mi je jezika) kada se knjige preslažu. AutoCAD mi treba za izvoza nekih nacrta direktno na štampač širokog formata.

 

Što se tiče Corela odavno vodim sa ljudima rat da Corel odavno nije ni do koljenima Adobeovim Alatima... ali tržište balkana je tako tromo da ga se mnogi drže kao pijan plota. A ruku na srce meni ga je najbrže (mislim Corel Draw, u Paint ne zadirem) bilo naučiit.. ima gro caka gdi je Illustrator daleko inferioran.. slaganja vizitki u corelu je posao za smijrenje živaca. Pa Corel Ventura.. bio je problem neki samo smo ga preko Venture znali riješiti (neki svećenik pisao knjigu o partizanima ni manje ni niše nego u Venturi). I excel je posluživao svrsi nevjerojatno.. samo izvoz iz Excela u PDF, mi je omogućio neke transparencije koje su mi bile potrebne.. Muka je to živa u štamparskoj industriji.. imaš 100 karika u lancu, jedna pukne posao od 10.000 kn pada u vodu...


Eto tako, to su moja iskustva, ne sudi po ambalaži, ja sam 83-će godište i što god ovdje napišem, napišem sa pokrićem..

 

Pozdrav za tebe ;))

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel

Malo te samo trolam, iz dosade, ali gro softvera svih različitih tipova zvuči k'o da si '98., a ne da smo generacija. Ali moram priznati da mi je i dalje fascinantno da ste se dali nagovoriti kupiti sve to za "izvoz nacrta" i da sam radiš od dizajna i prijeloma printa i matematike. :)

 

Sretno s reinstalacijama onda, ali uz Adobe Masters, AutoCAD, Corel itd. ne vidim problem u kupovini Technet ili čak full MSDN-a za tričavih 6000 USD (prepolovili cijene, da).

15 godina
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
Tonči kaže...

Malo te samo trolam, iz dosade, ali gro softvera svih različitih tipova zvuči k'o da si '98., a ne da smo generacija. Ali moram priznati da mi je i dalje fascinantno da ste se dali nagovoriti kupiti sve to za "izvoz nacrta" i da sam radiš od dizajna i prijeloma printa i matematike. :)

 

Sretno s reinstalacijama onda, ali uz Adobe Masters, AutoCAD, Corel itd. ne vidim problem u kupovini Technet ili čak full MSDN-a za tričavih 6000 USD (prepolovili cijene, da).

Ma kralju moj cirkus je sve ovdje u BiH, 90% toga što imamo dobiveno je ili kompezacijom ili moljakanjem šefa na Fotokini ili sličnim sajmovima da mu tko šta pokloni. To što ja imam bilo je moje lično snalaženje, jer vjeruj šef nije znao razliku izmedju AutoCAD-a i Freehenda da ga tko kutijom od ambalaže lupi po glavi. FreeHand ugašen odavno, a on prošle godine pita nas u pripremi jesmo li mi čuli za FreeHand i još sarkastično dobacuje "kada to naučite onda možete reći da nešto znate" zato firma (privatna) od cca 10M kuna propada k'o grčka, 10-togodišnja ekonomistica ga naspustila, mašinski inžinjer koji je čak i 'hitlerovku' pustio u pogon isto tako, ja među prvim.. ali da ne zalazimo puno u Off Topic, daleko od toga da instaliram Gro programa, samo odabrane, jedan Player (Winamp), jedan video player (GOM) i još nekih sitnica i to je jo. Zato mi se i sviđa W8, ne mogu da vjeurjem da nemam potrebu za Deamon Tool, Antivirusom ili NeroBurning ROM.. Oduševljen sam.

 

Samo glavni problem je kako sve 3 particije od po 250 GB (gdi je svaka na 90% popunjenosti) srediti i instalirati W8 RTM? Sretno mi bilo :))

 

Veliki pozdrav iz Tuzle ;))

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama devel
Envy kaže...
Samo glavni problem je kako sve 3 particije od po 250 GB (gdi je svaka na 90% popunjenosti) srediti i instalirati W8 RTM? Sretno mi bilo :))

Složenom matematičkom operacijom množenja dolazimo do zaključka da je 3 x 250 = 750GB. Dakle ukupno raspolažeš sa tim. Od svake odbij 25 GB, dakle 10% i kreiraj četvrtu particiju od 75 GB. Tu stavi Windows, a na ovima ti je ono što radiš. {#}

15 godina
odjavljen
offline
Windowsi 8 i Visual Studio 2012 u rukama developer

Kupiš novi disk. Ja sam jednom imao ideju konsolidacije podataka s više 500GB-2TB diskova. Sporo. Odustao sam i samo kupio nove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice