Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 19.039
|
čitano: 2.503.026
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Elipso akcija, dobije se i Logitech bežična tipkovnica. Za neke Philips modele.
HZV
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 12:25 (spilice05).
3 godine

antiratar kaže...

Ja sam isto uzeo taj hisense (Hisense h55u7a) i sutra idem po njega u Harvey Norman u Kopru. Naručen danas u 10 ujutro i dobio poruku u 14 da je tv spreman za isporuku u trgovini u Kopru i da mogu doći po njega. Cijena 699 eura. U našem Harvey Normanu imaju samo izložbeni primjerak i neće ih više naručivati. Znam jer sam sinoć bio naručio i ženska me jutros zvala i tako rekla. Inače za web shop sve 5. Taj izložbeni je kod njih bar zadnja 3 mjeseca pa sam odustao od narudžbe. U Elipsu su me 2 tjedna vukli za nos bez ikakve obavijesti o dostupnosti i dostavi pa kad sam otkazao narudžbu dobio mail da je tv u tranzitu i da su mijenjali dostavljača.Mojne me batje. Mislim, nisam vesla siso. Ako ga i pošalju neću ga uzeti. Tv je ok za tu lovu samo ga nemoj od Elipsa naručivati nego negdje izvana. A ko ga naručiš u Elipsu čekat ćeš bar mjesec dana. Po onome šta piše na displayspecifications.com h55u7a bi trebao biti nešto svjetliji. Evo link https://www.displayspecifications.com/en/comparison/6bbf640cb

Može nekavi dojmovi tog televizora (Hisense h55u7a)?

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 12:39 (kdokma).
10 dana

Hvala na odgovoru. Tako sam otprilike i skontao, nego nakon što mi je sony prerano otegao papke, više mi ni poznata marka nije nikakva garancija. Ovaj bar ima 5 godina garancije ako se kupi u ovoj godini.

8 godina

Evo 99% sam na odluci o kupnji ovog lg_a, e sad dal mi je to najbolja kupnja za te pare, ipak je to 65 incha... Ne ocujem neki turbo panel za te novce, ali eto malo me brine taj SD signal sto je kolega pisao i dali je svijetao makar koliko i samsung NU7 uvodna serija

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-65uk6470plc?ppcbee-adtext-variant=TXT-1-price-description&gclid=Cj0KCQjwgOzdBRDlARIsAJ6_HNlnN_7_FR5VfeVcYW6W1bwhj2ytgT90Smn-b8wDcPK-ImmTG68F-tsaAj76EALw_wcB

marroncevic
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 15:33 (Brkovi).
3 godine
aleng3 kaže...

Pozdrav!

Ima li što bolje od LG55UK6950 za iste pare?

Jos bi mi isla cijena 10% dolje. Uvijek sam imao LG TV pa sam gledao samo njih i Sony (zbog PS4). Svidja mi se webOS i magicRemote.

Jedino sto je edge light i IPS. TV bi se koristio za nasu zemaljsku TV, MaxTV, Netflix i Youtube.

Placam cash money.

Ima tko da baci malo mudrosti?

7 godina
aleng3 kaže...
aleng3 kaže...

Pozdrav!

Jos bi mi isla cijena 10% dolje. Uvijek sam imao LG TV pa sam gledao samo njih i Sony (zbog PS4). Svidja mi se webOS i magicRemote.

Jedino sto je edge light i IPS. TV bi se koristio za nasu zemaljsku TV, MaxTV, Netflix i Youtube.

Placam cash money.

Ovdje si malo pročitaj.

https://allhomecinema.com/review-lg-55uk6950plb-uk6950-series-ultra-hd-lcd-tv/

3 godine
kdokma kaže...

antiratar kaže...

Ja sam isto uzeo taj hisense (Hisense h55u7a) i sutra idem po njega u Harvey Norman u Kopru. Naručen danas u 10 ujutro i dobio poruku u 14 da je tv spreman za isporuku u trgovini u Kopru i da mogu doći po njega. Cijena 699 eura. U našem Harvey Normanu imaju samo izložbeni primjerak i neće ih više naručivati. Znam jer sam sinoć bio naručio i ženska me jutros zvala i tako rekla. Inače za web shop sve 5. Taj izložbeni je kod njih bar zadnja 3 mjeseca pa sam odustao od narudžbe. U Elipsu su me 2 tjedna vukli za nos bez ikakve obavijesti o dostupnosti i dostavi pa kad sam otkazao narudžbu dobio mail da je tv u tranzitu i da su mijenjali dostavljača.Mojne me batje. Mislim, nisam vesla siso. Ako ga i pošalju neću ga uzeti. Tv je ok za tu lovu samo ga nemoj od Elipsa naručivati nego negdje izvana. A ko ga naručiš u Elipsu čekat ćeš bar mjesec dana. Po onome šta piše na displayspecifications.com h55u7a bi trebao biti nešto svjetliji. Evo link https://www.displayspecifications.com/en/comparison/6bbf640cb

Može nekavi dojmovi tog televizora (Hisense h55u7a)?

Ovako, sa tv om se još nisam uspio kompletno upoznati ali za sada je bez greške. Crna je stvarno crna i noćne scene izgledaju odlično. Znam da je VA panel ali su stvarno super. Kontrast isto odličan. Dvorana u borbi McGregor Nurmagomedov je izgledala vau. Zbog 100hz panela sport je bez greške. U nedjelju sam gledao MotoGP i sve izgleda odlično. Zvuk jako dobar. Kvaliteta izrade odlična. Gornji dio tv a je 9mm i izgleda više nego pristojno. Nema nikakvog krckanja niti štekanja kao što neki ovdje imaju sa puno skupljim samsunzima. Svjetlina panela koju neki kritiziraju je isto jako dobra. Moji gledaju tv u jako osvjetljenoj prostoriji i sa vidljivošću nema nikakvih problema. Prikaz boja isto dobar. Kut gledanja sa strane nije ništa lošiji nego kod drugih tv a sa va panelima koje sam vidio. Prikaz naših sd kanala isto dobar. Najbolje izgleda Nova TV a HRT lošije. HD kanali odlično. Smart dio radi glatko i brzo. Spojio sam pc sa hdmi kablom i ono malo vremena šta sam visio na njemu radi jako dobro. Nisam gamer ali ostalo sve 5. Po meni definitivno best buy u toj cjenovnoj kategoriji.

4 mjeseca
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A u klinac, što više čitam onaj Samsungov support thread sve me je više strah da su nešto uhebali sa ovogodišnjim qled-ovima...

I kolega na forumu veli da i njemu pucketa zvuk...

Niš, kada mi dođe, ako će biti puno pucketanja nakon svih firmware update-a i razno raznih fixeva, ako se ne varam, rok za vraćanje tv-a i povrat love je 4 dana ako je kupljen u poslovnici ako se ne varam ili?

0 0 hvala 0
7 godina
aleng3 kaže...
aleng3 kaže...

Pozdrav!

Placam cash money.

Ne znam baš za te pare... Za bolju sliku trebaš gledati FALD modele koji onda i više koštaju. Eventualno VA panele ako gledaš direktno ispred u mraku, ali kod svih stvar zezne edge local-dimming, pogotovo u mraku. Pa ga onda zagasiš. I onda se pitaš zašto si kupovao mid-range edge LCD ako mu zagasiš jednu od glavnih funkcija. Ako pak nikada ne gledaš filmove u mraku ili pri slabom svjetlu, nećeš toliko primjetiti edge local-dimming.

HDR 4K sadržaj izgleda jako dobro i osobno mi nije smetao taj navodni manjak svjetline, slika je čista i boje solidno žarke. Nije nedostajalo brightnessa ni po danu, a HDR na bilo kojem TV-u ovog ranga nije ništa posebno vidljiv. Osim ako hoćeš Samsung turbo-mod iz dućana kad svjetli kao reflektor, ali nekako ne vidim tko bi tako gledao doma.

S treće strane LG nudi dobar OS, Magic remote i mali latency kod igranja... Ah, odluke, odluke...

3 mjeseca

Malo sam podešavao od roditelja Noa Vision 32" N32LHXK ovih dana, posebno gledajući seriju Tabu koja obiluje mračnim scenama. Zasad sam poprilično zadovoljan ovim postavkama, boje nisu isprane, slika je optimalno svijetla i dobro se ponaša pri gledanju svakakvih sadržaja. Čak bih rekao da je sada slika dosta bolja od barem pola 32" modela koje sam vidio ovih dana po trgovinama.

Toplinu boja ostaviti na standard.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 1:39 (Wagner).

1 0 hvala 0
10 godina
Pucketaju ti i plejke i xboxi, i frižideri i škrinje :)
PS4/XBO recimo jako vole nakon kaj ih se ubaci u "quick start" mod ili skroz ugasi...

No TV još nisam čul, bar ne ovaj Sony W650 32“ kaj imam.

Nego, meni od jučer ne odgovara ni Samsung ni SD u vezi predračuna i poklon sata, a inače brzo odgovaraju, pa mi je malo upitno i to.
7 tjedana

Ma ja mislim da to nebi trebalo biti strašno, pogotovo ako je prostorija normalen temperature... a puzdano rješenje je ne gasit TV... Iskreno se nadam da ekipa pretjeruje i da to nije toliki problem.

7 godina
cizma kaže...

A u klinac, što više čitam onaj Samsungov support thread sve me je više strah da su nešto uhebali sa ovogodišnjim qled-ovima...

Niš, kada mi dođe, ako će biti puno pucketanja nakon svih firmware update-a i razno raznih fixeva, ako se ne varam, rok za vraćanje tv-a i povrat love je 4 dana ako je kupljen u poslovnici ako se ne varam ili?

Moj Q6FN ne pucketa uopce...

Armor kaže...

Nego, meni od jučer ne odgovara ni Samsung ni SD u vezi predračuna i poklon sata, a inače brzo odgovaraju, pa mi je malo upitno i to.

I mene pocinje brinut sutnja sa strane Samsunga, ako ne dobijem sat onda to vise nije ni blizu toliko isplativo.. da mi bar jave da ga necu dobit, lijepo bih vratio TV i kupio za BF nes drugo bolje...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
4 mjeseca
Minneyar kaže...
cizma kaže...

Moj Q6FN ne pucketa uopce...

Armor kaže...

I mene pocinje brinut sutnja sa strane Samsunga, ako ne dobijem sat onda to vise nije ni blizu toliko isplativo.. da mi bar jave da ga necu dobit, lijepo bih vratio TV i kupio za BF nes drugo bolje...

Nadam se da je case by case situacija...a što se tiče sata, 04.10. sam im poslao mail na koji sam dobio automatizirani odgovor da će mi se netko javiti do 09.10., što se i dogodilo. Ne znam, ja sam prije nazvao podršku i tamo se žalio i bivao uvrijeđen pa su me možda zabilježili negdje 😅

A za ovo pucketanje, ako će biti nepodnošljivo, ne znam dal da prvo pokušam riješiti to preko servisa ili da odmah tražim zamjenu za drugi brand...kaj misli brain trust 😅?

10 godina

Pozz

Prije koji mjesec sam uzeo mami LG TV koji je bio preporucen ovdje.

Do jucer je mogla normalno streamat Youtube s moba na TV a od jucer vise ne moze, probao i ja sa svog moba i nece.

Youtube na TV-u radi normalno samo ova funkcija ne radi kako je radila.

Onda sam joj stavio aplikaciju na mob (neka LG Tv pro ili tako nesto), a sa njom je malo radilo malo ne, znalo je prekidat prijenos.

Eto ako jos netko ima slican problem i upoznat je sa rijesenjem molio bih da mi pomogne rijesit (moze i na PP).

Tnx

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Vidim da su od jutra spuštene malo cijene za SK8500/9500, za 400/500kn, al nema nikakve akcije...

Zna neko, bude možda danas krenulo - ili tek (ak) sutra?
Bitan mi je to dan al neću da ga opet pamtim po velikim pogreškama...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Brkovi kaže...

Evo 99% sam na odluci o kupnji ovog lg_a, e sad dal mi je to najbolja kupnja za te pare, ipak je to 65 incha... Ne ocujem neki turbo panel za te novce, ali eto malo me brine taj SD signal sto je kolega pisao i dali je svijetao makar koliko i samsung NU7 uvodna serija

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-65uk6470plc?ppcbee-adtext-variant=TXT-1-price-description&gclid=Cj0KCQjwgOzdBRDlARIsAJ6_HNlnN_7_FR5VfeVcYW6W1bwhj2ytgT90Smn-b8wDcPK-ImmTG68F-tsaAj76EALw_wcB

TV je zbilja jeftin  jel to stvarno ne vrijedi puno ili je fkt dobra ponuda?

9 godina
Armor kaže...
Vidim da su od jutra spuštene malo cijene za SK8500/9500, za 400/500kn, al nema nikakve akcije...

Zna neko, bude možda danas krenulo - ili tek (ak) sutra?
Bitan mi je to dan al neću da ga opet pamtim po velikim pogreškama...

I B8 je danas u SD 500kn jeftiniji nego prije par dana, al mislim da je ipak bolje pricekati BF.

Naj jeftinije sta sam ga do sada vidio je bilo 10500 na ekupi za placanje ZABA karticama i skoro sam kupio, al ipak odustao jer nisam znao di cu sa njim par mjeseci obzirom da se tek u 12 mjesecu useljavam u novi stan pa mi je za tamo, nadam se da ce opet doci do te cijene.

BTW mislite da ce 55 biti dobra velicina obzirom da se radi o malom stanu udaljenost od zida do zida ce biti 3,70 znaci gledat ce se sa cca 3 metra, a sirina tog zida di ce biti tv je cca 280 pa me strah da ce vizualno to biti preveliko za prostor.

10 godina
Diouf kaže...

BTW mislite da ce 55 biti dobra velicina obzirom da se radi o malom stanu udaljenost od zida do zida ce biti 3,70 znaci gledat ce se sa cca 3 metra, a sirina tog zida di ce biti tv je cca 280 pa me strah da ce vizualno to biti preveliko za prostor.

Ja 6+ godina gledam 55" telku, izmjerena udaljenost ravnine ekrana i položaja glave na trosjedu je cca 2,8m. Čekam kraj godine i definitivno uzimam 65". Fali mi malo kino doživljaja kad gledam letterboxane filmove, za 16:9 sadržaj nije još toliko ni bitno, ali definitivno 65" pa makar i slabiji po performansama od 55" za iste novce.

BTW kraj godine će definitivno napraviti svoje što se tiče cijena, kao i uvijek. Očekujem B8 ispod 10k kn kako je bio i B7 prije svjetskog prvenstva u nekim našim dućanima i u BigBangu u SLO (tamo je bio cca 9200kn). Ja čekam 65" XF9005, evo baš sam gledao u Saturnu po Austriji, ide sad za oko 13200 i sitno kn s uključenim PS4 Fifa 19 bundleom. Očekujem da se i naši skuliraju s trenutnom cijenom. Ako ništa drugo, naručivat ćemo preko grane ili ići na izlet do BigBanga/Mediamarkta/Saturna... Barem ekipa sa sjevera i zapada HR .

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 12:17 (deckard).
9 godina

bigbang daje 55sk8500 za 1300eur 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Ne sumnjam da je bolji dozivljaj gledati 65, vise me brine kako ce se to ukopiti u prostor, ne bih htio da tv previse izdominira prostor tako da mislim da cu se ipak drzati 55.

Jedina dilema mi je dali ici na OLED ili ustediti koju tisucu pa ici na nesto tipa XF90, SK85. Obzirom da opremam cijeli stan nemam neki striktno odreden budzet nego se to moze na drugim stvarima nadoknaditi.

Malo me brine i ovaj burn in o kojem se prica za OLED, iako je meni tv prvenstveno za filmove, malo PSa i eventualno malo pustiti muziku sa youtube kad se kupi ekipa na cugu i to pa ne bi trebalo biti straha od toga.

0 0 hvala 0
7 godina
djigibao kaže...

Pozz

Do jucer je mogla normalno streamat Youtube s moba na TV a od jucer vise ne moze, probao i ja sa svog moba i nece.

Onda sam joj stavio aplikaciju na mob (neka LG Tv pro ili tako nesto), a sa njom je malo radilo malo ne, znalo je prekidat prijenos.

Eto ako jos netko ima slican problem i upoznat je sa rijesenjem molio bih da mi pomogne rijesit (moze i na PP).

Tnx

Nisam probao streamati YT sa moba, samo filmove s PCa. Je li bio neki update u međuvremenu? Da li ti mreza normalno funkcionira ili je zacepljena nekim torrentom? Kako si streamao sa moba? Tesko ovako reci...

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 13:18 (Mad Ant).
10 godina
Striko2009 kaže...

bigbang daje 55sk8500 za 1300eur 

Trenutno imaju bolesne cijene, ali kad polude nađe se dobrih ponuda. Uglavnom oko kraja godine ili nekih većih eventa.

Deckard
7 godina
Diouf kaže...

Ne sumnjam da je bolji dozivljaj gledati 65, vise me brine kako ce se to ukopiti u prostor, ne bih htio da tv previse izdominira prostor tako da mislim da cu se ipak drzati 55.

Jedina dilema mi je dali ici na OLED ili ustediti koju tisucu pa ici na nesto tipa XF90, SK85. Obzirom da opremam cijeli stan nemam neki striktno odreden budzet nego se to moze na drugim stvarima nadoknaditi.

Malo me brine i ovaj burn in o kojem se prica za OLED, iako je meni tv prvenstveno za filmove, malo PSa i eventualno malo pustiti muziku sa youtube kad se kupi ekipa na cugu i to pa ne bi trebalo biti straha od toga.

Ako si cijenom blizu OLEDa onda njega definitivno. Burnin, kao sto se vidjelo u testovima, dolazi kada jako dugo gledas jedan te isti program tipa CNN sa puno staticnih logoa i slicno i ne gasis TV. Znaci kao ekrani sa jednom te istom reklamom u ducanima. Mozda neka igra tipa WoW kada bi ga imao upaljenog cijeli dan i tako stalno bez prekida...

EDIT: OLEDi imaju za to screensavere koji se pale nakon nekoliko sati ne diranja komandi i slicno...

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 13:27 (Mad Ant).
9 godina
Mad Ant kaže...

Ako si cijenom blizu OLEDa onda njega definitivno. Burnin, kao sto se vidjelo u testovima, dolazi kada jako dugo gledas jedan te isti program tipa CNN sa puno staticnih logoa i slicno i ne gasis TV. Znaci kao ekrani sa jednom te istom reklamom u ducanima. Mozda neka igra tipa WoW kada bi ga imao upaljenog cijeli dan i tako stalno bez prekida...

EDIT: OLEDi imaju za to screensavere koji se pale nakon nekoliko sati ne diranja komandi i slicno...

Thnx, onda definitivno OLED, necu ga ja ni gledati vise od dva sata dnevno, a kamo li da toliko dugo stoji ista slika, to je meni uglavnom za pogledati film navecer, preko dana ionako nitko nije u stanu.

10 godina
Mad Ant kaže...
djigibao kaže...

Pozz

Tnx

Nisam probao streamati YT sa moba, samo filmove s PCa.

1.Je li bio neki update u međuvremenu?

2.Da li ti mreza normalno funkcionira ili je zacepljena nekim torrentom?

3.Kako si streamao sa moba? Tesko ovako reci...

1.Ne znam ako je bio update nisam tamo (mama zivi solo).

2.Mreza radi normalno, nema skidanja ničega jer se moja stara ne kuzi u to.

3.Pokrenes Youtube video na mobitelu i onda imas ikonu za "prebacit-gledat" taj video na TV (ako su mob i tv na istoj mrezi).

Rekla je da joj je ujutro radilo a vec popodne nece.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina

istina, gledao sam i ostale modele i skuplji su svi redom nego kod nas... 

znaci... strpljen spasen 

I believe Wi can Fi...
9 godina

0 0 hvala 0
8 godina
dmanz kaže...
Brkovi kaže...

TV je zbilja jeftin  jel to stvarno ne vrijedi puno ili je fkt dobra ponuda?

Do maloprije je bila cijena 5100kn sad je 6600 xD LG 65UK6470PLC

3 godine

Ima li tko iskustva s 55XF7596 Sony modelom?

Koristio bih ga za zemaljsku TV, MaxTv, Hulu, Netflix, Amazon i Youtube?

0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice