4 gige rama i blue screen

poruka: 10
|
čitano: 3.268
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
4 gige rama i blue screen

Pozdrav

 

  Dosad sam imao 2 gige ddr2 rama(Patriot memorija) i odlucio sam kupit jos 2 gige, znaci 4 gige otprilike.

BIOS ocitava 4 gige, windows vista (home), se srusi uz blue screen cim prođe log in zaslon.

Testiral sam memoriju i OK je.Pokrenul Windowse u safe modu i sve radi ok.Samo u normalnom radu viste, opali blue scrren cim prođe log in.

Bacim komp kroz prozor ili mozda ima neko rijesnje( reinstalacija viste, posto sumnjam da negdje neki driver pravi probleme)???

Hvala na konkretnim odgovorima.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
4 gige rama i blue screen

Ako ti se na tom blue screenu napise IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL onda ti je 99% problem u tome da ti se pregrijava RAM! Jos jedan ventilator bi trebao rijesiti stvar. To sam i ja imao isti problem i tako sam ga rjesio!

Nothing is true, everything is permitted...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: 4 gige rama i blue screen
Assassin kaže...

Ako ti se na tom blue screenu napise IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL onda ti je 99% problem u tome da ti se pregrijava RAM! Jos jedan ventilator bi trebao rijesiti stvar. To sam i ja imao isti problem i tako sam ga rjesio!

 Nazalost, nisam vidio to.Ali kad maknem jednu plocicu rama, sve opet radi ok.To se desava samo dok su oba unutra, znaci, kad imam 4 gige rama (2x2 giga).
16 godina
neaktivan
offline
4 gige rama i blue screen

Vista je jednostavno osjetljivija na promjene hardvera i nestabilnosti od XP-a.

Probaj jednostavno povisit napon ramovima.

Recimo ak su serijski na 1.8 stavi na 1.9V

Jesi klokao komp?

Možda se stvarno pregrijavaju.

Probaj kao što je gore receno sa ventilatorom da puše po ramovima

Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 4x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: 4 gige rama i blue screen

Ma nisam nista klokao.I jos imam memoriju s hladnjakom.Pa ak se to pregrijava, onda stvarno nesto tu gadno ne valja.

Ovo podesavanje napona, to picim prek BIOS-a?

16 godina
neaktivan
offline
RE: 4 gige rama i blue screen
Tida kaže...

Ma nisam nista klokao.I jos imam memoriju s hladnjakom.Pa ak se to pregrijava, onda stvarno nesto tu gadno ne valja.

Ovo podesavanje napona, to picim prek BIOS-a?

Imaš 2x2 Gb  - jednu izvadiš i sve radi. Vratiš drugu neće dignuti Vistu?
Pa zar dual channel? Koja je to ploča?

Napon podesiš u BIOS-u.

Pozdrav
16 godina
moderator
offline
4 gige rama i blue screen

Imao slican slucaj s Asus P5B Deluxe. Ploca je ocajna, rusila se na def. postavkama biosa, jedva ustabilio sistem s 2.1 V na memoriji. Iste plocice puno bolje rade na P5K-E.

Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: 4 gige rama i blue screen
Level 1 kaže...
Tida kaže...

Ma nisam nista klokao.I jos imam memoriju s hladnjakom.Pa ak se to pregrijava, onda stvarno nesto tu gadno ne valja.

Ovo podesavanje napona, to picim prek BIOS-a?

Imaš 2x2 Gb  - jednu izvadiš i sve radi. Vratiš drugu neće dignuti Vistu?
Pa zar dual channel? Koja je to ploča?

Napon podesiš u BIOS-u.

Pozdrav
 Tako je. Maticna je Gigabyte (ga-p35-ds3l)
ma komp je jos pod garancijom i memorije isto, pa cu to lijepo sve odnjet tamo gdje sam sve i kupio, pa nek se bodu s tim, jer fakat nemam zivaca vise s tim, a jos cu i neku glupost napravit.
Hvala na odgovorima.

16 godina
protjeran
offline
4 gige rama i blue screen

Meni se događao sličan problem, Pokazao mi se BSoD kada bi igrao zahtjevne igre (Crysis) duže vrijeme (rekord da mi se nije srušio komp mi je 2 minute, donji rekord je 5 sekundi). RAM mi je bio u banani i odnio na servis, oni promijenili pločice i to je to. Tema koju sam napravio u vezi ovog problema je OVDJE.

Matična: Asus M2N-E Procesor: AMD Athlon 4000+ X2 (2.00GHz) Grafička: Nvidia GeForce 8600 GT HDD: 160 GB RAM: 2 GB
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: 4 gige rama i blue screen
Tida kaže...
Level 1 kaže...
Tida kaže...

Ma nisam nista klokao.I jos imam memoriju s hladnjakom.Pa ak se to pregrijava, onda stvarno nesto tu gadno ne valja.

Ovo podesavanje napona, to picim prek BIOS-a?

Imaš 2x2 Gb  - jednu izvadiš i sve radi. Vratiš drugu neće dignuti Vistu?
Pa zar dual channel? Koja je to ploča?

Napon podesiš u BIOS-u.

Pozdrav
 Tako je. Maticna je Gigabyte (ga-p35-ds3l)
ma komp je jos pod garancijom i memorije isto, pa cu to lijepo sve odnjet tamo gdje sam sve i kupio, pa nek se bodu s tim, jer fakat nemam zivaca vise s tim, a jos cu i neku glupost napravit.
Hvala na odgovorima.

Ta ploča je kanta. Slovo L u imenu ds3l to ti je kao lite. Teško da će to radit sa 2x2Gb ram-a.
 
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice