Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.359
|
čitano: 14.159.278
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

 

 Netflix ima dosta sadržaja koji baš ne briljiraju kvalitetom ili je u produkciji dodano previše graina, pogoto  na Marvalovim serijama (valjda žele taj stripovski look) , mene to isto živcira.

HDR sadržaj na netflixu je Dolby Vison kojeg tvoj TV ne podržava, pa nisi niti gledao HDR verziju nego SDR.

A da, te slike kad je snimka HDR ,  prostorija tamna , a pojavi se svijeca ili neka baterija , a imaš oled , ajme , nije ti tad žao niti jedna lipe koju si dao za njega , ono plamen na jedno 800-900 nits svjetline, a kraj toga pixeli 100% crni  , nirvana :)

 

Ali za lovu koliko je Q6 sigurno nema bolje i tv je definitivno odlična kupovina u toj klasi.

 E sada, meni tv daredevila prepoznaje kao HDR sadržaj. Pretpostavljam da ako imaš DV mogućnosti, Netflix ti da tu opciju, ako nemaš da ti običan HDR?

Isti kako ti ne da uhd ako imaš HD TV?

Tako ja to shvaćam ^^'

 

Ali da, oled je vjerojatno milina.

A bumo vidli kakve će biti cijene sada za bf i cm, nikada se ne zna, možda Samsung preseli u drugu sobu 😅

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zee_15 kaže...

Ljudi evo super ponude iz elipsa za crni petak do 3200ln 
U ponudi ovaj tv mislim da za ove pare ne mozete nac bolje https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS7303/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE49NU7172/

Pogledajte ostale dućane prije nego što tu keljite linkove i prijedloge, molim vas :) Čisto da se ljudi ne pogube.

Tu je ovaj Samsung jeftiniji, i to bez famoznog "crnog petka" - LINK

 

Razlika u cijeni je nikakva naravno, samo hoću reći da to nije cijena koja se treba isticati pod "crnim petkom"...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

65' na koji model mislis nu8002 ili q6?

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
dmanz kaže...
Minneyar kaže...
oceans12 kaže...

Stvar je u tome da trenutno NU8002 od 65' dobijem jeftinije nego Q6 od 55' pa je to dvojba, iako cekam xf9 al ako ga uskoro negdje ne snize na 8tk onda ga nema smisla kupovati, jer po trenutnoj cijeni koja je prakticki se moze kupiti LG oled, to su barem moja razmisljanja

 Ja se sad malo zderem jer sam uzeo Q6 55'' :P Iako me ispao 5530 kn i ima 5 god garancije, mogao sam za 1500 vise dobit 65''... iako je 2 god garancije dosta velika prepreka

 Šta nije 5 god do kraja ove godine preko http://samsung5godinajamstva.hr/ na te modele?

 Da, izgleda da si u pravu. Onda jos gore za mene, def bih rado doplatio 1500 kn za 65'' model :D

 Ma 5500 kn za 55" Q6 je odličan deal

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

65' na koji model mislis nu8002 ili q6?

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
cizma kaže...

Evo mali update vezan za Q6FN.

snip

 

 

 Pa kad ti kvaliteta HDR ovisi o samoj implementaciji... neke serije "namjerno" izgledaju lose, kod nekih je jednostavno sfušano... ja sam isto jako zadovoljan Q6F-om, nakon sto sam napravio workarounds za neke musice, i SDR i HDR slika je odlicna, motion smoothing besprijekoran, upscaling također odlican... Dolby Vision mi je whatever jer je to ionako toliko rijetko i bit ce jos godinama da me ne dira previse, netflix ne koristim, a ni DTS codec mi nema veze.

 

BTW, 65'' Sony XF90 12k kn u Elipsu za black friday... jedino sto je 2 god garancije - Link

 

Samsung 65'' NU8002 - 7k - ovo mi se cini brutalno dobra ponuda - Link

 

recimo kad gledas film sa usb-a koji ima zvuk kodiran u DTS (a samsung ga ne podrzava) da li ti pusta zvuk u bilo kojem drugom formatu ili uopce nemas zvuka? 

I believe Wi can Fi...
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

65' na koji model mislis nu8002 ili q6?

 65'' NU8002 7000 kn u elipsu trenutno

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

recimo kad gledas film sa usb-a koji ima zvuk kodiran u DTS (a samsung ga ne podrzava) da li ti pusta zvuk u bilo kojem drugom formatu ili uopce nemas zvuka? 

Kako bi telka mogla pustiti ikakav zvuk iz zapisa (audio tracka) ako ga ne može dekodirati jer ne razumije format?

Deckard
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko200

 

recimo kad gledas film sa usb-a koji ima zvuk kodiran u DTS (a samsung ga ne podrzava) da li ti pusta zvuk u bilo kojem drugom formatu ili uopce nemas zvuka? 

 Nope, probao sam par stvari sa DTS zvukom i neće. Ali sam castao putem chromecasta i miracasta sa prastarog HTC m8 i to funkcionira.

Zato vjerojatno uzimam nvidia shield tv ili u slučaju bolesno opakog popusta oled neki 😅

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U 49 inchnoj verziji Samsung Q6 i NU8002 imaju 60Hz refresh rate (120Hz od 55 incha navise). Sad sam u cudu, jer idem s 49incha pa se mislim da li ipak ici s LG 49SK8500, Panasonicom fx780 ili Philips8303 (svi refresh rate 100Hz+; Sony 9005 i 85 su trenutno preskupi).
Family tv, no gaming! Film,crtici za klince, 24kitchen za zenu... 😂
Q6F i SK8500 su oba ispod 6000kn.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
oceans12 kaže...

65' na koji model mislis nu8002 ili q6?

 65'' NU8002 7000 kn u elipsu trenutno

 Kakav je nu8002? ima neka bolja alternativa u 65 incha?

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Kako bi telka mogla pustiti ikakav zvuk iz zapisa (audio tracka) ako ga ne može dekodirati jer ne razumije format?

 da, to je problem

ne znam samo što je moj Lg uj 701 v napravio kad sam gledao 4K avengers infinity war. bio je nekakav zvuk za kojega je tv napisao prvo not supported audio, prvih par sekundi nije bilo zvuka pa ga je TV prilagodio sebi i imao sam zvuk..

ne mogu se sjetiti formata.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Minneyar kaže...
cizma kaže...

Evo mali update vezan za Q6FN.

snip

 

 

 Pa kad ti kvaliteta HDR ovisi o samoj implementaciji... neke serije "namjerno" izgledaju lose, kod nekih je jednostavno sfušano... ja sam isto jako zadovoljan Q6F-om, nakon sto sam napravio workarounds za neke musice, i SDR i HDR slika je odlicna, motion smoothing besprijekoran, upscaling također odlican... Dolby Vision mi je whatever jer je to ionako toliko rijetko i bit ce jos godinama da me ne dira previse, netflix ne koristim, a ni DTS codec mi nema veze.

 

BTW, 65'' Sony XF90 12k kn u Elipsu za black friday... jedino sto je 2 god garancije - Link

 

Samsung 65'' NU8002 - 7k - ovo mi se cini brutalno dobra ponuda - Link

 

sorry ,ali nisi u pravu , ok tebi to nije bitno ili ne koristiš, ali poanta je da tv tehnologija napreduje,  žalibo ššto bolji zvuk i sliku.  DTS se još preživi, ništa strašno, ali Dolby Vision je zaživio i to poprilično, ima poprilično sadržaja u DV ,  Ja ne vidim smiso kupovine skupih tva ako se ne gledaju 4k/hdr sadržaji.  Netflix ima hrpu DV sadržaja, ja već mjesecima gledam i nisam sve pogledao, a stalno stiže nešto novo.

Q6 je odličan tv i nema boljeg za tu lovu, ali i dalje mu je velik minus jer nema DV , pogotovo što bi ga bio u stanju dosta dobro prikazati. 

 

cizma kaže...

 

 

 Netflix ima dosta sadržaja koji baš ne briljiraju kvalitetom ili je u produkciji dodano previše graina, pogoto  na Marvalovim serijama (valjda žele taj stripovski look) , mene to isto živcira.

HDR sadržaj na netflixu je Dolby Vison kojeg tvoj TV ne podržava, pa nisi niti gledao HDR verziju nego SDR.

A da, te slike kad je snimka HDR ,  prostorija tamna , a pojavi se svijeca ili neka baterija , a imaš oled , ajme , nije ti tad žao niti jedna lipe koju si dao za njega , ono plamen na jedno 800-900 nits svjetline, a kraj toga pixeli 100% crni  , nirvana :)

 

Ali za lovu koliko je Q6 sigurno nema bolje i tv je definitivno odlična kupovina u toj klasi.

 E sada, meni tv daredevila prepoznaje kao HDR sadržaj. Pretpostavljam da ako imaš DV mogućnosti, Netflix ti da tu opciju, ako nemaš da ti običan HDR?

Isti kako ti ne da uhd ako imaš HD TV?

Tako ja to shvaćam ^^'

 

Ali da, oled je vjerojatno milina.

A bumo vidli kakve će biti cijene sada za bf i cm, nikada se ne zna, možda Samsung preseli u drugu sobu 😅

 Koliko ja znam uvijek je uz DV nasnimljen i obican HDR10 track koji moze podrzati apsolutno svaki tv, tako da nije tocno da ne gleda hdr - gleda samo sto nije DV. DV - “kao bolja verzija hdr”

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Striko2009 kaže...

recimo kad gledas film sa usb-a koji ima zvuk kodiran u DTS (a samsung ga ne podrzava) da li ti pusta zvuk u bilo kojem drugom formatu ili uopce nemas zvuka? 

Kako bi telka mogla pustiti ikakav zvuk iz zapisa (audio tracka) ako ga ne može dekodirati jer ne razumije format?

 moje pravo pitanje je kako gleda filmove sa DTS kodiranim zvukom preko usb.a? 

znam da tv ne reproducira nikakav zvuk jer ga ne moze ocitati, imam takav slucaj doma, slike ima zvuka nema, u tom slucaju kacim usb na br player koji ima podrsku za novije kodeke... to ce se, nadam se, promjeniti u iducih 10ak dana :) 

I believe Wi can Fi...
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

65nu8002 je doslovno planuo u svim elipso trgovinama u hr, cijena je stvarno bila smijesna a dobar je ko i q6 neki kazu cak i bolji...

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 11:12 (oceans12).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
C3c1l kaže...
Minneyar kaže...
oceans12 kaže...

65' na koji model mislis nu8002 ili q6?

 65'' NU8002 7000 kn u elipsu trenutno

 Kakav je nu8002? ima neka bolja alternativa u 65 incha?

 Za te novce ni blizu... prvi bolji modeli ce u najboljem slucaju bit oko 9-10 000

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ostali samo izlozbeni,ko ce ga znat...mozda su imali 2 kom...sve je to marketing...nadamo se da ce SD imati istu cijenu...

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U najmanju ruku cudno, vec od jutra nije bio dostupan preko webshopa, a sad su im kao ostali samo izlozbeni

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

65nu8002 je doslovno planuo u svim elipso trgovinama u hr, cijena je stvarno bila smijesna a dobar je ko i q6 neki kazu cak i bolji...

Ima u Puli na stanju jedan, odem nakon dela po njega ako ne nestane.

12 godina
protjeran
offline
 
0 7 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
oceans12 kaže...

Stvar je u tome da trenutno NU8002 od 65' dobijem jeftinije nego Q6 od 55' pa je to dvojba, iako cekam xf9 al ako ga uskoro negdje ne snize na 8tk onda ga nema smisla kupovati, jer po trenutnoj cijeni koja je prakticki se moze kupiti LG oled, to su barem moja razmisljanja

 Ja se sad malo zderem jer sam uzeo Q6 55'' :P Iako me ispao 5530 kn i ima 5 god garancije, mogao sam za 1500 vise dobit 65''... iako je 2 god garancije dosta velika prepreka

 

Dozivljaj bi bio daleko bolji na 65".

 

Zašto te plaši te dvije godine garancije, ja nikad nisam imao tv s više od 2 g grancije, sadsam uzeo 65" pa ima 2 godine garancije. 

Elektronika  se vecinom kvari prvu godinu. Naravno da se može uvijek pokvriti, ali ne mogu živjeti u paranoji. 

Uz to , ko se boji može i sam dokupiti garanciju.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

 

 

 Netflix ima dosta sadržaja koji baš ne briljiraju kvalitetom ili je u produkciji dodano previše graina, pogoto  na Marvalovim serijama (valjda žele taj stripovski look) , mene to isto živcira.

HDR sadržaj na netflixu je Dolby Vison kojeg tvoj TV ne podržava, pa nisi niti gledao HDR verziju nego SDR.

A da, te slike kad je snimka HDR ,  prostorija tamna , a pojavi se svijeca ili neka baterija , a imaš oled , ajme , nije ti tad žao niti jedna lipe koju si dao za njega , ono plamen na jedno 800-900 nits svjetline, a kraj toga pixeli 100% crni  , nirvana :)

 

Ali za lovu koliko je Q6 sigurno nema bolje i tv je definitivno odlična kupovina u toj klasi.

 E sada, meni tv daredevila prepoznaje kao HDR sadržaj. Pretpostavljam da ako imaš DV mogućnosti, Netflix ti da tu opciju, ako nemaš da ti običan HDR?

Isti kako ti ne da uhd ako imaš HD TV?

Tako ja to shvaćam ^^'

 

Ali da, oled je vjerojatno milina.

A bumo vidli kakve će biti cijene sada za bf i cm, nikada se ne zna, možda Samsung preseli u drugu sobu 😅

 Nisam znao da neki sadržaji imaju i običan HDR, ali dobro da to rade, privuči će  više ljudi.  U produkciji zapravo nije problem napraviti verziju s običnim hdr-om ako već imaš DV. Bilo bi dobro da to rade za sve tako da i Samsung ekipa može uživati u HDR-u na Netflixu

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
martyzd kaže...
U 49 inchnoj verziji Samsung Q6 i NU8002 imaju 60Hz refresh rate (120Hz od 55 incha navise). Sad sam u cudu, jer idem s 49incha pa se mislim da li ipak ici s LG 49SK8500, Panasonicom fx780 ili Philips8303 (svi refresh rate 100Hz+; Sony 9005 i 85 su trenutno preskupi).
Family tv, no gaming! Film,crtici za klince, 24kitchen za zenu... 😂
Q6F i SK8500 su oba ispod 6000kn.

 Zeznut ćeš se uzmi 55" , kasnije će ti biti žao kao nekima ovje koji sad žale jer su uzeli 55" umjesto 65" :)

Ako ti stane 49" vjerojatno stne i 55", a 55" modeli koje si naveo su bolji od 49" verzija .

Uzmi 55" Q6FN ili NU8000 i imaš najbolji tv u toj klasi

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Minneyar kaže...
oceans12 kaže...

Stvar je u tome da trenutno NU8002 od 65' dobijem jeftinije nego Q6 od 55' pa je to dvojba, iako cekam xf9 al ako ga uskoro negdje ne snize na 8tk onda ga nema smisla kupovati, jer po trenutnoj cijeni koja je prakticki se moze kupiti LG oled, to su barem moja razmisljanja

 Ja se sad malo zderem jer sam uzeo Q6 55'' :P Iako me ispao 5530 kn i ima 5 god garancije, mogao sam za 1500 vise dobit 65''... iako je 2 god garancije dosta velika prepreka

 

Dozivljaj bi bio daleko bolji na 65".

 

Zašto te plaši te dvije godine garancije, ja nikad nisam imao tv s više od 2 g grancije, sadsam uzeo 65" pa ima 2 godine garancije. 

Elektronika  se vecinom kvari prvu godinu. Naravno da se može uvijek pokvriti, ali ne mogu živjeti u paranoji. 

Uz to , ko se boji može i sam dokupiti garanciju.

 A znam da bi bio, al jebiga. Al dobro izgleda da na kraju nije bilo ni moguce nabavit 65'' NU8002 po ovoj cijeni.

 

Garancija zato sto sam (vjerujem, s pravom) paranoican da su stvari programirane da riknu odmah nakon isteka garantnog roka, a nemam ni novaca ni potrebe za mijenjati televizor cesce od svakih 5 god... S tim da mislim da su televizori generalno iznadprosjecno kvarljiva roba pa je kod njih jos bitnije nego kod vecine drugih stvari

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo je, ako se gleda Samsung, povoljnija i bolja opcija; https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE50NU7402UXXH/

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
Pixel kaže...
Minneyar kaže...
oceans12 kaže...

Stvar je u tome da trenutno NU8002 od 65' dobijem jeftinije nego Q6 od 55' pa je to dvojba, iako cekam xf9 al ako ga uskoro negdje ne snize na 8tk onda ga nema smisla kupovati, jer po trenutnoj cijeni koja je prakticki se moze kupiti LG oled, to su barem moja razmisljanja

 Ja se sad malo zderem jer sam uzeo Q6 55'' :P Iako me ispao 5530 kn i ima 5 god garancije, mogao sam za 1500 vise dobit 65''... iako je 2 god garancije dosta velika prepreka

 

Dozivljaj bi bio daleko bolji na 65".

 

Zašto te plaši te dvije godine garancije, ja nikad nisam imao tv s više od 2 g grancije, sadsam uzeo 65" pa ima 2 godine garancije. 

Elektronika  se vecinom kvari prvu godinu. Naravno da se može uvijek pokvriti, ali ne mogu živjeti u paranoji. 

Uz to , ko se boji može i sam dokupiti garanciju.

 A znam da bi bio, al jebiga. Al dobro izgleda da na kraju nije bilo ni moguce nabavit 65'' NU8002 po ovoj cijeni.

 

Garancija zato sto sam (vjerujem, s pravom) paranoican da su stvari programirane da riknu odmah nakon isteka garantnog roka, a nemam ni novaca ni potrebe za mijenjati televizor cesce od svakih 5 god... S tim da mislim da su televizori generalno iznadprosjecno kvarljiva roba pa je kod njih jos bitnije nego kod vecine drugih stvari

 Danas je nažalost sve kvarljivo, čak i u premium klasi. 

Ali ovo programirano kvarenje sigurno nije na 2 godine, ako tako nešto i postoji, onda je vjerorjatno na barem 5 godina, pa ti opet garancija puno ne znači :)

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel tko na kraju provjeravao ovu situaciju s Elipsom i 2god garancije? Zar nebi trebala vrijediti za sve modele Samsunga (i u svim dućanima naravno) ona promotivna ponuda od 5god garancije?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cadus kaže...
zee_15 kaže...

Ljudi evo super ponude iz elipsa za crni petak do 3200ln 
U ponudi ovaj tv mislim da za ove pare ne mozete nac bolje https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS7303/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE49NU7172/

Pogledajte ostale dućane prije nego što tu keljite linkove i prijedloge, molim vas :) Čisto da se ljudi ne pogube.

Tu je ovaj Samsung jeftiniji, i to bez famoznog "crnog petka" - LINK

 

Razlika u cijeni je nikakva naravno, samo hoću reći da to nije cijena koja se treba isticati pod "crnim petkom"...

 

Ovo je, ako se gleda Samsung, povoljnija i bolja opcija; https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE50NU7402UXXH/

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Elipso s brutala ponudama. Siguran sam da nema bolje od ovog za ispod 3500kn. Koji od ova dva monitora preporučujete?

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD43XF7596BAEP/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE50NU7402UXXH/

 

Veličina nije bitna, glavna je kvaliteta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
martyzd kaže...
U 49 inchnoj verziji Samsung Q6 i NU8002 imaju 60Hz refresh rate (120Hz od 55 incha navise). Sad sam u cudu, jer idem s 49incha pa se mislim da li ipak ici s LG 49SK8500, Panasonicom fx780 ili Philips8303 (svi refresh rate 100Hz+; Sony 9005 i 85 su trenutno preskupi).
Family tv, no gaming! Film,crtici za klince, 24kitchen za zenu... 😂
Q6F i SK8500 su oba ispod 6000kn.

 Zeznut ćeš se uzmi 55" , kasnije će ti biti žao kao nekima ovje koji sad žale jer su uzeli 55" umjesto 65" :)

Ako ti stane 49" vjerojatno stne i 55", a 55" modeli koje si naveo su bolji od 49" verzija .

Uzmi 55" Q6FN ili NU8000 i imaš najbolji tv u toj klasi

 

Shvacam sve, idem u borbu s vjetrenjacom zenskog roda... ;)

 

Btw, tv ce se gledati s daljine 2.5m (kauc od zida) zato sam i gađao 49 incha prema nekom online kalkulatoru

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice