Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.842
|
čitano: 4.470.492
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Dell 2719dgf ili camsung 27jg50? I kako bi to izgledalo s 1070ti?

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2019 23:28 (mariolla79).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dell definitivno sto se tice brzine izvodenja 1440p s 1070ti nemas vecih briga, no na tvom mjestu bi razmislio i o novom 32" Aoc-u s 144hz, 3200kn. Idu godine ti si sve sporiji a vid losiji😎lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 1 hvala 1
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

32 mi je 2 much....a gledao par unboxova i jedan review za samsunga..kazu da nije nimalo los...a i vidim da mu se u osd moze stavljat 60..100..120..144 hz...nisam bas zadovoljam s svojim tn...pretpostavljam da je dell tn klasa za sebe....a u sammyu je va ak se nevaram....neigram vise toliko...sad su vise filmovi itd...

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

pa ako neigras vise toliko bolje uzmi veci monitor, 144hz+ ti je samo za zagrizene, obicno one mlade kasnije te to prode jer se igras sve manje, nitko do sad tko je uzeo 32" na 1440p nije pozalio nebus ni ti, razmisli i o onom jeftinijem 75hz modelu jer si koliko vidim na "slabasnom" Ryzenu, sad ti i na Nvidiji radi Freesync a s tom grafom ces ionako u vecini igara imati lock od 75 i jos k tome dobar je prakticki za sve a ostane ti u depu 1000+kn za jaci gpu:)lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2019 10:08 (Stjepanj).
Moj PC  
1 3 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ja nebi tog samsunga jer curve priznam tek od 32" na vise...

Nakon 6mj bez hrr monitora sinoc sam se osjecao kao da sam sise od nives celzijus pipkao 

Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Nemam fizicki gdje s njime...a ako ce mi trebst velicina...ima tcl 55 4k tv...😁

razorblade
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, nekužim se baš nešto u monitore pa vas molim neku preporuku 24" monitora 144Hz do 2000 kn.

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
korg11 kaže...

Pozdrav, nekužim se baš nešto u monitore pa vas molim neku preporuku 24" monitora 144Hz do 2000 kn.

Ako ti ne paše TN onda AOC C24G1 s VA panelom

 

Review

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Isao sam sa frendom do nekog lika da testiramo karticu prije kupnje i covjek ima verziju od 27" tj c27g1, ja ne znam dal je on napravio najgoru kalibraciju ikad, al meni su boje izgledale gore neg na mom tn-u...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
Isao sam sa frendom do nekog lika da testiramo karticu prije kupnje i covjek ima verziju od 27" tj c27g1, ja ne znam dal je on napravio najgoru kalibraciju ikad, al meni su boje izgledale gore neg na mom tn-u...

U reviewu je navedeno da su boje odlične ali tek nakon kalibracije. Navedene su i postavke. Naravno da će biti razlike od panela do panela, ali neka osnova je tu...

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Svejedno niti prije kalibracije "vrhunski" VA panel ne bi trebao tako izgledati, tu ne moze kalibracija pomoci nego samo carobnjak.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
Isao sam sa frendom do nekog lika da testiramo karticu prije kupnje i covjek ima verziju od 27" tj c27g1, ja ne znam dal je on napravio najgoru kalibraciju ikad, al meni su boje izgledale gore neg na mom tn-u...

To sto ti nisi bio u stanju pogledati kak je namjesten monitor je tvoja i frendova glupost tj neznanje, nemarnost, nebriga za prikazom i sl,preseti kaj dolaze vec ukucani u svaki monitor su po defaultu 99% van pameti i nemaju veze s realnoscu, no kako i velis isao si testirati karticu..nije da ista znas o monitorima pa da tvoj komentar treba ikako shvatiti jer po recenzijama ovaj a i bilo koji najgori va panel treba bolje izgledati od bilo kojeg tn-a.lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

To sto ti nisi bio u stanju pogledati kak je namjesten monitor je tvoja i frendova glupost tj neznanje, nemarnost, nebriga za prikazom i sl,preseti kaj dolaze vec ukucani u svaki monitor su po defaultu 99% van pameti i nemaju veze s realnoscu, no kako i velis isao si testirati karticu..nije da ista znas o monitorima pa da tvoj komentar treba ikako shvatiti jer po recenzijama ovaj a i bilo koji najgori va panel treba bolje izgledati od bilo kojeg tn-a.lp

 Nije mi padalo na pamet covjeku po postavkama dirati, nisam po to dosao tamo,  to sta su tebe odgajali da kao pas njusis po tudim stvarima je druga stvar.

 

Svoju "strucnost" si pokazao onom tragikomicnom recenzijom punom gnjusnih dezinformacija za VA 32" AOC-a tako da tu ne treba dalje ici u raspravu.

 

Poanta je da nije ni cudo sto te VA high rr AOC-e daju po takvim cijenama kad su im kontrola (ne)kvalietete i paneli koje TN-ci (dobri doduse) posrame takvi kakvi jesu. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2019 18:48 (war3_tft).
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Onda svoje neuke predrasude ostavi u svoja 4 zida.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Za one koji imaju dell s2719dgf, čitam malo recenzije da je crna katastrofalna, jel stvarno tako?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Klipson kaže...

Za one koji imaju dell s2719dgf, čitam malo recenzije da je crna katastrofalna, jel stvarno tako?

Nije baš toliko grozna.
Nakon malo tvikanja, dođeš do stvarno dobrih rezultata.

nvidia control panel, malo gammu spustiti, default contrast isto malo spustiti.

Vjeruj mi, nakon U2715H prekrasnog AH-IPS-a, tolika razlika nije.
Ali je itekakva razlika u brzini 60-144 i input lag i razlika 5ms GTG i 1ms GTG.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Klipson kaže...

Za one koji imaju dell s2719dgf, čitam malo recenzije da je crna katastrofalna, jel stvarno tako?

 Ovisi s cim je usporedujes, u prosjeku dosta solidan Tn panel, meni crna tj nekakva sivo plava na Ips-u je nepodnosljiva kamoli na bilo kojem Tn-u, no netkome to ne smeta pa zanemari. A zasto ti je to bitno?

Intel Core™ i7 Forever
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Bitno mi je jer sam picajzla kak za monitore tak i tv, a posebno me nervira kad crna nije duboka neg blijeda
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Klipson kaže...
Bitno mi je jer sam picajzla kak za monitore tak i tv, a posebno me nervira kad crna nije duboka neg blijeda

 Onda nemas kaj drugo gledati nego neki s VA panelom, poslje oled-a panel s najvecim kontrastom i crnom. lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2019 19:48 (Stjepanj).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pravu crnu može isporučiti jedino oled jer isključuje piksele. Takvih monitora nema koliko znam...
Ako se ne varam jedini takav je bio nekakav dell - 4k, 0.1 ms, 400000:1 i 120hz za sitnih 5000$
Više ga i nema u prodaji... Ili nikad nije ni došao?
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2019 19:53 (BalkanUSrcu).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Klipson kaže...
Bitno mi je jer sam picajzla kak za monitore tak i tv, a posebno me nervira kad crna nije duboka neg blijeda

A ovisi o tebi, ja uz taj navedeni DELL imam i LG C7 kao TV, i jednostavno me crna na DELL-u ne smeta u svakodnevnoj uporabi, kad se puca, skače, vozi itd...I ja sam mislio da će me sjebati konstantno mjenjanje s OLED-a na kojem je PS4 na TN panel, ali ja osobno nemam problema. Jedino kad primjetim da je crna lošija je kad baš tražim to, u inat.

 

Ako ti je jako važna crna boja mislim da TN nije izbor za tebe, no možeš probati...Ja sam ga naručio i planirao vratiti ako ne budem zadovoljan s njim (tj. sa crnom, ona me najviše plašila), ali kad je došao spojio sam ga i nije mi palo na pamet da ga vraćam.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Na ovom videu je dobro prikazana usporedba s ips i va panelima. Izgleda ajme :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2019 19:59 (BalkanUSrcu).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Promster kaže...
Klipson kaže...
Bitno mi je jer sam picajzla kak za monitore tak i tv, a posebno me nervira kad crna nije duboka neg blijeda

A ovisi o tebi, ja uz taj navedeni DELL imam i LG C7 kao TV, i jednostavno me crna na DELL-u ne smeta u svakodnevnoj uporabi, kad se puca, skače, vozi itd...I ja sam mislio da će me sjebati konstantno mjenjanje s OLED-a na kojem je PS4 na TN panel, ali ja osobno nemam problema. Jedino kad primjetim da je crna lošija je kad baš tražim to, u inat.

 

Ako ti je jako važna crna boja mislim da TN nije izbor za tebe, no možeš probati...Ja sam ga naručio i planirao vratiti ako ne budem zadovoljan s njim (tj. sa crnom, ona me najviše plašila), ali kad je došao spojio sam ga i nije mi palo na pamet da ga vraćam.

 A tak i ja planiram, vidim da ga dosta hvale hvale tu  na forumu pa ću ga uzet. Nije sad da ću blejat stalno u crnu sliku hahaha, primarno ću gledat u bijelo u corelu al kažem ak ne primjetim da je ono baš sivo neću ga vračat.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
BalkanUSrcu kaže...
Na ovom videu je dobro prikazana usporedba s ips i va panelima. Izgleda ajme :)

Ne znam kakav su oni primjerak dobili, ali moj nema nikakav prsten kod crne, a i sama crna je puno bolja nego kod njih na slici gdje uspoređuju 4 monitora. Možda je do slikanja.

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

normalno da ovisi o postavkama kamere, posebno iso osjetljivost, no vjerovatno je mjereno na 100% brightnesu(+ veci iso), jer kod mene na Va monitoru ovaj samsung s va panelom dosta vuce na sivo, no poanta je jasna ako se trazi crna ona je na va panelu min 3x crnija od svega ostalog.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2019 20:36 (Stjepanj).
Moj PC  
1 1 hvala 1
16 godina
online
Koji monitor kupiti

Najbolji izbor 24" 1080p 144 Hz VA do 2300 kn?

LP ekipa  

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Za 2300 u instaru vec mozes upiknut samsung jg50 va 1440p 144 hz curved..grafa moze isporucit....od 24 mozda aoc c241.. imaju ga neki..nepada mi napamet vise nista..on je oko 1600 ak se nevaram

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel dobra ponuda dat 2800 za AOC AG271QG ips 1440p gsync 165 hz star 6 mj..mislim da taj model ima 60 mj garanciju....

razorblade
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

Jel dobra ponuda dat 2800 za AOC AG271QG ips 1440p gsync 165 hz star 6 mj..mislim da taj model ima 60 mj garanciju....

Kako ne?!
Bio je high end dok ga je bilo po trgovina. Debelo ispod cijene.

Jedino što sam čitao da su ti monitori imali užasan QC. Hrpa ih je vraćena zbog užasnog IPS-glowa, mrtvih piksela i koječega.

Ali ako možeš prije probati, vidjeti pa uzeti, vrhunska kupnja!

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice