Soma dolara po korisniku

poruka: 59
|
čitano: 14.153
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Soma dolara po korisniku".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku
inžinjer kaže...

 

Jednu od najuspješnijih, ne i najuspješniju. 

 

 

 

 

Mislis da je neka tehnoloska kompanija u zadnjih 30 godina zaradila vise od MS-a?

 

Sto se tice inovativnosti..Velikim kompanijama je puno teze raditi radikalne poteze i biti agilnim, zato su i prisiljene isto ostvarivati kroz akvizicije. Nadalje, MS ima znacajan legacy medju korisnicima u sirokim masama, zbog toga mora odrzavati konzistentnost u vecini proizvoda. Nije isti nastup s vrha, i kad gazis prema vrhu.

pa ako bi gledali zadnjih 30 god vjerojatno IBM? Zadnjih 10 vjerojatno MS.

A.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku
inžinjer kaže...

Mislis da je neka tehnoloska kompanija u zadnjih 30 godina zaradila vise od MS-a?

 

Sto se tice inovativnosti..Velikim kompanijama je puno teze raditi radikalne poteze i biti agilnim, zato su i prisiljene isto ostvarivati kroz akvizicije. Nadalje, MS ima znacajan legacy medju korisnicima u sirokim masama, zbog toga mora odrzavati konzistentnost u vecini proizvoda. Nije isti nastup s vrha, i kad gazis prema vrhu.

 

Slažem se, ali opet mislim da pozicija Microsofta danas i prije 10-11 godina nije ista, tada su se konkretno natjecali s jednom kompanijom, u ostalom nisi nit imali neke konkurencije, danas bi htjeli bit u svemu , u nekim stavrima su jednostavno zakasnili ili loše realizirali, dok su ih neki nezaustavljivo preskočili, na primjer : Google u svijetu tražilica, FaceBook + Twitter u svijetu društvenih mreža , Apple u svijetu mobilnosti, pa čak i OS-a ,  Oracle ( istna Oracle je bio i 90tih ) + MySQL u svijetu baza , slažem se da su to dobim djelom akumulirana sredstva 30 godina rada, ali opet sjetimo se da prvih 20 godina i nisu baš imali pravog konkurenta, a nizom "loših" poteza u zadnjoj dekati po mom mišljenju u nekim segmentima stagniraju i po meni ne zaslužuju bit najuspješnija kompanija, kao jedna od najuspješnijih da, ali ne i najuspješnija. 

 

I'm from Hollywood
16 godina
moderator
offline
Re: Soma dolara po korisniku
Ivan1902 kaže...

Halo? Pa zbog Microsofta je prije par godina mjenjan monetarni sustav SAD-a, imaju 50 milijardi gotovine, na tih 50 milijardi gotovine mogu se jos toliko zaduzit... Mogu sa jednom transakcijom otplatit vanjski dug RH, kako nije najuspiješnija? Nemoj gledati stope rasta u zadnjih nekoliko godine, već gledaj od osnutka...

 

Daj mi objasni ovo podcrtano, ja za to nisam čuo, daj mi neki link - mislio sam da je američka moneta i dalje dolar? 

 

Lova na banci nema nikakve veze s kreditnom sposobnošću. Primjerice ja je baš nemam mnogo, a banka mi je dala golemi kredit, tako da je tvoje shvaćanje funkcioniranja bankarskog sustava malo pojednostavljeno. 

 

BTW - Apple ima 60 milijardi dolara gotovine. Da li su onda oni "najuspiješniji"? 

 

Kakva je stopa rasta MS-a "od osnutka"?

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku
woodgamesfx kaže...
inžinjer kaže...

Mislis da je neka tehnoloska kompanija u zadnjih 30 godina zaradila vise od MS-a?

 

Sto se tice inovativnosti..Velikim kompanijama je puno teze raditi radikalne poteze i biti agilnim, zato su i prisiljene isto ostvarivati kroz akvizicije. Nadalje, MS ima znacajan legacy medju korisnicima u sirokim masama, zbog toga mora odrzavati konzistentnost u vecini proizvoda. Nije isti nastup s vrha, i kad gazis prema vrhu.

 

Slažem se, ali opet mislim da pozicija Microsofta danas i prije 10-11 godina nije ista, tada su se konkretno natjecali s jednom kompanijom, u ostalom nisi nit imali neke konkurencije, danas bi htjeli bit u svemu , u nekim stavrima su jednostavno zakasnili ili loše realizirali, dok su ih neki nezaustavljivo preskočili, na primjer : Google u svijetu tražilica, FaceBook + Twitter u svijetu društvenih mreža , Apple u svijetu mobilnosti, pa čak i OS-a ,  Oracle ( istna Oracle je bio i 90tih ) + MySQL u svijetu baza , slažem se da su to dobim djelom akumulirana sredstva 30 godina rada, ali opet sjetimo se da prvih 20 godina i nisu baš imali pravog konkurenta, a nizom "loših" poteza u zadnjoj dekati po mom mišljenju u nekim segmentima stagniraju i po meni ne zaslužuju bit najuspješnija kompanija, kao jedna od najuspješnijih da, ali ne i najuspješnija. 

 

 

Google je u nestabilnijem polozaju od MS-a jer cash prakticno dobiva iz samo jednog izvora - oglasavanja. Facebook i Twitter uopce nisu ista liga.

 

MS ima par ubojica (Winsi, Office, i prateca razvojna okolina) plus dosta solidnih proizvoda koji su dobro pozicionirani. Ogromna kolicina casha im naravno omogucava guranje proizvoda uz pocetne velike gubitke, najbolji primjer je XBOX na kojem je MS izgubio proracun omanje zemlje, ali polako se pocinje isplacivati. MS je takodjer u dosta dobrom polozaju u odnosu na sveprisutnu konvergenciju platformi s obzirom na .NET koji omogucuje izvrsavanja istog koda na razlicitim MS platformama (desktop, mobilni, web, xbox...). Nadalje, MS ima jako kvalitetnu politicko-managersku mrezu po cijelom svijetu i pratece poslovne odnose s drugim kompanijama i drzavama sto isto nije zanemarivo. Sve u svemu, mislim da podcjenjivanje MS-a u bilo kojem tehnolosko-poslovnom kontekstu nema smisla.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2011 15:23 (inžinjer).
16 godina
moderator
offline
Re: Soma dolara po korisniku

Izvrstan post, osim zadnje rečenice koju ne razumijem jer nije zaključak prethodno izrečenog.

 

Prvo, ne vidim da woodgamesfx pocjenjuje Microsoft, već je jednostavno iznio neke činjenice. Prije 10 godina se činilo da ćemo svi biti asimilirani od Microsofta - koliko je snažan i uspješan bio u tome što je radio, a sada je zahvaljujući svojem širenju na poslove koji mu nisu "bread & butter" uspio se razvodniti i ostaviti iza sebe seriju neuspješnih ili poluuspješnih akvizicija što nije podcjenjivanje, već jednostavno činjenice koje se lako mogu provjeriti. 

 

Uspješnost neke tvrtke mjeri se i u odnosu na tržište općenito. Microsoft jest i dalje globalno uspješna tvrtka, ali ima onih koji rastu brže, imaju veću čistu dobit, imaju veću nematerijalnu vrijednost, imaju manje upitnih ulaganja. Dakle, nije uspješan u onoj mjeri u kojoj je bio. 

 

To je sve - ne radi se o podcjenjivanju. 

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku
Drago kaže...

Izvrstan post, osim zadnje rečenice koju ne razumijem jer nije zaključak prethodno izrečenog.

 

Prvo, ne vidim da woodgamesfx pocjenjuje Microsoft, već je jednostavno iznio neke činjenice. Prije 10 godina se činilo da ćemo svi biti asimilirani od Microsofta - koliko je snažan i uspješan bio u tome što je radio, a sada je zahvaljujući svojem širenju na poslove koji mu nisu "bread & butter" uspio se razvodniti i ostaviti iza sebe seriju neuspješnih ili poluuspješnih akvizicija što nije podcjenjivanje, već jednostavno činjenice koje se lako mogu provjeriti. 

 

Uspješnost neke tvrtke mjeri se i u odnosu na tržište općenito. Microsoft jest i dalje globalno uspješna tvrtka, ali ima onih koji rastu brže, imaju veću čistu dobit, imaju veću nematerijalnu vrijednost, imaju manje upitnih ulaganja. Dakle, nije uspješan u onoj mjeri u kojoj je bio. 

 

To je sve - ne radi se o podcjenjivanju. 

 

MS je jos uvijek jednako snazan i uspjesan u onome u cemu je i tada bio uspjesan, manje vise.

 

Zanimljivo je kako nikada u punom smislu nije uspio zavladati web scenom koju je manje vise stvorio kroz 90., ali se ne moze reci kako i tu nije jedan od glavnih aktera, pocevsi od hotmaila, msn-a, pa i bing-a (sada i yahooa manje-vise). Isto vrijedi i za mobilno trziste, u startu je mozda malo zakasnio, ali dugorocno ce stvari vjerojatno doci na svoje zbog prijespomenute konvergencije platformi i njihove spremnosti na istu.

 

Usporedbe s Googlom su vecinom dosta promasene jer oni na kljucnim proizvodima zapravo nisu konkurenti, core bussiness Googlea i MS-a nije isti, a otprilike su jednako uspjesni/neuspjesni u svojim izletima izvan tog uhodanog posla.

 

Sve u svemu, MS je jos uvijek glavni u onome u cemu je i bio. Pojavili su se novi igraci koji su de facto stvorili nova trzista na koja MS kasni, ali opet s vremenom na ovaj ili onaj nacin ipak ulazi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2011 16:14 (inžinjer).
16 godina
moderator
offline
Re: Soma dolara po korisniku

Pa ja isto mislim da je uspješan u onome u čemu je uvijek bio uspješan - ne vidim da to itko spori, stvar je u ovome drugome čega se zadnje vrijeme prihvaća, a baš mu ne ide.

 

Za Xbox nisam siguran uopće da li su još uvijek "break even", a ako imaš neki link na konkretne brojke, samo daj. (Iako Xbox zapravo smatram uspješnim poduhvatom, ali ne novim, već više nastavkom priče koja je počela sa tržišnom markom Sidewinder, a koju su onda uprskali, Microsoft Games, Games for Windows...)

 

Ne slažem, se da je MS stvorio web-scenu 90-tih, odnosno, ne znam odakle taj zaključak. Moguće je da si u pravu, ali ovo je prvi puta da čujem da je MS zaslužan za proliferaciju weba/interneta - ako na to misliš.

 

Ovo s Googleom - šta da ti kažem. Microsoft se trsi iz nekog razloga napraviti Google svojim konkurentom, tako da to možda trebaš reći ekipi u Microsoftu, ne meni. 

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku
inžinjer kaže...

 

MS je jos uvijek jednako snazan i uspjesan u onome u cemu je i tada bio uspjesan, manje vise.

 

Zanimljivo je kako nikada u punom smislu nije uspio zavladati web scenom koju je manje vise stvorio kroz 90., ali se ne moze reci kako i tu nije jedan od glavnih aktera, pocevsi od hotmaila, msn-a, pa i bing-a (sada i yahooa manje-vise). Isto vrijedi i za mobilno trziste, u startu je mozda malo zakasnio, ali dugorocno ce stvari vjerojatno doci na svoje zbog prijespomenute konvergencije platformi i njihove spremnosti na istu.

 

Usporedbe s Googlom su vecinom dosta promasene jer oni na kljucnim proizvodima zapravo nisu konkurenti, core bussiness Googlea i MS-a nije isti, a otprilike su jednako uspjesni/neuspjesni u svojim izletima izvan tog uhodanog posla.

 

Sve u svemu, MS je jos uvijek glavni u onome u cemu je i bio. Pojavili su se novi igraci koji su de facto stvorili nova trzista na koja MS kasni, ali opet s vremenom na ovaj ili onaj nacin ipak ulazi.

 

 

 

FaceBook i Twitter sam namjerno spomenuo, samo iz razloga da potegnem pitanje MySpace-a ako se ne varam MySpace je Microsoftovo djelo, tj. kupljen od strane MS-a, ispravite me ako sam u krivom, a svi znamo što se dogodilo s MySpaceom.

 

U prapočecima društvenih mreža, one kakove danas poznajemo, a to je negdje 5-6 godina u prošlost MySpace je bio aposlutni vladar, nemaštovitost i sterilnost u osvježavanju i bezobrazni afiliate su od sinonima social networka napravili web strašilo.

 

Ako sam u krivom ovo u vezi MySpace-a idem dobrovoljno na wall of shame mjesec dana :)

 

Gledao sam jedan dokumentarac o počecima IT revolucije u Silicijskoj dolini iz 90-tih, na kraju dokumentarca chairman Oraclea priča o budućnosti ( današnje vrijeme ) kada će kompanije kao MS isl. jednostavno propast ako ne promjene strategiju distribucije usluga , 10-15 godina poslije MS je još uvijek div , Oracle radi što radi , mada pitanje je što će izać iz Sun-ovih labosa i dal će isti čovjek obistinit svoje vizije.

Osobno sumnjam da će Microsoft propast jer trenutno nemaju pravog konkurenta na području gdje su najjaći , a ove ekskurzije siguran sam da će im se isplatit ako ništa drugo vratit će uloženo to sam siguran, isto tako što sam siguran da će istu uslugu implementirat u svoje sw pakete W7 i WP7.

 

PS.

mada ako se sjetim malo povijesti bit bolji i bit uspješan ne znaći i zacementiranu sigurnost, možda se toga i MS plaši pa pokušavaju svoje korjenje pustit u svako tlo koje ima veze s it-om.

 

 

 

 

 

 

 

 

I'm from Hollywood
16 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku
inžinjer kaže...
Zanimljivo je kako nikada u punom smislu nije uspio zavladati web scenom koju je manje vise stvorio kroz 90., ali se ne moze reci kako i tu nije jedan od glavnih aktera, pocevsi od hotmaila, msn-a, pa i bing-a (sada i yahooa manje-vise).

 

 

Ne znam koje '90 ti spominješ, ali u devedesetima kojih se ja sjećam Miscrosoft je svugdje, ali baš svugdje kasnio. Počevši od browsera(bitku koju su dobili varanjem), maila(hotmail nije orginalno njihov i isto su iskeširali velike pare onda), instant messangera(MSN-ov je debitirao par godina nakon AIMa i ICQa). A kolko kasne sa pretraživanjem da ne spominjem.

 

Ovo da je Microsoft nešto sam stvorio vezano uz web... meni apsolutno ništa trenutno ne pada na pamet...

 

woodgamesfx kaže...
ako se ne varam MySpace je Microsoftovo djelo, tj. kupljen od strane MS-a, ispravite me ako sam u krivom, a svi znamo što se dogodilo s MySpaceom.

 

Varaš se, myspace je kupio Rupert Murdoch.

MS je, čini mi se, iskeširao hrpu para za kojih 1% udjela u Facebooku prije par godina.

 

 

 

14 godina
offline
Soma dolara po korisniku

Microsoftu fali dobar marketing, među prvima su napravili stvari (projekte) koji su neslavno propali da bi na kraju za nekoliko godina netko drugi napravio to,a bilo bi prihvaćeno. Mnogi možda neznaju, ali Microsoft je imao prvi tabelt samo što onda njie bio popularan, bilo je u Bug-u (prije par brojeva kolumna J.C. Dvorak) koji je među ostalima naveo druge projekte koji su propali (odnosno bili "ispred vremena"). Recimo zašto windowsi ili office ili bilo koji od uspješnijih projekta netrebaju neki veliki marketing? Oni su kroz godine postali  "skoro pa glavni OS", zato ih ljudi prepoznaju. Neznam kako je bilo prije i kakav im je bio marketing, možda nisu previše bili zagrijani za to, ali ljudi su prepoznali i kupili, na neke nisu pa su propali.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Soma dolara po korisniku

Pretpostavke:

- instalacija skype-a će narast na cca 500mb-1GB

- za sami download trebati će imati live ID

- zapostaviti će se verzije za linux i ine sustave

- za prodat licence "poslovnog" skype-a ćeš trebat imat magisterij

- za kupit  licence skype-a ćeš trebati imati bar članstvo u golf klubu

- za koristiti ga u poslovnom okruženju trebati ćeš imati cca 30-40 000 kn ostalog licenciranog MS software-a što serverskog što klijentskog

- nakon cca 2 godine i iritantne integracije u office 2014 koji će se na novom laptopu instalirati cca 1 h broj korisnika će pasti za 2/3

- opet će doći neka jeftina alternativa koja će imati sve ono što korisnici traže (brzinu i jednostavnost) i koja će se opet prodati 2-3 puta prije nego je neko usere 

- i opet sve nanovo 

 

vatrom
 
2 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku
vatrom kaže...

Pretpostavke:

- instalacija skype-a će narast na cca 500mb-1GB

- za sami download trebati će imati live ID

- zapostaviti će se verzije za linux i ine sustave

- za prodat licence "poslovnog" skype-a ćeš trebat imat magisterij

- za kupit  licence skype-a ćeš trebati imati bar članstvo u golf klubu

- za koristiti ga u poslovnom okruženju trebati ćeš imati cca 30-40 000 kn ostalog licenciranog MS software-a što serverskog što klijentskog

- nakon cca 2 godine i iritantne integracije u office 2014 koji će se na novom laptopu instalirati cca 1 h broj korisnika će pasti za 2/3

- opet će doći neka jeftina alternativa koja će imati sve ono što korisnici traže (brzinu i jednostavnost) i koja će se opet prodati 2-3 puta prije nego je neko usere 

- i opet sve nanovo 

 

1. Jedino sto me zapravo brine

2. Jabber?

All the people in the left wing fuck, and all the people in the right wing fuck, and all the people in the underground fuck - I find myself stupified, coming back again...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku
vatrom kaže...

Pretpostavke:

 

Pretpostavke su ti sve od reda nelogične i loše.

Glede toga da će MS zapostaviti verzije za linux i ostale sustave, daleko je vjerojatnije da će uraditi upravo suprotno, pokušati ugurati Skype i na android i na iOS i na sve ostale platforme.

Glede toga da će Skype postati preskup/prekompliciran za korištenje, ne znam na čemu temeljiš taj zaključak. Microsoft je u zadnjih par godina daleko napredovao i u pogledu smanjenja bloatwarea i u ponudi besplatnih aplikacija.

 

Tako da mislim da su ova katastrofična predviđanja pretjerana, MS vjerojatno neće učiniti ništa loše sa Skypeom, problem je jedino što se nije baš očito što bi mogli učiniti dobro...

16 godina
offline
Re: Soma dolara po korisniku
inžinjer kaže...
Igor101 kaže...

Microsoft je kompanija s managementom bez ideja. Al bas nista. Osim OS-a i Offica se rijetko kaj dogodi a niti OS niti Office ne luduju bas s inovacijama vec ih uglavnom pokupe odnekud drugdje (sto i nije lose u principu samo da to malo vise i konzistentnije rade, svi to rade). Uglavnom tu i tamo kupe koju dobru ideju i implementaciju u povojima i onda nemaju ideja kaj s tim napraviti. Imaju odlicnih inzenjera u Labsu ali ti ljudi ne dodju do izrazaja zatvoreni tamo u zlatnom kavezu igrajuci se s igrackama koje nikad ne postanu proizvodi jer Balmer i ekipa mid-to-top managementa ne vidi primjenu i misle da ako oni ne vide da nitko ne vidi. Eto primjer Kinecta, graknuli su ko ludi na opensource drivere za Kinect i kad su nakon par tjedana vidjeli poplavu aplikacija za Kinect pored igranja nisu mogli sebi doci pa su okrenuli pricu. Steta drugih tehnologija koje su kupili i zanemarili.

 

.NET Framework? Visual Studio? Azzure? SQL SERVER? Power Shell? XBOX? Kinect? Outlook? ...

 

Zanimljivo je kako svaka susa sebi nadje za zgodno potpunim idiotima proglasiti ljude koji vode najuspjesniju tehnolosku kompaniju u zadnjih 30 godina...

No, evo ima nas dvojica sada http://brooksreview.net/2011/05/ballmer/ iako se ovaj tip koncentrira na Ballmera prica je o MS (ne bi Ballmer bio tamo da nema istomisljenika). Sad, nije ovo uopce blacenje MS iz sportskih razloga vec pokusavam analizirati to kaj rade. Ne mislim da su bas idioti al nisu bas ni najuspjesniji a niti bi se bas mogli i hvaliti nacinom na koji su postali jako uspjesni, vrlo je upitna etika njihovog poslovanja (koliko god se oni trudili tvrditi da etika tu nema kaj raditi jer businessa nema bez ljudi a ljudi reagiraju na neeticno ponasanje no to je stara prica).

 

Evo vidi odlazak Boba Muglie i Ray Ozia i pozadinu tih odlazaka i nacin na koji su radili, pogotovo Muglia. Ko sto rekoh MS ima odlicnih inzenjera i ljudi s idejama ali rijetko dodju do izrazaja. Primjer Boba Mugliae koji je i "progurao"  i NT (baremo djelomicno, ne pratim bas toliko) i SQL i za Azure se posebno morao "tuci" i na kraju ono kaj je ponudjeno je skresana verzija (ne znam sad gdje je ali napisao je Bob Muglia otvoreno pismo MS nakon odlaska sa svojim osvrtom na sve to, mislim da je i Dvorak dao dobar pregled nacina na koji se covjek morao tuci tamo).

Cinjenica je da management u MS nema ideje kaj bi radili. OS i Office su "stari" business, tu drze trziste vec i zbog velike inercije (i ogromnih troskova migracije) i zbog nedostataka aplikacija/podrske za druge OSove. Svakako, zadrzati developere je velik posao i ocito to rade dobro (ne raspravljam o kvaliteti toga sto ti developeri rade, ima svega ko i svugdje).

U MS najvise vrijedi njihov "killer sales department", kapa dolje. Ne svidja mi se kako rade (vidjeh ih djelomicno u akciji na 7 cifrenom poslu, najvazniji dio i detalji su naravno bili zatvoreni za "javnost") ali oni prodaju i okrenu vec skoro zakljucene i potpisane poslove s konkurencijom u svoju korist. Svaka cast, iako ja ne bi imao zeludac za raditi to. Dal su poslije svi happy? Pa osim "uprave i direktora" ostali (inzenjeri i useri) cesto bas i nisu s time kaj dobiju za implementirati, no to je vrlo specificno, mozda sam ja bas imao srecu pa naletio raditi s firmama gjde nisu bili najsretniji nakon prolaza sales ekipe.

16 godina
neaktivan
offline
Soma dolara po korisniku

Iako sam i sam zbunjen vijescu o kupnji Skypa i iznenaden cijenom, ne mogu se sloziti sa svim tvrdnjama u tekstu i komentarima. 

Podsjetiti cu vas onako iz glave samo na neke akvizicije/udruzenja - nove proizvode koje je MS obavio a da su donjeli uspijeh (i to prilican):

 

SQL server, Analysis services, Dynamics NAV, SharePoint... 

 

Dakle nije sve tako crno kako pisete.  

Istina, nemaju neki ukupni score. I da, izgledaju izgubljeno zadnjih 10 godina, ali...najvecu gresku koju mozete napraviti je upravo podcjeniti Microsoft.

Sto se Ballmera tice, mora mu se priznati da je znacajno povecao dobit MS-a od kada je na celu tvrtke. To je nazalost i jedino sto je uspio napraviti.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku

Artfulle, MS tuce IBM po dobiti vec tamo ranih 90-tih. (ako se dobro sjecam pocetkom 90-tih je IBM ostvarivao samo gubitke ukljucujuci i najveci tada gubitak u povijesti am. gospodarstva)

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku
moguće, nisam proucio previše, trebalo bi zbrojiti dobit zadnjih 30 god, al sasvim je moguće da je MS kao sto kažete br.1 u IT ju kumulativno 30 god unatrag.
A.
16 godina
offline
Re: Soma dolara po korisniku
mac92 kaže...

Microsoftu fali dobar marketing, među prvima su napravili stvari (projekte) koji su neslavno propali da bi na kraju za nekoliko godina netko drugi napravio to,a bilo bi prihvaćeno. Mnogi možda neznaju, ali Microsoft je imao prvi tabelt samo što onda njie bio popularan, bilo je u Bug-u (prije par brojeva kolumna J.C. Dvorak) koji je među ostalima naveo druge projekte koji su propali (odnosno bili "ispred vremena"). Recimo zašto windowsi ili office ili bilo koji od uspješnijih projekta netrebaju neki veliki marketing? Oni su kroz godine postali  "skoro pa glavni OS", zato ih ljudi prepoznaju. Neznam kako je bilo prije i kakav im je bio marketing, možda nisu previše bili zagrijani za to, ali ljudi su prepoznali i kupili, na neke nisu pa su propali.

 

je, sjećam se i ja Toga, mislim da im se tablet zvao Newton

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku

Newton je Appleov proizvod...

http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Newton

Time is what happens between mistakes
16 godina
offline
Re: Soma dolara po korisniku
D4RKL1NG kaže...

Newton je Appleov proizvod...

http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Newton

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Sarcasm

 

{#}

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku
woodgamesfx kaže...
MySQL u svijetu baza ,

 

Ajoj Bože.... jesi ti jedan od onih kojima PHP & MySql runs the world?

13 godina
protjeran
offline
Soma dolara po korisniku

Pretpostavka je da će na linuxu trebati instalirati brdo Mono govana, a na win će trebati imati .Net framework, a sami skype će biti 500Mb veličine i integriran u sve živo što MS ima.

 

Vidim li jedan mono dependency skype ide u smeće.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku
segregator kaže...
mac92 kaže...

Microsoftu fali dobar marketing, među prvima su napravili stvari (projekte) koji su neslavno propali da bi na kraju za nekoliko godina netko drugi napravio to,a bilo bi prihvaćeno. Mnogi možda neznaju, ali Microsoft je imao prvi tabelt samo što onda njie bio popularan, bilo je u Bug-u (prije par brojeva kolumna J.C. Dvorak) koji je među ostalima naveo druge projekte koji su propali (odnosno bili "ispred vremena"). Recimo zašto windowsi ili office ili bilo koji od uspješnijih projekta netrebaju neki veliki marketing? Oni su kroz godine postali  "skoro pa glavni OS", zato ih ljudi prepoznaju. Neznam kako je bilo prije i kakav im je bio marketing, možda nisu previše bili zagrijani za to, ali ljudi su prepoznali i kupili, na neke nisu pa su propali.

 

je, sjećam se i ja Toga, mislim da im se tablet zvao Newton

MS je napravio prvi tablet {#}

A.
14 godina
offline
Re: Soma dolara po korisniku

Samo neka ne ukinu Skype za Android i iPhone, pa nek rade s njim što god žele... :)

 

A mogli bi ubrzati i uvođenje podrške za nove Blackberry uređaje. Ovo do sad je bila katastrofa.

Blackberry Bold 9700 još i danas nema svoju verziju Skypa. Toliko o cijenjenju poslovnih korisnika.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku

Nema ni za WP7...

Time is what happens between mistakes
16 godina
neaktivan
offline
Soma dolara po korisniku

Ne mogu vjerovati da nitko još nije skužio pravi razlog zašto je MS kupio Skype!! {#}

 

Pa jasno je od samog početka:


 

...there is no death; there is the God...
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2011 8:31 (Zel Uneec).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Soma dolara po korisniku
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Soma dolara po korisniku

Odnosno kako piše u prilogu Biznis+ Večernjeg lista na stranici 35:"Preuzimanje  Skypea nešto je za što sam se osobno zalagao. Želim vidjeti kako će izgledati fuzija ideja naših i Skypeovih istraživača." Bill Gates o Microsoftovoj kupnji Skypea koja je kompaniju stajala 8,5 milijarda dolara i tako postala njihova najveća akvizicija.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Soma dolara po korisniku

Evo mislim da polako postaje jasno zasto je MS kupio Skype :)

 

Mislite li jos uvijek da je fail?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice