Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače

poruka: 25
|
čitano: 6.795
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače".
6 godina
offline
Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače

Po meni jedino kamerom mogu opravdat nebeske cijene. Osim zbog kamere ne vidim razlog kupovanja flagshipa

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače

Ne znam... meni je budalaština dati za mob više od 1.300 kn što je također mnogo.

 

Neki novi xiaomi ili moto daju sasvim pristojne razultate.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
15 godina
online
Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače

a sto osim kamere i mogu tolko poboljsat u odnosu na s8? ocito je da ce mob izgledat isto, mozda malo jos smanje gornje i donje rubove. stavit ce novi proc, ram ce vjv ostat isti, ugradit ce prepoznavanje lica kao i apple. jedino sto mi se cini fora je ovaj citac otiska ugraden u ekran. po meni nedovoljno stvari za lovu za koju ce se prodavat. radije kupim s8 kad mu padne cijena. a i jos bolja solucija ce vjv biti novi huawei.

Moj PC  
9 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače
Korny1603987 kaže...

Ne znam... meni je budalaština dati za mob više od 1.300 kn što je također mnogo.

 

Neki novi xiaomi ili moto daju sasvim pristojne razultate.

 Slažem se da je suludo da su cijene mobitela otišle na cifre od 10 000kn i da ne vrijede ni 60% te cijene ali jbg tako je kako je. Ali da za 1300kn mozes kupit nešto pametno je nemoguće nažalost. Meni ne igra ulogu dal ce mi se otvorit fejsbuk za 3 ili 1.8 sekundi ali mi igra ulogu puno drugih stvari koje mobitel moze (imam note 4) U detalje tih opcija ne bih jer iz glave se ni ne mogu svega sjetiti. Al nije sve ni u kameri i u debljini mesa ekrana . Puno je toga u "sitnicama" koje meni čine smartphone smartphoneom. Al oke svatko ima svoje  misljenje i zna za što koristi mob . Ti bi mozda dao max 500kn za mob ali bi dao 3000kn za mlinac za kavu tako da :)) svatko ima svoje veselje :P . 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
11 godina
offline
Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače

Ovaj glupi Samsung mogao je komodno izdati svaki drugi ili treći model galaxyija koliki napredak postižu iz generacije u generaciju.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače
metallic kaže...

Ovaj glupi Samsung mogao je komodno izdati svaki drugi ili treći model galaxyija koliki napredak postižu iz generacije u generaciju.

Kao da je Apple bolji. Iako koristim iPhone 7, budimo realni. 6, 6S, 7, 8. Svi izgledaju identično. A S9, S8, S7 i S6 ipak ima veće vizualne razlike. Najmanja će biti S8-S9.

12 godina
offline
Re: Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače
metallic kaže...

Ovaj glupi Samsung mogao je komodno izdati svaki drugi ili treći model galaxyija koliki napredak postižu iz generacije u generaciju.

  Ok, Samsung je glup jer im serije mobitela imaju mal napredask. Ko je pametan?

16 godina
offline
Re: Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače
mar123 kaže...

a sto osim kamere i mogu tolko poboljsat u odnosu na s8? ocito je da ce mob izgledat isto, mozda malo jos smanje gornje i donje rubove. stavit ce novi proc, ram ce vjv ostat isti, ugradit ce prepoznavanje lica kao i apple. jedino sto mi se cini fora je ovaj citac otiska ugraden u ekran. po meni nedovoljno stvari za lovu za koju ce se prodavat. radije kupim s8 kad mu padne cijena. a i jos bolja solucija ce vjv biti novi huawei.

jesam ja tu nešto fulao? kakvo prepoznavanje lica? pa imam tu opciju na LG G2 kojeg sam kupio 2013. godine... Ne radi u mraku i nije bog zna šta, draži mi otisak prsta...

11 godina
offline
Re: Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače

Mislim da industrija mobitela ide opčenito u krivom smjeru, zato sam malo ogorčen. Stoga tako djetinjasti komentar.

Izgleda da više nema mjesta "pameti" i ineženjeringu kako spada, pored ovakvog marketinga i masovno povodljivih kupaca.

 

pozz

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
online
Re: Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače
lllnuclearlll kaže...
mar123 kaže...

a sto osim kamere i mogu tolko poboljsat u odnosu na s8? ocito je da ce mob izgledat isto, mozda malo jos smanje gornje i donje rubove. stavit ce novi proc, ram ce vjv ostat isti, ugradit ce prepoznavanje lica kao i apple. jedino sto mi se cini fora je ovaj citac otiska ugraden u ekran. po meni nedovoljno stvari za lovu za koju ce se prodavat. radije kupim s8 kad mu padne cijena. a i jos bolja solucija ce vjv biti novi huawei.

jesam ja tu nešto fulao? kakvo prepoznavanje lica? pa imam tu opciju na LG G2 kojeg sam kupio 2013. godine... Ne radi u mraku i nije bog zna šta, draži mi otisak prsta...

 ovo je drukcija tehnologija. to sto ti imas na g2 je klasicno prepoznavanje preko prednje kamere za koje mozes stavit i sliku i prepoznat ce, ili kako kazes ne radi u mraku itd.

guglaj, mene to prepoznavanje ne zanima previse pa nisam iso u detalje, zelim samo rec kako to sad uvode samo jer je apple uveo na iphonu x.

15 godina
offline
Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače

Nedaj bože da su recimo odlučili staviti jaču bateriju 

 
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače

Bolje da se pobrinu oko razvoja baterija da ne mora čovjek puniti dva puta dnevno mobitel. 

Eo...imam LG G5 i moram naručiti s Ebay novu bateriju od 4300 mAh Quick Charge  jer ova originalna nije ni za k** a stalno je u modu "štedljivosti".

A....kad budem htio kvalitetan fotoaparat sigurno neću zbog njega kupiti mobitel od 1300€ da mi se ljudi smiju.. 

Da, JA ! Osobno i lično.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače

Sada se čini kao racionalno rješenje kupiti nov smartphone, ali star 2 ili 3 generacije.
Ako se ravnamo s tim pristupom na umu onda je moguće kupiti telefon u okvirima 1300 kuna kako reče kolega.

Mislim da ni danas ništa ne smeta da se kupi telefon kao što je npr Galaxy S5 iz 2015 godine.

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=galaxy%20s5&_dcat=9355&rt=nc&LH_ItemCondition=1000&_trksid=p2045573.m1684

Izabrati model s 32GB interne memorije ili više i nema nikakvih problema.

A kako pomenu @Anđeo bez falinge   umjetno dizanje cijene zbog kamere, koja se ne može nositi s kompaktnim foto aparatima je samo traženje alibija da bi se digla cijena uređaja. Ali to svakako nije više problem proizvođača nego samih korisnika. Sve dok ima korisnika koji prihvataju neki "feature" ne zato što je koristan nego samo zato što je proizveden, ili uzumljen nema razloga da proizvođači mijenjaju svoj pristup.
Ali ajmo biti iskreni, ne daju kupci novce na telefon zato što on toliko vrijedi sam po sebi, nego daju zbog simbolike koji on predstavlja tj. zbog latentne vrijednosti koju on predstavlja. Ista stvar je nekada bila vezana uz sablje, mečeve, revolvere ........ satove.......koji su bili optočeni plemenitim materijalima i dragim kamenjem........ no sada je za proizvođače još bolje jer izbacivanjem novog proizvoda mogu da smanje atraktivnost starom proizvodu i da ponavljaju igru gotovo u nedogled.

I ni malo se ne bih iznenadio kada bi telefoni bili 3000€ mislim da bi prodaja bila ista kao i danas. No, odgovor na ovu pretpostavku ćemo svakako moći naći za nekoliko godina, jer cijena flagshipa raste svake godine za 20%........

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače
Znas kaj nebi bas reko da se kamera nemre usporedit s kompaktima, mislim da u rukama amatera ce mobitel dat puno bolje slike od puno boljih fotica. Kaj rade procesor u sofware je cudo. A tu su prednosti lakog slanja slika, nosis u dzepu jedan uredaj... zato kazem, po meni ak ti ne treba kamera, dobar ti je mob od 2000 kn, ak oces super kameru za amaterske upotrebe, moras malo iskesirat
15 godina
offline
Re: Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače
Starcima sam nabavio polovne s4 koji za amaterski fotografisanje ne daju nista značajno slabije fotke od mog s7e.
Znači, dati masnu lovu za mob zbog kvaliteta kamere je najgluplje sto možeš uraditi. Svaki, pa i najjeftiniji kompakt daje bolje fotke od bilo kojeg moba.
Neko navodi da je praktično sto je smartphone uvijek u džepu. Da, praktično je, no ne vrijedi 1000+ €, jer se pristojne fotke dobijaju bilo kojim mobitelom unazad 5-6 godina. (I sve su slabije od onih na kompaktnim digitalacima, da ne govorimo o profi dslr kamerama.)
Dakle, ko placa lovu za najnovije flagship modele, Ok ako je razlog brzina rada, ili neka od ostalih značajki, no kamera - no way.
morrisoN
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače
U lošijim uvjetima S4 će sigurno imat poprilično lošije fotke od S7 i to je razlika između jeftinijih i skupljih modela.
15 godina
offline
Re: Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače
Naravno, no to ne vrijedi 5x veću trenutnu cijenu ili 10x veću cijenu za novi flagship.
Da se razumijemo, govorim samo o aspektu kamere.
Jeftinije (a provjereno bolje) je imati uz mobitel dodatni digitalac kompakt.
Znači, napredak u kvalitetu fotografije je zanemariv u odnosu na cijenu.
Poanta mog posta je da ko upgradea prvenstveno radi kamere, nije bas sabrao dva i dva.
morrisoN
 
1 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače
Slažem se. Nekih 700€ bi po meni trebala bit realna i oke cijena za flagship koji tek izlazi. Al prije će bit 1700 neg 700 kad je potražnja kakva je i većina plaća masne cifre.
6 godina
protjeran
offline
Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače

Cijene novih mobitela prvoligaša ipak su previsoke i to se ne isplati plaćati.

 

Druga krajnost su jeftiniji kineski mobiteli čiji proizvođači nikako da sklope pošteni mobitel koji će po svim karakteristikama biti barem srednja klasa i koji će i dalje ostati jeftin. Svakome nešto fali. Kamera je pod brojem jedan.

 

Nemojte me zatrpavati porukama da nemam pojma, da ovo, da ono... Previše sam godina u tim vodama m da bi mi se bilo kakvom porukom moglo dokazati suprotno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače

Cijene su takve iz razloga što se flagship telefone genralno kupuje na rate kroz ugovor sa mobilnim teleoperaterom. To vam je kao sa cijenama nekretnina, ljudi ne gledaju na ukupnu cijenu kuće/stana nego gledaju ako si mogu priuštiti ratu kredita. Meni osobno više paše dati za ovakve stvari keš tako da bi rijetko dao iznad 200-250 € za mobitel. Kad spominijete mobitele od 100 €, za koju godinu i oni će biti kvalitetan izbor, ali za sada vidim da po pitanju ukupnog dojma sve je to okrljašeno. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 9:07 (Mayo).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače

Pa eto da otvorimo i Raspravu: https://goo.gl/Qrmv6A

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 11:29 (Gale92).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače
morrisoN kaže...
Starcima sam nabavio polovne s4 koji za amaterski fotografisanje ne daju nista značajno slabije fotke od mog s7e.
Znači, dati masnu lovu za mob zbog kvaliteta kamere je najgluplje sto možeš uraditi. Svaki, pa i najjeftiniji kompakt daje bolje fotke od bilo kojeg moba.
Neko navodi da je praktično sto je smartphone uvijek u džepu. Da, praktično je, no ne vrijedi 1000+ €, jer se pristojne fotke dobijaju bilo kojim mobitelom unazad 5-6 godina. (I sve su slabije od onih na kompaktnim digitalacima, da ne govorimo o profi dslr kamerama.)
Dakle, ko placa lovu za najnovije flagship modele, Ok ako je razlog brzina rada, ili neka od ostalih značajki, no kamera - no way.

 Imam DSLR i mirrorless fotoaparat. Žena ima kompakta. Dvoje male djece. 90% fotografija, a ima ih mali milijun zbog dvoje djece, snimljeno je mobitelom. Zašto? Zato jer DSLR i mirrorless ciljano nosim kad želim nešto fotografirati a većina fotografija nastaje spontano jer taj trenutak želim nešto slikati i mobitel mi je u ruci/džepu/na stolu a aparati su doma/u autu/u torbi. Dok ja dođem do aparata ono što sam želio slikati odavno je prošlo.

S8 sam kupio jer je u trenutku kupovine imao najbolju kameru. Siguran sam da ću i sljedeći mobitel kupiti po istom kriteriju. Isto ovako razmišlja većina ljudi koju poznajem.

Mobitel koristim za razgovore, poruke, surfanje, mail, walkman, whatsapp/viber,  diktafon, navigaciju... u biti za sve osim igrica i osim u kvaliteti fotografije i sekundu bržem otvaranju aplikacija ne vidim bitnu razliku između mog mobitela i sinovog pet puta jeftinijeg.

15 godina
offline
Re: Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače
BlueMax kaže...
morrisoN kaže...
Starcima sam nabavio polovne s4 koji za amaterski fotografisanje ne daju nista značajno slabije fotke od mog s7e.
Znači, dati masnu lovu za mob zbog kvaliteta kamere je najgluplje sto možeš uraditi. Svaki, pa i najjeftiniji kompakt daje bolje fotke od bilo kojeg moba.
Neko navodi da je praktično sto je smartphone uvijek u džepu. Da, praktično je, no ne vrijedi 1000+ €, jer se pristojne fotke dobijaju bilo kojim mobitelom unazad 5-6 godina. (I sve su slabije od onih na kompaktnim digitalacima, da ne govorimo o profi dslr kamerama.)
Dakle, ko placa lovu za najnovije flagship modele, Ok ako je razlog brzina rada, ili neka od ostalih značajki, no kamera - no way.

 Imam DSLR i mirrorless fotoaparat. Žena ima kompakta. Dvoje male djece. 90% fotografija, a ima ih mali milijun zbog dvoje djece, snimljeno je mobitelom. Zašto? Zato jer DSLR i mirrorless ciljano nosim kad želim nešto fotografirati a većina fotografija nastaje spontano jer taj trenutak želim nešto slikati i mobitel mi je u ruci/džepu/na stolu a aparati su doma/u autu/u torbi. Dok ja dođem do aparata ono što sam želio slikati odavno je prošlo.

S8 sam kupio jer je u trenutku kupovine imao najbolju kameru. Siguran sam da ću i sljedeći mobitel kupiti po istom kriteriju. Isto ovako razmišlja većina ljudi koju poznajem.

Mobitel koristim za razgovore, poruke, surfanje, mail, walkman, whatsapp/viber,  diktafon, navigaciju... u biti za sve osim igrica i osim u kvaliteti fotografije i sekundu bržem otvaranju aplikacija ne vidim bitnu razliku između mog mobitela i sinovog pet puta jeftinijeg.

 Opet promašena poanta moga posta.

Nisam sugerirao da mobitel nije pristojna zamjena za digitalac, naročito što većinu potreba amatera i hobista obavlja izvrsno, te je stalno dostupan u džepu kad zatreba.

Govorio sam o tome da je ta granica zadovoljenja amaterskih potreba da se uslikaju klinci u parku, porodične uspomene s mora i sl. dostignuta već sa galaxy 2, 3. 4 generacijom telefona. Pristojno izgledaju i izrađene na formatima za albume sa slikama (8x13, 10x15cm). Dakle, ralika u kvalietetu fotki sa navedenih telefona i današnjih flagshipova NE VRIJEDI TOLIKO NOVACA KOLIKA JE RAZLIKA U CIJENI. Stoga sam zakljušio da je smiješno mijenjati telefon i dati tolike novce pravdajući to boljom kamerom. (jer je kod kompakta sa optičkim zumom i boljim senzorima fotografija definitivno bolja od bilo kog telefona)
Da ne budem opet pogrešno shvaćen, današnji telefoni iz vrha ponude su napredniji u mnogo aspekata od onih od prije nekoliko godina, tako da njihova kupnja dolazi u obzir na račun sveukupnog napretka, ali ZBOG BOLJIH FOTOGRAFIJA - SMIJEŠNO!!!

Evo par primjera slikanih sa canon powershot sx120 kompaktom i galaxy s7 edge.

canon sx120 canon sx120
canon sx120 canon sx120
s7edge s7edge
s7edge s7edge
s7edge s7edge
morrisoN
15 godina
offline
Re: Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače
BlueMax kaže...
morrisoN kaže...
Starcima sam nabavio ...

 Imam DSLR i mirrorless fotoaparat. Žena ima kompakta. Dvoje male djece. 90% fotografija, a ima ih mali milijun zbog dvoje djece, snimljeno je mobitelom. Zašto? Zato jer DSLR i mirrorless ciljano nosim kad želim nešto fotografirati a većina fotografija nastaje spontano jer taj trenutak želim nešto slikati i mobitel mi je u ruci/džepu/na stolu a aparati su doma/u autu/u torbi. Dok ja dođem do aparata ono što sam želio slikati odavno je prošlo.

S8 sam kupio jer je u trenutku kupovine imao najbolju kameru. Siguran sam da ću i sljedeći mobitel kupiti po istom kriteriju. Isto ovako razmišlja većina ljudi koju poznajem.

Mobitel koristim za razgovore, poruke, surfanje, mail, walkman, whatsapp/viber,  diktafon, navigaciju... u biti za sve osim igrica i osim u kvaliteti fotografije i sekundu bržem otvaranju aplikacija ne vidim bitnu razliku između mog mobitela i sinovog pet puta jeftinijeg.

 Sorry BlueMax , tek sam vidio ovo na dnu. Dakle, upravo to!

morrisoN
12 godina
offline
Re: Galaxy S9 bit će predstavljen 25. veljače
morrisoN kaže...

 Opet promašena poanta moga posta.

Nisam sugerirao da mobitel nije pristojna zamjena za digitalac, naročito što većinu potreba amatera i hobista obavlja izvrsno, te je stalno dostupan u džepu kad zatreba.

Govorio sam o tome da je ta granica zadovoljenja amaterskih potreba da se uslikaju klinci u parku, porodične uspomene s mora i sl. dostignuta već sa galaxy 2, 3. 4 generacijom telefona. Pristojno izgledaju i izrađene na formatima za albume sa slikama (8x13, 10x15cm). Dakle, ralika u kvalietetu fotki sa navedenih telefona i današnjih flagshipova NE VRIJEDI TOLIKO NOVACA KOLIKA JE RAZLIKA U CIJENI. Stoga sam zakljušio da je smiješno mijenjati telefon i dati tolike novce pravdajući to boljom kamerom. (jer je kod kompakta sa optičkim zumom i boljim senzorima fotografija definitivno bolja od bilo kog telefona)
Da ne budem opet pogrešno shvaćen, današnji telefoni iz vrha ponude su napredniji u mnogo aspekata od onih od prije nekoliko godina, tako da njihova kupnja dolazi u obzir na račun sveukupnog napretka, ali ZBOG BOLJIH FOTOGRAFIJA - SMIJEŠNO!!!

Evo par primjera slikanih sa canon powershot sx120 kompaktom i galaxy s7 edge.

 Nimalo promašena i odgovaram točno na ono što si napisao. Meni razlika u cijeni vrijedi toliko novca jer imam milijun fotografija koje bi bile puno lošije da imam lošiji mobitel. Da se oslanjam na fotoaparat uopće ih ne bi imao jer mi ne bi bio pri ruci u tom momentu a mobitel mi je uvijek.

U biti mi bolje fotografije radi mobitel nego Nikon D5300 s osam objektiva. Ne bolje kvalitetom nego sadržajem.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice