Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.833
|
čitano: 4.460.164
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

Za 2300 u instaru vec mozes upiknut samsung jg50 va 1440p 144 hz curved..grafa moze isporucit....od 24 mozda aoc c241.. imaju ga neki..nepada mi napamet vise nista..on je oko 1600 ak se nevaram

 Ok, znači od 1080p monitora AOC C241 je najbolji izbor za ovo što se traži?

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

Za 2300 u instaru vec mozes upiknut samsung jg50 va 1440p 144 hz curved..grafa moze isporucit....od 24 mozda aoc c241.. imaju ga neki..nepada mi napamet vise nista..on je oko 1600 ak se nevaram

 Može mišljenje o ovom monitoru ?

 

Kakav je u odnosu na ovaj novi 144Hz 32" AOC ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Za taj samsung ne nalazim puno reviewa ali kazu da ima jako.dobar panel

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2019 16:40 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Da, zato i pitam..

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima

 

HITNO HITNO HITNO molim pomoć i preporuku:umro mi je moj Dell, i trebam monitor za:

 

Gaming (WOT, Fallout 4, Skyrim, WOWS) - 20 % vremena

Multimediju (većinom YT, tu i tamo Netflix, internet) - 80% vremena

 

Što povoljniji, ne bih išao do 2k kuna, oko 1500 idealka. Dijagonala 24 inča sasvim dovoljna.

 

Ryzen 1600, 1050Ti grafa.

 

Bitna mi je kvaliteta slike, crna boja, monitor se gleda većinom pod umjetnom rasvjetom navečer.

 

HITNO; HITNO

 

Hvala unaprijed!

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Dobar dan

Zanima me koji monitor da kupim do 2000 kn

Imam GTX 1080 i7 7700k

Za gaming, da je 144hz i 24" 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Na ova dva prošla pitanja, meni su ovdje prije 2 godine preporučili BENQ monitor. 

E sad, taj monitor je još uvijek živ i vrlo sam zadovoljan sa njim (oko 1500 kn je bio, 24 dijagonala, refresh je 60 herca, model GW2760 mada vjerujem da sada postoji bolji za iste pare).

 

..za razliku od LG koji je crko unutar godinu i po dana jer nisam znao da postoje dvije vrste LGa... onaj iz Kine (super!) i onaj iz Poljske (užas)... mi dobijamo Poljsku verziju i ti crkavaju.

Nadam se da je pomoglo.

5 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kakva su mišljenja o Dell s2719dgf?

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 13:56 (Domagochi).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Domagochi kaže...

Kakva su mišljenja o Dell 2719dgf?

 odlična iskustva evo tjedan dana ga imam, novi forumski monitor no1 a i u poznatom svemiru no1. najbolje od najboljeg, top of the top, price/perf bez ikakve konkurencije.

sync radi ko urica, slika odlična ko najbolji IPS od 4k eura 

 

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Domagochi kaže...

Kakva su mišljenja o Dell s2719dgf?

Ako ne patiš na brutalno duboke crne, uzimaj. Osim osrednjih crnih koje zapravo vrlo rijetko i primjetiš, ja nemam ni jednu jedinu zamjerku. Jedino mi još tipke na monitoru padaju na pamet kao minus, malo je blesavo upravljat OSD-om, ali to je doslovno sitnica i jedino ćeš ih početku par put taknuti da postaviš monitor i kasnije nikad više.

7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

i gamma ako ti smeta se lako podesi preko nvidia drivera... namjestiš i ne diraš više nikad...

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Domagochi kaže...

Kakva su mišljenja o Dell s2719dgf?

 Evo ti solidna recenzija

 

 

Super gaming svojstva, puno herca, mali input lag freesync koji radi na svim karticama...ako ti jje to najbitnije  navali, jer nije sskup.

Ako ti je biitan prikaz boja, kontrast i kut gledanja onda je po tim svojstvima vrlo loš, tipično za TN panel...ovdje su ti poredana četiri monitora, ptvi s desna je IPS, drugi Va a dva lijevo su TN pa se iz aviona vidi razlika u odnosu na IPS.

 

Ima pluseve i minusa, pa vidi što je za tebe najbitnije. Ja kad vidim TN dobijem PTSP i padavicu jer sam ga imao nekoliko mjeseci i umirao sam od muke...možda je samo do mene.

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
XXX kaže...
Domagochi kaže...

Kakva su mišljenja o Dell s2719dgf?

 Evo ti solidna recenzija

 

 

Super gaming svojstva, puno herca, mali input lag freesync koji radi na svim karticama...ako ti jje to najbitnije  navali, jer nije sskup.

Ako ti je biitan prikaz boja, kontrast i kut gledanja onda je po tim svojstvima vrlo loš, tipično za TN panel...ovdje su ti poredana četiri monitora, ptvi s desna je IPS, drugi Va a dva lijevo su TN pa se iz aviona vidi razlika u odnosu na IPS.

 

Ima pluseve i minusa, pa vidi što je za tebe najbitnije. Ja kad vidim TN dobijem PTSP i padavicu jer sam ga imao nekoliko mjeseci i umirao sam od muke...možda je samo do mene.

 Deda onaj tvoj je ipak bio nijansu losiji nego ovi kvalitetniji TN sto tice prikaza boje

16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Kužim, ali kad ih vidim ovako poredane pored IPS-a u ovom videu odmah me oblije hladan znoj...isprano da nemere biti ispranije, IMO.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 15:15 (XXX).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
XXX kaže...
Domagochi kaže...

Kakva su mišljenja o Dell s2719dgf?

 Evo ti solidna recenzija

 

 

Super gaming svojstva, puno herca, mali input lag freesync koji radi na svim karticama...ako ti jje to najbitnije  navali, jer nije sskup.

Ako ti je biitan prikaz boja, kontrast i kut gledanja onda je po tim svojstvima vrlo loš, tipično za TN panel...ovdje su ti poredana četiri monitora, ptvi s desna je IPS, drugi Va a dva lijevo su TN pa se iz aviona vidi razlika u odnosu na IPS.

 

Ima pluseve i minusa, pa vidi što je za tebe najbitnije. Ja kad vidim TN dobijem PTSP i padavicu jer sam ga imao nekoliko mjeseci i umirao sam od muke...možda je samo do mene.

Budalaštine.

 

Ti kutevi gledanja su tolika glupost. Jel gledaš monitor dok sjediš ispod stola?

ili dok visiš na lusteru?

 

Prikaz boja je vrhunski! I tu nema rasprave. Jer ljudi uglavnom komentiraju "Ah, TN", a nisu vidjeli.

 

Domagochi ako si zainteresiran, pitaj štogod te zanima. Ili ako si iz Zagreba, rado ću ti otvoriti vrata stana da vidiš o kakvom best buyu je riječ. Vjeruj mi, 7 mjeseci sam tražio zamjenu za Dell U2715H koji bi mi bio gaming monitor, muškog dizajna bez RGB pizdarija po sebi i napadnog dizajna, koji ima super prikaz i ne košta ko suvo zlato. I ukazala se prilika u S2719DGF-u.

 

i pitaj me žalim li? Pa koliko je ljudi na forumu kupilo taj monitor na moju preporuku 😃

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Tebi glupost ali ja ga nebi ni da je besplatan...u stvari prodao bih ga dalje. Na 24" mi je smetao loš kut gledanja di neće na 27"...pa nisam zašarafljen za stolicu,

pomičem se kako mi paše, i jedino rješenje vidim da i monitor stalno pomičeš što sam stalno i radio.

 

na slici se vidi koliko su boje isprane u odnosu na IPS, i baš to je iskustvo TN monitora koje me ubijalo u pojam, obićno surfanje je bilo nepodnošljivo.

 

Ali ko što rekoh to je moj ukus i moje iskustvo i moje potrebe...ne vidim da to mora odgovarati nekome drugome.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 15:22 (XXX).
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
sudy_freak kaže...
XXX kaže...
Domagochi kaže...

Kakva su mišljenja o Dell s2719dgf?

 Evo ti solidna recenzija

 

 

Super gaming svojstva, puno herca, mali input lag freesync koji radi na svim karticama...ako ti jje to najbitnije  navali, jer nije sskup.

Ako ti je biitan prikaz boja, kontrast i kut gledanja onda je po tim svojstvima vrlo loš, tipično za TN panel...ovdje su ti poredana četiri monitora, ptvi s desna je IPS, drugi Va a dva lijevo su TN pa se iz aviona vidi razlika u odnosu na IPS.

 

Ima pluseve i minusa, pa vidi što je za tebe najbitnije. Ja kad vidim TN dobijem PTSP i padavicu jer sam ga imao nekoliko mjeseci i umirao sam od muke...možda je samo do mene.

Budalaštine.

 

Ti kutevi gledanja su tolika glupost. Jel gledaš monitor dok sjediš ispod stola?

ili dok visiš na lusteru?

 

Prikaz boja je vrhunski! I tu nema rasprave. Jer ljudi uglavnom komentiraju "Ah, TN", a nisu vidjeli.

 

Domagochi ako si zainteresiran, pitaj štogod te zanima. Ili ako si iz Zagreba, rado ću ti otvoriti vrata stana da vidiš o kakvom best buyu je riječ. Vjeruj mi, 7 mjeseci sam tražio zamjenu za Dell U2715H koji bi mi bio gaming monitor, muškog dizajna bez RGB pizdarija po sebi i napadnog dizajna, koji ima super prikaz i ne košta ko suvo zlato. I ukazala se prilika u S2719DGF-u.

 

i pitaj me žalim li? Pa koliko je ljudi na forumu kupilo taj monitor na moju preporuku 😃

 Pa upravo to, koji k...mi znace kutevi gledanja, nije to uredski monitor gdje cu sefu koji stoji sa strane nesto morati pokazivati na njemu pa svako malo dizat guzicu da ga okrenem jer se nesto ne vidi... to je gaming stroj,  vrhunski panel ko predator xb252q xb241 i sl. i kad stavis vrhunski IPS pored ovakvih TN ova morat ces se dobro namuciti naci postavke gdje ce IPS odskakati po prikazu boja.. jedino ako se okrenes 150° pa ih gledas iz tog kuta i kazes e jbg ja igram sa lustera bocno od stola pa mi ipak treba IPS

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
lav1000 kaže...

 Pa upravo to, koji k...mi znace kutevi gledanja, nije to uredski monitor gdje cu sefu koji stoji sa strane nesto morati pokazivati na njemu pa svako malo dizat guzicu da ga okrenem jer se nesto ne vidi... to je gaming stroj,  vrhunski panel ko predator xb252q xb241 i sl. i kad stavis vrhunski IPS pored ovakvih TN ova morat ces se dobro namuciti naci postavke gdje ce IPS odskakati po prikazu boja.. jedino ako se okrenes 150° pa ih gledas iz tog kuta i kazes e jbg ja igram sa lustera bocno od stola pa mi ipak treba IPS

Dosta ljudi osim igara vole pogledati film ili seriju na kompu, zavalit se u fotelju ili na krevet ako je pored stola, i onda je kut gledanja bitan jer je to situacija gdje TN izgleda ocajno. Treba i to uzimati u obzir kod preporuke..

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
zzZZzz kaže...
lav1000 kaže...

 Pa upravo to, koji k...mi znace kutevi gledanja, nije to uredski monitor gdje cu sefu koji stoji sa strane nesto morati pokazivati na njemu pa svako malo dizat guzicu da ga okrenem jer se nesto ne vidi... to je gaming stroj,  vrhunski panel ko predator xb252q xb241 i sl. i kad stavis vrhunski IPS pored ovakvih TN ova morat ces se dobro namuciti naci postavke gdje ce IPS odskakati po prikazu boja.. jedino ako se okrenes 150° pa ih gledas iz tog kuta i kazes e jbg ja igram sa lustera bocno od stola pa mi ipak treba IPS

Dosta ljudi osim igara vole pogledati film ili seriju na kompu, zavalit se u fotelju ili na krevet ako je pored stola, i onda je kut gledanja bitan jer je to situacija gdje TN izgleda ocajno. Treba i to uzimati u obzir kod preporuke..

 OK slažem, svakako takve stvari treba imati na umu ali sumnjam da čovjek pita za 1440p 155hz freesync monitor da bi sa curom/ženom gledao seks i grad na njemu

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
U tom slucaju onaj tko se raspituje o monitoru treba konkretno reci za sta mu treba.

Ako se izostavi ta info i posto se radi o 155hz monitoru sa adaptive syncom za pretpostaviti je da je primarna radnja gaming, a ne gledanje filmova iz susjedne sobe.

EDIT: Great minds think alike.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 18:10 (war3_tft).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ja također pikiram tog della, vele ljudi tu da crna nije tak tragična a ostalo je vrh. Preporučen mi je bio i onaj forumski aoc od 32 al mi se čini da će mi bit prevelik a i meni se ovaj dell sviđa jer je pravi gimmastičar, a pošto kupujem stajaći stol to mi je dosta bitno da se može podešavati visina, ne znam jel ima uopće alternative dellu po tom pitanju i da je bar 75Hz...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Kakva je danas situacija u pakiranju...što od kabela isporučuju?  Isporučuje li tko DisplayPort?

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
torrente kaže...

Kakva je danas situacija u pakiranju...što od kabela isporučuju?  Isporučuje li tko DisplayPort?

 za koji pitaš? 2719? nema DP, ima HDMi i onaj neki USB drek

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Klipson kaže...
Ja također pikiram tog della, vele ljudi tu da crna nije tak tragična a ostalo je vrh. Preporučen mi je bio i onaj forumski aoc od 32 al mi se čini da će mi bit prevelik a i meni se ovaj dell sviđa jer je pravi gimmastičar, a pošto kupujem stajaći stol to mi je dosta bitno da se može podešavati visina, ne znam jel ima uopće alternative dellu po tom pitanju i da je bar 75Hz...

 pa ako procitas recenzije poprilicno je lose ocjene dobio crna je tragikomicna neznam od kud uopce crna i tn u istoj recenici, no za iskljucivo gaming je ionako doslovno bilo koji TN 144+hz dobar, cijena mu je solidna no s obzirom da je dobis Dell kvalitetu i sve sto ide s njim treba svakako razmisliti pogotovo ako je samo za igranje na njemu, meni osobno je najvazniji plus piksel polica, dakle bilo kakva tockica na panelu dobis drugi.

No kod nas je trenutno dosao novi best buy 144+hz koga zanima svakako razmisliti kome to nije "preveliko":

https://www.ekupi.hr/AOC-monitor-CQ32G1-VA-Zakrivljen-VGA-DP-2xHDMI-AMD-FreeSync-144Hz-QHD-315-1399588.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 18:58 (Stjepanj).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
lav1000 kaže...

 za koji pitaš? 2719? nema DP, ima HDMi i onaj neki USB drek

 Kupio bih u dogledno vrijeme monitorčić...

o kojem vi tu pričate...P ili SE?

 

 

I može neki prijedlog oko 1800kn..

 

- surfanje webom 60%

- filmovi & iptv 30%

- zaigra se ponekad Steam 10%

- grafika GTX 1050 DP & HDMI

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

 pa ako procitas recenzije poprilicno je lose ocjene dobio crna je tragikomicna neznam od kud uopce crna i tn u istoj recenici, no za iskljucivo gaming je ionako doslovno bilo koji TN 144+hz dobar, cijena mu je solidna no s obzirom da je dobis Dell kvalitetu i sve sto ide s njim treba svakako razmisliti pogotovo ako je samo za igranje na njemu, meni osobno je najvazniji plus piksel polica, dakle bilo kakva tockica na panelu dobis drugi.

No kod nas je trenutno dosao novi best buy 144+hz koga zanima svakako razmisliti kome to nije "preveliko":

https://www.ekupi.hr/AOC-monitor-CQ32G1-VA-Zakrivljen-VGA-DP-2xHDMI-AMD-FreeSync-144Hz-QHD-315-1399588.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

lp

 VA mrljavac nikad pa ni tad nece biti best buy za high rr gaming, ovaj Dell je spejs satl naspram njega, a uz to je i 500kn jeftiniji. 

 

Odjednom su "duboke crne" bitnije za high rr gaming od miljama boljeg response tajma i ghostinga, kakve bezobrazne dezinformacije se ovdje sve nece procitati. 

 

 

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pa nemaju svi para ko i ti za 5 monitora , jedan za competitive pro high rr monitor, drugi za multimediju itd, neki uzmu jedan univerzalni monitor za allaround. Kompromisi se moraju radit.

Svaki ima mane i prednosti.

A da si dosadan po pljuvanju po svemu osim po tn, dosadan si.

5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

Kupujem dva 27 inch 1440 p monitora za posao. Važna mi je ergonomija i da ima DP i HDMI .Neće se igrati nikakve igre i nisam prezahtjevan što se tiče boja

 

Dvojim između: 

  1. - Acer 27" CB271Hubmidprx - link i 
  2. - AOC 27" Q27P1 - link 

 

Što mislite koji je bolji? Ako mi možete ponuditi neku alternativu za sličnu cijenu spreman sam poslušati. Ovaj Acer mi je maksimalno koliko bi dao novaca. U pravilu su mi jednaki jedino mi je zgodno sto Acer nema okvira i ima brightness veći

 

Unaprijed zahvaljujem

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 20:17 (JoSko1504).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nema to veze sa parama, uostalom dell je i jeftiniji.

Pricamo o high rr gaming monitorima pa svaka cast onom genijalcu kojem je vaznije na njemu gledati filmove nego igrati bez ghostinga, takav nek se slobodno usreci sa tim aoc-om, za bolje i nije...
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Kakav je AOC C24G1 za gaming? Mislim se izmedu njega i Samsung C24FG73? Gtx 1080 i i7 7700. Ciljam na gaming. 

 

 

 

Postam opet jer nisam dobio odgovor pa izvinite na spammu.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice