DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz?

poruka: 25
|
čitano: 9.616
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???

Imam comp sa matičnom " A7S8XMX" koja podržava DDR sa slijedećim brzinama: 333 MHz • 266 MHz • 200 MHz.
Trebam kupiti memory od 512 Mb ali nigdje u Splitu nema za kupiti memorije sa takvim brzinama nego samo 400 MHZ pa naviše.
Neki moji poznanici mi kažu da mi to neće raditi a večina njih kaže da hoće, s time da če matična automatski prilagoditi (smanjiti) takt na 333 MHZ.
Može li mi ko sa sigurnošču reči da li bi memorija "DDR 512 Mb 400 MHZ" ispravno radila na mome compu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???

Radit ce ali samo na 333. Nema veze sto je memorija 400.

AMD Phenom 9950 2,6(OC3,0) /Zalman 8700LED/), DFI LanParty DK790FX M2RS, 2X 2GB OCZ, Reaper 1066MHz, CrossFire Club3D Radeon 4870+Toxic 4850, Hiper 730W.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???

Hoće radit će ti, jer će ti matična sama spustit frekvenciju, odnosno

ako imaš rama druge brzine (manje frekvencije), onda će ti ta brža raditi

na manjem taktu tj. na brzini tog sporijeg rama

AMD Athlon 3200+, Asus K8N, 1.5GB DDR, HD 3650 512MB, WD 160GB Maxtror 40GB, Power supply 400W ma šta da kažem zvir bez zuba
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.2.2009 16:37 (Makić).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???

Da li če ona odmah proradit ili trebam prčkati po Biosu.

Ako ne treba, riskirat ču i vjerovati vam, i odma sutra je kupim ako je bude u prodaji u Splitu.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???

Ti samo uvali i ono će samo namistit na tu frekvenciju

AMD Athlon 3200+, Asus K8N, 1.5GB DDR, HD 3650 512MB, WD 160GB Maxtror 40GB, Power supply 400W ma šta da kažem zvir bez zuba
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???

Radilo bude, ali na sporijoj frekvenciji.

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, EVGA GF-GTX260 Core 216 896MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???

Ma nema veze brzina, men je najvažnije da bude radila.

Thanks

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???

Imam matičnu ASUSTeK Computer INC. A8V-VM, na njoj su 2 pločice DDR RAM-a, koje su u dual-channelu i rade na 333 (Odnosno 166, zbog dual-channela). Kupio sam jednu pločicu DDR-400, CL2,5 (i one 2 su CL 2,5). Kada ju ubacim skupa s ove 2 ili samu, računalo se pokrene ali ne boota niti BIOS. Nema nikakvog pištanja, kao što ga ima kada nema RAM-a ili su pokvareni. Jeli moguće da je ta pločica od 512 pokvarena?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???
mind_challenge kaže...

Imam matičnu ASUSTeK Computer INC. A8V-VM, na njoj su 2 pločice DDR RAM-a, koje su u dual-channelu i rade na 333 (Odnosno 166, zbog dual-channela). Kupio sam jednu pločicu DDR-400, CL2,5 (i one 2 su CL 2,5). Kada ju ubacim skupa s ove 2 ili samu, računalo se pokrene ali ne boota niti BIOS. Nema nikakvog pištanja, kao što ga ima kada nema RAM-a ili su pokvareni. Jeli moguće da je ta pločica od 512 pokvarena?

  Nije dobro.

  Najvjerojatnije je da je ta pločica od 512MB neispravna...

 

Sapienti sat.
15 godina
offline
Re: DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???
Caesar et Brutus kaže...
mind_challenge kaže...

Imam matičnu ASUSTeK Computer INC. A8V-VM, na njoj su 2 pločice DDR RAM-a, koje su u dual-channelu i rade na 333 (Odnosno 166, zbog dual-channela). Kupio sam jednu pločicu DDR-400, CL2,5 (i one 2 su CL 2,5). Kada ju ubacim skupa s ove 2 ili samu, računalo se pokrene ali ne boota niti BIOS. Nema nikakvog pištanja, kao što ga ima kada nema RAM-a ili su pokvareni. Jeli moguće da je ta pločica od 512 pokvarena?

  Nije dobro.

  Najvjerojatnije je da je ta pločica od 512MB neispravna...

 

  Ali čudi me da nema pištanja. Kada izvadim sve rame i pokušam pokrenuti matična pišti.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???
mind_challenge kaže...
Caesar et Brutus kaže...
mind_challenge kaže...

Imam matičnu ASUSTeK Computer INC. A8V-VM, na njoj su 2 pločice DDR RAM-a, koje su u dual-channelu i rade na 333 (Odnosno 166, zbog dual-channela). Kupio sam jednu pločicu DDR-400, CL2,5 (i one 2 su CL 2,5). Kada ju ubacim skupa s ove 2 ili samu, računalo se pokrene ali ne boota niti BIOS. Nema nikakvog pištanja, kao što ga ima kada nema RAM-a ili su pokvareni. Jeli moguće da je ta pločica od 512 pokvarena?

  Nije dobro.

  Najvjerojatnije je da je ta pločica od 512MB neispravna...

 

  Ali čudi me da nema pištanja. Kada izvadim sve rame i pokušam pokrenuti matična pišti.

  Hmm, to što nema nikakvog pištanja ne mora uvijek nužno značiti i da je RAM ispravan, tako da...

Sapienti sat.
15 godina
offline
Re: DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???
Caesar et Brutus kaže...

  Hmm, to što nema nikakvog pištanja ne mora uvijek nužno značiti i da je RAM ispravan, tako da...

  Dakle rami nevaljaju? Kvragu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???
mind_challenge kaže...
Caesar et Brutus kaže...

  Hmm, to što nema nikakvog pištanja ne mora uvijek nužno značiti i da je RAM ispravan, tako da...

  Dakle rami nevaljaju? Kvragu.

  Sa sigurnošću mogu tvrditi tek da su ti te dvije stare pločice (koje su već bile unutra) sigurno ispravne.

  Za ovu od 512MB, koju si sada dodao vrlo je lako moguće da je R.I.P. (najvjerojatnije i je), ali ti to opet ne mogu sa 100%-nom sigurnošću potvrditi.

Sapienti sat.
15 godina
offline
Re: DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???
Caesar et Brutus kaže...
mind_challenge kaže...
Caesar et Brutus kaže...

  Hmm, to što nema nikakvog pištanja ne mora uvijek nužno značiti i da je RAM ispravan, tako da...

  Dakle rami nevaljaju? Kvragu.

  Sa sigurnošću mogu tvrditi tek da su ti te dvije stare pločice (koje su već bile unutra) sigurno ispravne.

  Za ovu od 512MB, koju si sada dodao vrlo je lako moguće da je R.I.P. (najvjerojatnije i je), ali ti to opet ne mogu sa 100%-nom sigurnošću potvrditi.

  Stari su ispravni, sada pišem s tog računala. Kažeš da je vrlo lako moguće da novi nisu ispravni. A što ako je ono drugo? Što bi onda moglo biti?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???
mind_challenge kaže...
Caesar et Brutus kaže...

  Stari su ispravni, sada pišem s tog računala. Kažeš da je vrlo lako moguće da novi nisu ispravni. A što ako je ono drugo? Što bi onda moglo biti?

  Nisam siguran, trebao bih bolje proučiti.

Sapienti sat.
15 godina
offline
Re: DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???
Caesar et Brutus kaže...
mind_challenge kaže...
Caesar et Brutus kaže...

  Stari su ispravni, sada pišem s tog računala. Kažeš da je vrlo lako moguće da novi nisu ispravni. A što ako je ono drugo? Što bi onda moglo biti?

  Nisam siguran, trebao bih bolje proučiti.

  Proučiti što?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???
mind_challenge kaže...
Caesar et Brutus kaže...

  Proučiti što?

  Problem koji imaš.

Sapienti sat.
15 godina
offline
Re: DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???
Caesar et Brutus kaže...
mind_challenge kaže...
Caesar et Brutus kaže...

  Proučiti što?

  Problem koji imaš.

  Možeš li ga proučiti? Trebaš li dodatne informacije?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???
mind_challenge kaže...
Caesar et Brutus kaže...

  Možeš li ga proučiti? Trebaš li dodatne informacije?

  Nije potrebno, sve mi je jasno.

  Odoh sad malo progooglati i istražiti eventualno slične probleme (ukoliko pronađem išta korisno) pa ti javim kad otkrijem (ako otkrijem) u čemu je problem i kako ga riješiti.

  Uglavnom, 99.9% sam siguran da je ta 512MB-na pločica za otpis.

Sapienti sat.
12 godina
offline
Re: DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???

Možda je ispravna ali joj tvoja ploča nikak ne paše.Nevjerojatno je kolko zmotano zna to bit sa ramima i kolko su nekad recimo mušićavi,dakle pazi ovo:patriot ddr ram 256 mb,radi na svim utorima u ploči u bilo koji utor da ih stavim,jetram 1gb radi samo na posljednjem 4.utoru i to samo ako nijedan ram nije u nekom drugom utoru,a ako stavim neki drugi uz njega ploča je mrtva i tek nakon što resetiram bios opet mogu prčkat i eksperimentirat,onda npr patriot 1 gb na svim kompovima daje bsod osim na ovom koji sad koristim,a ako stavim onaj jetram od 1gb u svoj komp neće se ni pokrenut.Sve u svemu kaj ti hoću reči je to da isprobaj taj ram na nekoj drugoj ploči ako možeš,ili još neku kombinaciju ako postoji koju nisi isprobao,bez jednog rama,samu o prvom pa u zadnjem utoru i tak dok ti ne bude muka i baciš sve u zid :P

13 godina
offline
Re: DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz ???
Dud kaže...

Možda je ispravna ali joj tvoja ploča nikak ne paše.Nevjerojatno je kolko zmotano zna to bit sa ramima i kolko su nekad recimo mušićavi,dakle pazi ovo:patriot ddr ram 256 mb,radi na svim utorima u ploči u bilo koji utor da ih stavim,jetram 1gb radi samo na posljednjem 4.utoru i to samo ako nijedan ram nije u nekom drugom utoru,a ako stavim neki drugi uz njega ploča je mrtva i tek nakon što resetiram bios opet mogu prčkat i eksperimentirat,onda npr patriot 1 gb na svim kompovima daje bsod osim na ovom koji sad koristim,a ako stavim onaj jetram od 1gb u svoj komp neće se ni pokrenut.Sve u svemu kaj ti hoću reči je to da isprobaj taj ram na nekoj drugoj ploči ako možeš,ili još neku kombinaciju ako postoji koju nisi isprobao,bez jednog rama,samu o prvom pa u zadnjem utoru i tak dok ti ne bude muka i baciš sve u zid :P

  Kao što kažeš, uvijek može probati, ali čisto sumnjam da je stvar do rasporeda...

Sapienti sat.
15 godina
offline
DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz?

Evo sada sam petljao s utorima. Kada su stare 2 pločice u dual-channel i nova u trećem utoru, nemogu bootati. Kada stare 2 maknem iz dual channela i stavim novu u bilo koji preostali utor, boota se kako treba, ali ne prepoznaje novu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz?
mind_challenge kaže...

Evo sada sam petljao s utorima. Kada su stare 2 pločice u dual-channel i nova u trećem utoru, nemogu bootati. Kada stare 2 maknem iz dual channela i stavim novu u bilo koji preostali utor, boota se kako treba, ali ne prepoznaje novu.

  Ovako, preostala ti je još jedna jedina opcija. Otiđi kod frenda/poznanika/rođaka, uglavnom bilo koga tko ima stariji komp s DDR utorima za RAM pa ubodi unutra tu famoznu 512MB-nu pločicu pa ćeš znati barem na čemu si.

  Naime, ako je i tamo neće prepoznati, tj. pločica neće raditi, to znači da je pločica neispravna i zdravo.

  Ovo što si sad napisao sve me više i više uvjerava da je pločica pokvarena. Gotovo sam 100% siguran, a je li zaista i tako možeš se uvjeriti i sam tako da isprobaš ovu opciju koju sam ti sada predložio.

  Sretno!{#}

Sapienti sat.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 18:31 (Caesar et Brutus).
15 godina
offline
Re: DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz?
Caesar et Brutus kaže...
mind_challenge kaže...

Evo sada sam petljao s utorima. Kada su stare 2 pločice u dual-channel i nova u trećem utoru, nemogu bootati. Kada stare 2 maknem iz dual channela i stavim novu u bilo koji preostali utor, boota se kako treba, ali ne prepoznaje novu.

  Ovako, preostala ti je još jedna jedina opcija. Otiđi kod frenda/poznanika/rođaka, uglavnom bilo koga tko ima stariji komp s DDR utorima za RAM pa ubodi unutra tu famoznu 512MB-nu pločicu pa ćeš znati barem na čemu si.

  Naime, ako je i tamo neće prepoznati, tj. pločica neće raditi, to znači da je pločica neispravna i zdravo.

  Ovo što si sad napisao sve me više i više uvjerava da je pločica pokvarena. Gotovo sam 100% siguran, a je li zaista i tako možeš se uvjeriti i sam tako da isprobaš ovu opciju koju sam ti sada predložio.

  Sretno!{#}

  Otišao sam kod frenda, ali sam uzeo još jednu pločicu od 256 i stavio je u 4 slot. Sada uredno prepoznaje svih 1,2GB. Matična je radila probleme. Hvala na pomoći.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: DDR 400 mhz na matičnoj 333 mhz?

Eto vidiš kak je to kad se matične i rami ne vole,ponekad me to fakat žicira,kaj nisu mogli te standarde il kaj ja znam kaj nekak bolje sredit dogovorit pa da svaki ram radi na svakoj ploči bez petljanaj i živciranja.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice