Full hd na hd ready televiziji?

poruka: 7
|
čitano: 5.038
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Full hd na hd ready televiziji?

Moj PC je spojen na tv, konkretno na sony 32bx300 koji podržava hd ready rezoluciju. ono što me iznendailo je to što mogu izabrati i veće rezolucije od 1360*768, sve do 1920*1080 i tv ih prikazuje bez problema, međutim svakih 15-30 minuta slika odjednom postane cijela zelenkasto plava. kad odaberem neku "podržanu" rezoluciju uvijek mi na vrhu ekrana piše točno koja je, npr. 800*600 ili 1360*768 60 hz, dok kod bilo koje rezolucije veće od hd ready uvijek piše samo 1080p pa makar to bila i rezolucija 1360*1024. kad mi se pojavi zelenoplava slika riješim je se tako da promijenim program na tvu i kad ga opet vratim slika je opet u savršenom stanju, sad mene zanima jel ikako moguće postići da se ta slika sa iskrivljenim bojama ne pojavljuje jer je iritantno svako cca. 20 minuta mijenjat programe, osobito dok igraš neku igru

 

ovo je tv

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2011 19:52 (mijanB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Full hd na hd ready televiziji?
Ti ne vidis Full HD, TV je downscalea na HD Ready. Tako da to ionako nema smisla. Prikazuje 1080p jer postoje samo 2 HD standarda. 720p (768p) i 1080p. Sve vece od 720p prepoznaje kao 1080p. Tj. Postoje i standardi ispod 720p ali ne iznad. Ta cudna slika je vjerojatno rezultat lagane sporosti procesora u downscaleanju.
No one is ever truly lost...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Full hd na hd ready televiziji?

aha, a mislim u windowsima vidim ogromnu razliku jer su ikonice puno manje na desktopu koji je mnogo veći na 1920*1080 nego na 1360*768, dok naprimjer u nfs hot pursuit vidim razliku u grafici koja je dosta bolja kad upalim na full hd

14 godina
neaktivan
offline
Re: Full hd na hd ready televiziji?
Placebo.
No one is ever truly lost...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Full hd na hd ready televiziji?
8ax kaže...
Placebo.

Tako je, fizički je nemoguče (pod time mislim na rezoluciju LCD matrice od televizora) da ti dobiš FullHD na HDReady televizoru.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Full hd na hd ready televiziji?

evo screenshotovi hd ready i full hd rezolucije, al zanemarite sve ovo kad ionako nitko nije odgovorio na moje pitanje kako spriječiti boje da ne polude znači valjda nije niti moguće, hvala svima i pozdrav

15 godina
offline
Re: Full hd na hd ready televiziji?
mijanB kaže...

evo screenshotovi hd ready i full hd rezolucije, ..

-znaš li što je screenshot i gdje nastaje?

-Nema nikakve veze s TVom, niti može biti dokaz... (može biti odspojen, jedini problem ti je tad klikati..)

 

-problemi sa slikom, mogu biti zbog HDCPa, kabla, vjerojatnije upravo zbog signala koji je iznad predviđenog za TV, pa sve do neke greške VGA ili TVa

nema konkretnijeg odgovora. (za sad).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice