Nadogradnja RAM memorije izdvojena tema

poruka: 1.576
|
čitano: 611.422
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Txtxtx

11 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Ekipa ako može jedan savjet.

Nadogradio bi komp sa još 32 GB RAM-a (konfiguracija pod Moj PC). Znači uzeo bi još dvije pločice po 16 GB.

Moje pitanje je da li će biti moguće podesiti EXPO profil da RAM radi na 5400MHz (mislim da je to max prema specifikacijama matične za 4 slota)?

Koliko čitam problem je namjestiti 4 x DDR5 na većim brzinama. Ne znam da li je kakav bios update riješio taj problem ili mi je jedina opcija prodati ove stickove a uzeti 2 x 32 GB?

Matična je MSI Pro B650M-A Wifi a RAM je 2 x Kingston Fury Beast RGB 16GB DDR5 KF556C36BBEA-16.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

LP svima, 

imam 16gb RAM-a (Kingston ddr4 2x8kit 3600mhz hyperx predator) i zelio bih kupit jos 1 takav kit...
zanima me dali novi RAM mora biti identicne marke ili ne? posto nisam uspio pronaci na internetu isti model...

CPU: ryzen 5 5600x
maticna: MSI M550B pro-vdh

 
1 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Ako ne možeš naći isti kit ne bi savjetovao kombiniranje pločica. Velika je vjerojatnost da neće biti stabilno. Generalno marka nije bitna, bitne su same pločice odnosno ram chipovi.

7 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
PlayPetepp kaže...

Ako ne možeš naći isti kit ne bi savjetovao kombiniranje pločica. Velika je vjerojatnost da neće biti stabilno. Generalno marka nije bitna, bitne su same pločice odnosno ram chipovi.

 nene mogu pronac isti kit 2x8gb 3600mhz ddr4 jel.. al dal je potrebno da budu identične ko i ove koje imam (hyperx predator) il ne :P

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 15:33 (bam123).
10 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
bam123 kaže...
PlayPetepp kaže...

Ako ne možeš naći isti kit ne bi savjetovao kombiniranje pločica. Velika je vjerojatnost da neće biti stabilno. Generalno marka nije bitna, bitne su same pločice odnosno ram chipovi.

 nene mogu pronac isti kit 2x8gb 3600mhz ddr4 jel.. al dal je potrebno da budu identične ko i ove koje imam (hyperx predator) il ne :P

 

 

pod "isti kit", kolega je mislio na apsolutno isti kit kojeg trenutno imaš (marka, broj pločica, frekvencija, latencija,...)

jedino tako ćeš biti 100% siguran da će taj novi kit raditi bez problema sa starim, sve ostalo ti može raditi probleme - to što drugi proizvođač ram-a ima isto 2x8/3600mhz ne znači da su čipovi na tim pločicama isti kao i na tvojima...

7 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

aha znaci ipak ima veze, ok hvala! a jel bi mi mogli pomoc pronaci te RAM-e na netu? dal ima negdi za kupit u Zagrebu po mogucnosti... meni nije bas uspjelo :p 

8 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
bam123 kaže...

aha znaci ipak ima veze, ok hvala! a jel bi mi mogli pomoc pronaci te RAM-e na netu? dal ima negdi za kupit u Zagrebu po mogucnosti... meni nije bas uspjelo :p 

 
Nitko ti ne garantira stabilan XMP sa 4 pločice.
Kupi 32gb (2x16) i prodaj svoj ram

10 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

pitaj tu u oglasniku pod "kupujem", možda netko ima... ili napravi kak ti kolega iznad mene savjetuje

14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav imam konfiguraciju koju sam kupio početkom 2020.


MBO:
GIGABYTE Main Board Desktop X570 AORUS ELITE

RAM:
DDR4 Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8) 3600MHz CL18

 

Primjećujem da mi je u korištenju (zadnjih mjesec dana) kad sve popalim puna memorija (puuuno browser tabova i grafičke aplikacije).

Moje pitanje je: Da li da uzmem još jedan identičan set od 16GB ili da uzmem novi potencijalno bolji 32MB?

 

Puno hvala :)

memory usage memory usage
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2024 15:38 (cut-paste-waste).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Uzmi 2x16 GB. I onda sadašnjih 2x8 GB prodaš.

14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Meni kao laiku to izgleda ovako:


Opcija a) Dodati 2×8 GB  je  55€

Opcija b) Novi   2×16 GB je  90€ i moram prodati ovu za 35€ da sam "na nuli".

 

Po čemu mi je "opcija b" bolja? Je to zbog Ryzena?

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 8:34 (cut-paste-waste).
12 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Po ničemu, uzmi iste takve koje imaš i amen

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
cut-paste-waste kaže...

Pozdrav imam konfiguraciju koju sam kupio početkom 2020.


MBO:
GIGABYTE Main Board Desktop X570 AORUS ELITE

RAM:
DDR4 Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8) 3600MHz CL18

 

Primjećujem da mi je u korištenju (zadnjih mjesec dana) kad sve popalim puna memorija (puuuno browser tabova i grafičke aplikacije).

Moje pitanje je: Da li da uzmem još jedan identičan set od 16GB ili da uzmem novi potencijalno bolji 32MB?

 

Puno hvala :)

 Evo ga ljudi.
Poduplao sam sa identičnim setom memorije "plug & play"
Samo umetnuo i upalio komp.
Ovo je screenshot sa identičnim opterećenjem i izgleda puno ljepše na 45% nego prije na 90%

15 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
32 gb ili 48 gb ram ddr5 ? Razlika u cijenu 59 eura.. pitanje je da li je potrebno za 4k gaming?
Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Nije potrebno koliko znam. Možda ima nekakvih iznimki, ali 32 GB je itekako puno RAM-a u kontekstu igara.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice