Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.976
|
čitano: 10.924.308
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Galaxy s9+ se nameće kao najlogičniji izbor pošto mislim da se uklapa u svemu. Note 9 možeš dobiti za tu cijenu preko oglasa, zapakiran sa garancijom
Preporučio bih i OnePlus 6T iako ima FullHD ekran, jedan od najboljih panela u klasi je sigurno.
I Sony XZ3 se taman uklapa u budžet, ima vjerojatno najbolji ekran od navedenih
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Galaxy s9+ se nameće kao najlogičniji izbor pošto mislim da se uklapa u svemu. Note 9 možeš dobiti za tu cijenu preko oglasa, zapakiran sa garancijom
Preporučio bih i OnePlus 6T iako ima FullHD ekran, jedan od najboljih panela u klasi je sigurno.
I Sony XZ3 se taman uklapa u budžet, ima vjerojatno najbolji ekran od navedenih

XZ3 ima losiji ekran od S9+

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Nisam imao prilike direktno usporediti, ali čitao sam same hvalospjeve za XZ3 ekran. Nije LG-jev panel, nego baš japanski, pravi 10-bit HDR.
Vjerojatno nema toliku vršnu svjetlinu kao S9
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Nisam imao prilike direktno usporediti, ali čitao sam same hvalospjeve za XZ3 ekran. Nije LG-jev panel, nego baš japanski, pravi 10-bit HDR.
Vjerojatno nema toliku vršnu svjetlinu kao S9

 Prikaz bijele mu je ocajan, kao na Pixelu 2 XL. Kao da ima suma na sebi, nenormalno koliko se vidi cak i na manjoj svjetlini. Uglavnom dva koplja iza S9/N9 i iP Xs/X, bolje od ostalih OLED ekrana. Standardni mod sa malo korigiranja balansa bijele je sasvim ok, a profesionalni mod sa korigiranjem balansa bijele je najtocnije sto mozes dobiti, uz bok sa najboljom konkurencijom ali bijela je i dalje jako jako cudna,  nemogu uopce opisati, kao da je zamrljana

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ipak sam se opet predimislio, bio u T centru probao neke mobitele i Huawei Mate 20 Pro mi je nesto definitivno najbolje sto sam vidio do sad.

 

Eh sad im tu i S9+ za manju cijenu ali vise mi se svida Mate 20 Pro i jedini problem zasto bi mozda uzeo S9+ je taj jer nemam pojma odakle bi narucio Mate 20 Pro sve su neke cudne trgovine na nabavi, sta vi mislite?

Ja bi isao na Mate 20 Pro i bio miran 3,4 godine, samo da znam koju trgovinu odabrati posto Twlight boju nema bas puno njih..

 

Sta vi mislite??

 

 

7 Mate 20 Pro
6 S9+
Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Da galaxy s9+ je izvrstan ako zanemaris cinjenicu da je do 2 popodne baterija prazna pa zbog toga uvjek smanjis svjetlinu i nemozes vrtiti nikakve pozadinske aplikacije jer u protivnome do podne je prazan... Sad ako ti sluzi za posao i privatne stvari onda se pripremi na powerbank...
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Horatio_Hornblower kaže...
Da galaxy s9+ je izvrstan ako zanemaris cinjenicu da je do 2 popodne baterija prazna pa zbog toga uvjek smanjis svjetlinu i nemozes vrtiti nikakve pozadinske aplikacije jer u protivnome do podne je prazan... Sad ako ti sluzi za posao i privatne stvari onda se pripremi na powerbank...

 To mi je jos jedan od razloga zasto bi rade izabrao Mate 20 Pro.

Baterija mi je bitna a posto su samo ta dva modela ostala izmedu kojih biram mislim da je logicno da je Mate 20 Pro pobjednik.

Barcelona - Mes que un club
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Nema S9+ toliko lošu bateriju, ali da Mate 20 Pro ima dosta bolju, ima.
Samo sa Mate 20 Pro moraš pripaziti na green screen problem, tj. provjeriti jesu li u trgovine stigle nove verzije
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Nema S9+ toliko lošu bateriju, ali da Mate 20 Pro ima dosta bolju, ima.
Samo sa Mate 20 Pro moraš pripaziti na green screen problem, tj. provjeriti jesu li u trgovine stigle nove verzije

Kakav sad green screen problem?

Ja sam mislio izabrati ovdje neki Twlight i naruciti. Sta mislis?

Barcelona - Mes que un club
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Imaš Mate 20 Pro temu, jedno 80% postova vezano uz taj problem. Ili jednostavno uguglaj, sve će ti biti jasno.
Mate 20 Pro je odličan uređaj, ali od mene neće dobiti preporuku sve dok postoji lutrija sa ekranom. Nedopustivo za uređaj tolike cijene
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Imaš Mate 20 Pro temu, jedno 80% postova vezano uz taj problem. Ili jednostavno uguglaj, sve će ti biti jasno.
Mate 20 Pro je odličan uređaj, ali od mene neće dobiti preporuku sve dok postoji lutrija sa ekranom. Nedopustivo za uređaj tolike cijene

 Sad sam provjerio. Znaci trebao bi se kockat, a ako narucim iz Tiamobiteli taj mobitel za 7500kn i dobijem zelen ekran mogu si pucat u glavu...

Barcelona - Mes que un club
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Osiguran si garancijom, ali to je onda potencijalna zayebancija poslije. A 1000€ taj uređaj ne vrijedi. Note 9 je 1000kn jeftiniji i kopmletniji uređaj
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Osiguran si garancijom, ali to je onda potencijalna zayebancija poslije. A 1000€ taj uređaj ne vrijedi. Note 9 je 1000kn jeftiniji i kopmletniji uređaj

 Note 9 mi je malo prevelik tako da sam ga davno prekrizio.

 Mene zanima koliko gubim ako uzmem S9+, tocnije po svemu sudeci je dobra kupnja 1,500kn ce mi ostat u dzepu, ali vjerovatno ce izaci S10 uskoro pa bi tu mogao popusiti, steta sto sam bas bacio oko na Mate 20 Pro.

 Sto se tice garancije ne znam kako to funkcionira kod ovih Noname trgovina.

 

Barcelona - Mes que un club
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
S10 dolazi za 2 mjeseca. Ako ne gori, pričekaj i vidi jer za tu lovu ćeš ga sigurno moći uzeti odmah po izlasku. A i Samsung je darežljiv prilikom dolaska novih model (poklon oprema, niža cijena)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
S10 dolazi za 2 mjeseca. Ako ne gori, pričekaj i vidi jer za tu lovu ćeš ga sigurno moći uzeti odmah po izlasku. A i Samsung je darežljiv prilikom dolaska novih model (poklon oprema, niža cijena)

 A trebao bi mi mobitel sto prije. Vjerovatno cu uzeti Mate 20 Pro na kocku ili S9+, jos moram dobro razmisliti.

Barcelona - Mes que un club
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kojo ste bi kraljevi pa sad ti odustao zbog zelenog ekrana koji je bio problem u pocetnim serijama i di da ga i dobijes ides u servis i oni ti ga 9dmah zamjene a inače taj zeleni ekran samo ces primjetit ako ti je mob na minimumu svijetline...
Koji tehnički forum ovo je postalo baba Vanga forum... Inace s9+ima losu bateriju zvučnike i nakon 2 mjeseca koristenja se uspori do daske poglavito ako imas kojo Office alat na njemu. Nekazem da je huawei bezgresan ali za s9+ je space shuttle.
Moj PC  
0 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Horatio_Hornblower kaže...
Kojo ste bi kraljevi pa sad ti odustao zbog zelenog ekrana koji je bio problem u pocetnim serijama i di da ga i dobijes ides u servis i oni ti ga 9dmah zamjene a inače taj zeleni ekran samo ces primjetit ako ti je mob na minimumu svijetline...
Koji tehnički forum ovo je postalo baba Vanga forum... Inace s9+ima losu bateriju zvučnike i nakon 2 mjeseca koristenja se uspori do daske poglavito ako imas kojo Office alat na njemu. Nekazem da je huawei bezgresan ali za s9+ je space shuttle.

 

Ako s9+ ima lose zvucnike, onda ih lose ima i Mate 20 pro, a mozda i losije nego s9+. S9 definitivno ima slabiju bateriju od matea 20 pro, ali nema bas tako losu kao sto pokusavas prikazati.

 

Takoder sto se tice brzine, opet drasticno pretjerujes, s9+ je sporiji uredaj od matea, tu nema dileme. Ali napisati da nakon 2 mjeseca koristenja se uspori do daske je ono. Cini se da mrzis samsung pa volis pljuvati po njemu i jako pretjerivati.

Ja ne znam zasto toliko puno ljudi danas toliko pretjeruje i pljuje neke uredaje. Kad je usporedba izmedu 2 top end uredaja, pa kad kazes da je jedan uredaj bolji i to je ok, ok je reci i da je jedan uredaj bolji u vecini ili mozda svim segmentima. Ali te razlike izmedu top uredaja su dosta male, a dosta ljudi kada usporeduje ispada da je mate 20 pro danasnji top end uredaj, a s9+ je low end uredaj star nekih 10 godina. 

Pa eto mate 20 se je svemirski brod, a samsung s9+ je sranje, neki fico i slicno. Eto tolika je razlika po tebi. Ponasanje koje je gore nego kod djece. Mogu razumiti i pristranost nekom uredaju, ali ovakva pretjerivanja su previse. I nije bitno tko pretjeruje, ljubitelji samsunga ioli huaweia ili applea.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 15:30 (danny_2).
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja bi pricekao XZ4 da kupujem mob za te novce...
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kupi s9+ pa ga poslovno koristi koji mjesec (par mailova koji sat poziva WhatsApp i slicno pdf word) pa ces vidit kako ce to brzo na bubanj na njuskalo i tamo ga ne mozes prodat ni na 60% sto si kupio... Isto ne razmišljaš da je to loše ali brate mobitel od 5000kn je nakon 2 mjeseca kanta zaludu mu ekran i kamera koje su mi zadnjih par godina u svih top modela isti...
Pljuvali mi po iOsu on radi skroz ok iako nije ni on sveta krava ali je preskup ja sam osobno sad na meizu 16 i osobno mob je za taj samsung Ferrari a inferiorniji je u svemu ali cak mu je baterija iznenađujuce dobra a to mu je najveca mana...Ono sto sam vidio mate 20pro je isto odlican mobitel a taj samsung je cisto meh skup a nista posebno... Opet ja ne znan razliku izmedu top 5 kamera zadnjih par godina isto tako ekrana i zapravo vecine top mobitela da nemaju logo... Ono sto mi je bitno je da radi a nazalost taj s9+ nije da steka ali za te pare nije to dobro...
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Koristim S9+ 3 mjeseca i mogu reći da samo gluposti trkeljaš
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pa naravno kako smijes rec da nevalja jer drugima ovdje prodajes pricu kako je to super mobitel a inace vjerojatno si stedio 6 mjeseci od ljeta da ga kupis i ko sad moze reci u jbt za te novce ima i bolje..A i jos si najveci znalac pa cim neko rece neko drugo misljenje odmah je trkeljanje.Ovo je slicna prica kao moj susjed stedio 10 godina da kupi novi automobil gleda suzuki vitaru ovo ono i na kraju kupi polovni mercedes b klase 7 godina star sa 100 000km i kaze da je super iako je vec imao veliki kvar na njemu a vozi i dalje stari hyundai. Tako i ti s tim samsungom za te novce je truba moj duplo jeftiniji meizu ga izbije iz patika ali ja mozda nisam relevantan medutim nisam jedini koji nije impresioniran s s9 i s9+.Meni osobno bolje i green hulk nego s9+... A cak bi uzeo u obzir P20PRO ili op. Cak i novi sony se cini super nakon duuugo vremena...
Moj PC  
0 5 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Horatio_Hornblower kaže...
Pa naravno kako smijes rec da nevalja jer drugima ovdje prodajes pricu kako je to super mobitel a inace vjerojatno si stedio 6 mjeseci od ljeta da ga kupis i ko sad moze reci u jbt za te novce ima i bolje..A i jos si najveci znalac pa cim neko rece neko drugo misljenje odmah je trkeljanje.Ovo je slicna prica kao moj susjed stedio 10 godina da kupi novi automobil gleda suzuki vitaru ovo ono i na kraju kupi polovni mercedes b klase 7 godina star sa 100 000km i kaze da je super iako je vec imao veliki kvar na njemu a vozi i dalje stari hyundai. Tako i ti s tim samsungom za te novce je truba moj duplo jeftiniji meizu ga izbije iz patika ali ja mozda nisam relevantan medutim nisam jedini koji nije impresioniran s s9 i s9+.Meni osobno bolje i green hulk nego s9+... A cak bi uzeo u obzir P20PRO ili op. Cak i novi sony se cini super nakon duuugo vremena...

Nemoj pricati pizdarije, do 4000kn nov zapakiran S9+ na njuskalu je best buy. Jedina mana mu je baterija. Ponajbolji zaslon i kamera na trzistu, odlicni zvucnici, 3.5mm jack, prosiriva memorija, izrada i dizajn vrhunski. Sad ja imam taj novi Sony koji spominjes, nije on niti blizu S9+, a da nebi bilo imao sam S9+ pa znam sto pricam. Cak je S9+ brzi i fluidniji od XZ3, toliko o famoznom sporom Samsungu i ultra brzoj Xperii koja je uzasno optimizirana i spora (pogotovo camera app).

 

A ti prodaji price o svom Meizu, nek je on tebi super, ali usporedit ga sa S9+ moze ocito neko ko nema pojma o cemu prica - TI

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Sony nisam imao pa sam napisao ako procitas cini mi se jer sam je vidio u prijatelja na 5 min.
Zanimljivo svi recezenti i svi hvale sonyjev ui da je odlican ali valjda oni su svi placeni ekipa s bug.hr najbolje zna sve. Kad je tako, cemu onda rasprava?
Ovaj meni o famoznom ekranu i kameri i razumio bih to da sam sa s3 isao na s4 zadnjih par generacija da sam orao ne vidim neku razliku u tome izmedu top modela jedina razlika je kako ce slika ispast po noci jer danas i mob od 2500kn ima odlican zaslon i odlicnu kameru za dnevne uvjete i neko ok nocno osvjetljenje.
Kazes mi da nemam pojma na temelju imao si oba dva mobitela pa znas to ili je moje iskustvo drugacije od tvog? Sory sto sam uvrijedio vase fanboyske osjećaje ali za moj nacin koristenja 16 je space shuttle za taj Samsung. I sad neko vas cita i rece u vidi ma to je odlicno to je Samsung kad ono corak i da za 4000 kn ima brate svega sto je bolje od tog krša koji je u podne mrtav.
Inace mobitel ljudima sluzi da ostvare komunikaciju ako je on mrtav bacio si 4 keke u odvod. Jer inace valjda neki ljudi imaju i obaveze a ne samo fortnite pubg i slikavanje pristeva na instagramu... Toliko od mene jer nema iskreno živaca dolazit ovdje i objasnjavat nekom da moje i njegovo misljenje ne moraju bit u svemu isto. Onome trkeljam drugom sam ne znalica ajde ti tamo slini na infinity display i 1.5 otvor blende to je ipak najvažnije...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Horatio_Hornblower kaže...
Inace mobitel ljudima sluzi da ostvare komunikaciju ako je on mrtav bacio si 4 keke u odvod. Jer inace valjda neki ljudi imaju i obaveze a ne samo fortnite pubg i slikavanje pristeva na instagramu...

 Prilično kontradiktorna i debilna tvrdnja.

Mobitel sigurno neće biti mrtav u podne ako ga koristiš za komunikaciju i u poslovne svrhe, biti će mrtav ako se ne skidaš s njega, igraš taj spomenuti pubg ili visiš na youtubu.

Dakle, lupetaš bezveze.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Horatio_Hornblower kaže...
Sony nisam imao pa sam napisao ako procitas cini mi se jer sam je vidio u prijatelja na 5 min.
Zanimljivo svi recezenti i svi hvale sonyjev ui da je odlican ali valjda oni su svi placeni ekipa s bug.hr najbolje zna sve. Kad je tako, cemu onda rasprava?
Ovaj meni o famoznom ekranu i kameri i razumio bih to da sam sa s3 isao na s4 zadnjih par generacija da sam orao ne vidim neku razliku u tome izmedu top modela jedina razlika je kako ce slika ispast po noci jer danas i mob od 2500kn ima odlican zaslon i odlicnu kameru za dnevne uvjete i neko ok nocno osvjetljenje.
Kazes mi da nemam pojma na temelju imao si oba dva mobitela pa znas to ili je moje iskustvo drugacije od tvog? Sory sto sam uvrijedio vase fanboyske osjećaje ali za moj nacin koristenja 16 je space shuttle za taj Samsung. I sad neko vas cita i rece u vidi ma to je odlicno to je Samsung kad ono corak i da za 4000 kn ima brate svega sto je bolje od tog krša koji je u podne mrtav.
Inace mobitel ljudima sluzi da ostvare komunikaciju ako je on mrtav bacio si 4 keke u odvod. Jer inace valjda neki ljudi imaju i obaveze a ne samo fortnite pubg i slikavanje pristeva na instagramu... Toliko od mene jer nema iskreno živaca dolazit ovdje i objasnjavat nekom da moje i njegovo misljenje ne moraju bit u svemu isto. Onome trkeljam drugom sam ne znalica ajde ti tamo slini na infinity display i 1.5 otvor blende to je ipak najvažnije...

Kakvi su ovo argumenti??? "Ja ne vidim razliku i 16 je space shuttle za za taj Samsung". 

 

Govori ti covjek koji nema Instagram, imam fejs bez profilne slike i nijedne objave. Meni je bitna kvaliteta kamere i kvaliteta prikaza na ekranu a nijedan Meizu kojeg ti spomenes nije ni blizu S9+ u tom polju. Ekran na S9+ na Adaptive mode vecini ljudi izgleda dovoljno dobro, a ako ga kalibriras malo u postavkama (za nekog naprednijeg), imas ekran sa najmanje devijacija sto se tice prikaza bijele, vrhunski prikaz boja i najslicnije sto sam vidio u uspordbi sa mojim kalibriranim Macbook-om (najtocniji ekran koji sam u zivotu vidio). Sto se tice kamere, tebi se koji nemas pojma mozda otvor blende od 1.5 cini kao gimmick? Ali ne, nije. Na Note 8 sam izuzetno bio zadovoljan sa kamerom, u nocnim uvjetima bez problema slikam sa 1/4 uz nizak ISO i dobijem pristojne slike za smartphone, a na S9+ mogu uz 1/15 dovuci isto svijetla za isti ISO, dakle uz 1/4 mogu povuci manji ISO i dobiti bolji omjer suma/detalja. Uz sve to mogu i slike u pokretu slikati lakse, ali eto kog to briga kad je tvoj glavni argument slikavanje pristeva na instagramu? Preporucas nekome M20 Pro pored S9+ koji ima tvornicku gresku a uredaj kosta poprilicno vise bilo to kod operatera ili na njuskalu. A sto je najzalosnije M20 Pro je brzi, ali zato ima losije zvucnike, ekran, nema utor za slusalice a koliko mu je bolja kamera to je upitno. U temi je kolega stavio slike u usporedbi sa N9 i on ga je isprasio u Auto Modu, toliko o velikom senzoru...

 

Mene nije briga oces mi vjerovat.. ili ces vjerovati 90% potplacenih sajtova na internetu. XZ3 nije brz mobitel! Najvise se osjeti u aplikaciji za kameru koliko je spor. Cekam po 2/3s kada uslikam da opet mogu uslikati. 4K HDR video nenormalno gubi framerate, 1080P 60fps video na trenutke zna pasti ispod 50fps. Cijela aplikacija je spora i neresponzivna. A mobitel cim uslikam sliku ugasi sve do jednu aplikaciju u pozadini, dakle memory leak je nenormalan. Toliko o Soniju...

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Marko moze jedno pitanje posto pises da si koristio note8. Trebam izabrat novi sluzbeni aparat i nude mi obicnog s9 i note8, koji je bolji izbor po tebi, ne gejmam i ne objavljujem sto sam pojeo.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jaZey kaže...
Marko moze jedno pitanje posto pises da si koristio note8. Trebam izabrat novi sluzbeni aparat i nude mi obicnog s9 i note8, koji je bolji izbor po tebi, ne gejmam i ne objavljujem sto sam pojeo.

Ako je izbor izmedu njih dva onda definitivno Note 8. Obicni S9 nije isplativ ama bas nikako, baterija mu je ocajna i puno losija nego na S9+ a ni na njemu nije bog zna sto. Note 8 je i dalje odlican mobitel

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Marko i ti isto. Ako ti je taj samsung bolji što onda uopće radiš na tom sonyju.
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Oldy kaže...
Marko i ti isto. Ako ti je taj samsung bolji što onda uopće radiš na tom sonyju.

Da me znas kao neki forumasi ja mijenjam mobitele non stop iz gusta/hobija, Sony je vec na oglasniku. Izmedu S9+ sam imao U11, iPhone Xs, po tome nijedan mob ne valja?

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nakon nekog duzeg razmisljanja odlucio sam da ipak necu uzeti Mate 20 Pro.

Neda mi se riskirati sa necim sto placam 7500kn, a koliko vidim po dosta testova S9+ je cak i bolji po nekim stvarima i jos je jeftiniji za 2000kn.

 

Jos gledam, nisam nista kupio ali vjerovatno cu ovo naruciti : KLIK Cekam potvrdu da nije Dual Sim.

 

Tako da mogu jos razmotrit par opcija ali mislim da cu uzeti S9+ jedino mi ta baterija škripi..

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice