Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.833
|
čitano: 4.464.246
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kakav je ovaj monitor kad bi ga se usporedilo sa nekim IPS modelom za igranje i filmove.

https://www.centro.hr/samsung-monitor-lc24fg73fquxen-1.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Dali je ovaj monitor 144 hz jel mi je gluupo da to nije navedeno.

http://www.vidilab.com/hardver/racunala-i-periferija/monitor/3146-samsung-lc24fg73fquxen

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Wayto XD 
Monitor za te novce je perfektan za filmove zbog VA panela  za igre je jako dobar, no ako igras pucačine i igras na score. Po tom pitanju bi ga izbjegao jer VA panel ima problem sa sjenama tipa igras bt ili cs puno ces teze uociti protivnika koji je zavucen u neki kut. Što se tice 144hz-a monitor ima toliko osvjezavanje i free sync sto u biti znaci da je u suportu sa amd-ovim karticama. Zamjetio sam da imaš gtx 1060 tako da ti tih 144hz nebi nesto puno značilo, potom pitanju bi trebao traziti monitor sa g-sync tehnologijom, notakvi monitori su uzasno skupi. Ako ti je budzet 2k i nisu ti pucacine prioritet tocnije nesmara te score po tom pitanju ovaj monitor je extra. BTW sa 1060 ne budes vidio 144frame...

Bero
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Što se tiče ostalih igara tipa Assasins creed-a imat ces predivnu sliku definitivno 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bruby 
po meni za ps4 isao bi na tv no sad tu ima dosta pitanja tipa di bi isao ekran koliko imas prostora....

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Gdje se u Zagrebu može vidjeti, isprobati i usporediti 144hz monitor?

 

Rezolucija i tip panela nebitni, samo želim vidjeti kolika je razlika u redovnoj uporabi i gamingu naspram 60-75 hz monitora. U par dućana (koji su imali upaljene monitore) sam gledao usporedbu na nekim demoima, ali nisam uočio posebnu fluidnost kod 144 hz.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Bero_ng95 kaže...

... Zamjetio sam da imaš gtx 1060 tako da ti tih 144hz nebi nesto puno značilo

 kako mu ne bi značilo 144hz?

valjda si mislio da mu ne znači ništa freesync, jer 144hz on može bez problema koristiti i sa nvidia grafom

10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Naravno da moze korisiti ali to je daleko od stvarne funkcionalnosti, ne kostaju bzvz monitori sa g- sync om toliko uostalom ne moze on sa svojom grafom u novijim igrama imati 144hz- ok komentirao si to bolje da si decku predlozio neki drugi monitor u tom rangu ili dao savjet...

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Venn msm da u avenue mall-u  u e-sports dvorani imaju monitore od 144hz, nisam siguran provjeri

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoc
pozdrav ekipi! molio bih vase preporuke za monitor ne manji od 27", sa dobrim refresh rateom i minimalno 2k rezolucijom koji bi koristio za gaming. budget mi je nekih 500 € mogu se rastegnut malo ako je bas performans bomba. imam gtx 1070,ali bi kupio gtx 1080ti. hvala vam unaprijed
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Bero_ng95 kaže...

Naravno da moze korisiti ali to je daleko od stvarne funkcionalnosti, ne kostaju bzvz monitori sa g- sync om toliko uostalom ne moze on sa svojom grafom u novijim igrama imati 144hz- ok komentirao si to bolje da si decku predlozio neki drugi monitor u tom rangu ili dao savjet...

 joj, ja se stvarno čudim kako su ljudi dosad koristili monitore bez freesynca ili gsynca tako nefunkcionalne 

 

komentirao sam glupost, funkciju 144hz on će na tom monitoru koristiti sasvim normalno, ono što neće koristiti je freesync

drugi put budi precizniji i ako te već netko ispravi, nemoj nastavljati s nebulozama

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Bero_ng95 kaže...

Wayto XD 
Monitor za te novce je perfektan za filmove zbog VA panela  za igre je jako dobar, no ako igras pucačine i igras na score. Po tom pitanju bi ga izbjegao jer VA panel ima problem sa sjenama tipa igras bt ili cs puno ces teze uociti protivnika koji je zavucen u neki kut. Što se tice 144hz-a monitor ima toliko osvjezavanje i free sync sto u biti znaci da je u suportu sa amd-ovim karticama. Zamjetio sam da imaš gtx 1060 tako da ti tih 144hz nebi nesto puno značilo, potom pitanju bi trebao traziti monitor sa g-sync tehnologijom, notakvi monitori su uzasno skupi. Ako ti je budzet 2k i nisu ti pucacine prioritet tocnije nesmara te score po tom pitanju ovaj monitor je extra. BTW sa 1060 ne budes vidio 144frame...

 Va panel nema nikakvih problema s sjenama, nego ti imas problema da neznas s tri klika na monitoru postimati shadow control...

evo u tvom konter-strajku:

kao sto vidis niti Isus ti se nebi mogao sakriti u kut jer bi svijetlio kao bozicno drvce

s gtx 1060 moze u poprilicnom broju kompetetivnih naslova bez probleam nabiti min 144fps-a s gtx 1060, jedan mocni Bf4(mp) s tom grafom bez problema drzi 300+fps lock..ako imas dovoljno mocan cpu naravno.lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

VA najgori moguci panel za 144hz monitor, bjezat od toga kao od kuge. Sto se ovog samsunga tice, ak se ne varam da sam bas za njega citao da je katastrofa po pitanju ghostinga, budem potrazio review.

Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

A od kud ti samo izvlacis te nebuloze, koliko si ih u zivotu uopce probao? vjerojatno niti jedan jer sam ja jako dugo na ovom forumu a po "videnom" iskustvo ti je kao u malog djeteta...deklarirati neki tip panela "kugom" cisto i jasno govori o tome, jer kako bi onda trebali nazvati TN panele koji imaju daleko vise mana nego prednosti naspram svih ostalih? daj nam to objasni...komentari su ti . Da si pogledao bilo kakvu statistiku "best gaming monitors" barem 1/3 cini Va panel pa prema tome sljedeci put se suzdrzi od beskorisnog komentiranja.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Treba nauciti da se savjeti sa foruma uzimaju sa malo opreznosti, vecina ljudi ovdje nije nit stručna nit kopetitivna dat profi savjet vec govore sta su culi i sta su vidjeli od nekog na youtube.

Ako oces kvalitetan savjet i usput pogledat i procitat profi review odes na stranicu poput pcmonitors.info te pogledas njihov recomended listu i revieve.

Nadalje, za taj samsung ja osobno nisam vidio al ljudi koji jesu kazu da je aoc c24g1 bolji a evo i njegog review , i preporuka sa profi stranice. 

https://pcmonitors.info/reviews/aoc-c24g1/

 
5 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Znaci VA sa daleko najgorim response tajmom od svih panela je super za gaming monitor, ali zato TN koji je na tom podrucju najbolji nije za gaming po tvome, pametnom dosta...  

 

VA paneli prolaze kod neinformiranih pri kupnji gaming monitora zbog boljih boja od TN-a i manje cijene od IPS-a. 

 

 

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ovakvi toxicni i neinformirani postovi više donose štete nego koristi.

Imas review na pcmonitors.info 

Xg2402 viewsonic , 144hz 24 inch tn , te zatim c24g1 aoc , 1h youtune snimke za oba, i opsezan text

Oba su najnoviji i najbolji modeli entry lvl 144hz monitora , znaci oko 2k kuna. Te ako pitas recenzenta tamo da mora birat jedan, on je reko da bi uzeo va 144 panel ispred tn. Ako nista, bar mozes u mraku igrat ko covjek, a te nebuloze o  responze time , mislim da neznas sta govoris.

 

 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ok to sve sta vi pricate,nego moze li itko pomoc meni? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Toxicno je jedino to sto ti krivo prenosis informacije iz tog clanka. Naravno da je covjek u clanku pricao o ghostingu koji je neizostavan kod VA panela i tog AOC-a predlaze kao alternativu TN monitorima tj onima koji zele bolje boje i nije im problem zrtvovati resposne time, naravno tu je i besmisleni curve na 24''... 

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

ti ocito pokusavas opravdat svoju ludu investiciju od 4k kuna za 24 inch tn gysnc monitor pa pljujes sve drugo sta ti je strano, govoris da je nesto smisleno i besmisleno a niti si vidio nit znas o cemu se radi. 

ako cemo o smislenom i besmislenom, te o nekom response timeu i ghostingu, gsync niti freesync se niti ne koristi ako ukljucis sve djide midje koje donose 144hz paneli da bi dobio cim manji input lag i gtg response time. 

Mislim neznam dali znas , ali takodjer gsync i freesync dodaju bespotrebni input lag, pa sad ti reci koliko je smisleno odnosno besmisleno preplatit monitor sa tako smislenim odnosno besmislenim featureom, koji donosi upravo ono sta je tebi najveci adut protiv va monitora, aka, input lag.

 
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Za pocetak platio sam ga malo vise nego ove monitore o kojima ti pricas. Druga stvar dobro sam upoznat koliko input laga daje g-sync, ukratko kad sve ugasis tj kad imas v-sync off jedino kad imas tri ili vise puta veci FPS od rr-a monitora onda v-sync off ima "osjetno" bolji input lag naspram upaljenog g-synca, evo jedan odlican clanak po tom pitanju klik.

 

I da, mijesas input lag i response time, dogodilo se i meni prije, ali trenutno ti ta cinjanica narusava kredibilitet u ovoj raspravi.

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

pa ti si me zbunio, mali pricas o input lag malo o response time, nisam htio ulaziti dali znas razliku. takodjer, curva kod va panela savrseno odgovara da se sakri poneki nedostatak va panela.

gtg response takodjer se da ispeglat kod va panela, toliko da ga nebis ni skuzio da si na va panelu, osim sta bi ti slika bila ljepsa.

i opet, to sta si ti nesto platio vise, ne znaci da je bolje od neceg jeftinijeg, ako cemo cisto competitivno, bez gysnc i freesync, nazalost jedan jeftiniji xg2402 je bolji od tvog gysnc monitora.

 
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...

pa ti si me zbunio, malo pricas o input lag malo o response time, nisam htio ulaziti dali znas razliku. takodjer, curva kod va panela savrseno odgovara da se sakri poneki nedostatak va panela.

gtg response takodjer se da ispeglat kod va panela, toliko da ga nebis ni skuzio da si na va panelu, osim sta bi ti slika bila ljepsa.

i opet, to sta si ti nesto platio vise, ne znaci da je bolje od neceg jeftinijeg, ako cemo cisto competitivno, bez gysnc i freesync, nazalost jedan jeftiniji xg2402 je bolji od tvog gysnc monitora.

 zanemari tog trola, to sto se njemu desilo da je "zamjenio" se desilo prije tocno 2 mjeseca toliko o tome dali zna razlike, tocnije nema yebenog pojma o cemu prica. Nedavno je poceo kakti ljepiti nekakve linkove(jedne te iste) s interneta da bi ispao kao da nesto zna pa kao ono gle tu ti je sve objasnjeno ako neznas jer ja ti necu objasnjavati(prevedeni smisao nemam pojma).lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 0:26 (Stjepanj).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Citam recenziju i me vidim apsolutno nista po cemu bi bio bolji, isti panel koji se koristi kod ostalih 24" tn 144hz panela sa par dodatnih "featurea".

Prije neg sta izvalis ovak nes znaj da i drugi u sekundi mogu baciti oko na recenziju istoga...

EDIT: Sta se ti javljas Slijepane, ostao si posran u onoj "recenziji" gdje su te svi zivi demantirali, tolko dezonformacija je bilo da su zakljucali temu, da ne govorim da si umjesto overdrive "slucajno" pet puta napisao "override", toliko o tvojoj strucnosti, tugo moja...
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 0:37 (war3_tft).
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo s obzirom da ja osobno kupujem novi monitor zanima me vas prijedlog velicina 27 inch po mogucnosti free sync  konfu mozete vidjeti nesto best buy s obzirom dacu igrat pubg  cs i btf v 144hz su mi nebitni 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
Citam recenziju i me vidim apsolutno nista po cemu bi bio bolji, isti panel koji se koristi kod ostalih 24" tn 144hz panela sa par dodatnih "featurea".

Prije neg sta izvalis ovak nes znaj da i drugi u sekundi mogu baciti oko na recenziju istoga...

 al opet, 1500kn jeftiniji od tvojeg , a ima par dodatnih featurea pa kako sad to.

inace da se ispravim, ja nemam nista protiv TN panela, dapace, cak sam cuo iz prve ruke da 

 

https://www.nabava.net/monitori/dell-s2716dg-monitor-cijena-tn-27-169-18877171 

 

je bolji od pojedinih ips panela tog ranga, ako se gleda direkt u monitor jelda.

 

samo se borim protiv diskriminacije 144 hz VA panela, nisu toliko losi koliko ih pojedinci pljuju.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nebitni featurei koji ne pridonose nicemu, a ova razlika je iskljucivo zbog g-synca. Ovaj acer jos ima mogucnost oc-a do 180hz, al dobro to sad nije ne znam kolki plus. Ono sto je plus kod njega je da za jedan TN ima jako dobre boje u usporedbi sa drugim TN-cima.

VA jednostavno po svojoj prirodi nikad nece biti dobar gaming monitor, a sad sve ovisi kolko njegova glavna mana tj neizbjezni ghosting nekome smeta, a nekome ne.
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Super sad stvarno neznam misljenje o ovom monitoru..cinija mi se ok al neznam vise..jos kad sam procita 1ms i 144 hz al sad neznam ako ima taj problem sa ghostingom ,a i cini mi se da nisu ni kutevi vidljivosti sjajni.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 2:41 (Wayto XD).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
Hvala na pomoci... kojoi pomoci? tocno to!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji externi monitor kupiti

Pozdrav svima,

 

Trebam vaš savjet za odabir monitora, kojega ću koristi uz laptop, dva usporedna ekrana.
21.5" bi mi bilo ok, možda i koji inč gore, da ima VESA iza da ekran mogu montirati na nosač, HDMI.
Pokušat ću objasniti ono što mi je najbitnije - A to je da mi se i monitoru i na laptopu pokazuje koliko toliko jednaka veličina npr.ikona, dokumenata, preglednika isl. Cijena do cca1500 kn

Imam laptop Thinkpad L580 (ako šta pomaže).

Hvala.

 

 

Edit: kupljen ThinkVision® T24i-10 - složim ga u uredu sljedeći tjedan... nekako mi se čini da su ova 24" velika (do sad sam koristio 21.5") no ako i ne budem zadovoljan - zamjenim za manji

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 21:31 (Benni).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...

VA jednostavno po svojoj prirodi nikad nece biti dobar gaming monitor, a sad sve ovisi kolko njegova glavna mana tj neizbjezni ghosting nekome smeta, a nekome ne.

 
Moram se ukljuciti i demantirati te. VA je sasvim dobar monitor. Da li ima mana? Da. Medutim za dobar gaming nije

strasno, i VA je vec sada brz toliko da na svjetlim scenama  da ih dosta ljudi nece uociti razliku od ips-a recimo. 
Tako da VA za gaming je dobar. E sad sto se tice kompetitivnog gaminga, tu je ipak tn kralj. I VA se ne moze mjeriti.

Ali ti ipak previse pljujes po 144 hz VA monitorima za sav gaming, sto je pogresno. I da se nesto ipak ne

razumijem u to i da nemam osobnog iskustva sa 144hz VA monitorima, ja bi ti povjerovao i nikad VA kupio nebi.

A osobno uzivam u VA monitoru u svim vrstama igara, pa tako i CS, i BF i Overwatch i slicno. 
Razumijem tvoje kritike, ali ipak malo pretjerujes. Da si rekao za kompetitivni gaming i slicno, jos

bi rekao ok, ali bas za obican dpobar gaming, tu je VA danas dobar.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice