Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.833
|
čitano: 4.464.612
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji monitor kupiti
Preko HDMI-a radi na 144hz i takva mu je sudbina dok s aliexpressa ne dođe DP kabel jer mi je dosta više eksperimentiranja s domaćim kablovima kojima ne pišu specifikacije
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Možda uzmem i ja taj monitor. Znade li netko koji detaljan review. Zanima me kakav je kontrast. Crne boje za tamne igre.

I isto tako me zanima kakav freesync ima. Jer Nvidia sad podržava freesync, ali rezultati i kvaliteta ovisi o kvaliteti izvedbe freesynca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
tigerija kaže...

Možda uzmem i ja taj monitor. Znade li netko koji detaljan review. Zanima me kakav je kontrast. Crne boje za tamne igre.

I isto tako me zanima kakav freesync ima. Jer Nvidia sad podržava freesync, ali rezultati i kvaliteta ovisi o kvaliteti izvedbe freesynca.

Crnu sam ti komentirao, a za Freesync/G-sync isto sam pisao
link

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Dakle, tražim novi monitor.

Budžet mi je +-1700kn. 

 

Imao sam HP Pavilion 27" full hd

https://www.bug.hr/_cache/4cfb90ede05711d7a3b9dc8cbb33660d.e22587119df811cbab762809eef1d6e6.jpg?rand=258601933

 

Našao sam ovaj monitor koji je nešto mrvicu veći i bolju rezoluciju (kolko može bit bolja kad se rastegne).

https://www.links.hr/hr/monitor-31-5-aoc-q3279vwfd8-ips-75-hz-5ms-250cd-m2-20-000-000-1-crni-100300310

Cijena u Protisu je 1669kn.

 

Ne želim monitore tipa Benq/Samsung crne, plastične. Trebaju na nešto ličiti. Preferiram ovakve bijele tj. svijetle ili minimalističke, da se uklopi u ostatak setupa.

Ne gejmam, treba mi za biznis, eventualno editiranje videa svake prijestupne. 

 

Ono što me brine jel donekle valja ta reza (2650x1440) na toj dijagonali (31.5"). Znam da bi bilo bolje da idem na 4k, ali sad se ne mogu toliko rastegnuti. Po kalkulatoru bi taj novi monitor trebao biti bolji nego ovaj kojeg sam imao prije (81 vs 93 PPI). 

 

 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 22:36 (energyman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
energyman kaže...

Ono što me brine jel donekle valja ta reza (2650x1440) na toj dijagonali (31.5"). Znam da bi bilo bolje da idem na 4k, ali sad se ne mogu toliko rastegnuti. Po kalkulatoru bi taj novi monitor trebao biti bolji nego ovaj kojeg sam imao prije (81 vs 93 PPI). 

 To doslovno ovisi o tebi, baš je bilo razgovora o tome na temi prije nekoliko sati :D

 

Ako ti je ovo što sad koristiš podnošljivo, onda će ti ovo biti još bolje. Za 4K nemaš love i nemaš kaj više razmišljati.

 

Gle, ja imam 1080p na 34" monitoru pa mi je super!

Ok, malo drugačije zvuči, jer je visine ko tvoj 27" pa je PPI isti ko i tebi :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Kakva su iskustva sa rtx 2070 na DELL S2719DGF?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Attano kaže...

Kakva su iskustva sa rtx 2070 na DELL S2719DGF?

 

Imam gtx 1080 ali iskustva su odlična, jučer sam igrao pubga sa svojim postavkama (texture, effects, view distance na ultra, sve ostalo osim AA na very low, a Anti-Aliasing na medium) i tako igram jer sam naviknuo da mi igra tako izgleda i probao sam na 1080p sve ultra i bez obzira na framerate jednostavno previše stvari mi ima koje odvlače pažnju.). Overwatch isto bez problema radi i to je to što sam igrao. Budem kasnije ako mi se bude dalo napravio malo detaljniji test pa vidio šta kaže framerate. Što se monitora tiče meni je sjeo odlično. 10min mi je trebalo da se naviknem na veličinu i sad mi U2414h pored izgleda kao igračka. Nisam neki profesionalac i ne znam točno što gledati ali meni je slika sasvim zadovoljavajuća i ok vidi se da su boje malo ispranije nasprem IPS-a sa strane ali nije to tako strašno koliko sam očekivao ( valjda sam očekivao crno bijelu sliku... ). Sve u svemu osim muka po DP kablovima ja sam kupovinom zadovoljan i ne žalim 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

A osjecas li onaj "buttery smoothness" na 144hz?Zato me i najvise interesirao ovaj monitor jer sam mislio da cu morat birat izmedju 1440p ili 144hz,a ovaj ima odlicnu cijenu za oboje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Attano kaže...

Kakva su iskustva sa rtx 2070 na DELL S2719DGF?

 Javim kada mi stigne valjda za koji dan rtx 2070.

16 godina
offline
DELL s2719dgf

Kod mene trenutno gtx 1070 uparena s s2719dgf. Rekao bi da je monitor trenutno best buy. Sve mi se sviđa oko njega. Boje..Ovo je valjda vrh trenutno TN matrice,

2k zajedno s 144hz ( dobro bi dosao jaci gpu). Osjeti se  razlika kao što je iznad naveo netko "buttery smoothness" haha. Odigrao sam nekoliko partija pubg-a, sve na very low osim textura na Ultra. FPS se vrti uglavnom oko 100-120, trenutno vikendi radi najlosije od mapa. Osjeti se razlika 80-100 i kad je iznad 120.

Svida mi se full ergonomija, pomicanje panela u svim smjerovima: nagib, visina, zakretanje.

 

BF3 [G] Pamark
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 22:49 (pamark).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Korny1603987 kaže...

 

Svjestan sam da sa mojim inzistiranjem na ugrađenim zvučnicima gubim neke kvalitete.

 Pitanje iz puke znatiželje: Ima li neki poseban razlog za zvučnicima na monitoru? Mali je kompromis oko odabira monitora, no dosta veći kad je zvuk u pitanju.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 OFFTOPIC -- Krenuo sam sa kompovima oko 1994 kao klinac. Uvijek sam imao na stolu CRT monitor i jebeno velike zvučnike. Kada sam krenuo na faks imao sam isti komp, ali sam nabavio male zvučnike da mi stane sve na stol. U tom trenu sam razmišljao kako bi bilo lijepo kupiti monitor sa ugrađenim zvučnicima. I tako sam nakon par godina 2007. kupio prvi i jedini wide monitor Asus MW221U sa ugrađenim zvučnicima i do dana današnjega ga koristim doma. Nisam audiofil. Glazba koju volim se slušala na pločama sa 100 puta gorim zvukom nego što je onaj na monitoru.

Sve u svemu navikao sam i to je to.

 

Gledam si Dell S2719H jer ima duplo jače zvučnike nego sam imao svih ovih godina, a ima sve što mi treba. Jedino se bojim glossy stakla jer ne želim gledati samog sebe u odrazu i prozor sa strane.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
14 godina
offline
Koji monitor kupiti
Jesi razmišljao o monitoru bez zvučnika i onda dodatnom soundbaru ispod monitora? Nisam nešto proučavao zvučnike u monitoru ali sumnjam da je nešto bolje ili glasnije od kakvog dedicated soundbara

https://www.mall.hr/kompleti-zvucnika-20-71/dell-zvucnici-soundbar-ac511

link je doslovno na prvi soundbar na koji sam naišao. Možda se javi netko s boljom idejom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne treba, ima dovoljno modela sa zvučnicima. Samo trebam odabrati najbolji monitor sa zvučnicima za gaming i svakodnevnu upotrebu za nekih 1700 kn.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
berzerker kaže...
Preko HDMI-a radi na 144hz i takva mu je sudbina dok s aliexpressa ne dođe DP kabel jer mi je dosta više eksperimentiranja s domaćim kablovima kojima ne pišu specifikacije

Btw. mora se uključiti Overclock na monitoru, to sam zaboravio napomenut

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
16 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima, danima čitam tred, skoro sam par puta kliknuo na ovaj megapopularni Dell. No ipak me odbijaju specifičnosti matrice. Iako bi pola radnog vremena služio za igranje (ne kompetitivno, već singleplayer RPG i strategije većinom), pola je rad photoshopu, indesignu i officeu. Često je više ljudi pred njim pa mi je važno da prikazuje boje dobro u što većem kutu. 

 

Molio bih vas stoga preporuku 27" monitora, IPS matrice, 1440p. 144hz zvuči primamljivo, ali možda nije prioritet poput prikaza boja. i svakako mat presvlaka. do 3500kn negdje..

 

Hvala!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 21:46 (Pyat).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jutro ekipa mislin se uzeti ovaj monitor za gaming AOC AGON AG271QX pa me zanima vaše mišljenje u vezi monitora,a ako imate neku drugu preporuku za gaming monitor do 3000kn i da je veličine kao ovaj slobodno predložite al evo meni je ovaj upao u oko i mislin da je odličan,šta vi kažete?

Unaprijed hvala na savjetima lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Evo pricekao sam do sada,

Jel mu mozes sad rec koji monitor kupit, 

Znaci do 2200kn, a moze i 100-200kn vise ako je worth

24 inch da bude jer i trenutni ima 24 inch pa ne bi mjenjo velicinu

Hvala

8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav
Trazio sam preporuku za monitor koji kupit pa sam dobio odgovor da pricekam da izadju nvidia driveri koji podrzavaju gsync na freesync monitorima.
Dakle trazim monitor 24 inch 144hz. 
imam graficku : nvidia geforce gtx 1060 6gb

monitor da bude do 2200kn, moze 100-200kn vise ako je worth 

Iskljucivo za gaming (competitiv) 
Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Danas je kupnja monitora noćna mora, prije više od 10 godina mi je bilo mnogo lakše. Ušao sam u trgovinu i imao sam 5 u mojoj cijenovnoj kategoriji i izašao sa najboljim. Ovo danas je ludnica. Toliko modela, toliko cijena.

Odustao sam od 27 inča.

Znači 24 inča, 1080 rezolucija, 144 hz i interni zvučnici za oko 1700 kn.

(Imam nvidiju 1060 i i3 8100 pa znam da mi veće rezolucije ne mogu pomoći)

 

Za sada ili monitori nemaju zvučnike ili su preskupi ili su recenzije loše.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2019 12:35 (Korny1603987).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ima netko iskustva sa LG 24MK600M?

Prvotni plan mi je bio uzeti LG 24MP68VQP, ali vidim da ih nema više, a ovo su gotovo identični monitori.

 

Tražim nešto u rangu do 1500 kn (+- stotinjak kn), IPS, 75 Hz sa Freesyncom (ovi modeli zadovoljavaju sve to). Po netu sam čitao većinom dobre recenzije (za 24MP68....), pa me zanima ako netko ima iskustva iz prve ruke sa njima.

 

Za početak će se spajati na konfu iz potpisa, a kroz koji mjesec se to mjenja sa Rižom 2600 i RX580. 

 

Namjena: od svega po malo (gaming, multimedijai sl.) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Poštovani forumaši, čitajući iskustva i savjete u ovoj temi u ponedjeljak 21.01 sam kupio hvaljeni AOC q3279vwf8 ali sam ga danas vratio jer sam primjetio izuzetno jaki ips glow. Sad čekam povrat novaca i razmišljam da li da kupim ponovno isti monitor ili AOC LED monitor Q3279VWF, znači isti samo sa VA panelom? Molim vaše savjete što da napravim! U prilogu je i fotka monitora gdje se jasno vidi sve.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo is slike...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

moj va nema bleeda al sam odluči imaš onaj test od stjepana pa vidi

9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

I ja sam u lovu na monitor i vec mjesecima planiram uzet AOC taj famozni IPS 32,2k,75HZ nesta me odbija kod njega, naime ja vec imam 10godina FHD, prodao sam 24inchni prije 2,3 godine i imao sam 27 inchni FHD koji sam dao bratu prije 6mj, nemogu se odluciti hocu li zagristi i uzet u linksu AOC sa 60mj gare ili se udovoljiti sa 24 144hz fhd (imam R9 290). Nekak bi volio napredovat, nemam bas pri sebi  love za neki 2k 144hz.

Trenutacno imam HP EliteDisplay E221c posudjen, 21.5 incha, 27 mi je bio nekako bas velik iako planiram staviti prosirenu plocu na stol

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Potvrdjujem kupnju i opet zahvaljujem kolegi sudy_friku ..

Monitor je brutalan :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 11:19 (psihoroba).
5 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ekipa trebam pomoć. Želim kupiti monitor FHD 144hz dijagonale 23" - 27". Imam RX 580 8GB pa pretpostavljam da mi Freesync treba?

 

Uglavnom imam već monitor jedan Dell P2715Q na kojem doma radim nekad kad se ne stigne sve na poslu (malo kodiranja, ništa zahtjevno).

 

Ovaj novi koji uzimam bi uglavnom za PUBG koristio, na ovom ekranu FHD na 60hz jednostavno ne izgleda baš dobro, iako ekran ima prekrasnu sliku i super je za rad, filmove i slično.

 

 Zaboravio sam budžet napisat. Oko 1500, al može se i rastegnit ako se baš isplati :)

Divide et impera!
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 14:26 (omeyer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
omeyer kaže...

Ekipa trebam pomoć. Želim kupiti monitor FHD 144hz dijagonale 23" - 27". Imam RX 580 8GB pa pretpostavljam da mi Freesync treba?

 

Uglavnom imam već monitor jedan Dell P2715Q na kojem doma radim nekad kad se ne stigne sve na poslu (malo kodiranja, ništa zahtjevno).

 

Ovaj novi koji uzimam bi uglavnom za PUBG koristio, na ovom ekranu FHD na 60hz jednostavno ne izgleda baš dobro, iako ekran ima prekrasnu sliku i super je za rad, filmove i slično.

 

 Zaboravio sam budžet napisat. Oko 1500, al može se i rastegnit ako se baš isplati :)

 Za 1500kn jedino AOC C24G1, on je tocnije 1612kn u mallu. Freesync, va panel, 144hz, ako kasnije budes isao na nvidiju onda imas i gsync.

5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
hahhaajaads kaže...

 Za 1500kn jedino AOC C24G1, on je tocnije 1612kn u mallu. Freesync, va panel, 144hz, ako kasnije budes isao na nvidiju onda imas i gsync.

 A da je budžet do 2000, bi li nešto drugo uzeo?

Divide et impera!
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
srco1978 kaže...

Poštovani forumaši, čitajući iskustva i savjete u ovoj temi u ponedjeljak 21.01 sam kupio hvaljeni AOC q3279vwf8 ali sam ga danas vratio jer sam primjetio izuzetno jaki ips glow. Sad čekam povrat novaca i razmišljam da li da kupim ponovno isti monitor ili AOC LED monitor Q3279VWF, znači isti samo sa VA panelom? Molim vaše savjete što da napravim! U prilogu je i fotka monitora gdje se jasno vidi sve.

 Probaj sa VA verzijom, ako si SP igrač i voliš pogledati film na kompu onda ti je VA>IPS.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 16:14 (Paolo Maldini).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice