DDR3 i kompatibilnost sa AMD-om

poruka: 6
|
čitano: 3.877
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
DDR3 i kompatibilnost sa AMD-om

Več cijelu večer čitam po netu i po bug-u o tome kako neki ram-i nisu kompatibilni sa AMD-om, i moram priznati da sad više NIŠTA nerazumijem. Otišao sam na Corsair-ovu stranicu i vidio da imaju rubriku gdje pokazuju sve rame koje su kompatibilni sa amdom, ali kad pogledam svaki pojedini ram piše da je kompatibilan sa i3, i5, i7. Ali nije samo to problem, nego to što nisam NIGDJE vidio da negdje piše da je bilo koji ram kompatibilan sa amd-om, SVI spominju intel {#}

 

Evo LINK sa svim ddr3 ramovima 1600MHz (2x4GB)

 

Matična

 

Cpu: amd athlon x4 750K ILI phenom x4 965

 

 

p.s. evo link od teme koju sam pokrenio jer neznam kako da se odlučim između 2 spomenuta cpu-a, pa bih cijenio da bacite pogleda i napišete koji savjet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DDR3 i kompatibilnost sa AMD-om

Phenom II X4 9XX (am3) procesori nativno podržavaju DDR3 do 1333MHz.

Sva ddr3 memorija može raditi i s amdom i s intelom, a jedino je pitanje na kojem taktu što ovisi o procesoru i matičnoj ploči. Rijetko se može dogoditi slučaj da matična "ne voli" RAM

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 10:40 (igy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DDR3 i kompatibilnost sa AMD-om

Amd je ima manje problema s ramima nego intel..

Kod AMD-a rade i rami koji su na 1.9V a kod intel nemoze vise od 1.65V ili 1.5V.

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: DDR3 i kompatibilnost sa AMD-om
ford eleanor kaže...

Uzmi ovaj procesor

Matična

Rami

Ako ti financije dopuštaju bilo bi dobro uzeti ovu matičnu (ako misliš više klokati proc),mada i ova što sam ti preporučio je sasvim ok

Zašto 955 a ne 965? 

malo mi je ta matična skupa, neplaniram baš overclockati pa sam zato mislio uzeti onu jeftiniju (444kn) 

taj ram je ok, a što misliš na ovaj? dosta je jeftiniji, a nevidim razliku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: DDR3 i kompatibilnost sa AMD-om
ford eleanor kaže...
headshot kaže...
ford eleanor kaže...

Uzmi ovaj procesor

Matična

Rami

Ako ti financije dopuštaju bilo bi dobro uzeti ovu matičnu (ako misliš više klokati proc),mada i ova što sam ti preporučio je sasvim ok

Zašto 955 a ne 965

malo mi je ta matična skupa, neplaniram baš overclockati pa sam zato mislio uzeti onu jeftiniju (444kn) 

taj ram je ok, a što misliš na ovaj? dosta je jeftiniji, a nevidim razliku.

Između ta dva procesora nema razlike osim što je ovaj skuplji.

955 ima otključan množitelj isto kao i 965 te ga lako stigne u performansama.

Ja sam svoj 955 stavio na 3.7 GHz i napon 1.376.

Phenom traži barem 4+1 faznu ploču a idealno bi bilo 6+2 ili 8+2 fazna regulacija.

Što se tiče rama uzmi neke sa nižim profilom da ti ne bi smetali hladnjaku kod montiranja

Ali nekako mi je logično da će se oba dva procesora dobro oc-at pošto so uba BE, ali ako je 965 3.4GHz logično mi je da će se moći više oc-ati tj do većih vrijednosti (za 200MHz više).

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: DDR3 i kompatibilnost sa AMD-om
ford eleanor kaže...
headshot kaže...
ford eleanor kaže...
headshot kaže...
ford eleanor kaže...

Uzmi ovaj procesor

Matična

Rami

Ako ti financije dopuštaju bilo bi dobro uzeti ovu matičnu (ako misliš više klokati proc),mada i ova što sam ti preporučio je sasvim ok

Zašto 955 a ne 965

malo mi je ta matična skupa, neplaniram baš overclockati pa sam zato mislio uzeti onu jeftiniju (444kn) 

taj ram je ok, a što misliš na ovaj? dosta je jeftiniji, a nevidim razliku.

Između ta dva procesora nema razlike osim što je ovaj skuplji.

955 ima otključan množitelj isto kao i 965 te ga lako stigne u performansama.

Ja sam svoj 955 stavio na 3.7 GHz i napon 1.376.

Phenom traži barem 4+1 faznu ploču a idealno bi bilo 6+2 ili 8+2 fazna regulacija.

Što se tiče rama uzmi neke sa nižim profilom da ti ne bi smetali hladnjaku kod montiranja

Ali nekako mi je logično da će se oba dva procesora dobro oc-at pošto so uba BE, ali ako je 965 3.4GHz logično mi je da će se moći više oc-ati tj do većih vrijednosti (za 200MHz više).

Svaki primjerak proca je drugačiji.Koliko će se neki moći klokati ne znaš dok ne probaš

A možeš li mi objasniti što ovo znači: "Dual Intelligent Processors - TPU + EPU." - to piše za mb

 

EDIT: vidim da je matična SLI, ali mi je na kraju najbitnije da taj socket ne zastari pa da moram bacit novce na novu samo zbog socketa, možda jednog dana budem imao sli/crossfire, što misliš, hoće li se u budućnosti koristiti AM3/AM3+ jer sam vidio da onaj novi Athlon X4 750K (kojeg sam planirao kupiti, također 3.4GHz 100W ali je samo 600kn) koristio FM2 socket.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 14:25 (headshot).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice