Linux – dečko koji obećava zaključana tema

poruka: 647
|
čitano: 84.452
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Linux – dečko koji obećava".
16 godina
odjavljen
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
hrvooje kaže...

Koliko misliš prosječnih korisnika zna srediti Vistu da radi kao urica?

 

Meni je ovo nejasno. Moj prvi dodir sa vistom je bio kad sam došao u novu firmu. Sastavili su mi komp, dali mi medij i papir sa serijskim brojem. Nisam ništa morao kemijati ili podešavati. Od prvog do zadnjeg dana je radila jednako. Ne znam koliko je to dugo bilo ali mislim oko godine i pol - bez i jednog smrzavanja, BSOD-a i inih gluposti. Najstabilniji OS koji sam ikada koristio.

Freak Show Inc.
16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
g12356 kaže...
Drago kaže...

 

Da, toliko o kompatibilnosti LO s Officeom.

 

 Ovsi o o tvojem stajalištu.A i MSO podrška za odt formate je vrlo upitna,on ih otvara ali stalno javlja greške.

 

btw. postoji višestruko citiranje.

 

Ne ovisi o mojem stajalištu- nije Officeu koji ima oko milijardu korisnika diljem svijeta jako bitno da bude kompatibilan sa maksimalno 25 milijuna korisnika (navodnih - kladim se da ih većina koristi I MS Office) LO ili bilo kojeg drugog uredskog paketa. 

 

Ali za LO i sve alternativne uredske pakete jest KRUCIJALNO da budu komaptibilni s MS formatima koji su tu više od 30 godina. 

 

Što se višestrukog citiranja tiče - počnem pisati i završim post dok još nova poruka nije napisana, pa višestruko citiranje nije opcija, odnosno morao bih spajati nakon objave odgovore na više postova u jedan, što u našem editoru nije baš preporučljivo.

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 14:13 (Drago).
16 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
kizo2703 kaže...

O poslovnoj upotrebi nemamo ovdje šta pričat - otiđi do Konzuma i pogledaj samo na čemu su im kase - Red Hat.

Ne znaš ni približno koliko je to kompleksno. Iz prve ruke.

Veliki Brat kaže...
Old Iggy kaže...

Itekako su obični, dapače. Veliki broj "većih" firmi čak ni ne daje njima izrade imagea i sličnih stvari za windoze ...

OK, moramo li stvarno prolaziti kroz tematiku definicije običnog korisnika? A tek izrada image-a...

Kako je krenulo itekako. Meni je običan korisnik svaki korisnik desktopa. Što je problem s imageom?

15 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
kizo2703 kaže...
sirka666 kaže...

Kad ne znaš ništa svejedno je na čemu ćeš učiti.

Tu je onda dodatni ''instrument'' i strah da će nešto pokvariti! {#}

mario.L_hr kaže...

Mene živcira jedna druga stvar kod Windowsa, sva sila update-a koju treba napraviti (3-4 navrata makon reinstalacije OS-a, prije cca tjedan dana, Windows 7 Professional) i da se svaki put mora napraviti restart. Widim pomake koje su napravili na 8-ci ali i dalje ide restart nakon skoro svakog updatea, istina je da je tao puno pametnije napravljeno nego do sada.

To smo već apsolvirali - instaliraj sad friško Ubuntu 12.04 LTS ,pa ću te pitat kolko će updatea bit!

 

Konkretan problem Windowsa 7 je očito zapostavljanje od strane Microsofta (slučajno ili namjerno?) nauštrb Windowsa 8 (8.1) i neizdavanje SP2 .

- M&K (kao ona nekadašnja grupa, Mel&Kim..) pa ubacite i ''Respectable'', da se maknemo od update-restartova više.

- sve se može, ponekad mora, ponekad ne mora, updateovati... jednako tako i restartati.

Uzrok restarta ili potrebe za restarom može bit bilo što, od malog miša (domačeg, ne kinekskogplastičnoggovanca), pa do SPa ili samo pogrešan klik na loofingu...

- Jedna kutija (kako drugačije nazvati MSov isprdak s jednakim napajanjem) tako radi,.. sad će 3g. od kad su (pazi zaplet) električari mijenjali brojilo i pogrešno spojili fazu.. pocrkalo pola firme, na dotičnom SuperCpmputeru kojeg je dizajnirao tajni brenč NSA (neznan naziv) crko RAM.. i restartao se, gore je SLES.10. ... do tad je radio od izlaska iz one spomenute kvalitetne firme koja nema kumove u ministarstvima, 2godne...minus mjesec, znam zbog garancije.

-kulminacija, na 6cm udaljenosti, kutija (brat blizanac, da skratim opis), jednake posljedice osim što nije crko RAM i chkdsk je bio dovoljan, naravno taj blizanac je winSr2... tom prilikom je smo dodan ram da ga bude malo više.. i nakon odlaska električara i promjene pola napajanja ... dok se upsovi napune, opet klik na powerbuttton i to je to. Nisu to jedine kutije koje rade, ovo su samo za primjer, neke druge ponekad zaboravim gdje su... i rade, rade... sve dok se na ekranu pojavljuje heartbeat znakić. Poanta? Nema je, al nema ni restarta jer nije potreban. Na drugim kutijama je restart od jednom tjedno do jednom mjesečno, opet ne presudno o OSu, neogo RL i updateovima koji se u tom sluačju moraju obaviti. Dali je bolji neki OS ne mjeri se količinom restartova (jer ni kvaliteta u ovom slučaju nepoderive marke MS nije kriterij dok te sreća hoće).

Što u temi tad reč o Win-Linu? pa sve je to WIn-Win situacija ako radi (i privređuje) u suprotnom je luz-luz.. i to samo zvuči prvo kao windows, drugo kao linux (koincidencija što i MS na Win zarađuje?), ... pa se ljudi 'zbune' misleći da je to sinonim.

 

Respect.. M&K. To je samo pjesmica ili software, ovisi kako na to gledamo. .. tral-la-la, hesitation is just frustration, tra-la... respectable.. ili neznanje onih drugih.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Linux – dečko koji obećava

Nećemo se oko nekih stvari očito složiti, ali dvije stvari su mi još ovdje zanimljive:

 

1. Gdje sam ja to napisao ili dao naslutiti da je apdejtani softver mana? Naprosto sam izrekao činjenicu: Vista koju si ti instalirao nije najgori Windows nego praktički isti OS kao i Windows 7 koji je, po mišljenju mnogih, upravo najbolji Windows! Tome si kontrastirao Ubuntu, koji odavno nije niti najpopularniji a sasvim sigurno ni najispoliraniji Linux OS (makar su na njemu mnogi bazirani).

 

2. Sasvim slučajno sam nedavno imao priliku instalirati baš Vistu cimeru na laptop. Instalacija i osnovno podešavanje + update = barem 2 sata! Prvo instaliraj, pa isključi nepotrebne opcije, pa skini drivere za grafičku (jer ti on defaultno povuče stare), pa update (skidanje, instalacija + restart), pa nakon restarta drugi update (jer je instaliravši prethodne updateove skužio da mu sad trebaju dodatni), opet skidanje, instalacija + restart, pa onda i treći update, opet skidanje, instalacija + restart. Nakon toga, većina treba dodatni softver za održavanje (barem neki AV + neki defrag tool + Ccleaner ili nešto slično), pa nek ti oni odvrte šta imaju, ispod dva sata to nikako ne može trajati. Isto vrijedi i za W7/8.

Usporedbe radi, pokrenem Mint instalaciju, čekiram kućicu (jedan klik) i on mi za vrijeme instalacije skine, stavi i podesi apsolutno sve, upalim OS i jedina mi je briga koji ću si softver skinuti (od 64731 paketa koji su mi dostupni), i to radim iz jednog jedinog sučelja, s ocjenama aplikacija, komentarima, screenshotovima i jasno navedenim svojstvima svake aplikacije. Kliknem na aplikaciju, on je skine, instalira i ona radi. Za sve ovo treba mi maksimalno 15 minuta.

Kako to da te karakteristike OS-ova nisi spomenuo?

Parva Diplodocus
 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava

To ga nije žuljalo.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Drago kaže...
Ne ovisi o mojem stajalištu- nije Officeu koji ima oko milijardu korisnika diljem svijeta jako bitno da bude kompatibilan sa maksimalno 25 milijuna korisnika (navodnih - kladim se da ih većina koristi I MS Office) LO ili bilo kojeg drugog uredskog paketa. 

 

Ali za LO i sve alternativne uredske pakete jest KRUCIJALNO da budu komaptibilni s MS formatima koji su tu više od 30 godina. 

 

Što se višestrukog citiranja tiče - počnem pisati i završim post dok još nova poruka nije napisana, pa višestruko citiranje nije opcija, odnosno morao bih spajati nakon objave odgovore na više postova u jedan, što u našem editoru nije baš preporučljivo.

 

 

nema problema s doc formatima. pa to otvara i abiword. nego s ooxml docx. on definitivno nije tu 30 godina. s tim formatom su imali problem i ranije verzije ms officea. 

 

*a što se tiče microsoftovog officea, evo jutros je bio update. na onenote se ne može logirati i tek kad kliknem na X da zatvorim ga on se ulogira. onda mi na wordu napiše "unlicenced version" pa onda pokreći osaui.exe /f i ponovo se ulogiraj. ma bezgrešan taj ms office365. a web verzija je teška beta za koju uzimaju 20$ po korisniku. do neki dan kad bih stisnio skydrive link izbacio bi mi error.

iPhone:You're holding it wrong. Always!
16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Anonimni_Korisnik_2013 kaže...

Nećemo se oko nekih stvari očito složiti, ali dvije stvari su mi još ovdje zanimljive:

 

1. Gdje sam ja to napisao ili dao naslutiti da je apdejtani softver mana? Naprosto sam izrekao činjenicu: Vista koju si ti instalirao nije najgori Windows nego praktički isti OS kao i Windows 7 koji je, po mišljenju mnogih, upravo najbolji Windows! Tome si kontrastirao Ubuntu, koji odavno nije niti najpopularniji a sasvim sigurno ni najispoliraniji Linux OS (makar su na njemu mnogi bazirani).

 

2. Sasvim slučajno sam nedavno imao priliku instalirati baš Vistu cimeru na laptop. Instalacija i osnovno podešavanje + update = barem 2 sata! Prvo instaliraj, pa isključi nepotrebne opcije, pa skini drivere za grafičku (jer ti on defaultno povuče stare), pa update (skidanje, instalacija + restart), pa nakon restarta drugi update (jer je instaliravši prethodne updateove skužio da mu sad trebaju dodatni), opet skidanje, instalacija + restart, pa onda i treći update, opet skidanje, instalacija + restart. Nakon toga, većina treba dodatni softver za održavanje (barem neki AV + neki defrag tool + Ccleaner ili nešto slično), pa nek ti oni odvrte šta imaju, ispod dva sata to nikako ne može trajati. Isto vrijedi i za W7/8.

Usporedbe radi, pokrenem Mint instalaciju, čekiram kućicu (jedan klik) i on mi za vrijeme instalacije skine, stavi i podesi apsolutno sve, upalim OS i jedina mi je briga koji ću si softver skinuti (od 64731 paketa koji su mi dostupni), i to radim iz jednog jedinog sučelja, s ocjenama aplikacija, komentarima, screenshotovima i jasno navedenim svojstvima svake aplikacije. Kliknem na aplikaciju, on je skine, instalira i ona radi. Za sve ovo treba mi maksimalno 15 minuta.

Kako to da te karakteristike OS-ova nisi spomenuo?

 

1) A logike... Vista nije ni praktički ni teoretski ista kao Sedmica. Ja samo kažem da su realno najgori Windowsi bolji od najbolje trenutno dostupne dstribucije Linuxa. Po kome to Ubuntu "odavno" nije najbolji?

 

Wikipedija:  http://en.wikipedia.org/wiki/Ubuntu_(operating_system)#Installed_base. 

 

Malo više objektivnosti i brojki, umjesto "ja/mi mislimo".

 

2) Da, instalacija grozomorne Viste traje DANIMA. A na kraju sve radi i ja stvarno nemam ni najblažeg pojma koliko "softverskih paketa" ima za nju. Ako ti znaš točan broj za Mint - joke is on you, bro. :-)

 

 

This space for rent!
15 godina
neaktivan
offline
Linux – dečko koji obećava

Drago,

 

na portalu linux za sve je i te kako komentiran vaš članak, uglavnom loše

ja sam naravno kupio taj bug, kao i svaki, vi ste bez obzira na članke o linuxu po meni jako dobar časopis koji pratim od 1994

i po meni je članak bio ajde, ajde, jer ubuntu je tek 3. po popularnosti distribucija, pa ste trebali malo dodati bar mint

imali ste vi i odličnih članaka o linuxu, čak jako daleke 1998 ili 1999 trebao bi pogledat po starim brojevima, a u Mreži također

Toni Drabik ih je odlično pisao, svaka pohvala i kritika su mu bile na mjestu

 

off topic

 

reci Olegu da je u zadnjem broju sve točno napisao o Jobsu, ali da Bill nije nikakav dobrotvor, jer sa svojom zakladom truje ljude GMO hranom, i javno govori da cjepivom treba pobiti 15% populacije, da indijce treba srezat ko što su kinezi napravili itd

to nisu govori i postupci dobrotvora

 
0 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
g12356 kaže...

 

Ovsi o o tvojem stajalištu.A i MSO podrška za odt formate je vrlo upitna,on ih otvara ali stalno javlja greške.

{#}  ODF file (edited) {#}

 

Nema greške ,dosada.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 19:17 (kizo2703).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Drago kaže...
(...)

Wikipedija vs. Distrowatch, ne znam baš...

A za ovo znam jer mi piše. :)

P.S.

Što se Viste tiče, juzer ekspirijens je velikoj većini tu negdje (govorimo o potpuno apdejtanim OS-ovima) sa sedmicom a debelo iznad osmice, naravno. Sjećam se da su mnogi svojedobno komentirali da se radi trenutno radi o istom OS-u, znam konkretno da su se Tonči i Kizo oko toga složili u nekoj temi, toga se baš sjećam. Sad, možda se nešto u međuvremenu promijenilo (ne bih znao kako rijetko koristim Windowse), ako je tako, my bad.

Parva Diplodocus
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 14:48 (Anonimni_Korisnik_2013).
16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
sailor1 kaže...

Drago,

 

na portalu linux za sve je i te kako komentiran vaš članak, uglavnom loše

ja sam naravno kupio taj bug, kao i svaki, vi ste bez obzira na članke o linuxu po meni jako dobar časopis koji pratim od 1994

i po meni je članak bio ajde, ajde, jer ubuntu je tek 3. po popularnosti distribucija, pa ste trebali malo dodati bar mint

imali ste vi i odličnih članaka o linuxu, čak jako daleke 1998 ili 1999 trebao bi pogledat po starim brojevima, a u Mreži također

Toni Drabik ih je odlično pisao, svaka pohvala i kritika su mu bile na mjestu

 

 

 

Mi smo imali stalne rubrike o Linuxu, ne samo u 90-tima, nego i do prije par godina (održavao ih izvrsni Anđelko Iharoš - u smislu autora koji nikada ne kasni i uvijek isporuči dogovoreno i u zadanim okvirima), a o Linuxu su pisali i Toni Drabik i Voras (mreža) i Saša Ilišević i Davor Šuštić i masu drugih ljudi kroz godine kojima se ispričavam što ih nisam sve poimence nabrojao.  

 

Konstanta je u svemu tome je da je odgovor nikakav - "zilch", iako, istini za volju svako toliko dobijemo pokoji usamljeni "padobranski" mail "ZAŠTO NIKADA NE PIŠETE O LINUXU??!?!?!?".

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 14:55 (Drago).
15 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Anonimni_Korisnik_2013 kaže...
Drago kaže...
(...)

Wikipedija vs. Distrowatch, ne znam baš...

A za ovo znam jer mi piše. :)

 -ovisi o tumačenju.. distro je trenutno (broj downloada/mjesec..) dok je godinama ubuntu vodio, bez pravog prebrojavanja aktivnih ne možeš zaključiti da download ima težinu, tj ja downloadam, ali ne moram (možda nikad) upaliti neku distru,... možda samo medij stoji u etuiu.

Tako da je uz tromost statistike, stanje ... (ili ne znam stvarno stanje). Ubuntu pada, s razlogom.

 

edit: downunder...

mario.L_hr kaže...

..nagovorio na Artistx (sigurno prma neku pinku koliko ga reklamira) ..

 -da. Po svakom google indexu mi na račun sjedne poveća svota... već sam uproblemima, moram do kraja fiskalne godine kupit još.. ma ništa, nova jahta, jer moram nekako nabiti troškove na tolike prihode.. a više na vezu nema mjesta pored ženine, djetetove, babine, tetkine.. ništa, dat ću jednu prvom tko klikne shutdown u ArtistXu. štoperica-vrijeme-SAD.

Razlog? Radi, ima sve što nema Ubuntu... tj funkcionalna distra. Može se to od svake (install) ali ne kao složen live (osim da si sam sređujem, za što se vremena nema, ...).

Druga distra koja me oduševljava je Live.Linux-Gamers... ubaciš i ugasiš, naravno i tu nagrada (jedna roze jahta) za onog tko shutdowna.. jer to mi jedino muči malca... vrijeme-SAD.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 15:01 (ihush).
13 godina
offline
Linux – dečko koji obećava

Hoćemo li se ograničiti samo na Ubuntu ili širimo stvar po cijelom free softveru? U nekoliko navrata je naglašeno da se na Ubuntu može instalirati MS Office, prema tome problemn kompatibilnosti Office formata smatram nebitnim za priču. nakon instalacije Windowsa možeš se slikati a ne čitati i raditi na MS Office filovima (dok ne instaliraš MS Office). Prema tome ovaj argument ne vrijedi.

 

Po tko zna koji put pišem istu stvar, prije instalacije i odabira distribucije treba se malo informirati. Čudi me da Drago to nije napravio. Da je napravio možda bi odabrao Mint ili bi ga ihush nagovorio na Artistx (sigurno prma neku pinku koliko ga reklamira) ili ne znam na neki treći (pogledaj distrowatch).

Stručnjak za odmaganje...
 
3 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Anonimni_Korisnik_2013 kaže...
Drago kaže...
(...)

Wikipedija vs. Distrowatch, ne znam baš...

A za ovo znam jer mi piše. :)


 

"The DistroWatch Page Hit Ranking statistics are a light-hearted way of measuring the popularity of Linux distributions and other free operating systems among the visitors of this website. They correlate neither to usage nor to quality and should not be used to measure the market share of distributions. "

 

(Izvor: http://distrowatch.com/dwres.php?resource=popularity)

 

 

Imamo tu upute - http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/upute-kvalitetno-diskutiranje-forumu-m_dipl/111149.aspx od jednog izvrsnog bivšeg forumaša za kvalitetno diskutiranje (M_Dipl, možda si čuo za njega, guba kit..) pa daj pročitaj....

 

 

{#}

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 14:53 (Drago).
13 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Drago kaže...

 

Mi smo imali stalne rubrike o Linuxu, ne samo u 90-tima, nego i do prije par godina (održavao ih izvrsni Anđelko Iharoš - u smislu autora koji nikada ne kasni i uvijek isporuči dogovoreo i u zadanim okvirima), a o Linuxu su pisali i Toni Drabik i Voras (mreža) i Saša Ilišević i Davor Šuštić i masu drugih ljudi kroz godine kojima se ispričavam što ih nisam sve poimence nabrojao.  

 

Konstanta je u svemu tome je da je odgovor nikakav - "zilch", iako, istini za volju svako toliko dobijemo pokoji usamljeni "padobranski" mail "ZAŠTO NIKADA NE PIŠETE O LINUXU??!?!?!?".

 

A što je s Anđelkom Iharošom?

 

Slab vid...

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 14:53 (mario.L_hr).
16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava

Živ i zdrav, ali mu se ne da pisati o Linuxu. 

 

This space for rent!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Drago kaže...

Konstanta je u svemu tome je da je odgovor nikakav - "zilch", iako, istini za volju svako toliko dobijemo pokoji usamljeni "padobranski" mail "ZAŠTO NIKADA NE PIŠETE O LINUXU??!?!?!?".

Pa to se lako riješi

Umjesto 6 stranica Gageta i novosti od kojih 98% nikad ne zaživi lako možete u časopis staviti 3 stranice posvećene za najjače OS-ove, svaki OS dobije stranicu Tips & Tricks (Win, Linux, OSX)

materijala imate na forumu koliko vam srce želi, samo treba isfiltrirati par poštenih postova i to je to.

Vjerujem da to ne bi morali čak ni platiti (em bi autori bili puni sebe kaj se njihovo mišljenje prenosi u časopisu, a vjerujem da i negdje u EULA fouruma stoji da sve napisano na forumu je u vašem vlasništvu)

 

16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava

Pročitaj si koji puta Bug....

 

 

This space for rent!
13 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Drago kaže...

Živ i zdrav, ali mu se ne da pisati o Linuxu. 

 

Neka drago mi je za njega s uživanjem sam čitao sve njegove tekstove.

 

Ako ti se opet skupi vremena, za kojeg neznaš kako ćeš ga potrošiti i u tebi proradi crv radoznalosti i tvrdoglavosti koji ne priznaje poraz i odlučiš ponovno krenutui u avanturu zvanu Linux (na istoj opremi). Pokušaj s ovim kernelom kažu da razvaljue s tvojom grafuljom.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Drago kaže...

Živ i zdrav, ali mu se ne da pisati o Linuxu. 

 

<Flame>

Instalirao čovjek sedmicu i uživa

</Flame>

 

{#}

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Darky kaže...

Pa to se lako riješi

Umjesto 6 stranica Gageta i novosti od kojih 98% nikad ne zaživi lako možete u časopis staviti 3 stranice posvećene za najjače OS-ove, svaki OS dobije stranicu Tips & Tricks (Win, Linux, OSX)

Zašto bi to radili?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava

Drago, nisam htio reći da u međuvremenu nije bilo članak o linuxu, krivo sam se izrazio, radi se ne o običnim člancima nego je tema broja bila linux te davne 98-99

i najviše članaka je bilo od Tonija u toj temi broja

vaš časopis kupujem, jer u njemu dobijem razne druge informacije, prijenosnici, mobiteli, komponente, nove igre (kojih će sad sve više biti i na Linuxu :) )

a kad kažeš da je odgovor nikakav, pa ja pročitam i ne javljam se, evo sada sam na godišnjem pa imam vremena za gubljene :)

inače se nebi osvrtao puno ni na tvoj online

samo bi u sebi promrmljao, e Drago, ako ti treba MS office, na linuxu radi preko winea i krenuo dalje s čitanjem

16 godina
moderator
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
mario.L_hr kaže...
Drago kaže...

Živ i zdrav, ali mu se ne da pisati o Linuxu. 

 

Neka drago mi je za njega s uživanjem sam čitao sve njegove tekstove.

 

Ako ti se opet skupi vremena, za kojeg neznaš kako ćeš ga potrošiti i u tebi proradi crv radoznalosti i tvrdoglavosti koji ne priznaje poraz i odlučiš ponovno krenutui u avanturu zvanu Linux (na istoj opremi). Pokušaj s ovim kernelom kažu da razvaljue s tvojom grafuljom.

 

 

Je, vidio sam i držim ovaj (http://www.hardocp.com/news/2013/10/14/radeon_performance_incredible_on_linux_312/) link čekajući ovakav šlagvort. (Pomalo podmuklo, znam...) 

 

Izvrsno je što se to popravlja, ali poboljšanja performansi od 90% (koja su sama po sebi izvrsna, još jednom), samo govore da se radi o ekstremno nezreloj tehnologiji. 

 

Ako pogledaš kakva poboljšanja donose nove verzije drivera za grafulje za Windowse, vidjet ćeš da kad/ako uspiju dosegunuti 20%, o tome se trubi kao nečemu veličanstvenome. I jest, jer kod zrelih tehnologija poboljšanja su vrlo mala, inkrementalna i nikad revolucionarna. 

 

 

This space for rent!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava

ihush

nemoj čitat u fragmentima :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 15:04 (sailor1).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
mario.L_hr kaže...

Hoćemo li se ograničiti samo na Ubuntu ili širimo stvar po cijelom free softveru? U nekoliko navrata je naglašeno da se na Ubuntu može instalirati MS Office, prema tome problemn kompatibilnosti Office formata smatram nebitnim za priču. nakon instalacije Windowsa možeš se slikati a ne čitati i raditi na MS Office filovima (dok ne instaliraš MS Office). Prema tome ovaj argument ne vrijedi.

 

Po tko zna koji put pišem istu stvar, prije instalacije i odabira distribucije treba se malo informirati. Čudi me da Drago to nije napravio. Da je napravio možda bi odabrao Mint ili bi ga ihush nagovorio na Artistx (sigurno prma neku pinku koliko ga reklamira) ili ne znam na neki treći (pogledaj distrowatch).

Čini mi se ,dečki ,da se vi ,u nedostatku argumenata stalno vrtite u krug i vraćate na isto. {#}

 

Činjenica je da je isprobana najraširenija i najbolja (upitno ,svakako) distra ,i da je čovjek imao problema s njom ,ne prvi put.

I to je napisao. A vi ste ga maltene pribili na križ kao trolla ,kao nesposobnog kao ,ne znam šta već.

 

Ali ,yebi ga ,Drago je samo ''glumio'' malog Pericu i po onome što je pročitao je instalirao Ubuntu.

Očito se nije usrećio ,i sad vi njemu pišete ,da mijenja grafičku ,da mijenja Office paket ,da mijenja distru ,a još malo će bit i da promjeni glavu ,pošto ova ima negativno iskustvo sa Linuxom. {#}

mario.L_hr kaže...

Ima updatea ko u priči, to mi je poznato ali su silent i samo kod updatea kernela trebaš napraviti restart.

 

Što je najbolje update kod Linuxa ti odradi i update većine aplikacija koje imaš instalirane.

 

Windowsi odrade samo update MS aplikacija.

Naravno da ima ,i naravno da će kod jednog updatea pokupit sve - kao ,uostalom i Sedmica (i Osmica) ,barem meni.

 

Naravno ,zato jel je tako napravljeno - ali ,zar misliš da bi ,da kojim slučajem postoje za Linux ,Adobe dopustio update Photoshopa ,Acrobata i ostalih komercijalnih alata?

Ili bliže ,tebi i meni ,da bi AutoDesk samo tako prepustio brigu o svojim programima Linux zajednici?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 15:38 (kizo2703).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Drago kaže...
Anonimni_Korisnik_2013 kaže...
Drago kaže...
(...)

Wikipedija vs. Distrowatch, ne znam baš...

A za ovo znam jer mi piše. :)


 

"The DistroWatch Page Hit Ranking statistics are a light-hearted way of measuring the popularity of Linux distributions and other free operating systems among the visitors of this website. They correlate neither to usage nor to quality and should not be used to measure the market share of distributions. "

 

(Izvor: http://distrowatch.com/dwres.php?resource=popularity)

 

 

Imamo tu upute - http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/upute-kvalitetno-diskutiranje-forumu-m_dipl/111149.aspx od jednog izvrsnog bivšeg forumaša za kvalitetno diskutiranje (M_Dipl, možda si čuo za njega, guba kit..) pa daj pročitaj....

 

 

{#}

Neovisno o tome, problem ocjene kvalitete OS-a ostaje, možda da se korisnici izjasne?

 

Što se ovoga tiče, dobra, jako dobra... {#}

 

 

3 Ubuntu
7 Mint
4 Debian
2 Fedora
2 Nešto drugo
Parva Diplodocus
15 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Anonimni_Korisnik_2013 kaže...
..

 

Što se ovoga tiče, dobra, jako dobra... {#}

 

 

- loš izborni listić ili referendumsko pitanje.

- dovoljno je staviti (ne) <>ubuntu 13 kao opciju. Nedostaje ReactOS kao ravnopravni takmac.

btw, kliknuo sam Debiana, samo da ne bude na nuli pored ostalih forkova... sramota. di su sad linuxoidna krvna zrnca.. izdajnici nijedni.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 15:54 (ihush).
16 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Old Iggy kaže...

Meni je običan korisnik svaki korisnik desktopa.

Znači i Linus Torvalds. U tom slučaju ne vidim gdje je problem - nek' si "običan korisnik" sam doradi drivere i kernel po volji.

 

kizo2703 kaže...
Činjenica je da je isprobana najraširenija i najbolja (upitno ,svakako) distra ,i da je čovjek imao problema s njom ,ne prvi put.

I to je napisao. A vi ste ga maltene pribili na križ kao trolla ,kao nesposobnog kao ,ne znam šta već.

Kao trola. Što ti postane jasno čim vidiš kako ignorira hrvoojeve i mariove i moje upite o detaljima - jedini odgovori su mu kako to "ne radi". Tj. tada nije radilo, kada se bavio time, u lipnju.

 

Jedina razlika je u tome što su njih dvojica fini i pristojni.

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Linux – dečko koji obećava
Veliki Brat kaže...
Old Iggy kaže...

Meni je običan korisnik svaki korisnik desktopa.

Znači i Linus Torvalds. U tom slučaju ne vidim gdje je problem - nek' si "običan korisnik" sam doradi drivere i kernel po volji.

Točno, i on je korisnik. I prema pravilima zajednice svaki korisnik to može, ali pitanje je koliko je sposoban.

A očekivati od svakog da to zna raditi je smiješno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice