Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.856
|
čitano: 4.475.545
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Koji monitor kupiti

https://www.sancta-domenica.hr/monitor-27-samsung-odysey-27ag500-wqhd.html

Ovo mi se cini kao dosta dobar deal? uz promo kod za prijavu na newsletter (dobije se 15 eura) ispada 204 eura.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Vrhunska cijena

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji bi monitor bio bolji nego ovaj sada što imam Dell S3222DGM, ovaj ima dosta black smearinga.

Preferiram VA ili OLED, 32", 1440p mi je dovoljna rezolucija. Ima li išta takvih novih s obzirom da sve ide na 4k.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Koji monitor kupiti

Ako su ti oči osjetljive na karakteristične probleme sa VA matricom onda češ morati na IPS ili pak Oled modele, ili barem probati sa nekim drugim proizvođaćem Va bolje izvedbe.

Savjetujem ti da pogledaš Gigabyte M32 seriju....imaš ih u IPS i u VA izvedbi...oledi 32 su skupi još dosta, ako ti je do baš velikog ekrana i  da budeš superzadovoljan onda ne gledaj dalje no do 42 inch LG c3 .... bombončić

Moj PC  
0 2 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dalton_1 kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/monitor-27-samsung-odysey-27ag500-wqhd.html

Ovo mi se cini kao dosta dobar deal? uz promo kod za prijavu na newsletter (dobije se 15 eura) ispada 204 eura.

 

Upravo kupio, trebao bi doći idući tjedan nadam se, pa napravim recenziju neku

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2024 18:02 (SonilPro).
2 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
SonilPro kaže...
Dalton_1 kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/monitor-27-samsung-odysey-27ag500-wqhd.html

Ovo mi se cini kao dosta dobar deal? uz promo kod za prijavu na newsletter (dobije se 15 eura) ispada 204 eura.

 

Upravo kupio, trebao bi doći idući tjedan nadam se, pa napravim recenziju neku

 Uzeo ga i ja.. do sada sam bio na aoc 23G2460V ... vjerujem da ce za mene biti ogroman upgrade :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2024 18:45 (Dalton_1).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
SonilPro kaže...
Dalton_1 kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/monitor-27-samsung-odysey-27ag500-wqhd.html

Ovo mi se cini kao dosta dobar deal? uz promo kod za prijavu na newsletter (dobije se 15 eura) ispada 204 eura.

 

Upravo kupio, trebao bi doći idući tjedan nadam se, pa napravim recenziju neku

 

Dalton_1 kaže...
SonilPro kaže...
Dalton_1 kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/monitor-27-samsung-odysey-27ag500-wqhd.html

Ovo mi se cini kao dosta dobar deal? uz promo kod za prijavu na newsletter (dobije se 15 eura) ispada 204 eura.

 

Upravo kupio, trebao bi doći idući tjedan nadam se, pa napravim recenziju neku

 Uzeo ga i ja.. do sada sam bio na aoc 23G2460V ... vjerujem da ce za mene biti ogroman upgrade :D

Na sto cete spojiti te monitore..?

maximum effort
2 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
metallic kaže...
SonilPro kaže...
Dalton_1 kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/monitor-27-samsung-odysey-27ag500-wqhd.html

Ovo mi se cini kao dosta dobar deal? uz promo kod za prijavu na newsletter (dobije se 15 eura) ispada 204 eura.

 

Upravo kupio, trebao bi doći idući tjedan nadam se, pa napravim recenziju neku

 

Dalton_1 kaže...
SonilPro kaže...
Dalton_1 kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/monitor-27-samsung-odysey-27ag500-wqhd.html

Ovo mi se cini kao dosta dobar deal? uz promo kod za prijavu na newsletter (dobije se 15 eura) ispada 204 eura.

 

Upravo kupio, trebao bi doći idući tjedan nadam se, pa napravim recenziju neku

 Uzeo ga i ja.. do sada sam bio na aoc 23G2460V ... vjerujem da ce za mene biti ogroman upgrade :D

Na sto cete spojiti te monitore..?

 Ja na PS5 i laptop... na ljeto slazem kutiju tako da koristit ce :D

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa, prvenstveno gaming i gledanje video materijala (youtube, pokoji film i sl.).

Koliko je ustvari oled pouzdan za PC, obzirom na burn in rizik ?

Samsung je skuplji za 120€, izgleda mi više sexi, ali kažu da je jamstvo lošije nego kad je Alienware u pitanju.

 

7 Dell Alienware AW3423DWF
0 Samsung Odyssey G85SB
0 Nešto treće
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
metallic kaže...
SonilPro kaže...
Dalton_1 kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/monitor-27-samsung-odysey-27ag500-wqhd.html

Ovo mi se cini kao dosta dobar deal? uz promo kod za prijavu na newsletter (dobije se 15 eura) ispada 204 eura.

 

Upravo kupio, trebao bi doći idući tjedan nadam se, pa napravim recenziju neku

 

Dalton_1 kaže...
SonilPro kaže...
Dalton_1 kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/monitor-27-samsung-odysey-27ag500-wqhd.html

Ovo mi se cini kao dosta dobar deal? uz promo kod za prijavu na newsletter (dobije se 15 eura) ispada 204 eura.

 

Upravo kupio, trebao bi doći idući tjedan nadam se, pa napravim recenziju neku

 Uzeo ga i ja.. do sada sam bio na aoc 23G2460V ... vjerujem da ce za mene biti ogroman upgrade :D

Na sto cete spojiti te monitore..?

 

Imam PC. Spojit ću ga na display port jer samo na DP podržava 165hz. Na HDMI podržava samo 144hz. I ako želiš imat 10-bit color depth onda si ograničen na 120hz preko DP i 60hz preko HDMI.

16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
zabranjeniples kaže...

 

Koliko je ustvari oled pouzdan za PC, obzirom na burn in rizik ?

Samsung je skuplji za 120€, izgleda mi više sexi, ali kažu da je jamstvo lošije nego kad je Alienware u pitanju.

 

 Ne boj se burn ina ako monitor koristiš za mješovitu uporabu....pisalo se o tome već na veliko i eto meni nakon 2.5g. ni traga istome....što se tiče sexy konotacija iste vežem samo za ženski rod....

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, u potrazi sam za ultrawide monitorom kojeg planiram koristiti za gaming na svojem PC-u i kao monitor za rad (web development najviše) radi čega bi ga spojio i na poslovni laptop putem HDMI-a. Najviše me privlači dijagonala od 38 inča jer se čini kao nekakav sweet spot pošto za gaming više naginjem perrformansama nego grafici pa bi ovaj monitor morao držat barem 5 godina (RTX 4080S je u pitanju) i isto tako se nekako najviše vrtim oko LG UltraGear serije. Dal da uzmem LG-ov ili ima nešto čak jeftinije od 1200 eura?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

38 je egzotika jbga  DELL Alienware AW3821DW, malo ti je van buđeta jedino, za 500e manje imaš Oled Allienware samo 34....ja bi radije išao na to

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

 

 Ne boj se burn ina ako monitor koristiš za mješovitu uporabu....pisalo se o tome već na veliko i eto meni nakon 2.5g. ni traga istome....što se tiče sexy konotacija iste vežem samo za ženski rod....

 Mješovito da, ai taskbar je uvijek isti i uvijek statičan, zato pitam.

16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Možeš ga i imati da se makiva te se na glide mišem preko njega on pojavi....nisi to znao??

Mada ga ja ne koristim tako, imam ga normalno. Kako rekoh mješung kolega, pa nisi stalno na desktopu....pustiš kakav video sadržaj na full screen, upališ igru, pa opet malo taskbara i nebude mu apsolutno ništa. Bez straha, jedino te može biti strah cijene, to je dozvoljeno i opravdano 

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

Možeš ga i imati da se makiva te se na glide mišem preko njega on pojavi....nisi to znao??

Mada ga ja ne koristim tako, imam ga normalno. Kako rekoh mješung kolega, pa nisi stalno na desktopu....pustiš kakav video sadržaj na full screen, upališ igru, pa opet malo taskbara i nebude mu apsolutno ništa. Bez straha, jedino te može biti strah cijene, to je dozvoljeno i opravdano 

Znao sam čovječe, ali moje pitanje glasi vezano za stvari koje su statične, kao recimo taskbar u mom slučaju.

 

16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Lagano druže :=)

 

Nema bojazni ako tu i tamo promjeniš scenu prilikom korištenja za taskbar ili logo HRT-a ili tablice u EXC....vjerujem da svi noviji modeli imaju neku svoju Pixel refresh zaštitu...

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kupi si LG oled 27” .. ako ti nije premala dijagonala to ti je moja preporuka
Intel 80286
11 godina
online
Koji monitor kupiti

Pozdrav. Čitao sam malo zadnje stranice, ali mislim da nisam našao odgovor koji tražim. Za PS5 bi idealan bio neki 4k monitor (ne TV nego bas monitor). Treba biti nesto između 27"-32" jer ostalo je ili preveliko ili premalo. Da li se moze za 300€ uopce naci kvalitetni 31,5"-32" monitor ili je bolje uloziti u jedan dobar 27" monitor? Hvala unaprijed. (Pretezito fifa i tako neke igre, NBA, ali opet bi bilo dobro da sve od PS5 vrti na max rezoluciji koju igre nude.)

 

Hvala!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Koji monitor kupiti

Znaci PS5 moze raditi na 4k i to 60/120FPS ovisno o igri.

2k monitori ne mogu to pruziti, a 4k monitori bi trebali koji bi to mogli isporuciti bi trebali biti na 120Hz ili vise refresh ratea. Znaci, za 300€ je gotovo nemoguce dobiti nesto pametno za PS5 gaming?

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

4k na 120hz za 300e skoro pa nikako.

Nemam ps5 niti sam ljubitelj konzola, nikad bio kako sam na brzinu proguglao ti bit je u hdmi 2.1 te ako te to zanima  predlažem ti 32 ili 27 monitor sa hdmi 2.1 i da pogledaš video...lp nadam se da sam pomogao.

 

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

4k na 120hz za 300e skoro pa nikako.

Nemam ps5 niti sam ljubitelj konzola, nikad bio kako sam na brzinu proguglao ti bit je u hdmi 2.1 te ako te to zanima  predlažem ti 32 ili 27 monitor sa hdmi 2.1 i da pogledaš video...lp nadam se da sam pomogao.

 

 Pa evo gledao sam to jucer i ja po googleu, ali ispada da 120Hz ne moze na 2k puno njih isporuciti. Ili 1080p ili 4k ide, ali 2k i VRR nije islo zajedno...

Kovačić
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Imaš 2k monitora koji uredno rade s PS5, proguglaj malo . Evo ti primjer dosta popularnog i preporučivanog monitora; Dell G2724D. Imaš recenzija i generalno se monitor hvali i preporučuje u tome cjenovnom rangu za oko 300 eura. Imaš na primjer isto tako i  LG 27GR83Q-B ali ga sad trenuitno nema kod nas dostupno, koliko vidim a bio je nekidan za 330 eura. Tako da takvih monitora ima, samo malo potraži. 

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Dobro decki, hvala vam na izdvojenom vremenu! 😁

Kovačić
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Halo drugovi i drugarice, radi se o 120Hz sa VRR jeli tako.....naravno da radi no monitor mora imati hdmi 2.1

Dell radi ali ne u 120hz sa VRR, nema HDMI 2.1 no na svim poljima osvježavanja je jako fluidan za razliku od drugih i zato je nabrojan za solidno uparivanje sa ps5....ako želiš skroz ga iskoristiti onda uzmeš monitor sa HDMI 2.1 jasno ko pekmez

Potraži te modele...ili još bolje 32 4k, no nema ih za 300e jbga

 

 

 

Kako je kolega rekao LG 27GR83Q-B je svakako preporuka!!!!

 

 

Vidi ovaj video

 

Baci oko i na Samsung Odyssey G6 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2024 14:03 (Wiz3m4n).
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Samsung Odyssey LC27G55TQBU (link na RTINGS)

Sto kazete na ovaj? Gledao na stranici u Njemackoj i odabrao monitore do 320€ i da imaju HDMI 2.1

Dolaze mi 3 monitora, 1 nikad cuo brand, ovaj samsung i Lenovo Legion R27q-30. Za taj Lenovo sam procitao da isto ne moze dati van VRR 120Hz - link na reddit

Da li bi taj samsung mozda mogao dati van to sto je potrebno?

Kovačić
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Tražis VRR 144hz onda linkaš VA panel za koji piše da ima terrible motion handling.
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...
Tražis VRR 144hz onda linkaš VA panel za koji piše da ima terrible motion handling.

 Pitam, ne razumijem se tolko u te stvari. Trazio sam samo da ima HDMI 2.1 u tom cjenovnom rangu, no izgleda da onda nema niceg do tih para... Cak niti u Njemackoj.

Kovačić
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gledaj IPS za gaming nemoj VA loši su generalno.
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Okej. Ovaj LG nema nigdje, ni u HR ni u DE. Znaci, DELL G2724D bi bio neki best buy sada. Onda ce vjerojatno biti on izbor.

Eventualno ovaj LG 27GP850-B, za 314€ u DE. RTINGS mu daje dobru ocjenu za gaming, 8.5.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2024 20:34 (acmilan2).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice