Linux - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 18.785
|
čitano: 2.054.814
|
moderatori: Danny_HR, pirat, Lazarus Long, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
Linux - pitanja i odgovori

@darky

Pleyka je za igranje, za 2500 kn kolko košta ps4 nemreš niti trećinu gaming piceka sastaviti. Negdje sam čak vidio da ht i tele2 za male pare daju pleyke uz neke tarife.

Možeš se ti poigrati i na win, čak i na linuxu, ali i sam vidiš sa čime se sve možeš suočiti. Uz ps4, smartphone i smarttv, preostaju neke specifične radnje koje nemreš nikako drugačije nego na pc-u odraditi... 

1 0 hvala 0
11 godina
Re: Linux - pitanja i odgovori
bunker kaže...

@darky

Pleyka je za igranje, za 2500 kn kolko košta ps4 nemreš niti trećinu gaming piceka sastaviti. Negdje sam čak vidio da ht i tele2 za male pare daju pleyke uz neke tarife.

Možeš se ti poigrati i na win, čak i na linuxu, ali i sam vidiš sa čime se sve možeš suočiti. Uz ps4, smartphone i smarttv, preostaju neke specifične radnje koje nemreš nikako drugačije nego na pc-u odraditi... 

u doba ubuntu 10.10 sam imao jednu nVidia i gore je bio WoW (iedan satri rashodovani stroj)
činjenica je bila da je preko wine Wow bio igriv (na tom stroju sa win se WoW nije dao igrati)

Tijekom godina sam otkrio dvije stvari na Windowsima
a) ATI / AMD je bolji za multimediju
b) nVidia je definitvno bolje rhešenje za igranje

No stvar je da svi moji glavni strojevi imaju AMD kartice i ja sam totalni njubsina sa nVidia

A na linuxu nemam iskustva sa novima nvidia karticama, osim toga sad je kvaliteta vide bolja nego prije

i sad dolazimo do važne stvari
ako sad kupim "slabiju" karticu (ja ne patim toliko na igre) riješio sam stvar za par godina
ako pak kupim skuplju (oko 1500 kn) onda sam riješio stvar sa ovim kompjuterom (jer kad zastari VGA i CPU će biti za penziju) i sve ide novo

ihush kaže...

l

-tvoje želje, tvoj novac.. tvoja odluka i samo se možeš nadati da nije pogrešna ili bi ti bilo lakše da sad ja za tebe odaberem dok ti plaćaš-igraš..?

edit .. ili zovi cowboya da ti rekompajlira kernel, tad će i TNT/Rage biti dovoljna za 300fps-a.. :)

skuplja ili jeftinija je moja "teška odluka" ali i dalje mi treba savjet oko marke ;)
Kaj se rekomaljiranja tiče, pa možda i to napravim jednog dana ali sad nemam vremena se time zezati.

Evo onda male ankete
Što a stavim na Ubuntu 19.04 kao novu VGA?

Sada je gore
Intel® Core™ i5-4440 CPU @ 3.10GHz × 4
AMD® Radeon r7 200 series
16 GB RAM

2 ATI / AMD vga za Ubuntu 19.04
3 nVidia vga za Ubuntu 19.04
if only you knew the power of the dark side
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 17:58 (Darky).
3 godine
Linux - pitanja i odgovori

https://www.bug.hr/dogadjaji/juzna-koreja-s-windows-7-prelazi-na-linux-9538

Ajme, baš mi je drago ako je ova vijest istinita

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
EricCartman kaže...

https://www.bug.hr/dogadjaji/juzna-koreja-s-windows-7-prelazi-na-linux-9538

Ajme, baš mi je drago ako je ova vijest istinita

imaju samo dvije opcije
CentOS ili složiti vlastitu distru (kaj će najvjerojatnije i biti)

if only you knew the power of the dark side
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 10:39 (Darky).
10 godina
Veliki Brat kaže...
Ili možemo o bumblebee-ju.

Pa eto, kad već o svemu znaš sve, može neki hint? 

Mozes probati ovo NVIDIA_Optimus

Specificno je za XPS i radi mi uredno no moglo bi raditi i na drugim optimus laptopima.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice