U Zagrebu zaplijenjen automobil vozača Ubera

poruka: 35
|
čitano: 9.415
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Zagrebu zaplijenjen automobil vozača Ubera".
15 godina
offline
Re: U Zagrebu zaplijenjen automobil vozača Ubera
Hebote pa u Koreji su se dogovorili da maknu taxi licence svima i podignu za mrvu cijenu rege ako planiras vozit...
14 godina
offline
Re: U Zagrebu zaplijenjen automobil vozača Ubera
Kakvi idioti
ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U Zagrebu zaplijenjen automobil vozača Ubera
Ne da mi link stavit na Index o tuzbi koju je ministarstvo prometa podnijelo protiv Ubera i za zabranu aplikacije...

Serem se na drzavu
ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
U Zagrebu zaplijenjen automobil vozača Ubera

Čuj zabraniti aplikaciju 😂

 

Sretno im bilo. To je nemoguće, ali čak i da postoji neka mala šansa, za to nisu odgovorni niti Uber Croatia niti europska podružnica Ubera u Nizozemskoj, već bi trebali tužiti matičnu tvrtku - i vjerojatno bi izgubili. Godišnji prihod u hrvatski proračun je oko 19 milijardi dolara, a godišnji prihod tvrtke Uber 6.5 milijardi dolara, znači jedna tvrtka ima trećinu prihoda naše države.

 

Jedini način da "zabrane" Uber je da tuže jednog po jednog partnera-vozača, odnosno tvrtke ili obrte koji zapravu pružaju uslugu vožnje. S pravne strane, Uberova uloga je samo spajanje ponude s potražnjom tj. vozača s putnicima i izdavanje računa u ime tvrtke ili obrta koji zapravo obavlja vožnju. Da recimo ima volje u Radio Taxiju, i oni bi svoje usluge mogli pružati kroz Uber aplikaciju - naravno, i to ima cijenu jer bi se morali odreći dijela prihoda koji ide Uberu za pružanje usluge.

Potpis ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Zagrebu zaplijenjen automobil vozača Ubera

Upravo o tome ja pričam. Nisam pravnik, ali kao građanin RH bih volio da mi netko protumači koji to propis Uber korisnici krše.

Kad iz carine stigne obavijest da su zaplijenili auto Uber vozača, koji samo koristi Uber aplikaciju za naknadu, a ima svoju firmu za koju radi i koja izdaje račune korisnicima prijevoza, onda tamo piše da su postupili prema članku tom i tom nekog zakona. I Kad ideš pročitati što tamo u zakonu piše vidiš da imaju pravo privremeno oduzeti vozilo nekome tko se ogriješio o zakon. Pa nije li to smiješno??? Drugi te upute na propise lokalne uprave, ali ja još uvijek čekam dokument. Propis lokalne uprave mora biti napisan i negdje objavljen. Koji je to propis i koji članak je prekršen?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice