Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.833
|
čitano: 4.464.643
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Daj dosadan si vise s tim edigitalom.lp

 

post ti nema svrhe osim provociranja moje malenkosti, pa sam doticni prijavio, ali vidim da drago ili tko vec moderira, sjedi na ushima pa cu ti odgovoriti....

 

edigital? Ducan ko i svaki drugi. I na protis je prije par godina bila gomila prituzbi, koji je hrvatski ducan. Ili ti to mozda imas neki carobni stapic u guzici kojim ces odrediti koji ce te ducan zajebati a koji nece? Ili su to hrvatski ducani bogom dani? Vise su me puta domaci zajebali nego madjari, tocnije, madjari jos nisu...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 8:39 (Gorstak79).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ma prijavljuj kaj oces covjece mani se hw i preporuka pises takve budalastine po forumu da to nisu istine. Preporuka ti je da ga samo citas, pisati nemoj.eod.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
8 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gman kaže...

Pozdrav ekipa.

 

Trenutno imam malu dilemu oko nabavke monitora. Razmišljam između Ultrawide 34"(ne Curved) i Dual setupa 24" ili 25". Ne bih Curved jer je primarna namjena dizajn, grafička obrada, video editing te casual gaming s vremena na vrijeme. Vesa mount obavezan te thin bezel po mogućnosti.

 

Neki okviran budžet je 4000kn u koji mogu uklopiti npr dva komada Dell U2518D ili 34" npr LG 34UM68-P. Uglavnom, nisam toliki stručnjak za monitore pa bih molio neke vaše preporuke, mišljenja itd. Hvala unaprijed 

 I na kraju diskusije Gman nije dobio koristan savjet 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
34" i fullhd neidu skupa jer ce ti to liciti kao da slazes virtualne lego kocke, ak imas love a trebaju ti dva fina i ostra monitora s dobrim gamutom uzmi si ta dva della, no ak se ne varam oni su cca 2500kn sto je 1000kn vise od budeta?!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gman kaže...
Gman kaže...

Pozdrav ekipa.

 

Trenutno imam malu dilemu oko nabavke monitora. Razmišljam između Ultrawide 34"(ne Curved) i Dual setupa 24" ili 25". Ne bih Curved jer je primarna namjena dizajn, grafička obrada, video editing te casual gaming s vremena na vrijeme. Vesa mount obavezan te thin bezel po mogućnosti.

 

Neki okviran budžet je 4000kn u koji mogu uklopiti npr dva komada Dell U2518D ili 34" npr LG 34UM68-P. Uglavnom, nisam toliki stručnjak za monitore pa bih molio neke vaše preporuke, mišljenja itd. Hvala unaprijed 

 I na kraju diskusije Gman nije dobio koristan savjet 

 Počasti se s nekim LG-jem, samo pripazi ako imaš gpu iz potpisa i igraš se baš nije neka sreća radi rezolucije.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
34" i fullhd neidu skupa jer ce ti to liciti kao da slazes virtualne lego kocke, ak imas love a trebaju ti dva fina i ostra monitora s dobrim gamutom uzmi si ta dva della, no ak se ne varam oni su cca 2500kn sto je 1000kn vise od budeta?!lp

Imam pravo na povrat poreza tako da će u konačnici ispasti možda 100/200kn više što mi nije problem.  

Tiby kaže...

 Počasti se s nekim LG-jem, samo pripazi ako imaš gpu iz potpisa i igraš se baš nije neka sreća radi rezolucije.

 Slažem novu konfiguraciju sa i7 8700k i Strix GTX1070, tako da ne bi trebalo biti problema. Neki konkretan model radi lakše odluke?

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 15:45 (Gman).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

dp..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 18:29 (Stjepanj).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Rade uzmi slabiji cpu a jaci gpu, to je sve sto bi ti preprucio.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gman kaže...

 Slažem novu konfiguraciju sa i7 8700k i Strix GTX1070, tako da ne bi trebalo biti problema. Neki konkretan model radi lakše odluke?

 Tako je već puno bolje, za preporuku zaista nemam ideje pored tolikih modela u biti onaj koji se tebi dopada i paše ti u prostor (onaj koji si linkao ima dobru svjetlinu).

 

No kako je Stjepan rekao možda malo slabiji cpu a jači gpu ionako ti na WQHD glavnu riječ vodi gpu.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Tiby kaže...
Gman kaže...

 Slažem novu konfiguraciju sa i7 8700k i Strix GTX1070, tako da ne bi trebalo biti problema. Neki konkretan model radi lakše odluke?

 Tako je već puno bolje, za preporuku zaista nemam ideje pored tolikih modela u biti onaj koji se tebi dopada i paše ti u prostor (onaj koji si linkao ima dobru svjetlinu).

 

No kako je Stjepan rekao možda malo slabiji cpu a jači gpu ionako ti na  glavnu riječ vodi gpu.

 A cuj to je  5k rezolucija(2x2560x1440), treba tu postena grafa, na toj rezoluciji cpu nebude nikad vidio prek 25% barem sto se tice igara! neznam kakva mu konkretno snaga treba za posao ak su u pitanju vise  jezgreni zadatci onda rade nek izabere Ryzena posto nudi daleko vise jezgara za iste pare!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

To je kod mene jedna velika komplikacija trenutno. Odlučio sam praviti Hackintosh, odnosno Dual boot Hight Sierru i Windows 10. Tako da sam procesorima ograničen na i7 8700k ili i5 8600k. A sav posao se vrti oko Photoshopa, Illustratora, INDesigna, Premiere Proa, After Effectsa, Sketcha. Od kojih bar 3 rade istovremeno 

 

Razlika između njih je nekih 800kn što je više nego dovoljno da ubacim neku GTX1080. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 19:26 (Gman).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gman kaže...
Gman kaže...

Pozdrav ekipa.

 

Trenutno imam malu dilemu oko nabavke monitora. Razmišljam između Ultrawide 34"(ne Curved) i Dual setupa 24" ili 25". Ne bih Curved jer je primarna namjena dizajn, grafička obrada, video editing te casual gaming s vremena na vrijeme. Vesa mount obavezan te thin bezel po mogućnosti.

 

Neki okviran budžet je 4000kn u koji mogu uklopiti npr dva komada Dell U2518D ili 34" npr LG 34UM68-P. Uglavnom, nisam toliki stručnjak za monitore pa bih molio neke vaše preporuke, mišljenja itd. Hvala unaprijed 

 I na kraju diskusije Gman nije dobio koristan savjet 

Za grafički dizajn puno bolje ti je uzeti monitor sa rezolucijom 3440x1440 umjesto 2560x1080.

Ako se mozes malo rastegnuti pogledaj ovaj https://www.mindfactory.de/product_info.php/34Zoll--86-36cm--LG-Electronics-UltraWide-34UM88C-P-schwarz-3440x1440-1_1035510.html

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

nek priceka jos malo, mozda augi uzme kakav UW

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz evo alienware aw2518h imam problem kada text scrolam ima ghosting u igri nema nista samo na bjeloj pozadini crni text

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Probaj smanjit overdrive.
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

na normal je ima fast i superfast

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

rjeseno samo sam promino profil  od postavki sad je ok 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Oooooo evo stigao nam je opet augi, treba potrošit plaću pa natrag na brod

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
evincar kaže...

Za grafički dizajn puno bolje ti je uzeti monitor sa rezolucijom 3440x1440 umjesto 2560x1080.

Ako se mozes malo rastegnuti pogledaj ovaj https://www.mindfactory.de/product_info.php/34Zoll--86-36cm--LG-Electronics-UltraWide-34UM88C-P-schwarz-3440x1440-1_1035510.html

 Šalje li mindfactory kod nas, pošto nas nema na popisu zemalja u koje šalje?

https://www.mindfactory.de/info_center.php/icID/13

 

I drugo pitanje, proizvodi li se uopće više taj model, ja sam isto gledao prije par mjeseci taj model, cijena mu je u početku bila cca 4300kn, onda je naglo skočila na 6000kn, i sad vidim da ga uopće nema na nabavi?

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 10:10 (sosta).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Trebam monitor za 8h rad prvenstveno CAD/office alati, dakle bitno je da se može dugotrajno gledati u njega bez zamora. I monitor je smješten uz prozor, ako je bitno zbog odbljeska.

Sad je odluka na 43" 4K monitoru koji bi bio u rangu cijene 2x24" 16:10 monitora ili nešto skuplji, cca do 5000kn, u protivnom bi se kupovala 2x24".

U tom rangu cijene koliko vidim nude se ova 2 modela (na alzi je ista cijena od 548,59E za oba modela)

https://www.philips.hr/c-p/BDM4350UC_00/brilliance-4k-ultra-hd-lcd-monitor/overview

https://www.viewsonic.com/friendsandfamily/vx4380-4k.htm

 

Philips je već bio spomenut u temi i jedan forumaš je napomenuo da je glossy, za viewsonic nisam našao podatak. Osim toga philips mi djeluje estetski bolje izrađen (npr. nogice vs postolje).

Dvojba je uzeti li philips zbog glossy efekta ako će biti smješten uz prozor?

Ima li tko preporuku za možda neki drugi model?

I pitanje što se tiče udaljenosti od monitora, vidim da proizvođač stavlja minimalnu udaljenost od 50cm, je li ta udaljenost dovoljna za ugodno gledanje u tako veliko monitor ili je bolje da je nešto veća udaljenost?

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Mindfactory ne šalje nama ali imaš u Computeruniverse-u (koji dostavlja nama) , jos zadnja 2 komada

https://www.computeruniverse.net/en/lg-34um88c-p

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Može preporuka monitor do 2000kn , pomogučnosti 27'' 

We are amidst strange beings, in a strange land.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Teran kaže...

Može preporuka monitor do 2000kn , pomogučnosti 27'' 

 https://www.senetic.hr/product/GB2730QSU-B1

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
12 godina
suspendiran
offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ak nekom treba 144hz freesync slobodno nek se javi u pp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...
Teran kaže...

Može preporuka monitor do 2000kn , pomogučnosti 27'' 

 https://www.senetic.hr/product/GB2730QSU-B1

 Thx , nikad cuo za ducan a ni firmu monitora :/

We are amidst strange beings, in a strange land.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
We are amidst strange beings, in a strange land.
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ima jos tko kakve ponude ?

 

A što kazete na ovo Klik

We are amidst strange beings, in a strange land.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Teran kaže...

Ima jos tko kakve ponude ?

 

A što kazete na ovo Klik

 preskupo, ovo je najbolji predstavnik Va panela a ne kosta puno:

https://www.m-computers.hr/monitor-led-27-benq-ew2775zh-4ms-vga-hdmi14x2-full-hd-amva-led/EUR49522/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

ili za 1700kn onaj popularni Aoc 32":

https://www.protis.hr/products/details/monitor-315-aoc-led-q3279vwf-qhd-hdmi-dp-freesyn-mva/127167?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Niti jedan nije za Pro gaming, gornji Benq je poprilicno dobar allrounder, donji Aoc ima negativnih komentara na pretjeran ghosting, ak volis riskirati..lp

 

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Teran kaže...

 Thx , nikad cuo za ducan a ni firmu monitora :/

 

Ducan je i meni nepoznanica, ali monitor je od firme koja je bila bok uz bok najjacima, tipa EIZO, dok su CRT-ovi bili u djiru...sad su doduse odustali od elitistickog pristupa i prodaju konfekciju ko i svi drugi, ali su i dalje made in japan...za cijenu pristojnog EIZOa ili iiyame si nekad mogo auto kupit...

 

sto se samsung monitora tice, ljudi vele da cak i va matrica ima problema na curved ekranima, tako da gledaj neki ravni. imas va, pa mva, pa amva pa amva+ i ova potonja je najbolja matrica tog tipa. Ako zelis 27 ili veci, gledaj da ima 1440p rezu il vecu, da to lipo izgleda...

 

ove spike o 144hz zaboravi, tehnologija jos u povojima...kroz nekih dvi godine vec da...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.6.2018 5:59 (Gorstak79).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice